Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано02.11.16 22:13



Помисли малко! На мен ми се струва, че те вкарват в капана на т.н. българска здравна система. Като те виждат в какъв стрес си и си готова на всякакви изследвания, те веднага ти ги предлагат. За първи път чувам контролен скенер едва след два месеца ?! И какво ще търсят след два месеца? И защо е ПЕТ, когато това изследване може да бъде много лесно компрометирано - светват разни части от тялото, но те могат да светят заради куп причини, не само заради бързо делящи се ракови клетки? И защо не назначават класически скенер? Не съм чувала за стандарт при саркоми да е ПЕТ скенер? Съветвам те да потърсиш по-качествена консултация с онколог, който да ти назначи адекватни изследвания и контроли! Я попитай твоят онколог, с колко и какви саркоми има опит досега, да видим какъв ще е отговорът му или само по учебниците е чел за саркоми...



Тема Re: Нема страшно.нови [re: viara6767]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано08.11.16 14:55



Официален резултат :

Няма РЕТ/СТ данни за локален рецидив на онкологичното заболяване и далечни метастази.



Освен това:
Възел на щитовидна не натрупващ радионуклида.
Множество кисти в черен дроб.
Физиологична активност в ляв яйчник.

Не пише нещо да свети над нормата или гранично.
Щитовидната си я следя ,защото този възел ми се появи след саркома,но всички ме убеждават ,че не е разсейка.
Направих си и консулт с гинеколог и там ще проследя нещата.На първия преглед не видя нищо нередно.

Тъй като онколога ми е много близък роднина и е един от най -добрите във Варна, не вярвам в капана на здравеопазването.По скоро вярвам ,че се притеснява да не изтърве нещо.Все пак той лично говори с гледащия резултата доцент.Ще говоря с него все пак.

За сега смятам да не се тръшкам след този резултат.
Ще отида да ми видят щитовидната и яйчника, както съм се разбрала с лекарите си.Надявам се всичко да е наред и да мога да изкарам едни нормални празници.
Знам, че е рано да се радвам,защото метите се появяват около годината и след това,но си е глътка въздух все пак.



Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.11.16 16:24



Престани да се вписваш в статистиките. Резултатът е чуден, следи щитовидната жлеза и яйчника и си изкарай празниците спокойно. Силна прегръдка от мен!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Нема страшно.нови [re: batnacko]  
Автор bobb2603@abv.bg (непознат )
Публикувано08.11.16 18:51



Ех Иве... Много се радвам. Нищо, че не пиша, но те мисля много. Момчета прегръщам ви и от все сърце ви желая много сила и вяра.



Тема Re: Нема страшно.нови [re: bobb2603@abv.bg]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано09.11.16 16:41



Направо си е за почерпка и за голяма радост!



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано14.12.16 01:55



Здравейте,
преди 4 месеца ми откриха кистозен възел,който беше 0,6см.Днес същия възел беше 2 см и има нов по -малък. Двата възела се намират в левия лоб ,който е увеличен.
Възела не свети на ПЕТ скенер..Според двамата лекари е много малка вероятността това да е разсейка от саркома,но операция ще се прави за премахване на ляв лоб,заради бързо растящият възел.Знам ,че ПЕТ не най- подходящото изследване за щитовидна.Много съм притеснена може ли да си имам и друг рак?Настояват за нов ПЕТ,но аз не искам и не виждам логика като така и така ще махаме част от железата.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.12.16 09:06



Здравей, какви са възлите, ще разбереш след операцията. Наистина ПЕТ скенер в момента не е нужен. Силно се надявам възлите да са доброкачествени. Кога ще правиш операцията? Силна прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: Buba67]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано14.12.16 14:22



Днес си поговорих с онколога.Ще правим операцията около 10-15 януари .Ще се реши след празниците.Възлите са кистозни,но при щитовидната и те може да са злокачествени.Вероятността за разсейка е 1 процент.При положение ,че вероятността за за сарком е по -малка как да е спокоен човек.Саркома не е киста та се надявам да не е разсейка.Дано са си обикновени кисти и всичко да приключи с това.Два рака ще ми дойдат в повече.





Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано15.12.16 21:26



Кистата не е рак! Тя е с друга структура, един добър ехографски преглед дава отлична информация за това киста ли е или друг вид образувание. Аз от 30 години имам кисти по щитовидната жлеза, едни изчезват, други се появяват, от няколко години не съм ходила да ги гледат... никой не ми е препоръчвал да ги оперирам, а съм ходила все при светила. Преди 3-4 години ми казаха,че имам Хашимото, ама то не се лекувало и така повече не съм ходила по ендокринолози. И пак ти казвам - не е рак, спокойно! Ще го отстранят и ще се успокоиш!

Редактирано от viara6767 на 15.12.16 21:28.



Тема Re: Пак ходене по мъкитенови [re: viara6767]  
Автор batnacko (новак)
Публикувано16.12.16 00:53



Дано са само кисти.Проблемите се появиха 3 месеца след саркома и затова всички са панирани.А и бързо растат и се множат.Ще видим след празниците какво ще се случва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.