Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема след хемотерапията  
Автортoвa cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 14:59



всъщност още след петата процедура получих тъмни петна по ноктите на краката. Единият дори прилича на кръвоизлив и нокъта леко се отлепи.
Въпросът ми е има ли някой подобен проблем и как се справя с него.

Друго , което ще се радвам да споделите е за храненето. Лекарите ми казаха да ям всичко и аз не се ограничавам. Тук прочетох за вредата от сладки неща и шоколади, каквито също редовно присъстват в менюто ми.Малко съм объркана дали пък не си вредя.

Предстои ми лъчетерапия, хормонално лечение, но за себе си аз оздравях с премахването на вредителя. Може да изглежда наивно, но се чувствам здрава.

благодаря





Тема Re: след хемотерапиятанови [re: тoвa cъм aз]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано04.06.07 09:42



Здрасти от мен...
За ноктите. Не се притеснявай. И мойте почерняха. На краката и на ръцете. Сега, вече почти 4 месеца след последното вливане, нищо не личи. И косата ми вече е пораснала...

..
За храната. Пом време на химиото има страхотен апетит за сладко....Ядях като за световно. Едно кило баклавички на ден....е за мен това беше една "нормална" порция сладко на ден...То и за това нашишкавях като прасе...
както и да е.
Ми аз по принцип не съм много месоядна. Наблягам повече на рабата. Сега, сладко не ям, с изключение на редки случаи. Много плодове и зеленчуци. Наистина много. Черен хляб. Обезмаслено сирене и кисело мляко.

За лъчетерапията. Хранех се нормално, на принципите на здравословното хранене. Мен ме облъчваха гърдата. И много важно. Всеки ден пиех по 250-300 мл прясно изцеден сок от моркови. И се мажех с Бепантол. И лекарите и сестрите бяха учудени как добре съм понесла лъето. Кожата ми беше идеална. Нито рани, нито обриви, нито сърбежи. Нищо.
Та съвет от мен, изпитан при това, пий сок от моркови. Всеки ден.
За хормоналното. Е, ще ти се появят признаците на климактериум. Нерви, горещи вълни и т.н. готини екстри...Но, това да ние кусурът...
Какво ще ти предпишат?

Защо пък да изглежда наивно.... Напротив много нормално си изглежда. И аз така се чувствам здрава и заредена с енергия...Още една наивна значи

Редактирано от AйeзCeдaй на 04.06.07 09:43.



Тема Re: след хемотерапиятанови [re: AйeзCeдaй]  
Авторre: тoвa cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 10:33



Ей, AйeзCeдaй голямо сладурче си ! Така ме зареди с енергия и сега се усмихвам. Благодаря ти за съветите, още днес отивам да си купя сокоизтисквачка за моркови


Що се отнася до хормоналната терапия ще разбера повече следващата седмица, тогава имам час за разговор с лекарката. Тогава ми започва и лъчетерапията на гърдата.
Сега имам малко коса, но е като на новоизлюпено пиле, по скоро прилича на мъх.Ти маза ли твоята с нещо за да расте по бързо?
Аз също винаги съм се хранила здравословно, без да се вживявам и изпадам в крайности, но покрай терапията просто усещах глад за сладки работи.И аз напълнях, но слава богу още си влизам в дрехите

Много ти благодаря и усмихнат ден от мен



Тема Re: след хемотерапиятанови [re: тoвa cъм aз]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.07 11:02



Здравей,
ние тук си имаме един лаф, че не си добре дошла

. Разбира се, защото е по-добре ако не ти се е наложило.

Изпреварвайки малко нашата модераторка Весето /дзър де, изпреварих те/ ще ти кажа да посетиш темата Справочник на темите в клуба. Там Весела е подредила много добре цялата информация, споделена от хората в клуба.

На мен също ми бяха казали да си ям каквото ми се яде. Но всъщност стигнах до извода, че те се въздържат от подобни съвети, защото всеки организъм си е различен и е по-добре човек сам постепенно да се ориентира кое му понася по-добре.

Моите правила /които с времето отбрах за себе си/ са:

- здравословно хранене - Без крайности, но и без много сладки неща и тлъсто месо, а с много плодове и зеленчуци. Захарта, която приемаме от плодовете е предостатъчна за организма, но понякога като ми се прияде си хапвам малко. Наши основни помощници са червеното цвекло и морковите.

- много спорт /аз лично ходя на фитнес, карам колело в парка и ходя на Йога, но сега лятото ще сменя фитнеса с плуване/

- постоянно редуване на хранителни добавки - ще прочетеш за тях в справочника, но виж кои може да приемаш по време на терапия, за да не й попречиш да ти действа.

- ведро настроение, силна психика и приятни занимания - виждам, че не се даваш и така те искам

Поздрави и хубав ден от мен!



Тема Re: след хемотерапиятанови [re: тoвa cъм aз]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано04.06.07 12:07



Да, права е Екна, аз забравих да допълня...
Спорт, движение.
Когато започнах лъчето, се записах на фитнес. И редовно ходя. Отслабнах вече и започнах да си влизам в дрехите. Мани, мани, напълнях повече от 15 кг.
Е, сега ми остават финалните 5.

Запиши се на нещо. Ще се почувстваш съвсем друг и нов човек.

За косата, абе нередовно се мажех с някакво немско лекарство. Трябва да видя как се казваше...



Тема Re: след хемотерапиятанови [re: Ekna]  
Автортoвa cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 13:01



Здравей Ekna!


много ми е проятно да разговарям с толкова положителни хора!
Аз по принцип не съм привърженик на драстични методи и много ми допада
системата да си слушам тялото. Така и хемотерапията изкарах сравнително леко първите дни в летаргична дрямка последвана от дълги разходки и огромен апетит

Преди бях доста активна, обичам да карам колело, но не знам от кога е добре да спортувам. Иначе много ходя пеша, с часове . Когато е много горещо може би не е добре да се излагаме на слънце а и перуката така ми спарва тиквата.. замислям се за спасителен вариант тюрбан с шапо отгоре.

От самото начало пия SELAMIN като хранителна добавка, което си е Selen.Това ми казаха ,това пия. Също натурален витамин Е, понякога и центрум, като се сетя.

поздрави




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.