Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТАнови [re: ALONE911]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано28.01.14 18:02



ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТА

Александър Свияш

(I част)

може да прочетете тук





Тема Re: ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТАнови [re: TNBC]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано28.01.14 18:55



Защо ли си мисля, че рака не е психическо заболяване и че главата ми е част от тялото.
Разчитам на моята глава да различи симптомите и проблемите , но за лечението на аптеката.

Много мъдреци и учени щяха да бъдат безсмъртни.

Извинявам се, първо писах и след това прочетох някои пасажи. Този автор може би казва същото.

Ще прочета по обстойно преди да се изкажа защото напоследък започнах да реагирам на такива заглавия спонтанно.



Тема Re: ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТАнови [re: ALONE911]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано28.01.14 21:19



ALONE911 да ти кажа честно не можах да схвана какво точно искаш да кажеш...какво безсмъртие, какво психично заболяване... определено не те разбирам, вярвам, че не очакваш някаква си там книга да даде отговор на всичките ти въпроси.

На този спонтанен твой постинг мога да ти отговоря само така:
Не случайно казват, че рака е хронично заболяване и лечението му трябва да бъде комплексно. Дори и една химио и лъче терапия не могат да гарантират, че ракът повече няма да се появи - те само могат да спрат процеса временно. Разбира се всичко е въпрос на съдба, късмет и др., но до голяма степен и от нас самите зависи дали болестта ще се върне отново.

Лекарствата могат да имат ефект върху симптомите, но няма как да повлияят върху причините довели до дадено заболяване. За едно просто главоболие човек може да вземе аналгин, но ако главоболието се появява вследствие да речем най-общо казано на стрес, хапчето ще спре болката временно и ако ние не потърсим или по-скоро не съумеем да осъзнаем причината за главоболието и не вземем мерки то като нищо ще се появи отново.

Разбира се човек не може да очаква, че прочитайки една информация, книга или изпивайки някоя лечебна комбинация без да намери начин поне малко да промени себе си и начина си на живот от времето преди болестта всичко ще бъде както преди. Чувала си предполагам поговорката "Глупак е онзи, който от едно и също действие всеки път очаква различен резултат".

Всеки сам за себе си трябва да направи разбор на живота си до момента на появяване на болестта, и да открие причините - било то нездравословно хранене, погрешно и нездравословно мислене, стрес, канцерогени и т.н. Може би точно затова толкова години цял куп велики учени не могат да изобретят още универсално лекарство за рака, щото явно при всеки болестта е била провокирана от различно нещо.

Редактирано от TNBC на 28.01.14 21:24.



Тема Re: ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТАнови [re: TNBC]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано29.01.14 08:57



Тази книга е профилактика и помощ за след медицинско възстановяване.

Какво искам да кажа, че заглавието много ми заприлича на поредица от "позитивно мислене", "Германска нова медицина" и т.н. панацеи.

Определено съм убедена, че разболееш ли се от рак трябва да отидеш на лекар- онколог, а не на психиатър. Съчетанието и на двете с психолог е само от полза, но не решава проблема. Колкото и да ни се иска за мен психиката като начин на лечение е второ по важност при онкоболните. Не само при зъбобол и инфекциозни заболявания както отбелязва автора.

Причините за появата на рака не са в психиката и лекарствата не лекуват симптомите, а убиват причинителя. Да, не го лекуват защото все още няма открит метод за лечение.
Главоболието може да е от много причини, но те уверявам, че ако се дължи на тумор в мозъка, то положението с мисленето далеч не е като мисли и действия при депресиран.

Убедена съм, че си ме и разбрала какво искам да кажа. Не отричам, че начина на мислене, начина на действие не се отразява върху здравословното ни състояние, но да се твърди, че здравето ни е в главата е доста пресилено.
Уверявам те, че и тези на които здравето им е в главата умират също от същите заболявания. За съжаление моите наблюдения са, че и по- бързо от другите.



Тема Re: ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТАнови [re: ALONE911]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано29.01.14 15:06



ALONE911, всеки има право на собствено мнение независимо дали някой го разбира или не, както и всеки сам за себе си преценява и носи отговорност за живота и лечението си.

Много ясно, че една книга няма как да бъде панацея - евентуално може да послужи както си написала и ти(този път не спонтанно) като „профилактика и помощ за след медицинско възстановяване“. Разбира се, че човек ще си направи традиционните лечения, които са му назначени - всеки знае, че психотерапията е помощно средство към другите терапии, тя няма как и не може да замени основното лечение.

