Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩА за ТЕМПЕРАТУРАТА и сладката:)нови [re: titi]  
Автор short shrift ()
Публикувано24.06.07 22:08



Кратък увод:

Има дни, в които човек се чувства така:)




Дано да са повече тези дни и вечери за всички:)


А сега текстът:



Различните участъци от човешкото тяло имат различна температура

Прието е да се смята за физиологична норма температурата от 36,6°С. Това твърдение хем е вярно, хем не е. Учените, които провеждали експерименти за измерване на температурата при хора в различни ситуации, направили откритието, че в човешкия организъм няма нищо по-непостоянно от температурата. Тя зависи от условията на околната сре¬да, от активността на самия човек, от неговите емоции, поетата храна, времето на денонощието, от това дали е буден или спи.

А отгоре на всичко и различните участъци от тялото имат различна температура.

Например, когато един леко облечен човек се намира в по¬мещение с температура на въздуха - 20°, температурата на бедрения мускул е 35°, на прасеца съответно 33°, а в центъра на стъпалото – плюс 27-28°. При същите условия тем¬пературата в дебелото черво ще съставлява 37°, в черния дроб 38°, а под мишницата ще е равна на 36,6°. Дори в главния мозък съществуват температурни вариации от 1° градус и повече.

Интересно е и това, че температурата под мишницата, където по трядиция се поставя термометърът за измерване, по време на денонощието варира в рамките на един градус. Максималната температура се наблюдава в 4-6 часа следобед, а минималната — в 3-4 часа сутринта, като това е нагледна демонстрация на ежедневния ритъм на биоло¬гичния часовник на организма, който в частност е свързан с въртенето на Земята. Върху ритъма на ежедневните температурни промени се наслагват други ритми с по-продължителни периоди.

Например, при жените това е ритъмът на мен¬струалния цикъл, когато променливата температура е свидетелство за нивото на половите хормони.

Учените отбелязват и още нещо, че по време на интензивна работа температурата на тялото може да се повиши с 1°-2° градуса. Тя е неста¬билна и при децата, когато малките викат или го удрят на активни игри на чист въздух, както и по време на хранене.

Докато при хората на преклонна възраст нормалната температура може да слезе до 35°С, тъй като в резултат на стареенето пада обмяната на веществата и онзи, който се е оставил безропотно на тези хронални процеси (Нали разбирате, Пол Брег е бил на 91 година, но едва ли е имал точно този проблем с обмяната и телесната температура:) – Б. пр.), започва да се преустройва към преминаване на по-ниско температурно ниво.

Обикновено повишаването на температурата при някакво заболяване се възприема от нас само негативно. Но ние трябва да сме наясно, че високата температура е естествена защитна реакция на тялото преди да вземем крутите мерки на самолечението.

С внедряването на вируса се получава дразнене на мозъчните центрове, които отговарят за терморегулацията, което води до повишаване на температурата, което създава дискомфорт не само на нас, но и на микробите, причинили заболяването.
Затова, ако се приемат илачи за сваляне на температурата, би било добре това да се прави само когато това е наистина необходимо: ако термометърът показва 38,5°-39°С (Веднага си мисля, че когато човек има все пак и сериозно заболяване, основно, да речем онкологично, тези параметри са „завишени”, май не е зле като станат 38 градусите да се пийне съответното лекарство, но докторите знаят най-добре. – Б. пр.), ако вие зле понасяте дори малко повишаване на тем¬пературата, ако поради силната интоксикация непрекъснато ви се повдига и повръщате и в организма постъпват малко течности.

Лекарите-терапевти препоръчват при повишаване на температурата да се започне с пиене на много течности (до 1,5-2 л на денонощие), защото течността разрежда токсините, спомага за отделянето на потта, като по този начин се понижава температурата. Това може да е горещ чай с лимон, малини или мед, вода със сироп от черни боровинки, борови връхчета, горски ягоди и т. п. вкусни и полезни хубавини.




Сладко против рак
(с големи съкращения)

Птеростилбенът (мързи ме да проверявам точното изписване, затова се извинявам, ако не е точно така – Б. адапт.), този природен антиоксидант, съдържащ се в черните боровинки, може да предотвратява рака на стомаха, смятат изследователите от Rutgers University, САЩ, и специалисти от министерството на селското стопанство на същата държава. За това съобщава английското бюро на BBC. Освен това изследването, провеждано пак върху лабораторни мишлета, позволява да се предположи, че антиоксидантът птеростилбен позволява да се понижи нивото на холестирол в кръвта.

Антиоксидантът птеростилбен се съдържа в черните и т.н. северни боровинки, (на руски - клюква – Oxycoccus), гроздето и челвените боровинки. Според American Chemical Society този антиоксидант се съдържа в червеното вино. Най-вероятно скоро ще стане възможно създаването на таблетки с това вещество.

