Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 11:24



Има ли сред нас жена, която е родила след операция на гърдата?



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано14.09.06 09:51



не знам дали тук има, но аз познавам такава жена. родила е около шест години след операцията, дори кърми известно време от единствената си гърда. когато аз родих, макар и да не знаех, вече съм си имала туморите.



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: Hoвa]  
Автор4ef (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 15:00



Az zabremenqx 6 meseca sled operaciqta i si rodix zdravo momi4ence.





Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: Hoвa]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 16:25



Моя приятелка забременя около година след операцията и роди прекрасно бебче. Не кърми по съвет на лекарите, но то и аз нямах кърма, макар че не съм оперирана. Това не е проблем, все пак сега има голям избор на хубави адаптирани млека.
Иначе ако правиш химио, трябва да ти кажат лекарите колко време да изчакаш преди забременяване.



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: Hoвa]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано31.05.07 17:46



Здравейте момичета!!!
И аз се вълнувам силно от този въпрос!
Много се зарадвах като прочетох вашите отговори!!!! Не може да си представите колко много! За което ви благодаря!!!usmihvam se]
Бихте ли ни казали малко повече подробности за себе си или жената, която познавате - имали ли сте хормонална терапия /т.е. туморът бил ли е хормонозависим/, колко време е миналото от раждането, някакви проблеми по време или след бременността?

Много ви благодаря предварително за отговорите!!!
И пожелавам много, много здраве и щастие!!!



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТА [re: BiVi]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано01.06.07 10:00



В отговор на:

имали ли сте хормонална терапия /т.е. туморът бил ли е хормонозависим/



Би ли ми обяснила малко повече какво точно значи?



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: lumixx]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано01.06.07 10:22



Май има в пред вид дали е зависим от прогестерона и естрагона...

И дали са пили Тамоксифен...

Аз също съм чувала за такива жени, но лично не познавам. Според мен, ней-добре е да се пита и разговаря с онколога, който следи жената. Той би отсъдил и информирал каква е вероятността за увреждания.
Защото, да не се лъжем, след химиотерапия, лъчетерапия и евентуално хормони, организмът не е същия. (предполагам и генетичния материал също).
И тогава всяка една взима решение.

Редактирано от AйeзCeдaй на 01.06.07 10:28.



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: AйeзCeдaй]  
АвторБиBи (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 15:48



Точно това имам предвид.


Под хормонална терапия имам предвид тамоксифен/нолвадекс +/- супресия на яйчниците, т.е. золадекс.
Аз лично съм говорила с няколко онколога по въпроса за забременяването.
Първоначалният отговор, който получих от повечето от тях беше, че бременност след рак на гърдата е рисковано, никой не може да ми гарантира, че няма да получа рецидив и т.н. Втори тип мнение, което получих беше, че мога да забременея, след края на хормоналната терапия /5 години/ - ако все още съм жива
Моят хирург, този, който ме оперира, твърдо ме подкрепя. Разбира се, забременяването евентуалното ще бъде едва като свърши лечението ми със золадекс.
Аз смятам, че е въпрос на личен избор. 100 % лично решение, с всичките му плюсове и минуси.
Риск има дали ще можеш да забременееш след всичките терапии, дали ще можеш да износиш детето, дали всичко с него ще е наред, дали няма да получиш рецидив по време на бременността, дали няма да го получиш след това. Дали, дали, дали... Личен избор!
Между другото, преди време говорих с известен в средите на желаещите да забременеят момичета генетик, доц. Кременски по въпроса за евентуалните генетични увреждания и проблеми изобщо, които могат да възникнат при една бременност на жена, оперирана и лекувана от рак на гърдата. Той ме увери, че проблем няма.

Лек ден на всички ви!
БиВи



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: БиBи]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано01.06.07 17:01



Така е разбира се. Въпрос на личен избор.
Аз също съм на Золадекс и пия в момента Нолвадекс.
Имам две деца, така че за съжаление този избор не ми престои...


В интерес на истината, онкологът в началото на терапиите доста подробно ме разпита за деца има ли, няма ли, имаме ли намерение за трето..
Е, аз като опция си имах мераци за трето......но сега вече твърдо не....
Виж сега, наистина не искам да те разочаровам или да прозвуча грубо, но...
риск винаги има. То, за една жена, без нашите проблеми и терапии има, та какво остава за нас...Знам Кременски от клуба на мамите ....
След терапията, би трябвало да мине поне една година със зверско прочистване на организма и пак...
Ох, не знам, наистина не знам...

То, от друга страна едва ли не, всеки ден сме свидетели на различни парадокси в медицината.



Тема Re: РАЖДАНЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯ - РАК НА ГЪРДАТАнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано01.06.07 18:03



Аз и без да раждам получавам вече два рецидива /поради грешно лечение/. Така че не може да се прави извод от това.
Смята се за рисковано раждането, защото по време на бременност рязко се качва хормоналното ниво в организма на жената. И при жени с хормонозависим рак /получен от високо ниво на естрогени и прогестерони в организма на жената/ е възможно това повишаване на хормоналното ниво да доведе до рецидив на основното заболяване. Може да се получи, може и не. Наистина е въпрос на много точна преценка и личен избор.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.