Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор ggs (новак)
Публикувано18.06.07 16:28



Няма проблем, просто аз последните месеци /повече от половин година/ пия калций /с вит Д/ всеки ден на своя глава и да знам като реша да правя сцинтиграфия....А когато се мери костна плътност, надявам се няма значене? Аз пия фемара от около 10м и половина и малко след това започнах да пия калций с много малки прекъсвания... Костната ми плътност е малко по-добре от преди 1 година, а аз чаках от фемарата да съм гушнала вече остеопорозата.... Чудя се обаче какви ядове може да имам от тоя калций? И възможно ли е апаратите да дават големи отклонениия и да имам грешен резултат? Зная че е хубаво да се изследваш на един и същ апарат, така и направих. От около -1,7 преди година сега ми беше около - 1,1л Не са пред мен изследванията, но горе-долу така бяха... Как ви се струва? Пак ли да се измеря за всеки случай? Аз се мерих в трета градска - стъпваш в едно като легенче и се издува един балон около глезена.... Наскоро една приятелка в Бургас беше ходила в един частен кабинет да си мери костната плътност /каза с ултразвук но на друг принцип - нещо са я мерили по-различно но забравих как точно

/ и й казват,че е около - 4,2 и тя си извади акъла.... После отива на някакъв нов метод - мерят на гръбнак, даже бедрото и т.н. и са й казали че е + 2 !!!!!!!! Също ,че ултразвука давал отклонения !???? Егати отклоненията?! Та така и така сме отворили въпроса...споделете вашите мнения...и опит ? Дано не ви обърках ...

[image][img]http://images.meez.com/user14/03/09/04/030904_10013512971.gif[/img][/image]

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: мarи]  
Автор ggs (новак)
Публикувано18.06.07 16:46



Би ли обяснила там по какъв начин мерят и колко струва? Александровска и правителствена едно и също ли са?

И аз съм в критиката.....

[image][img]http://images.meez.com/user14/03/09/04/030904_10013512971.gif[/img][/image]

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано18.06.07 16:47



Здравей Инер!
Не знам до колко имаш възможност, но защо не си платиш сцинтиграфията и да стане по-бързичко. Аз съм чувала, че щом си платиш те приемат още на следващия ден. Но не съм го пробвала. И не става дума за София.
Предлагам ти го, защото всеки един от нас е наясно колко мъчително и унищожително за психиката ни е това чакане....


От цялото си сърце ти желая всичко да е наред при теб!
Относно остеопорозата, от личен опит препоръчвам изследване чрез ДЕКСА скенер - специален скенер за изследване минералното съдържание на костите. Най-добрият вариант в световен мащаб за изследване на остеопороза. Има такива два в София, мисля, че единият е в ВМА.
Облъчването е минимално, една десета от рентгенова снимка. Резултатът излиза веднага, като примерно за изследване на цяло тяло, инфото, което се получава е в рамките на 5 страници с цветни графики и снимки.
Скъпичко е, но си заслужава! Американските мацки им го правят всяка година задължително, също и преди започване на хормонална терапия, особено ароматазни инхибитори, за да може да се следи състоянието на костите и да се реагира своевременно.
Скенирането трае около 12 минути на цяло тяло. Цената е около 100 лв /казвам около защото в провинцията ми взеха 100, но предполагам, че в София е малко по-евтино/.
Здраве от мен за всички вас!!!
БиВи



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: ggs]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 17:13



Моите изследвания са следните:
Ultrasonometer - T sc= -3.9 Zsc= -3.0 -този е с вода и мери 5 минути и може би с ултразвук
DEXA metod с рентгенов лъч на гръбнака - T sc= -3.06 Zsc= -2.66- това бил най-новия метод
Някакъв китайски апарат с вода = -2.5 и мери 1 минута - бил най-стар
Всички изследвания правих в Стара Загора.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор ggs (новак)
Публикувано18.06.07 17:17



Много ти благодаря...май и аз ще си направя с DEXA metod , че да видя къде се движа...май са ме мерили мен с китайски и аз съм спокойна, ама като не знам за такива разлики.... Някой от София ако може да обясни къде в София да си направя с DEXA metod и колко струва...

[image][img]http://images.meez.com/user14/03/09/04/030904_10013512972.gif[/img][/image]


Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: BiVi]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 17:20



Благодаря много за разбирането, толкова е добре някой да те разбере съвсем точно.
В Стара Загора с пари се чака много, с направление около месец, ама днес ходих да видя датите, тъкмо викаха хората, беше голяма навалица.
В София може да има такава възможност, но не знам в коя болница.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: ggs]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.06.07 19:14



На менса ми казали, че най-точно измерване на остеопороза е това на прешлените /не знам как се казва метода/. Нали се бях записала, но като отидох се оказа, че 7 дни преди изследването за остеопороза не трябва да е правено изотопно изследване. Аз два дни преди това бях правила сцинтиграфия. Презаписах се за миналия четвъртък и не отидох. Просто в сряда вливах бифосфонати и реших, че няма да е достоверно изследването. Моята докторка каза, че не би трябвало да имам остеопороза, защото от една година вливам бифосфонати, които пазят костите. Ще видя по-нататък може и да го направя това изследване. Засега съм пас.
Та - в Медицинска академия правят това изследване на прешлените за остеопороза. Нямат договор със здравната каса и струва 45 лева.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: vesela.bg]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 17:01



На 25.06. в Онкологията в София ще има профилактични прегледи и измерване на костната плътност. Трябва обаче предварително записване на телефоните на НОМЦ. Изследването струва 13 лв. и незнам по кой метод е.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: мими]  
Автормarи (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 19:12



Ходих преди няколко месеца точно там. Преглежда доктор Желязкова. Прегледа е на петата. Има голяма разлика межу резултатите от там и от Мед.Академия. Склонна съм да вярвам на това от Мед.Академия.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: мarи]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 09:18



DEXA е най-новия метод, /двойно енергийна рентгенова абсорбциометрия/ и се мери с рентгенов лъч на най-натоварените прешлени на гръбнака- 4ти и 5-ти. Струва 47 лв.
Като взема човек лекарства за остеопороза , те може да му влияят или не в зависимост от лекарството и дозата. С апарат от типа на китайските промяната към добро или лошо можела да се установи за година. С костни маркери - за 3 месеца. Така може да се смени лекарството с по-подходящо, а да не се взема цяла година на тъмно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.