Доктор Bandaru Reddy, водещ специалист, участващ в това изследване казва, че последните данни потвърждават необходимостта от включването на зърновидните сочни плодове, особено на черните боровинки, в ежедневното хранене на хората с онкологични заболявания.


Целият текст – тук:



П. П. Нямам време вече да се проверявам за правопис, затова моля за извинение, ако има допуснати грешчици.







Тема ЗА ПРЕОДОЛЯВАНЕТО НА СТРАХА ОТ БОЛЕСТТАнови [re: titi]  
Автор short shrift ()
Публикувано25.06.07 12:56






ТРЯБВА ДА ПРЕОДОЛЕЕМ СТРАХА ОТ БОЛЕСТТА

• СЪБЕРЕТЕ ИНФОРМАЦИЯ. Незнанието и неопределеността са източници на страх. Онзи, който знае всичко за своята болест (бих допълнила – за болестта на близките си – Б. пр.), онзи, който пита какво става с него и защо не се чувства толкова безпомощен пред съдбата (бих добавила - и пред болестта – Б.пр.).
*Знанието намалява страха.

• ДАЙТЕ ИЗРАЗ НА ПРИТЕСНЕНИЯТА СИ. Ако таите в себе си своите страхове и грижи и криете чувството си за вина, ако мислено се упреквате, напълно излишно влошавате ситуацията. Намерете приятели, готови да проявят съчувствие, или се включете в група за самопомощ (забележете, не група за взаимопомощ, а група на хора, които търсят начини да помогнат сами на себе си и споделят опита си за помощта, която сами си оказват, доколко тя е ефкасна и т. н. – Б. пр.).
* Тези, които споделят от сърце, отхвърлят душевното бреме.

• РАЗСЕЙВАЙТЕ СЕ, ОТВЛИЧАЙТЕ СЕ. Ако ви нападат черни мисли, те подобно на мелнични камъни буквално смилат мозъка, затова е необходимо да ги екранирате в съответствие с вкусовете си с някое любимо занимание: прочит на книга, гледане на филм, за предпочитане кримка, слушане на музика, малко временце за хоби, излизане на разходка, а защо не малко пътешествие (минимум разходка в парка, пък и пътуване - в България имаме толкова невероятни места и плюс малките разстояния – Б.пр.).
*Когато ти просветне отвън, това ще осигури и просветването отвътре.

• ЗАЛОВЕТЕ СЕ ЗА РАБОТА. Не зарязвайте без основания професионалната или частната дейност. При необходимост си намерете ново, различно занимание. Чувството, че си необходим, действа ободряващо на душата.
*Който си поставя задачи, не се признава за победен.

• ПОВЕЧЕ МИСЛЕТЕ ЗА СЕБЕ СИ. Наблюденията показват, че отстъпчивите хора, които винаги се съгласяват с чуждото мнение и крият желанията си са подложени в по-голяма степен на заболявания и рецидиви. По-често правете онова, което ви носи радост.
*По-често казвайте на себе си и на другите: «Аз искам...»

• КАК ДА СЕ ПРЕБОРИМ С ЧЕРНИТЕ МИСЛИ
Мнозина не могат да се отърват от черните мисли, които буквално ги обсебват. В такива ситуации се препоръчва следното упражнение:
Високо се изкомандвайте: «Я се стегни! (Буквално – Моментално спри!», според мен българският език е с богати възможности и всеки може да си намери най-действената за него си формулировка за категорична забрана - Б. пр.). Ако е нужно, повторете. Ясно е, че не винаги може да подейства от раз, но ще му намерите чалъма, не е толкова трудно.
Помага също така рязката смяна на ситуацията, занятията – ако сте лежали, ставате от леглото, ако сте се затворили вкъщи – излизате на чист въздух, ако сте стояли на тихо – пускате радиото или уредбата, ако сте били усамотени – търсите си компания, обаждате се на някого, излизате навън, просто за да сте сред хора.

Раковото заболяване е преломен момент и може да послужи като повод за преразглеждане на целия досегашен живот, за осъзнатото му преустройство. За възстановяване на житейския баланс е полезно да се потърсят и намерят отговори на следните въпроси:
• Какво искам? Кои желания и цели са важни за мен, а от кои мога да се откажа?
• Какво мога? Възможно ли е да си нямам доверие или напротив, да надценявам възможностите си? Винаги ли е необходи¬мо да гоня максималните постижения, да упорствам – или е по добре да видя как стоят нещата в други сфери на живота?
• Какво трябва да правя? Какви задачи трябва да се решават задължително, а кои ще се наложи да бъдат отложени? Кое може да бъде променено в този ми живот, а с кое ще ми се наложи да се примиря (бих казала временно да се примиря – в началото, когато ми казаха, че няма повече море и т. н., направо полудях, после стана стимул за драконовски мерки и жестока борба – ами ходя си на море, от години, вярно, стоя под чадъра и с тениска, за да не излагам облъчените части на директно слънце. И какво от това? Морето си е море:) - Б. пр.)?
• Какво ще последва? Много от разочарованията са предизвикани от това, че поради доброта или незнание хората се нагърбват с непосилно за тях бреме, като стават поради това прицел на упреци.

