Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА ЛАКОМИТЕ РАКОВИ КЛЕТКИнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.01.08 03:07



А сега за това, с какво НЕ БИВА да храним лакомите ракови клетки, според класификацията им по признака на ензим TKTL1-отрицателн или положителен (изложена в предния постинг):

Диетична терапия „TAVARLIN” – основните характеристики:

• Строго ограничаване на глюкоза и въглехидрати
( = диетата съдържа около 70 г въглехидрати дневно)

• Диетата е богата на масла и белтъчини, включваща нова комбинация от растителни мазнини и пречистени протеини

• Използват се специално разработени хранителни продукти, съдържащи ценни растителни масла и белтъчини

• Приемат се продукти с нисък гликемичен индекс, които предизвикват незначително покачване на нивото на кръвната захар, поради замяна на глюкоза и захароза с други захари като палатиноза, изомалтоза, фруктоза или подсладители

• 5-кратно хранене на ден, включващо и два леки приема на храна във форма на течен протеин ( протеинова напитка)

• Използват се млечни продукти, ферментирани с млечна киселина – Лактатна напитка

• Употребяване на висококачествено месо от тревопасни животни, които не са получавали зърнени фуражи, добавки и са хранени само с трева.

• Възможност за самостоятелен избор на разрешени хранителни продукти, които са включени в списъка.


Внимание!

Моля да използвате продуктите, които са включени в комплекта, не ги купувайте от супермаркет. Всекидневният график на хранене е съставен така, че да задоволи максимално разрешеното количество на въглехидрати, използвайки само продукти TAVARLIN. Допълнителната употреба на базовата храна (хляб, макарони) или десерти (сладко, шоколад, пасти, шоколадово-орехово масло) ще надхвърлят значително разрешената дневна норма на въглехидрати. Това ще прекъсне лечението и ще попречи на достигането на поставените цели.

Други препоръки за всекидневен живот

• Маслената смес TAVARLIN, представлява основа за студени ястия. За готвене ние препоръчваме рапично олио, което се намира във всеки супермаркет.

• За приготвяне на сандвичи използвайте само масло.

• Според хранителна терапия TKTL1, някои зеленчуци са идеална гарнитура за риба и месо. Използвайте само продукти от «Зелената група».

• Плодовете са вкусни и богати на витамини, но съдържат значително количество глюкоза и фруктоза. Някои плодове са включени в „Жълтата група”, в разрешени количества. Трябва да използвате само тези плодове, в случай, че ги изисква хранителния график. Не трябва да се консумират консервирани плодове заради добавената в тях захар. Забранени са фурми, смокини, райска ябълка, стафиди и кайсии. Не употребявайте сушени плодове, защото те съдържат концентрирана захар.

Препоръки относно питиета

Изпивайте по два литра течност дневно, предимно вода, билков или зелен чай (без захар или с подсладител). Добавяйте в кафето сметана, а не мляко заради съдържащата се в него лактоза.

Ако предпочитате разреден плодов сок, разреждайте го с вода в съотношението 1:10 (1 част сок: 10 части вода), за да избегнете излишно количество глюкоза. Когато пиете сок, пийте само 100% чист сок.

Не са подходящи безалкохолни газирани напитки и кола.
Не употребявайте бира.

Диетата включва консумацията на червени вина, съдържащи растителни вещества със защитното действие върху клетките.

С оглед на ененергийната ефективност трябва да избягвате употреба на мляко и млечни продукти.








Тема Re: ВНИМАНИЕ С АЛОЕТО!нови [re: *jull**]  
Авторsadness (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 10:41



Честита нова година на всички.....успех...и най-вече здраве......абе побъркахте ме бе хора...:)
Последно - алоето вредно или полезно е при доброкачествените тумори....аз се накъсах да го пия....по 50 мл всеки денлллна каквили не фирми....форевър ливинг....алое пура.....еспара.....и накраякакво излезе....че сам съм си подхранил туморите и съм си причинил проблеми.....!!!???
Наистина ли има такова нещо.....уж е мощно антиканцерогенно средство.....навсякъде го казват......а то какво стана....



Тема Re: ВНИМАНИЕ С АЛОЕТО!нови [re: sadness]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.01.08 10:53



"...а то какво стана..."
...........................................................................................
Защо, какво е станало? Имаш ли повод за притеснения?
За ползата от алоето при напреднали тумори сме писали, за предполагаемата му "вреда" при новообразувания - също.

А за това дали е полезно да взимаш толкова много добавки... ами, сигурно е полезно. Зависи, обаче, за кого...
Я, питай дистибуторите!





Тема Re: ВНИМАНИЕ С АЛОЕТО!нови [re: *jull**]  
АвторSadness (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 11:43



всъщност аз не можах да намеря темата за вредата на алоето...прекалено е голям вече клуба...и трудно се ориентирам....но специално за алоето и вредата от него...относно туморите намерих само един сайт-всъщнос от там е цитирано и тук...но ми изглежда несериозен -сайтът.....иначе ми обясниха че за стомашно-чревния тракт и лигавицата е полезно....
Не че имам основание за притеснение....то е до толкова, че пия алое от доста време 2-3 месеца....и сега изведнъж виждам, че имало и кофти страна.....особено, че и аз все още съм в категорията на доброкачественоста...