"Главоболието" в предишния ми постинг го бях дала като "пример", който има желание да осъзнае какво съм искала да кажа ще разбере.

Естествено, че който има рак ще отиде на онколог - не вярвам да се втурне към зъболекар или ветеринар…

Попаднала съм на някаква информация, която е по тази тема“ ПСИХОТЕРАПИЯ НА РАКА“ и съм я споделила (както съм направила и в други теми) тъй като съм помислила, че може да е от полза за някого, никой не ангажирам да я чете, нито имам намерение да ставам адвокат на всяка статия, книга или автор.

На мен тази книга ми е харесала и за себе съм си извлякла някаква поука от прочетеното, ако прецениш, че и за теб ще е интересна и от полза -чети я, като мислиш, че не ти допада и ти е безполезна - подмини я.

Не виждам смисъл, нито разполагам с толкова свободно време и желание да хабя енергия, за да влизам в безсмислени полемики с хора, които не ценят труда на другите и първо говорят а след това мислят, затова ако не ти е много наложително те моля да не си правиш труда да ми отговаряш.


Всичко най-добро ти пожелавам!
Бъди здрава!



Редактирано от TNBC на 29.01.14 15:23.



Тема Re: ЗДРАВЕТО Е В ГЛАВАТА А НЕ В АПТЕКАТА [re: TNBC]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.14 16:41



Момичета, по-кротко, да не навлизаме в излишни полемики. Ако беше известна истинската причина за рака и ако тя беше само една, досега да са намерили начин да се справят с него. Тук ние нямаме за цел да водим дискусии по въпроси, по които не сме компетентни, а да споделяме опит и информация, която е пръсната най-вече из нета. Дали ни харесва или не, дали ще ни послужи или не - нека всеки сам решава. Но и нека оценяваме труда и желанието на всеки, който отделя от времето си, за да ни снабдява с такава информация!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Първото ми посещение при психолог [re: TNBC]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.14 16:46



Момичета, искам да ви споделя за срещата ми с психоложката на Нана – Фондация 1 от 8.
Това е първата ми консултация със специалист /дооооста съм позакъсняла/

.
На времето /преди почти 10 г./, при съобщаването на диагнозата, мамоложката в V-та ГР, ме насочи към кабинета на психоложката им. Жената не беше в кабинета си, аз изчаках около 5 минути и си тръгнах, приех го като знак, че нямам нужда от нея. Втората ми „среща с психолог” беше направо пародия. Това се случи в ИСУЛ, преди да започна лъчетерапия, преди това бях минала 8 курса химио. Трябваше да мина през психоложката им, за да си сложи тя подписа на документацията проформа. Кабинетът 2/3 м, и в него имаше място само за едно бюро и 2 стола, прозорец нямаше, самата психоложка беше на ръба на истерията, крещеше на всички да не чукат на вратата, да се изчакват един по един. Вътре ми набута една камара листа да подписвам, че съм запозната, че може да ми се увредят органи и т.н., неща, които съм чела и подписвала многократно. Това беше всичко!
Затова реших сега да се възползвам от безплатната консултация, която се предлага и бях впечатлена. Явно жената много си обича работата, поразпита ме за много неща, относно заболяването, каза че съм се справила много добре в психологичен аспект и накрая ми казаха, че по-скоро аз съм им направила по-добра психологическа консултация с моя богаааат опит, т.е. и аз ги впечатлих, особено като им казах с колко метастази съм във всички основни органи и ето ме, че съм им дошла на крак! Много ми беше полезна тази консултация, разбрахме се да отида отново, тогава ще поискам съвет за справянето с конкретен проблем.



Тема Re: Първото ми посещение при психологнови [re: N O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.14 17:41



Наденце, според мен трябва да те назначат за консултант (съветник) към психолога.

Ами след като прочетох, че "нещатните сътрудници в Народното събрание вече са 295 - 188 са личните съветници на 134 от депутатите (!)", какво пречи да се възползват от твоя богаааат опит!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 29.01.14 17:42.



Тема Re: Първото ми посещение при психологнови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано29.01.14 17:45



Наде ,при Нана само за гърда ли е?



Тема Re: Първото ми посещение при психологнови [re: N O6O6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.01.14 18:32



Приветствам!
Наденце, те и на мен така ми казват, но си има и какво да получи човек от тях.

Наистина, дай линкче някакво тук за повече информация за ползването на услугата, кой може да се възползва, при какви условия и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.