Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Да денови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.09.07 11:16



исках да кажа, пиши - ще те мисля и в двата случая



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема БИЛКИ СРЕЩУ РАКнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.09.07 12:34



АНТИРАКОВА БИЛКОВА СМЕС
(за всички видове тумори)

Кървавиче обикновено* (корени) - 50 г
Змийско мляко (стръкове) - 25 г
Арника (цветове ) - 25 г

2 суп. л. суха наситена смес от тези билки се залива в термос с 0,5 л кипяща вода, кисне 1/ 2 час (най-добре в термос), прецежда се и се пие по 1/3 чаша 3 пъти на ден след храна.

* Лат. назв. е Poligonum bistorta L. (Bistorta major S. F. Gray)





Тема БИЛКИ ЗА РАК НА ГЪРДАТАнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.09.07 12:54



МАГАРЕШКИ БОДИЛ - 1 суп. л. сухи наситнени корени от билката се заливат в термос с 1 чаша кипяща вода, киснат 1-1,5 ч., после се прецеждат.
Пие се по 1/ 2 чаша 3-4 пъти дневно, 15-20 минути преди хранене.

Тази билка не само разсейва туморите на млечната жлеза, но повишава тонуса на кръвоносните съдове и червата, а също подобрява работата на сърцето.






Тема ПЕТЪР ДИМКОВ ЗА ЗДРАВЕТОнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.09.07 18:10



В разговор за дълголетието П. Димков (доживял в активност до 95 г.), казва:

"Душевно уравновесеният човек не боледува. Той е винаги здрав. Защото в душевното равновесие, в бодростта на духа обитава спасителната сила на здравето. Тези неща вървят заедно.
- И все пак - какво по-конкретно?
- Първото на този свят, за всеки човек и за всички люде, е взаимопомощта. Съобразява ли се човек с нея - става неуязвим.
- И здрав?
- И здрав!
- Как се обяснява?
- Много просто: взаимопомощта изразява доброжеланието между хората, настройва ги, както нищо друго не може да го стори, и оня, който е в състояние драговолно помага на другите, които не могат, както нему на свой ред помагат други и се осъществява процесът на усъвършенстването. Той е непостижим за сам човек. По силите е само на всички. Така се постига духовно възвисяване, което се характеризира с ведрост, порив към добро, обич към себеподобните и всичко друго от този род. И ако човек, който благодарение на взаимопомощта - тази, която дава, и онази, която му дават - го постигне, ТОЙ Е ЗДРАВ! Истински здрав. Вън от душевната ведрост, породена от съзнанието за взаимопомощта, здраве не може да има. Тогава има опасност от болест".






Тема До Джул - помощнови [re: *jull**]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 23:58



По-горе от дата 12.07.07 има публикувана рецепта (от теб) за изчистване от тумори, но моля те дай ми още информация, тъй като живея в САщ и някой продукти нямам, мога ли да заменя с нещо друго, предложи ти с какво, например леблебия (от какво се прави тази леблебия и с какво мога да я заменя) 2 лимона ( сока или се мели целия лимон) 30 листа от индрише (какво беше това, но съм убедена че тук едва ли го има, кажи нещо за заместване), ампули алое (може ли да се ползва от Форевър ливинг алое-гел, имате го в България, оранжевата туба, изключително чист и биоактивен)
Някъде във форума четох, че алоето не се препоръчва за болни от рак и тумори, просто незнам какво да правя, защото аз го ползвам така - от същата туба слагам малко във студен чай, или натурален сок, защото самостоятелно е гаден. Сега обаче се питам трябва ли да продължа, нещо от твоя опит, да не правя обратното, вместо да унищожавам, да изграждам,
Освен това да си чувала нещо за лечение с ечемик и просо, те определено повишават алкалността на урината, изобщо някой ползвал ли ги е. Моля ли някой да коментира
Благодаря



Тема още за Ньони и други продуктинови [re: kaлoянa]  
Авторkaloiana (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 01:50