Тема Re: ВНИМАНИЕ С АЛОЕТО!нови [re: Sadness]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.01.08 13:41



Виж, по принцип добавките са хубаво нещо, но не прекалявай с тях, нито се задържай дълго на едни и същи.
Специално за алоето се знае, че е регенератор на клетките, защото съдържа един хормон, ускоряващ образуването на нови такива. Тук именно възникват и съмненията, дали пък по този начин не подпомага и растежа на раковите клетки. Затова не се препоръчва особено при новообразувания, т. е. такива, които са в процес на растеж.
Иначе алоето е много полезно за имунната система, но има и противопоказания за определени заболявания. Сигурно ги знаеш.
Затова - умерено и без паника!





Тема Re: ПОЛЕЗЕН САЙТнови [re: *jull**]  
Авторthe cat (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 22:24



Molq pomognete ako mojete!Baba mi e na 72 godini.predi 2 godini mi se obadi ,be6e mnogo ypla6ena i kaza che i teche kruw ot anysa.Zawedoh q w bolnicata.praviha izsledvaniq i se okaza kancerom na debeloto chervo.Operiraha q, no skriH ot neq che ima rak-nqma6e da go ponese psihi4eski.Problemut e 4e ima neprekusnato zapek.Ne moje da otide v toaletnata ponqkoga i po 5-6 dena.Pie sena i vsqkakvi preparati za razhlabvane,no ni6to ne pomaga.Bihte li mi dali syvet?Znam 4e tozi zapek e kraino opasen,osobenno za neinoto polojenie.Iskam da i pomogna.Blagodarq predvaritelno!



Тема Re: ПОЛЕЗЕН САЙТнови [re: the cat]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 22:51



А как мислите да й помогнете като не й казвате истината Много е важна храната която приема, а и хранителните добавки които е трябвало да ползва, но май не сте си направили труда да й дадете, Сега като сте скрили от нея, тя не се е съобразявала със нищо, яла това което трябва и това което не трябва Тази сена изтънява червата, кой ви каза да й давате това чудо, защо не отидете при лекар който да й даде лекарства Вие знаете ли какво й причинявате и какво може да стане, ще ви тежина съвестта



Тема Re: ПОЛЕЗЕН САЙТнови [re: the cat]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.01.08 23:00



Опитайте с Дуфалак (от аптеката) - тук са писани добри отзиви за него.
Твоята баба в момента на лечение ли е? С какво се храни предимно? Пие ли достатъчно течности?
И моля те, ако не те затруднява, пиши на кирилица!





Тема Re: ПОЛЕЗЕН САЙТнови [re: the cat]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано12.01.08 02:02



пПроблем с запек има и моята майка и тя пие сена само че чай но не и помага особенно.Пробвали сме дуфалак ,Колон С,херболакс,всякакви чайове за разхлабване.Има едно лекарство което го дават предимно на оперирани за да не се напрягат след операция Манитол но не е хубаво да се използва постоянно но със сигурност има ефект.Представлява банка може да се влива венозно но може и да се пие много е сладко струва 3лв в аптеката до нас.Може да опитате щом казваш че нищо не помага



Тема Re: ПОЛЕЗЕН САЙТнови [re: snejito_78]  
Авторthe cat (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 21:54



Съжалявам Калояна,но за това че не съм и казала си има много причини.
Тя живее сама от 30 години,има прекарани 2 инсулта,но слава Богу няма
сериозни поражения.Със запек е от както я помня,но като че ли не чак
такъв.Освен това всичко,което са ми казали докторите тя го спазва,по
отношение на яденето.Освен това моят доктор,който е хомеопат ме изпрати
при един човек,на който занесох домашен,чист мед и той в него сложи
някакъв корен,не знам как се казва,но ако някой проявява интерес мога
да попитам ,и тя трябваше веднага след след операцията да яде
по 1на супена лъжица от него преди хранене 3 пъти на ден.Така 1
месец после почивка,после пак.От това нещо се възстанови много бързо.
Мисля че става за различни видове рак.Баба ми каза че имало горчив вкус.
Това ,че съм скрила от нея от какво точно е оперирана не значи,че не се
грижа за нея,просто тя нямаше да го понесе психически-щеше да се срине,
и без това само за умиране говори.А сената не съм и я дала аз,тя я
пие от години,но едва когато влязох в този клуб разбрах колко е опасно.
Да пие поне по литър и половина вода.Яде рядко месо,пие само сутрин по 1
кафе,супички,боб,овесени ядки,кисело мляко,тя по принцип не яде много.
Но емного дебела глава,не иска да ходи на лекар,къпъвам и някои храните
лни добавки.Не е била на химиотерапия.Страхувам се много пак да не се
повтори.Когато я оперираха докторът каза 3 месеца да не яде тежки
и газообразуващи храни и после можело нда яде всичко.Не знам какво
да правя.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.