НАЙ-ПРЕЦИЗНО ТРЯБВА ДА СЕ ОБМИСЛИ ВЪПРОСЪТ: «КАКВО ЩЕ СТАНЕ, АКО СЕ ЗАХВАНА ДА ВЪРША НЕЩО, А ПОСЛЕ СЕ ОТКАЖА?» Научете се навреме да отказвате. Жените са особено склонни да се подчиняват на желанията и изискванията на околните, като забравят за собствените си потребности. Човек обикновено моментално побеснява срещу себе си, ако прибързано се съгласи, каже „да”.

Опитайте се да отделите ден или седмица, когато можете да правите каквото ви душа иска. Внимавайте с недовършената работа – тя допълнително обременява съзнанието ви.
Удовлетворете желанията, които сте отлагали отдавна. Купете си дрехата, за която сте мечтали, направете пътешествието, което постоянно сте отлагали. Няма никакъв смисъл да декларирате покорството и унинието си с думите: «Изтрябвало ми е баш сега». Понеже „баш сега” трябва да правите всичко, за да зарадвате душата си, защото това укрепва изцеляващите сили, които притежавате.


Дитрих Байерсдорф











Тема Благодаря ти....нови [re: short shrift]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.06.07 16:13



с този постинг ме накара да си направя клизма снощи....а бях ги позабравила....ега ти - от 2 до 12 килограма бръъъъ бръъъъ - къде се побира такова количество бе хора



Благодаря ти за труда, който полагаш - изключително полезни неща!
Аз лично не пиша тук /предполагам и другите/ за да не разводняваме темата/ затова и направихме "На раздумка". Надявам се ще продължиш с преводите, ако имаш свободно време...
Ще вмъкна и тази тема в Справочника

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Благодаря ти....нови [re: vesela.bg]  
Автор short shrift ()
Публикувано25.06.07 17:46



Искрено ме зарадва с тези думи, благодаря ти, весела.бг. Тук дължа едно обяснение на всички, писала съм го и в ИЗПОВЕДАлНЯ 2, където пуснах един постинг за брат ми и едни писани от мен за него и общата ни болест, пък и за следващата ми болест стихове. В този форум прописах като "изповед" - настоящият ми никнейм в превод от английски означава "изповед" и още нещо, което бих превела най-точно така: "вземам премерено решение и без отлагане действам. А инак преводът е: отсъждам - и изпълнявам присъдата без отлагане. Може да се преведе и като кратка изповед.





Редактирано от short shrift на 25.06.07 17:48.



Тема Re: рецепти на рускинови [re: titi]  
Автор short shrift ()
Публикувано26.06.07 01:16



Мили момчета и момичета, имах кратък период на почивка поради травма на ръката, та затова успях да направя толкова преводи тук. Мисля, че успях да извадя от сайта най-доброто, но може и да не съм забелязала нещо - оттеглям сe от форума и много се надявам, че илина или някой друг ще продължи темата. Пък ако не - важното е, че все пак тук се посъбра материал, нали?
А сега довиждане и на вас, и на този форум, и на форумите на дир.бг като цяло - виртуално сбогом, с огромна благодарност на всички без изключение, защото общуването със списващите в тях е било изключително ползотворно за мен.
Колкото до тази тема - в нея са основните постулати, които са ми помогнали да се преборя за здравето си, подборката не е случайна. Постарала съм се да направя представителна извадка на основните неща, които помагат. Тя не е изчерпателна, разбира се, но вярвам, че всеки, който търси своята пътечка към здравето, ще я открие.
С най-добри пожелания, с много, много обич! Вие всички тук сте невероятни - и колкото и да съм заета ще ви чета, а ако имам да кажа нещо съществено на някого - има си начин на общуване чрез лични съобщения.
Обичам ви!



Позволих си да кажа довиждане на любимия ми клуб "Поезия", преди да дойда да кажа довиждане тук, но нямаше начин да не го направя, просто това ми беше любимият клуб навремето, пусто, носталгия:)

Редактирано от short shrift на 26.06.07 01:29.



Тема Re: рецепти на рускинови [re: short shrift]  
Автор ilianak (непознат)
Публикувано26.06.07 08:24



short shrift,благодаря!Дълбок поклон за твоята човечност и голямото ти сърце!