По-горе Джул пише за тези натурални лечебни сокове, по точно те са гъсти като нектар Да, вярно е, много са хубави, но освен чисти, трябва да са и без захар, само натурално приготвени и то студена обработка Вижте този уебсайд, за мен това са най-добрите производители и продуктите пристигат при мен директно от производителя Няма надценка, и не минават през прекупвачи Дори са много по-евтини от това което се предлага на българския пазар, а са много полезни за болни хора А изключително качествени В САщ има много фирми които предлагат, но процентното съдържание на основния плод е малък, а всички пишат какви ли не реклами за качество, хората като не знаят купуват боклуци Захарта в тези продукти е около 1% Освен Ньони, се предлага и Асай, Джоли и Мангостен Който може нека стане дистрибутор на тази фирма, няма да сбърка, Тези продукти са без захар, приготвени за тежки болести, където захарта е вредна и са малко стипчиви, кисели, имат и указания към уебсайта за ползването.

Редактирано от *jull** на 21.05.09 19:49.



Тема ВРЪЗКАТА МЕЖДУ ХАРАКТЕРА И БОЛЕСТИТЕнови [re: kaloiana]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.10.07 17:55



За това може да прочетете ето тук:







Тема Re: ВРЪЗКАТА МЕЖДУ ХАРАКТЕРА И БОЛЕСТИТЕнови [re: *jull**]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 20:07



Имам особенно мнение по въпроса, защото аз мисля, че добрите хора, емоционалните, състрадателните, тези които преживяват всичко и своята и чужда болка и неудачите като цяло страдат истински и трупат болести На егоиста какво му е, той си гледа личния интерес и повече от себе си не вижда Този тип хора не са приятелски настроени, не се отзовават на вика за помощ, търсят само лична облага и после учтиво обръщат гърб Имах много близка приятелка която почина от рак и като съдя по нея тя на мравката път правеше и до последно се опитваше да помага макар, че тя самата имаше нужда от помощ Също тук в САЩ имигрантите не са пощадени от тези болести, и хората които си отидоха бяха едни от най-добрите и милости които познавам, винаги готови да помогнат с каквото могат, а като доказателство за обратното - агресивни, нахални, груби, нечестни, аругантни, подкупни, лицемерни, непочтенни в човешките си отношения хора живеят добре и се радват на добро здраве Болестите са за всички хора по света, но като че ли избират добродушните, благородните, чесните които се опитват да докажат правотата си и с това трупат безсънни нощи, нерви, сриват имунната си стестема със стрес и притеснения и като резултат се разболяват Поне аз така мисля, може и да не съм права



Тема Re: ВРЪЗКАТА МЕЖДУ ХАРАКТЕРА И БОЛЕСТИТЕнови [re: kaлoянa]  
Автор *jull** (())
Публикувано13.10.07 20:45



Ако трябва да изпълняваме Божиите заповеди, не бива да се гневим, да осъждаме, а според будизма - и да се привързваме прекалено. Голямата радост и голямата скръб могат еднакво да навредят на човека. Той трябва да се грижи за душевната си чистота - да се смири, всекидневно да се моли, да иска прошка и да благодари. Вероятно това е ключът към душевното равновесие и физическото здраве. А хора, които "силно любят и мразят" (както е казал поетът) са емоционално уязвими и неустойчиви. Мисля, че тук някъде е отговорът на поставения проблем... Нека има и други мнения!





Тема Re: ВРЪЗКАТА МЕЖДУ ХАРАКТЕРА И БОЛЕСТИТЕнови [re: *jull**]  
Автор fuksia (цвете)
Публикувано14.10.07 11:39



Според китайската медицина туморните заболявания са в резултат на неправилното изразяване не емоциите. Те не трябва да бъдат таени или бурно изразявани. Да, да бъдат показани, но умерено, колкото и да е трудно. Много е важно отношението към самия себе си. Емоционално сме повлияни от чувството за приемане или отхвърляне. Това ни оказва огромно влияние. Да се харесваме такива каквито сме.
И още нещо. Норбеков казва, че причината за рака се крие в това, че човек не може да прости. Забравете обидите, простете на всички които са ви обидили, но първо простете на себе си! Чувството на лекота след това е неописуемо. Прощавайте, по 3 пъти на ден прощавайте. Освободете духа си, отпуснете душата си, тя има нужда от това. Весел ден желая на всички.







Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.