Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: Ocтeoпopoз]  
Автор EFO75 ()
Публикувано08.11.09 00:39



Да,на 2 етаж е за изследване-остеопороза,с записване.а ендокринолог-4ет.от към арката-от дясно е за ендокрин....а от ляво е за остеопор.....



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: Ekna]  
Автор kpacaвицa (ненагледна)
Публикувано08.11.09 04:38



Нели, давай на майка ти стафиди, по една шепа на ден, те са много добър източник на калций! Също ленено семе (счукано е по-добрe), по една лъжица пак на ден, то пък помага точно на всички ставни връзки и хрущяли, то може да се взима с мляко или течен шоколад

. А витамин Д има много в маслото (не маргарин), яйцата. И ако пие газирано и сладко, като кока-кола, фанти и пр. веднага да го спре!!! Сладкото и газираното извличат калцият от костите!



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: kpacaвицa]  
Автор kpacaвицa (ненагледна)
Публикувано08.11.09 04:42



А също забравих да кажа, че желатина е препоръчителен за остеопороза.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: kpacaвицa]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано09.11.09 14:07



Момичета благодаря Ви за отговорите, страшни сте! Какво бих правила без Вас!
Записах майка ми за изследване в Александровска болница за Декса скенера, не сме избирали лекар, някакви препоръки за там имате ли..?
изследването струва 45лв- на гръбначен стълб и 60лв- за гръб.стълб+бедрена шийка, казаха ми че това било най-модерния начин за мерене на остеропороза, облъчването е минимално. Ще видим какво ще покаже и после ще мислим какво ще започне мама да приема.
Благодаря на всички още веднъж за ценните съвети!
Прегръщам ВИ!





Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: nelly_83]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано12.11.09 17:21



Нели, прочетох за нещата с майчето ти, но бебето беше болно,а и мама две седмици почти е все по някакви доктори и сега успявам да ти пиша. Моето майче / 55г./ я оперираха през април т.г. - преди това има 3ХТ, операцията,още 4ХТ /всички FEC/ , лъчетерапия, сега предстои Херцептин, защото след големи перипетии установихме в Плевен, че ХЕР2 е3+, Естроген и Прогестерон 0. С процедурите е приключила преди 2 месеца точно и миналата седмица се оплака от силни болки при движение в тазовата област. Правихме рентген и днес сцинтиграфия, уж казват няма нищо притеснително. Тя казва , че след като приема няколко дни обезболяващи / нимизил/ болката не е така непоносима.
Днес говорих и с една приятелка, нейното майче също е с радикална операция и на последна химия и тя имала болки в ставите и започвам да си мисля , че може да е от химиите.
Исках да ти кажа, че аз също четох за млякото и млечните продукти, но мама не ги е спряла. Аз и купувам козе сирене и кашкавал също козе, но тя разбира се не прекалява нито се едното, нито с другото.
Исках и да споделя, че изпратих мама и при доцент Цекова и при доц. Гаврилов за консултация в понеделник, защото се притеснявах всичко с терапиите дали е наред/ на нея не са и правили Таксол - не съм сигурна кога и защо се прави, както при твоето майче/. Майка казва, че според доцентката всичко е наред но да не взима Тамоксифена, но Гаврилов, лекуващия онколог в Бургас и хирурга в Бургас са на мнение да си го пие и май ще продължим с него./Жалко ,че не успях да отида с нея, бебето е още много мъничко/
Дано вече майчето ти да е по- добре, пиши как и как се чувства от Херцептина?Успех!



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: iner]  
Автор just flower (приятел)
Публикувано16.11.09 10:19



Моля ви, кажете ми, ако някой знае, противопоказна ли е следната добавка при ракови заболявания: Calcium 600 mg + Vitamin D на някаква американска фирма L.Perrigo Company,U.S.A.,Allegan,внася го РУЕЛ 2000 ООД? Майка имаше рак на матката, след хистеректомия е и го приема, тъй като има проблеми и с костите..Незнам кой може да ми каже..но е важно, мисля. Благодаря ви предварително!



