Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема КАК КАЦУЗО НИШИ Е ЛЕКУВАЛ РАКнови [re: Dimana]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.02.08 13:33



Кацудзо Ниши, роден през 1884 г., имал изключително слабо здраве и лекарите му пророкували не повече от 20 години живот. Големите здравни проблеми му отнели всякаква надежда. Тогава той разбрал, че единствено сам може да си помогне.

Той изчел повече от 70 хиляди литературни източника по природолечение и, прилагайки творчески наученото, създал своя методика за борба с рака. Не само се излекувал, но и проживял 75-годишен наситен и богат творчески живот, като помогнал на хиляди хора да възвърнат своето здраве.

Накратко Ниши предлага три основни направления за лекуване на рака:

1. Да се елиминира въглеродният окис от организма;
2. Да се насити организмът с витамин С;
3. Да се възстановят кръвоносните съдове.

За тази цел той препоръчва:

* Да се възстанови функцията на кожата;
* Да се очистят червата от шлаките;
* Да се преодолее запекът;
* Да се възстанови циркулацията на течните среди в организма;
* Да се очисти кръвта и лимфата, като се възстанови и стойката.

1) Функцията на кожата
се възстановява с помощта на въздушни вани - от 6 до 11 пъти на ден.
Най-добре сеансите се провеждат след изгрев и залез слънце.
Дрехите се свалят напълно.
По време на сеанса тялото може да се разтрива.
След това дрехите се обличат и човек трябва да бъде в покой.
След загряване на тялото се изпълнява следващия сеанс.

И така 6 -11 пъти с нарастващо времетраене от 20 сек. до 2 мин.:
* През 1-я ден се започва с 20 сек. без дрехи и се завършва със 70 сек.
* През 2-я ден - от 20 до 80 сек.
* Така всеки ден се прибавят по 10 секунди, докато на шестия ден достигне 120 сек. Оттук нататък се изпълнява тази норма на стоене без дрехи;

2) Очистване на червата от шлаките.
Това става с помощта на лечебно гладуване (има достатъчно литература по въпроса);

3) Елиминиране на запека
Това трябва да стане с подходяща храна, течности, билки, гимнастика, клизми.

4) Правилна циркулация на течностите в организма
За целта се прилагат водни процедури, които да нормализират течните среди в организма.
Ниши препоръчва да се взимат контрастни душове или вана, като се редуват горещи (41-43 градуса по Целзий) и хладни (14-15 градуса) - по 1 мин. всяка.
Процедурите на ден да достигнат 11.

Ниши препоръчва витамин С да се набавя от прясно изстискани сокове или силна отвара от шипки.

5) За подобряване на стойката и капилярното кръвообращение Ниши предлага 6 правила.

* Да се спи на твърда постеля.
* За възглавница да служи твърда кръгла възглавничка, която се поставя под шията в областта на третия и четвъртия шиен прешлен (тип японски възглавнички за спане). Може да се използва кръгло дърво, обвито с няколко слоя мека хавлиена материя.
* Упражнение “златната рибка”. От лег върху твърда постеля, без да свивате краката, изтегляте пръстите им към себе си така, че да почувствате опъване на прасците. Ръцете се слагат зад главата в областта на третия и четвъртия шиен прешлен. В това положение тялото се разклаща от едната на другата страна, наподобявайки плуването на риба. Упражнението се прави 2 пъти на ден по 1-2 минути.
* Упражнение за капилярите. Легнете по гръб, главата е върху твърда възглавница. Изтеглете ръцете и краката нагоре, перпендикулярно на пода, след което започнете да ги тресете, да вибрирате с тях.
* Упражнение “съединяване на дланите и ходилата”. Първа част. Легнете по гръб, ръцете са върху гърдите. Разтворете дланите, съединете възглавничките на пръстите /те сочат нагоре/, натиснете ги и ги отпуснете; повторете няколко пъти. След това започнете да движите ръцете със съединени пръсти напред и назад, все едно разрязвате тялото. Втора част. Продължавайки да лежите по гръб, повдигнете краката нагоре над тялото. Съединете ходилата и ги движете напред и назад 10 пъти на разстояние, което е един път и половина по-голямо от дължината на ходилото. След това, съединявайки дланите и ходилата, останете в покой от 5 до 10 минути.

По време на лечението се появяват лечебни кризи. Отделя се умъртвена патология от различен вид и характер през отделителните органи. Това е напълно нормално и говори за ефекта на лечението. След кризата настъпва подобрение.

С помощта на тази методика, Ниши е излекувал случаи на рак на стомаха, правото черво, белия дроб, матката и гушата. По неговата методиката е излекувала раково заболяване известната руска лечителка Мая Гоголан.