Тема рецепти на руски-РМЖнови [re: ilianak]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано26.06.07 16:07



Пускам ви от руски сайт една руска рецепта:

Народната медицина е натрупала огромен опит в лечението на заболявания на млечната жлеза, в това число на злокачествени тумори.

При мастопатия, фиброаденом, рак на млечната жлеза – използвайте следния комплекс от билки:
Корен от:
1) валериан,
2) анжелика(пищялка) (Archangelica officinalis)
3) Динка лечебна (Sanguisorba officinalis L.)
Листа(стъбла) от:
4) глухарче
5) риган (Origanum vulgare L.)
6) жълт кантарион (цвят, листа)
7) жиловлек
8) бял смин (Gnaphalium uliginosum L.)
9) Бутрак. Bidens tripartita L.
10) Змийско мляко Chelidonium majus L.
11)бял равнец (Achillea)
12) чубрица
13) цвят от Безсмъртниче обикновено (Xeranthemum annuum L.)
14) Дяволска уста (Leonurus cardiaca L.)
15) Градински чай или салвия (Salvia officinalis)
16) Червен кантарион (Centaurium Erythraea Rafn.)
17) коприва
18) евкалипт
19) цвят невен
20) липов цвят
21) цвят лайка
22) подбел
23) борови иглички или връхчета
24) брезова кора
25) резене
Смесват се от всички билки по равни части.
Приготвяне: 1 с.л. се заварява с 1 ч.ч. преварена вода. Престоява 30 мин. И се прецежда. Отварата се изпива на части за 1 ден.
Всеки ден се приготвя прясна отвара и се пие в продължение на 3 месеца.След двуседмична почивка курсът на лечение може да се повтори.



Тема Re: рецепти на руски - ТОДИКАМПнови [re: llina]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано26.06.07 16:09



Приготвяне на Тодикамп: 40 зелени орехчета (събрани в началото на юни – т.е. във фаза на млечна зрялост ) се заливат с 3 литра пречистен керосин (медицински бензин).След 40 дена извлекът се прецежда. Приема разреден в 50-100мл вода половин час преди хранене на капки – ако туморното образование е доброкачествено (мастопатии, фиброаденоми, кисти на млечната жлеза), или чаена лъжичка от извлека (при рак).
Започва се с 5-6 капки, като всеки ден се добавят по 2-3 капки, докато се стигне до 15 капки през първата седмица. Втората и третата седмица се взимат по 15 капки, а четвъртата седмица дозата капки се намалява ежедневно, докато се стигне до първоначалната доза от 5-6 капки. Така проведен, курсът на лечение продължава 1 месец. За ефективност на лечението е необходимо да се проведат три такива курса с 2 седмични почивки между курсовете. Лечението може да се повтори след половин година. При рак – дозата може да се увеличи на чаена лъжичка – и да се приема 3 месеца без прекъсване.



Тема Re: рецепти на руски - Каменно маслонови [re: llina]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано26.06.07 16:10



Каменно масло (бракшун) – Водоразтворим минерал с бял цвят (допустимо е цветът на минерала да е с жълтеникав или червеникав оттенък), който се образува между скалните пукнатити в планините на Алтай, Тибет - известен от 4 хиляди години в тибетската медицина. Названието му се превежда като: „Бял камък на безсмъртието”. Този минерал се използва за лечение на множество болести, травми, рани, фрактури, като особено ефективен е при онкологични заболявания - дори при рак на кожата с гнойни язви, или гнойни отделения от млечната жлеза, предизвикани от рак на гърдата.
За външно използване се приготвя разтвор - 3гр каменно масло се разтварят в 300мл вода, престоява 2-3 дни – утайката се излива, а с получения разтвор се правят на често промивки. За вътрешен прием се приготвя разтвор от 3 гр каменно масло на 1 л.вода.Пие се по 1 чаша от течността 3 пъти на ден 30 мин. преди хранене. Курсът на лечение продължава 5-6 месеца.



Тема Re: рецепти на руски - Магарешки тръннови [re: llina]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано26.06.07 16:12



Магарешкият трън (Onopordum acanthium) се използва както вътрешно, така и външно – за промивка на рани, язви, предизвикани от раково заболяване.Приготвя се отвара от: 20гр сушени листа или цветни кошнички от билката, които се варят 20 минути в 200 мл вода. Отварата се пие по 1 с.л. – 3-4 пъти на ден или се промиват раните и язвите външно. Може да се използва и сок от листата на магарешкия трън:
Листата се берат свежи, измиват се, наситняват се и се изстискват, а с изцедения сок се почистват гнойни рани, или се правят влажни компреси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.