Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема ре:инер- сцинтиграфиянови [re: инep]  
АвторДимaнa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 17:07



Сцинтиграфия, както ми обясниха (и дори препоръчаха от диспансера) може да се прави на всеки 6 месеца (защото тогава бързо се улавят метите).
Обаче, по света вече почнаха да се отнасят с много по-голямо внимание към всякакви подобни изследвания. Независимо, че се твърди, че контрастното вещество се искарва за няколко дни, то все пак престоява в организма няколко дни (на практика доста повече). Аз лично, въпреки настояванията им, гледам да правя колкото се може по-рядко, откакто научих за рисковете. НО, за сега нямам опасения, че нещо не е наред и нямам изменения на тумор маркерите (въпреки, че те могат да са в норма и при наличието на м).

Ако имаш основателни съмнения, че имаш/можеш да имаш проблем - можеш да направиш сцинти,но ако основният проблем е другаде - моят съвет е да се въздържаш. Всичко носи и плюсове и минуси в тази игра, която я играем и за това, освен "официалните" препоръки всеки трябва сам да си прецени след като се опита (много трудно - знам го от опит) да изключи страха от рикъренс (т.е. възобновяване на болестта) ( с други думи да не си мислиш, че всяка болежка е признак на м).

Ако имаш възможност направи първо пълна кръвна картина и най-вече - подробно за желязото. Раковите клетки косумират засилено желязо и железния дефицит може да бъде индикация, че има процеси от този характер.

Live long and prosper,

Di



Тема Re: ре:инер- сцинтиграфиянови [re: Димaнa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.06.07 17:18



А радиоактивния изотоп се изкарва за 24 часа /в Онкологията твърдят, че разпада на количеството, което вкарват във вената става за 6 часа/ с повече течности и най-вече - САЛАТА ОТ ЗЕЛЕ И МОРКОВИ И ЧЕРВЕНО ВИНО!
Това го казвам без майтап съвсем сериозно


Не се плашете хора, ножот е дървен

Това е най-малкото, което ни облъчва - да не припомням годината на чернобилската авария какво облъчване беше тогавааааа!

Аз предпочитам на 6 мес. да следя костите, че като гледам как трудно се бори метата там, предпочитам да съм радиоактивна два пъти в годината, вместо с години след това да вливам бифосфонати за костите

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Костните маркеринови [re: BiVi]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 17:22



Костните маркери са Остеокалцин (маркер за костна синтеза)
В крос лапс (за костно разграждане)
Ако преобладавал синтеза -било метастази, ако преоблавава разграждането - остеопороза.
Ама нещо ми се струва неубедително.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: мarи]  
Автор BiVi (hope)
Публикувано13.06.07 11:37



Здравейте момичета!
Какво се случва с тези от вас, които щяха да се изследват и тези, които щяха да почват терапия срещу остеопороза?
И при мен има съмнение за остеопороза, но все още си чакам изследването на урина.
Пожелавам ви усмихнат ден!
БиВи



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: BiVi]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 11:48



Лекарите мислят за сцинтиграфия, ама няма да стане скоро, защото първо ми искат туморен маркер, който ще е готов след 5 дни, после ще преценят , а часове за сцинтиграфия има след 5.7.2007 , така че трябва да се въоръжа със здрави нерви, което напоследък ми е доста трудно. Почнаха да ме болят и да ми се схващат краката като се движа , а сутрин и ръцете, което няма да е от остеопороза.
Калций не трябва да се пие 2 седмици преди сцинтиграфия , не знам има ли и други изисквания. Оптимизма ми се стопява не само от жегата...
Дано да сте по-борбени от мен.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано18.06.07 13:32



е дa но животa не те питa дaли искaш дa се бориш, състоянието ти го нaлaгa. сегa сигурно си мислеш нaй-лошото, но не товa е нaчинa трябвa дa си мислш за нaй-хубaвото. все пaк може и дa не е рaк a някое ортопедично заболяване, но дори и дa е(искрено се нaдявам дa не е кaкто aз тaкa и другите (сигурнa съм)) пaк ще се бориш-нямa място за предaвaне!
П.С. може дa кaжеш че не съм нa вaше място (не съм болнa) и че не знам кaкво ви е , дa тaкa е, но мои близки сa починaли от рaк и въпреки товa се борехa колкото животa им позволи. тaкa че не се предaвaй, оповaвaй се нa хорaтa около теб( aко не искaш дa се бориш за себе си, то бори се за тях) .
УСПЕХ и пиши кaто сa готови резултaтите и искaме добри новини



o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.06.07 13:42



Инер, от 2 месеца и аз съм с такива болки. Като клекна - не мога да се изправя. Правих сцинтиграфия - чиста съм. Оказва се, че болките ми са от Фемарата, която пия.
Сега малко се успокоиха нещата. Отвреме навреме вземам обезболяващи.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: vesela.bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано18.06.07 14:02



И аз ги имам тези болки. Сутрин едва се раздвижвам, но пъкна фитнес като ги разгрея няма проблем. Болят ме основно колената, но и стъпалата. Ръцете ми се и подуват и болят почти през целия ден.
Невролог ми каза, че са странични ефекти от ХТ, но последната беше на 28.03.07. Та още ли да ги има тия странични ефекти?!?!

Онколожката пък каза, че в моя случай /серозен папиларен кистаденокарцином на яйчника/ не било характерно да даде рецидив в костите /дай боже!/

В сряда и аз съм на сцинтиграфия.

По време на хт /таксол и платина/ не пиех достатъчно вода

, замествах я със сокове, чайове. Сега си мисля, че съм се повредила заради това и все пак това е за предпочитане пред нещо друго.

Сцинтиграфията ще покаже.



Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: инep]  
Автор ggs (новак)
Публикувано18.06.07 14:42



Здравей, наистина ли не се пие калций две седмици преди сцинтиграфия? това не го знаех....на теб кой то го каза?

[img]http://images.meez.com/user14/03/09/04/030904_10013512971.gif[/img]


Тема Re: Остеопороза и ракнови [re: ggs]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 14:56



Пишеше го в някакво упътване за подготовка за сцинтиграфия,което не мога да намеря.
Като ходя да си вземам час, ще питам .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.