Тема Re: КАК КАЦУЗО НИШИ Е ЛЕКУВАЛ РАКнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.02.08 14:22



Браво Джул много интересно!И напълно реално и напълно изпълнимо.само да не те мързи!Етова се казва отговор и помагане на хората а не като онзи случаен клубар,който ни пише врели-некипели за рака и няма доблестта да отговори на зададените му въпроси.Браво Джул откакто съм в клуба досега не съм прочела нито един твой постинг,който да е в ущърб на нашата болест,на нашите интереси.Всичко за което пишеш е изпълнимо и вярвам,че доста клубари ги изпълняват твоите препоръки.И така би трябвало.защото са разумни и лечими.Иска се само воля/инат/Продължавай в същия дух!Ти и Калояна не спирате да ме изненадвате с вашия ентусиазъм да помагате със статии,рецепти,съвети...помощта която оказвате на клубарите ще ви се върне стократно.Аз съм нова болна и не зная нищо практично за болестта но трупам много теоретично!Дано да не даде Господ да използвам теорията на практика!Дано!



Тема Re: КАК КАЦУЗО НИШИ Е ЛЕКУВАЛ РАКнови [re: flora bg]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 08:14



Браво Джул Аз също съм чела неговата книга и сме я обсъждали в къщи
Аз ви предлагам един сайт Това е оксижен, но на таблетки, прочиства от токсини, ползва се само 7 дни, Има и добра инструкция, информация
Който се интерисува да отвори www.oxypowder.com/instruction.html



Тема Re: КАК КАЦУЗО НИШИ Е ЛЕКУВАЛ РАКнови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.02.08 09:26





Този линк е от предходния постинг на Калояна. Активирам го за удобство.

Благодаря, Калояна, сега ще то разгледам!





Тема ОЦВЕТИТЕЛИ ЗА КОСА ПРЕДИЗВИКВАТ РАКнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.02.08 10:58



"През 2005 година независимата организация Environmental Working Group е анализирала състава на 7500 хигиенни и козметически средства и е установила, че 71 от 117 бои за коса (произведени от световно известни компании) съдържат въглеводороди, притежаващи канцерогенни свойства.

При жените, които боядисват своята коса, е повишен риска от развитието на злокачествени заболявания на лимфоидната тъкан (лимфоми).
Анализирани са данните за 2303 болни с лимфоидни неоплазми и 2417 стационарни болни с различна патология от Чехия, Франция, Германия, Ирландия, Италия и Испания. От тях 74% са използвали боя за коса.

Според резултатите от новото американско изследване, рискуват не само тези, които боядисват косата си, но и тези, които използват шампоани-оцветители и балсами за тъмни оттенъци."
...........................................................................................................

Да живеят перуките!





Тема Re: ОЦВЕТИТЕЛИ ЗА КОСА ПРЕДИЗВИКВАТ РАКнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.02.08 14:57



Ти не ми хвали перуките. Да имаш перука и да я слагаш в месеца веднаж - да. Но да я носиш непрекъснато, въобще не е толкова приятно изживяване.
В началото се кефех с перуките, имам 6 броя, но вече ми писва, честно!



Нема начин да нема начин

Тема Re: ОЦВЕТИТЕЛИ ЗА КОСА ПРЕДИЗВИКВАТ РАКнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.02.08 15:08



Това в контекста на опасността от боядисаните коси...
Разбира се, че писва с перука!





Тема Re: ОЦВЕТИТЕЛИ ЗА КОСА ПРЕДИЗВИКВАТ РАКнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.02.08 15:45



Да, разбрах... Аз днес си бръсна главата за последно, ама перуките още 2-3 месеца, че студено

Ох, пак наплесках хубавата ти тема, не ми отговаряй!

Нема начин да нема начин

Тема Re: ОЦВЕТИТЕЛИ ЗА КОСА ПРЕДИЗВИКВАТ РАКнови [re: vesela.bg]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 16:02



ЗДРАВЕЙТЕ,да непричистините оцветители са вредни ,тъй като те немогат да се разтварят от шампоанена вода/това са оцветители за кожени облекла/често ги използват в евтените къни,бои за коса и др.Оксидантите помагат да подготвят косъма да се разтвори за да навлезе продукта.От 20-30-40мин. зависи от боята.След това време окисите се разлагат и могат да предизвикат пресушаване на скалпа,а от това пресушаване ,ако пегмента е лош може да предизвика раздразняване на повърхностния слой на кожата,но и тогава,ако се използва антиокисляващ шампоан не би трябвало да има проблем.Ако ви е интересно ще ви пиша още!!!!





Тема Re: ОЦВЕТИТЕЛИ ЗА КОСА ПРЕДИЗВИКВАТ РАКнови [re: вяpa]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.02.08 19:22



Доколкото обаче разбрах, става въпрос за канцерогенни съставки в оцветителите и не просто раздразване на кожата, а направо поява на рак!


Ще минем май на орехова шума и цвят от лайка!




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.