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: just flower]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.11.09 18:38



И за най-дребното нещо аз се допитвам до онколожката.
Кой й го изписа или вие по ваше усмотрение?
Ако нашия МД прочете ще ти даде компетентно мнение. Съветът ми е при всички случаи да се консултирате с онколог за този вид добавки.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: Ekna]  
Автор just flower (приятел)
Публикувано17.11.09 09:07



Тя няма все още онколог, никой не го е еня, с извинение, но е така, за жалост. Последно я преглежда Д-р Георги Бориков от Онко диспансера на ул.Столетов, за чиято "загриженост" и "професионално" отношение вече писах.. Сега чакаме трета хистология и ще ходим при Д-р Славчев на платен прием, дай Боже да ни се обърне малко внимание, поне тогава! Но то едвам им изтеглиш с ченгел за основното лечение и особено важни неща, пък камо ли да ти обяснят за добавките..направо незнам има ли такива.. Затова пиша и ви занимавам.. Тя има и коксартроза и някаква антеролистеза първа степен, дискова херния и остеопорозата за капак.. Никой не лекува комплексно пациента, ако изобщо обърне внимание и тясно на неговата си специалност изобщо..а пък като общо да не говорим.. Да, хирурзите- онколози са много заети и натоварени хора, но към кой да се обърне човек за постоперативното лечение..
Добре, че си имаме МД тук.


Коя е твоята онколожка, Екна? Извини ме, карам те сигурно да се повтаряш, но не мога да намеря из мненията..
Да, позна, пие си го този калций с витамин Д по наше усмотрение..не е изписано от лекар..
Благодаря ти за съвета! Бъди здравичка и усмихната!



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: sunka75]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано17.11.09 10:04



Сунка здравей,
съжалявам че чак сега отговорям. Радвам се че писа. За Таксола знам че се прилага при първа линия на лечение за метастатичен рак на гърдата, или като адювантно лечение за ХЕР3+и ЕР-, заради повишения риск. Таксола има много добра комбинативност с херцептина. Смята се,че ако се прилагат заедно увеличава значително % на успеваемост, отколкото ако се прилагат по отделно. При нас беше първо операцията, и като адювантно лечение се реши да се приложи 4ФЕК+4Таксол. И на всички останали жени поне в онкологията,с които съм говорила с ХЕР3+ са правили Таксол или Таксотер. Обикновено само ФЕК(6тер.) се прилага за ХЕР-. Но може би конкретно за вашия случай лекарите така са преценили. Какво смята д-р Цекова за това че не ви е правен Таксол?
За тамоксифена ти сигурно знаеш че се изписва само за положителни рецептори. В случай на отрицателни рецептори той не действа. В момента в Америка тече проучване за Тамоксифена: по първоначални данни се смята че единствен само той може да премине мозъчната бариерна защита (тъй като много малко лекартсва минават през нея) и той пази от мозъчни метастази ( нито една от останалите химии, които се прилагат в момента не пазят от мозъчни м.). Така че незнам какво да те посъветвам за тамоксифена. Аз лично бих направила още една консултация с химиотерапевт!! и то с д-р Тимчева от Онкологията ( в сряда след предварително записване тя дава консултации- може и направление да си вземете за самата консултация за да ви е безплатна) и за Тамоксифена и за Таксола. Много е важно да се назначи правилното лечение, да не се препусне нещо.
Защо при вас така се бави Херцептина? Кога е пуснат протокола? Настоявайте в министерството за възможно най-бързото му отпускане, звъни ако трябва с АПОЗ, защото майката ти в момента стои без защита....

и ти знаеш че при този ХЕР трябва агресивна терапия.
Майка ми също имаше силни болки в таза, и ние правихме скенер и сцинтиграфия, после тази болка отшумя. В момента има схващания и силни болки в костите или мускулите и мама смята че се дължи на Херцептина. Иначе той се понася много леко, няма никакви странични реакции засега. При първите вливания( може би докато организма не и беше свикнал с лекарстото) мама започваше да говори хипер бързо, да е много активна и избухлива, но сега вече е ок, нищо не осеща- само в деня на вливането е уморена. Херцептина е добро лекарство и дано дано ви го отпуснат по-бързичко.
Ние ще правим изследването за остеропороза след 2 седмици. Казах на мама да започне да си купува козе сирене и кашкавал. И така това е от мен.
цунки-муцунки



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: just flower]  
Автор ИлeнkaKo (новак)
Публикувано17.11.09 10:08



За жалост нещата са такива. Мисля, че липсата на заинтересованост и печалбарствато не е единствена причина за нивото на нашето здравеопазване. Напоследък ми се струва, че доста често се срещат и пропуски в образованието на част от лекарите. Случаят с мен през последната седмица: Пет лекаря, пет различни диагнози за едно възпаление. Не е нормално, съгласете се, а ако иде реч за нещо по-сериозно..........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.