Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Фиброаденомнови [re: fuksia]  
АвторTA (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 15:38



Predi 1 godina me operiraha ot fibroadenom.Otkrih go savsem slu4aino dokato se kapeh i me izpratiha direktno v onkologiqta.Za 2 meseca fibroadenoma porasna i ot bolka ne mojeh da spq na ednata strana.Sled tezi 2 meseca ve4e bqh na operacionnata masa i vsi4ko mina OK.Blagodarna sam 4e popadnah na dobar lekar.Ne se strahuvaite ot operaciq,za6toto mnogo po-stra6no e vseki den da se izma4va6 kakvo moje da stane ako ne se operira6.Ostana mi mnogo malak beleg i ve4e po4ti ne se zabelqzva,sega redovno si proverqvam gardite.Na 17 godini sam,no bqh pila protivoza4ata4ni,poradi hormonalni smu6teniq.Ako nqkoi iska pove4e informaciq tonita_1925@abv.bg



Тема Re: Фиброаденомнови [re: TA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.07.08 18:47



ТА, моля те да пишеш на кирилица



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Фиброаденомнови [re: Лoли]  
Авторnora (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 12:35



Здравейте, много съм притеснена, защото след като си напрафих мамограф и ехограф преди 3 месеца се установи, че имам мастопатичини кисти. От тази седмица съм тръгнала по доктори и последно ми казаха, че имам три кисти с р-ри между 4 и 5 мм и една по голяма с р-р 9,5 мм. След като ми правиха ТАБ се установи пролиферативна епителна промяна. Казаха ми, че трябва след един месец да направя контролен преглед. Може ли някой от форума, ако знае нещо повече по темата да ми пише. Предварително Благодаря!



Тема Re: Фиброаденом до Норанови [re: nora]  
Авторdoksi (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 12:13



Здравейте Нора!
Запазете спокойствие след направения ехограф и мамограф при вас се установява т.нар фиброкистозна мастопатия.Кистите могат да се пунктират като се изтегля течността.Първо се успокой и след като колегите са ти казали да направиш контрола след месец го направи.Пролиферациите на епитела са важни за прогноза на състоянието.
Тези пролиферати представляват малки епителни израстъци, папили, порести плочки или твърди, изпълващи напълно млечния канал разраствания на епитела, чиято запазена слоистост и липса на атипичност са израз на доброкачествени процеси на пролиферация.

Кажете какво са ви казали след месец.



Тема Re: Фиброаденомнови [re: nora]  
Авторdoksi (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 12:16



Както знаете фиброаденомите могат само да се наблюдават или да се остранят по оперативен начин - това е по преценка на лекаря който ви следи.В едни случаи само се наблюдават на определен период от време,а в други се преминава към оперативното им отстраняване.
Мисля,че в началото на тази тема съм дал доста подробна информация по проблематиката.



Тема Re: Фиброаденом до Норанови [re: doksi]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано03.08.08 20:49



Здравейте, може ли да помоля и аz zа мнение. На мен ми откриха само една киста след ехограф и мамографа я потвърди, на 28 години съм Аz я окрих веднага след почването на противоzачатzни, които вzемах 2 месеца. Живея в Германия и моя лекар твърди, че zасега само ще я наблюдаваме, не се прави пункция, ако не нараства и не ме боли много. При натиск ме боли, не мога да преценя, но понякога като че ли усещам и болка zа няколко секунди в таzи област. Не мога да раzбера дали е подвижна, не нараства, двата пъти на ехограф преz месец покаzаха 1 см. Иzполzвах и Прогестогел, но нямаше ефект от него, притеснявам се сега, когато не вемам вече хапчета дали ще иzчеzне и да чакам ли или да настоявам zа пункция. Открих я на 11 юни и уж е киста, трима лекари го каzаха, двама на ехограф и един на мамограф, но не мога да се успокоя докато не иzчеzне. Сега съм в отпуск до 20 август, мога ли да чакам до тогава до следващия ехограф. Благодаря предварително.





Тема Re: Фиброаденом до Нора [re: maya]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.08.08 00:24



Не е спешно и не се паникьосвай! Купи си ленено семе и ленено олио. Лененото семе го смилаш и вечерта
го накисваш в чаша вода или мляко, а сутринта го изяждаш на гладно.
С лененото олио си правиш компреси на мястото на кистата.
Не знам дали до 20 август ще имаш някакъв резултат, но във всички случаи няма да ти навреди.
А и след това може да продължиш да си го правиш.
Знам за случай, при който киста е изчезвала за 2 месеца чрез тези процедури.

Хайде, спокойно и УСПЕХ!







Тема Re: Фиброаденом до Нора [re: *jull**]  
Авторmari (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 12:05



По колко ленено семе на прием да смилам.Благодаря ти предварително за отговора.



Тема Re: Фиброаденом до Нора [re: *jull**]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 12:23



jull, блгодаря много zа отговора, успокоих се малко, че откакто я намерих таzи киста все zа най-лошото си мисля. Само да питам и аz по колко ленено семе се вzема и копресите от лененото олио колко време се държат. Благодаря.





Тема Re: Фиброаденом до Нора [re: maya]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.08.08 17:33



При вътрешно приемане - 2-3 пъти дневно по 1 с. л. ленено семе (счукано на брашно) се остава да набъбне в чаша вода и се изпива. Препоръчва се след това да се изпие още една чаша вода.

При компреси - 30-50 г ленено семе се разбърква с вряла вода на каша, която се слага върху парче плат и се прави влажно-топъл компрес на засегнатото място, два пъти дневно.

Самото ленено семе трябва да се съхранява на хладно и тъмно място (през лятото - в хладилник).

Заб. На някои места съм чела, че се препоръчва семето да е именно СЧУКАНО, а не смляно, затова го написах така. Във всички случаи да да се приготвя на малки дози, по възможност непосредствено преди употребата му.

Желая успех и не забравяйте да се похвалите с добрите новини!








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.