Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Остеопороза и ракнови  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 15:17



За разнообразие вече си имам и остеопороза (-3.9) и трябва да внимавам да не си счупя нещо. Вземам аримидекс или аромазин и те подсилват извличането на калция от костите. Изписаха ми Миaкалцик за остеопорозата, но личната ми лекарка каза, че за неоплазмени заболявания е противопоказно, т.е. за рак. Лекува ли се някой от остеопороза и какво мислите по въпроса?



Тема Евиста-Re: Остеопороза и ракнови [re: iner]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 17:14



Здравей,

и аз съм на подобно дередже макар и не чак дотам - само -2 - от Тамоксифена и сега преминавам на Фемара, която още повече влошава ситуацията.

Ходя на хомеопатичен лекар - предписа ми антропософски калций - от Германия - Ауфбаукалк -и специално хомеопатично за увеличаване на калция.

Но открих, че по света за случаи като нашия се предписва Евиста - даже като заместител на Фемара - то е против остеопороза, а и е естроген-модулатор (подобно на Фемара). На мен ми казаха, че докато не направя -3 и си счупя нещо касата няма да ми го изпише. При теб фазата е по-напреднала и може би ще се смилят да ти го изпишат. Аз ще се мъча сега да кандардисвам химиотерапевтката ми дами го предпише вместо Фемара.

Ако имаш средства - Евистата е около 100лв на месец... и както почти всичко у нас може да се вземе и без рецепта.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: iner]  
Автор DeciDida (новак)
Публикувано31.05.07 21:27



Можеш да взимаш Оскал. Той е много добър за случаи като теб. По 4 таблети дневно, които ти осигуряват колаген за изграждане на структурата на костта и калций, магнезий и витамин Д3 за изграждане на костната маса.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]


Тема Евиста-Re: Остеопороза и ракнови [re: Димaнa]  
Автор DeciDida (новак)
Публикувано31.05.07 21:29



евиста е много добре. обаче, за да не взимате хормони можете да взимате соеви изофлавони. имат отношение относно намаляването на костната маса в смисъл, че предпазват от такова намаляване.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]


Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: DeciDida]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 13:14



не искам да стряскам никого, но как се различава остеопорозата от костните метастази





Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: здp1]  
АвторБиBи (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 14:08



Лично мое мнение - най-сигурно е да се направи изследване - сцинтиграфия на костите, или ако нямате възможност в момента, поне кръвни изследвания - алкална фосфатаза. Ако искате да бъде по-сигурен резултатът може да си направите по-диференцирано изследване - костна фракция на алкалната фосфатаза. Предполагам, че в почти всяка лаборатория могат да ви направят такова. Лично аз си пускам само алкална фосфатаза, но тя дава инфо и за черен дроб освен кости.
При разговор с моя хирург обаче, ми беше обяснено, че по-добро изследване от гама камерата няма, защото често кръвните показатели се променят една тогава, когато нещата са сериозни. А може дори изобщно да не са променят.....
Желая Ви здраве!!!!!!!!!!





Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: здp1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.06.07 14:37



Що да ни стряскаш

Разликата е, че при остеопорозата изтъняват костите по целия скелет поради липса на калции.
Мета разсейката е локализирана някъде и се вижда по различен начин на скенер и сцинтиграфия. При сцинтиграфия пише например - "остеопорозни изменения" или нещо подобно, или "М лезии", което вече е мета разсейка

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: БиBи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.06.07 14:40



"защото често кръвните показатели се променят една тогава, когато нещата са сериозни. А може дори изобщно да не са променят....."

Абсолютно вярно, и при мен беше така, всички изследвания нормални, докато не цъфнах след поредната сцинтиграфия

И до днес изследванията ми са в норма, но мета разсейката ми все още е активна, макар и намаляла от бифосфонатите

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: vesela.bg]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 14:55



Благодаря ви много за отговорите, нещата почнаха да ми се проясняват.
Тази Евиста е нещо като тамоксифена, но се изписва от здр.каса само за жени с фрактури на прешлените, доказано със снимка.
Алкалната фосфатаза ми беше в норма април месец, а сцинтиграфия правих по нова година. Имам болки в коленете , ама ревматоложката се хвана за тази остеопороза и не иска да чуе за снимки на коленете ,каза ми "Аз колко снимки съм гледала..." , като че ли ще и ги нося за научни наблюдения.
Поздрави на всички и успешно лечение:)



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.06.07 17:33



Мисля, че има огромна разлика между Евиста и Фемара. И двата препарата са естроген-модулатори, но.....
Ако Евистата подпомага производството на естроген /чиято липса води до остеопороза/, то Фемарата подтиска естрогена /причина за хормонозависимия рак на гърдата/.
Евистата е подходяща за здрави жени в менопауза, когато хормоналното ниво в организма намалява естествено и при някои жени води до остеопороза.
Или казано по друг начин - подходяща е за жени, които развиват остеопороза, поради намалено хормонално ниво.
Ролята на Фемарата е да подтиска хормоналното ниво при жени с хормонозависим рак.
Затова не мога да приема твърдението, че Евистата може да замести Фемарата.
Приемането на Евиста от жени с хормонозависим рак /т.е. с повишено хормонално вино/ е като да наливаш масло в огъня.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.