Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор Phillip (Watanabe)
Публикувано26.06.16 12:01



Не бой се. Ситуацията твърде вероятно да е съвсем прозаична. Твоята диагноза е сравнително рядка и някой там кариерно прогресиращ доктор е решил да изпраска една впечатляваща научна публикация и като така, събира всички възможни данни за състоянието ти. Изобщо не значи, че върви на зле, даже напротив. Научните публикации от тази област, са със заглавия като: "А па да видите каква гадина преборихме!", разговорно казано.



~~~~
”Нужни са модерни технологии за контрол на потоците враждуващи футболни фенове!”

Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: Phillip]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано26.06.16 15:25



Филип е прав, не се паникьосвай. Страхът не ти дава възможност да видиш нещата реално и цялостно. Успокой се, ако трябва с помощ, но се успокой.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: feniks_m]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано27.06.16 17:08



Благодаря на всички за подкрепата.
Тези доктори ще ме подлудят.Занесох си стъклата.Сравниха каквото сравниха.На мнение е докторката ,че не е същото,но има изменени клетки за който тумора е положителен,но според нея са променени в резултат на предходната операция.Това и е становището,но ми препоръча второ мнение,защото тя не е гледала такива тумори.Е пак ще чакам второ мнение,но поне е успокоително,че не са идентични с наличните в тумора.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.06.16 17:40



Ще пишем дисертация на твой гръб.

Спокойно, прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано28.06.16 23:10



Те не били виждали друг път такъв тумор твоите лекари пък му определят някакви стойности и параметри и те хвърлят в безумна паника. Я се замисли, че нещо логиката се губи, за какви ки-та говориш ?! Аз не знам саркомите да имат такива идентификации.

Знам как се чувстваш и какво преживяваш. Имаше периоди, в които не можех да мисля и да планирам живота си за повече от три-четири месеца напред, един сезон така да се каже. Между другото и сега не правя планове за години напред. И умирах като теб в продължение на години, ама Господ друго реши и ето на - жива съм. Ще премине този период, трябва време. Не пишеш почна ли работа? Не оставай вкъщи, намирай си някакви занимания, дори и домакинстването и готвенето е занимание. Не се обвинявай и не търси отговор на въпроса защо ти се е случва това на теб, няма да го намериш. Ние винаги искаме отговор и обяснение на случващото се, но понякога трябва просто да приемем фактите и да продължим напред, защото ясен отговор на въпроса защо точно аз съм засегната от тази диагноза няма. При всички положения болестта ни променя и то из основи. Като прочетох всички коментари от последните дни се сетих за една библейска история, тази на Йов, ако имаш Библия отвори и я прочети, в Стария завет е. Прегръщам те и горе главата!!! Имаш прекрасно семейство!



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: viara6767]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано29.06.16 13:47



Иве,тя тази докторка е друга дето не е виждала сарком.При положение че това е в онко болницата където ми направиха втората операция.Ки 67 е сравнително нов маркер ,който използват за прогнозиране на приживяемостта при всички тумори.Най добре е стойността му да е под 10 тогава не се очакват мети и разсейки.Е успокоих се малко, защото прочетох ,че има и хора с високо Ки ,който са си живи дълги години след това.Както казва брат ми 2 и 2 в медицината не е четири. Чакам си все още второто мнение за първата хистология.За втората ще видим кога ще пращам.Аз не ,че вярвам много във всички добавки дето се тъпча,но някакъв ефект има.Е не знам колко ще държат на страни осмокракото ,но си имах от 15 години едни доброкачествени образования които като по чудо изчезнаха.





Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано04.07.16 16:00



Трансхеликс ми потвърдиха диагнозата.По думите на Михова явно трябва да очаквам рецидив.Да си ходя на прегледи през светлия период.Това е .Надежда всяка тука останете.Май няма какво повече да пиша.



Тема Така леснонови [re: batnacko]  
Автор nbb (пристрастен)
Публикувано04.07.16 16:34



ли се предаваш ?

Не съм броила колко чуда изхвърлих от себе си, докато се борех с туморите. Покажи, че си по-силна от всичко, ако наистина ти се живее. Три години от живота ми минаха да победя врага, но си струваше заради всички мои близки, които изгубиха битката. Не позволявай на страха да те превземе, защото няма да можеш да се измъкнеш от блатото.



Тема Re: Не бой се, БатНацко!нови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.07.16 15:49



Не ми харесва пораженческото ти мислене. Казахме ти още в началото, че при саркомите най-често се очаква рецидив и много рядко метастази. И че при появата на рецидива следва операция. И какво толкова? Аз имах рецидив и ме оперираха много по-"широко" и "дълбоко", в сравнение с първия път, когато не знаеха, че става въпрос за злокачествено образувание. Когато се преглеждаш редовно, дори и да се появи, ще бъде уловен в начален стадий, когато е съвсем малък и по-лесно може да се оперира в голям периметър. А това дава огромен шанс повече да не се появява. Така стоят нещата, а дали ще живееш с мисъл за обреченост, си е твой избор.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Не бой се, БатНацко! [re: *jull**]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано05.07.16 22:03



Напълно подкрепям Джул, няма какво повече да се каже. Лято е, обърни погледа и мислите си към други неща. Нито си първата, нито последната с тази диагноза, животът продължава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.