Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема bezskrupolnostнови  
Авторsting 69 (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 19:23



Zdraveite,parvo iskam da pojelaia uspeh na vsi4ki,koito sa v kluba;Maika mi be6e bolna ot rak ,no tia ne umria ot rak,a ot OCCN i ODN,za6toto v bg bolnicite v nedelia niama lekari ,a samo dejurni fel6eri,koito ne mogat da vzimat re6enia v krizisni momenti i o6te ,4e kogato pro4etat samo diagnozata, i stava vapros za pacient,koito e na 58g.i e s ne mnogo obe6tava6ta prognoza ne se napriagat osobeno mnogo.S drugi dumi kazano,smiatat ,4e e po humanno da ostaviat rakobolnia da umre ,otkolkoto da se boriat za jivota mu.Ako niakoi e imal podoben problem molia pi6ete mi.Tova ,4e v BG zdraveopazvaneto se e prevarnalo v super biznes namiram za pove4e ot nedupostimo,ne moga da poviarvam na ne6tata koito se slu4vat v bilnicite i na tova ,4e pove4eto hora go priemat za normalno



Тема Re: bezskrupolnost [re: sting 69]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано19.07.07 23:23



Здравей, първо искам да изкажа съболезнования за майка ти. Със сигурност ти е много мъчно.

След това обаче ми се иска да поразмишляваме заедно - майка ти е имала асцит. Това е течност в коремната кухина, която се излъчва от черния дроб основно в два случая - при рак или цироза. Сигурно ли е, че не е имала метастази в черния дроб?

Пишеш че е починала от ОССН и ДН. За дихателната недостатъчност най- вероятно причината е точно в наличието на асцита. Т. е. тази течност, изпълвайки коремната кухина, започва да притиска белия дроб и не му дава пространство да се разгъва, а пациента не може да диша пълноценно. В тази ситуация каква точно реанимация очакваш? Не ме разбирай погрешно, не искам да оправдавам някой, който не си е свършил работата, обаче, за да съдиш лекарите, трябва да имаш добри основания, а не да се водиш от мъката след загубата на майка ти.

Доста мислих, преди да ти пиша, защото рискувам да взема страна по случая, а не това желая, обаче мое мнение е ( никого не ангажирам с него ), че нещата са се случили по логичния им път.

Трудно ми е да пиша по темата, остави майка ти да почива в мир.



Тема Re: bezskrupolnostнови [re: sting 69]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.07.07 00:48



Мила, бясна си доколкото разбирам, четейки постингите ти.
Но напълно подкрепям Тети, остави майка ти да почива в мир.
При всяка смърт на много близък човек се неминуемо се изживява етапа на озлобление, обвинение към лекари, към целия свят, към себе си, чувство на вина.... Изпитала съм го и ми е до болка познато. Нормална реакция на човек, който се чувства безсилен да промени неприятните събития в живота.
Но по този начин няма да върнеш човека. Нещата се случват, когато им дойде времето и ние не можем да променяме вселенските закони, колкото и да ни се иска. Болката ти е твърде силна все още, но въпреки това опитай да се успокоиш и да приемеш фактите.

И много те моля, пиши на кирилица!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: bezskrupolnostнови [re: vesela.bg]  
Автор.............. (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 07:48



аз съм на мнението на стинг69, за съжаление 95% от докторите са се превърнали в търговци, нямам думи и желания сега да пиша подробно, но вече самата дума доктор ме изпълва с лощи чувства



Тема Re: bezskrupolnostнови [re: ..............]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано20.07.07 09:27



Съгласна съм и с теб. Аз самата съм медицински работник и преди два месеца напуснах точно по тази причина - защото не ми харесва начина по който се работи и липсата на ангажираност към пациента.
За съжаление съм се нагледала на лекари, които първо не знаят какво правят на работното си място, второ, за тях пациентът е преди всичко клиент - тоест докато не си плати е просто невидим.

Така че принципно съм съгласна с теб. Но в ситуацията на sting69 нещата са доста спорни и единствения важен аргумент там е голямата мъка, която просто я изяжда. И аз съм била свидетел на смъртта на пациенти в подобни ситуации, когато наистина не може да се направи нищо. Все пак лекарите не са всесилни, при четвърти стадий болният е толкова увреден, че всяка една инвазия може по-скоро да му навреди.

Мен по-скоро ме притеснява болката на sting. За нея е по-добре да се освободи от желанието да отмъщава и раздава правосъдие, защото ако сме обективни - нищо няма да постигне, освен да си разбие здравето, съня и нервната система.



Тема Re: bezskrupolnostнови [re: ..............]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.07.07 15:44



Ами нали затова направихме темата Плювалня, там да споделяме тези неща?!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.