Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ракът може да се лекува и с психотерапия [re: Roxan*na]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано21.01.14 10:30






Редактирано от *jull** на 29.01.14 16:10.



Тема Re: Ракът може да се лекува и с психотерапия [re: Crasiva]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано21.01.14 10:39



Хехе - еми дума по дума в тоя линк се повтарят онова, за което съм писала тук. Не щото аз съм много умна - а щото истината е една за всеки без изключение. Няма как да видиш сто различни истини - истината (Бог) е само един.

Което значи само едно - всеки, който живее с отворени очи за истината - има свободата да живее в истината и да бъде щастлив.

Другите - са нещастни по собствен избор.


Да се наслжаждаваме, Красива, на живота в истината и Бога. Насила хубост не става - да оставим който иска да боледува и да бъдат нещастен. Да следваме пътя на Дао - да медитираме щастливи и да съзерцаваме как върви света като наблюдатели ...










Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Ракът, болест на психиката [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано22.01.14 14:55



Ракът, болест на психиката





Тема ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО [re: TNBC]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано22.01.14 15:39



ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО
Д-р Антоанета Заркова


20 стр. pdf формат

Редактирано от TNBC на 22.01.14 15:40.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО [re: TNBC]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано22.01.14 22:31



Редактирано от *jull** на 29.01.14 16:34.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО [re: Roxan*na]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.01.14 12:49



Рокси, тъкмо беше се кротнала и почти взех да те харесвам и ти пак нещо изтрещя. Що бе моме? Айде карай я по-кротко де. Нека има мир!





Тема Рецепта с лимон и сода [re: Ekna]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано23.01.14 13:37



Не намерих къде да пиша и затова се включвам тук.
Знаете ли нещо за това? Някои пробвал ли е и дали поне не вреди?

Известната в целия свят рецепта с лимон и сода против рак и още практически съвети

Един от ключовите фактори за развитието на рак е киселата среда.
pН на извънклетъчните течности около тумора може да бъде много кисела, докато рН на здравата тъкан е алкална. По-просто казано, киселата среда е идеална предпоставка за създаването и развитието на раковите клетки, припомня италианският онколог Тулио Симончини.
Киселинността се предизвиква от храни като месо, захар, рафинирани и нездравословни продукти. Психическият и физически стрес също може да допринесе за създаването на кисела среда в организма чрез специфичните за стреса хормони.
Ако искате да предотвратите развитието на рак, трябва да противодействате на киселинността, създавайки алкална среда.

Идеалният "климат" в организма се поддържа от няколко важни фактора:
1. Режим на хранене: менюто ви трябва да бъде съставено от най-малко 80% сурови плодове и зеленчуци, особено зеленчуци като къдраво зеле и спанак.
2. Консумирането на приблизително половин литър пречистена вода всеки ден.
3. Умствено и емоционално спокойствие и релаксация.
4. Проверявайте периодично вашето рН.

Една проста рецепта помага изключително много в борбата с рака. Схемата има последователи в цял свят, а здравословното им състояние е доказателство за нейната ефикасност. Важно е също да се знае, че много от изследванията в областта на онкологията, показват нещо много важно: пациентите с рак имат силата да се самолекуват, само трябва да подпомогнат процеса.

Рецептата:
240 милилитра филтрирана вода
1 чаена лъжичка сода за хляб
сок от 1 лимон
Разбърква се и се пие на празен стомах. Правете разтвора най-малко три пъти на ден.

Защо тази рецепта е толкова успешна?
Лимоните имат силен антиканцерогенен ефект. Доказано те унищожават злокачествените клетки на 12 вида рак, включително на дебелото черво, гърдата, простатата, белия дроб и панкреаса. Когато към лимона се добави сода, ефектът е още по-голям, тъй като тя напълно променя стойността на рН на тялото.

Още за: Известната в целия свят рецепта с лимон и сода против рак и още практически съвети
от framar.bg

Редактирано от *jull** на 29.01.14 16:30.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО [re: ALONE911]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.01.14 15:06



Здравей, мила! Радвам се да те "видя". Да, писано е много за Тулио Симончини в клуба, както и за теорията за боренето с тумори чрез алкализация.

Това е една от темите за Тулио, може би има и други:



Темата, в която пишем не е подходяща, но вече си писала и ще ти отговоря тук за моето мнение:

По принцип тази теория е доста широко разпространена и не само от Симончини. Но трудното при лечение на рака е точно това, че клетките се маскират като нормални и имунната система не може да ги разпознае за да ги пребори. Явява се известен парадокс, когато стимулираме имунната система.

Знае се, че киселата среда предизвиква редица болести, между които подаграта например, и това е научно доказано. До колко е вярно това, че туморите се развиват добре в кисела среда, а в алкална не, нямам капацитета да преценя компетентно. В нета се препоръчва комбинирането на лимони и сода - и двете са силни алкализатори. Едното е калиев цитрат (лимонено-кисел калий), а другото Натриев бикарбонат (сода за хляб) Говори с емного за ползите. Препоръчват се определени дози, но рядко се говори за евентуалните вреди, от което и аз се страхувам. Четох някъде, че прекаляването със сода води до увеличаване на сковаността, а от там и до опастност от артритни заболявания. До колко е за предпочитане това - трудно е за преценка. За това аз прилагам сода с лимон (добавям си лъжичка джинджифил на прах, лъжичка мед и малко вода) не повече от веднъж дневно. Това ми казва вътрешният ми глас. Лимонът си е полезен и в доста по-големи дози. Но за содата мисля, че не бива да се прекалява.

А алкализирането може да се прави и с много храни. Има таблици в нета и тук някъде за степента на алкалност на всяка храна. Действително повечето от посочените алкализиращи храни са си здравословни по принцип - всички зеленолистни и т.н. така че алкализацията чрез храна няма да навреди в никакъв случай, а може само да помогне.

И все пак средата трябва да се поддържа в баланс - нито алкална, нито кисела среда, (т.е. някъде около РН 6,5, но зависи дали мерим РН на урина, слюнка или кръв) и, според мен, не бива продължително време да се поддържа извън норма, както принципно се твърди при лечение на тумори, т.е. препоръчва се средата да се поддържа с висока алкалност за да се противодейства на храненето на тумора. Действително самият рак е излизане от баланс. Но не бива да си изпробваме късмета с не докрай доказани теории. Ето защо се придържам към принципа си, че трябва всичко да е с мярка.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО [re: Ekna]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано23.01.14 15:26



Изтрито

Редактирано от *jull** на 29.01.14 16:31.



Тема Re: ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ СЪЗНАНИЕТО [re: Ekna]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано23.01.14 16:00



Благодаря. Определено ми е приятно.

Прочетох и аз имам известни опасения за лечение, но мислех за профилактика или пред отвъртяването на по- тежки ситуации. Видях, че пише и при кисти.

Нито лимона, нито содата са храни които действат добре при проблеми в стомаха и червата. Не си падам по нито едно от двете. За самостоятелното им действие ми е известно / и двете се прилагат в бабините рецепти/, но си помислих дали пък комбинацията им не може да бъде по - полезна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.