Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: вaлeнтинa]  
Автор вaлeнтинa (непознат)
Публикувано14.01.11 09:41



Здравейте, миналата седмица си направих ехография на гърдите и останах много учудена от това, което ми казаха-фиброаденома, който двама ехографисти са го определили като такъв, сега не е фиброаденом ,а разраснал се грозд / структурата на млечната жлеза е като грозд/, който е започнал да намалява. Папилома не е папилом, а киста с образувала се около нея капсула, понеже е стара , но е намаляла с 0,7 см.. Та питам се дали е възможно при всичко което съм пила и правила като лечение да промени структурата на тези образувания?



Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: вaлeнтинa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.01.11 11:44



А какво си пила?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано14.01.11 11:51



Джул, по- нагоре е писало момичето, какво е пило, което е доста полезни комбинации. Но аз не разбирам, как хем разрастнал се грозд, хем е намалял.


Не съм компетентна по темата, но иначе чета и се впечатлих от многото добавки и усилия.



Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.01.11 12:24



Според мен проведеното алтернативното лечение е изключително сериозно и системно, така че
добрите резултати изобщо не са неочаквани. Валя направо ме респектира с нейното упорство.
Браво, поздравления!



По другия въпрос, може би PRN ще даде обяснение, ако види темата.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор вaлeнтинa (непознат)
Публикувано14.01.11 12:28



Имах в предвид, че досега образуванието е било определяно като фиброаденом, а сега ехографиста го определя като грозд-структурата на млечната жлеза изглежда като чепка грозде . А самото образувание е намаляло /съпоставено с предишните ехографии/ по размери. Според мен билковата комбинация-коприва, невен, бял равнец - и шведската горчивка по Мария Требен едва ли са оказали ефект, затова ме предупреди и хомеопата ми. Но хомеопатията, компресите със селски свас , плодолечението по Лидия Ковачева/ там пък си докарах други проблеми!/ са си вършили работата. Сега ми е съставил програма от хомеопатия, билки, природни храни и се надявам скоро всичко да е зад гърба ми. Операцията не е решение-щом веднъж се е появило, значи има терен за рецидиви,както чета във други постове!



Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: вaлeнтинa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.01.11 12:28



Валя, а знаеш ли какви са билките, които ти е изписал хомеопатът?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: *jull**]  
Автор вaлeнтинa (непознат)
Публикувано15.01.11 16:08



Да Джул, знам кои са билките. Чаят е с хормонорегулиращо действие-доброкачествените образувания в млечните жлези са хормонозависими и когато хормоналния ни статус не е в ред се получават образуванията-така че първата и най-важна стъпка е да постигнем хормонален баланс. Програмата която ми е съставена я изпълнявам от 3-4 дена и наблюдения мога да споделя след време.



Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: вaлeнтинa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.01.11 16:17



Благодаря ти, желая ти успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: *jull**]  
Авторste4eto (Нерегистриран)
Публикувано13.05.11 09:23



Здравейте на всички. На 26 години съм и наскоро ми поставиха диагноза фиброадемоми на млечна жлеза. Туморите са 3 с размери 18/10мм и още два съответно по 7 и 4 мм. От Пловдив съм и ми препоръчаха д-р Тулев. След консултации с трима онко хирурзи мненията им съвпадат, категорично оперативна намеса. Притеснява ме броя им. Прочетах целия форум но типичното което прочетах бе за 1 фиброаденом. Имам ли основание да се притеснявам, че може да е нещо по - опасно.

Благодаря!



Тема Re: ФИБРОАДЕНОМнови [re: ste4eto]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано23.05.11 13:06



Здравейте!Фиброаденомите са доброкачествени образувания при които се процедира по следния начин - проследяване на определен период от време или оперативното им премахване.Д-р Румен Тулев е добър като специалист и като човек.Може да го посетите и да чуете неговото мнение.Дали да се оперира или да се проследява трябва да реши лекуващият лекар.В случая имате три мнения които са за операция.Според мен е излишно да търсите следващо мнение,но все пак ако желаете може да посетите д-р Тулев.Ако искате мога да ви препоръчам да посетите специалисти от мамологичен/мамологични център/центрове в Пловдив да чуете и тяхното мнение.Не знам при кои специалисти сте ходили в Пловдив като онкохирурзи - може да споделите имена ако желаете.А относно хирургията на гърда с нея се занимават не само онкохирурзи,а и всеки хирург придобил специалност обща хирургия или гръдна хирургия.
Общите хирурзи също извършват операциите на гърда - по време на специализацията по обща хирургия е задължително усвояването на тези операции и е дадена бройка която трябва да покриеш по време на специализацията за да придобиеш специалност обща хирургия,същото е и при специализацията по гръдна хирургия.Така,че не само онкохирурзите са компетентни да оперират гърда,а и всеки общ хирург както и гръдните такива.
Надявам се всичко при вас да бъде наред!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.