Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Фиброаденомнови [re: roxy12]  
Автор3opи (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 14:40



Моето туморче е с размери 2см и има ядро около 8 мм.Ти , мила къде направи операцията?



Тема Re: Фиброаденомнови [re: roxy12]  
Автор3opи (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 14:46



Още нищо не зная за операцията.Утре ще отида в раковата болница за да си извадя картон, а в сряда имам час за да се срещна с доктора и да занеса всички изследвания. Тогава ще разбера подробности свързани с процедурата.Малко ми е притеснено защото в сряда следобяд ще са ми готови туморните маркери, а докторът иска изследванията сутринта, та и за това сега трябва да треперя.Превърнала съм се в треперещо есенно листо!



Тема Re: Фиброаденомнови [re: 3opи]  
Авторroxy12 (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 15:08



Аз съм от Бургас и си я направих тук медицината толкова е напреднала че тази операция се явява един вид рутинна макар че не омаловажавам сложността и какво животно ще се окаже накрая в нашия град кистите фиброаденомите и други подобни изчадия са ежедневие почти всички имаме такива проблеми надявам се на никого да не му се появяват отново след операция но като говоря с други жени с по няколко операции малко се депресирам но тези неща трябва да се махат на мен не са ми правили маркери не знам какво е това хирурга ми постави още1път диагноза фиброаденом и се оказа прав при теб не знам какво е положението но не се отчайвай има нови методи които помагат успех и пиши



Тема Re: Фиброаденомнови [re: roxy12]  
Автор3opи (Нерегистриран)
Публикувано13.04.09 15:53



Туморните маркери се изследват чрез венозна кръв. Изследването трае няколко дни. Нормалните стоиности са до 35. В сряда ще са готови моите и ще пиша. Притеснено ми е защото преди две години от удар нараних гърдата си, но едва при прегледа от поставения въпрос на доктора се сетих.Дано не е станало късно и операцията да мине успешно. Винаги съм си казвала, че на мен не може да се случи, но сега разбрах, каква глупачка съм била. Яд ме е на себе си, но не успях да напипам бучката по -рано въпреки, че редовно проверявах да не се появи нещо такова, но то не пита при кого да ходи...



Тема Re: Фиброаденомнови [re: roxy12]  
Автор ros4oo (непознат )
Публикувано23.04.09 13:41



Здрaвейте на всички,преди 4 месеца претърпях операция от въпросния "фиброаденом",всичко мина нормално,операцията ми я прави д-р Хрусанов в "Междуобластен диспансер за онкологични заболявания със стационар-гр. Бургас",или за по кратичко Окръжна болница,7-я етаж.Това моето образувание си го имах около половин година преди да го изследвам( все бях заета,все нещо беше по важно

...),след това,като се реших вече да се изследвам,минах си ехограф,рентген и т.н.След като ми излязоха всички изследвания се разбра,че трябва да се премахне оперативно,и така на 14.11.2008 за около 20-25 мин. моето аденомче беше в историята.Само дето още на изследванията на другата гърда също имаше образувание,за което се съмняваха,че отново е същото.Не ме болеше,никакви проблеми не ми създаваше.Наскоро (ако бъда по точна преди седмица), си минах при същия лекар контролен преглед,при който той установи че и в другата гърда имам фиброаденом,днес си правих ехо и сега ми остава следващата седмица да отида в кабинета на доктора и да определи,дали има някакжа промяна в размерите от първия път и сега,ако има най-вероятно пак ще ме оперират.Въпреки че съм на 22 трябва да ви кажа,че изобщо не се страхувам,може би защото вече съм минала веднъж оттам , но се притеснявам единствено,че и първия и втория път ехографията ми показва много кисти и в двете гърди,когато ги видя доктора каза,че няма смисъл да се притеснявам и че като родя след време,кистичките ще изчезнат от само себе си.Дали е вярно?На някой друг да са му казвали подобно нещо или евентуално да му са се махнали?



Тема Re: Фиброаденом [re: Maprapитa]  
Автор пиceтo (непознат )
Публикувано14.05.09 11:28



Здравейте мили мои приятели ! Да докладвам за нещата около мен : На 30.04.09 г. мина и моята операция фиброаденома се оказа киста

, всичко приключи за около 30 минути с пълна упойка , след 2-3 часа станах и си тръгнах за вкъщи. Днес излезе и хистологичният резултат и всичко е нормално. Най-накрая съм спокойна , голямо притеснение си беше. Направо съм за добрата новина! Сега съм си в болнични и ще се излежавам! Ами това е . Желая на всички успешен ден и здраве! Прегръдки!



Тема Re: Фиброаденом [re: пиceтo]  
Автор Danito495 (огнена)
Публикувано14.05.09 11:44



Е това е наистина много добра новина!Дай Боже никога да нямаш повече такива проблеми!



ДНЕС,ЗАЩОТО УТРЕ Е............ДАЛЕЧЕ!!!



Тема Re: Фиброаденомнови [re: пиceтo]  
Автор MamaD (новак)
Публикувано14.05.09 12:17



Честито Писе!Това наистина си е за "Добрата новина"!Да си гива и здрава и никакви подобни проблеми!





Тема Re: Фиброаденом [re: MamaD]  
Автор nadevda_77 (непознат)
Публикувано14.05.09 13:49



честито и от мен ,това е за ;ДОБРАТА НОВИНА''





Тема Re: Фиброаденом [re: nadevda_77]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.05.09 19:57



Заслужи си хубавия букет, ама май ще трябва да се разпишеш в добрата новина, а?


Обещавам да ти донеса букета там!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.