Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема рак на стомаха при жена на 77 год.нови  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 09:56



Здравейте. Рак на антрума с метастаза в черния дроб около 60 мм и разсейки в белия дроб.Лекарите не препоръчват операция, химио и лъчетерапията също се обезмисляли. Все още няма болки, или понякога има съвсем слаби. Правиха хистологично изследване и диагнозата е 100%.Също и гастроскопия.Жената е на 77 год., изписаха само фамотидин и спазмалгон, при по силна болка и бусколизин.
Четох за лечението с нерафинирано слънчогл.олио, с газ,но пък газта влияе зле на черния дроб............посъветвайте ме, какво да правя? Може ли нещо да помогне?



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторюлия 48 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 10:08



ннн,поеми въздух,успокой се ,влез в справочника там има тема за рак на стомаха прочетия,дано успееш да намериш някакъв отговор
Стискам палци,кураж,и много силен дух Ви желая.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано24.05.07 10:30



Мда... Мен, когато ме оперираха, имаше една баба на 80 год, с рак на гърдата. Лекарите, заради възрастта и други здравословни проблеми, я оставиха без химиотерапия, без лъче, без нищо...
За съжаление, на питах, нито се поинтересувах какво въобще са ий предписали..(имах други проблеми и терзания тогава)....
Искам да ти, кажа, че това е валидно и в чужбина...



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 11:53



моля ви, напишете ми какво мислите



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 19:32



Здравейте. Много искам да ви кажа нещо, с което да ви обнадежда, но май не намирам какво. Трябва да се въоръжите с много кураж и да бъдете силни.
Първо да кажа, че говоря от личен опит - баща ми беше с карцином на антрума, на 73 г. Всичко се случи миналата година. Оперираха го и нещата уж започнаха да се оправят, но се появиха метастази в черния дроб и нещата се развиха много бързо в отрицателна посока. Обиколихме много специалисти и всички бяха категорични - при рак на стомаха, особено на тази възраст, химиотерапия само би навредила повече, вместо да помогне. На баща ни не му понесе нито натанал, нито каквото и да пробвахме друго.
Ако мога да ви бъда от полза за нещо, ще се радвам да ви отговоря. Прегръщам ви и бъдете силни.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: Vivs]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 22:15



Vivs, благодаря ви много. В общи линии знаем какво ни чака. Много неща прочетох в нета.......И лекарите не ни спестиха нищо, просто исках да чуя и мнението на хора сблъскали се с тази страшна болест. Благодаря ви.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.05.07 00:12



Ето още 3 билкови рецепти конкретно за рак на стомаха, за първите две от които съм почти сигурна, че не съм ги срещала в СПРАВОЧНИКА:
Първите 2 рецепти са на Ененко и Кол /из “Фитотерапия на онкологичните заболявания"/, препоръчвани при рак на стомаха:
1/ листа от бреза - 30 г, овес /зелени стъбла/ - 20 г, жълт кантарион - 20 г, лечебен селим - 30 г, водна дателина - 10 г, бял равнец - 20 г, змийско мляко - 10 г. Приготвяне - отвара: 1 суп. л. билкова смес се вари в 200 г вода. Изстива 2 часа. Прецежда се и се пие 3-4 пъти на ден по 1 чаша преди ядене. Лечебен курс - 1-2 месеца;
2/ блатен аир - 20 г, голям репей /корен/ - 20 г, невен /цвят/ - 30 г, бял имер /клонки/ - 20 г, иглика /корен/ - 10 г, змийско мляко - 10 г. Приготвя се като горната рецепта.
3/ Рецептата е на Мария Требен /”Билки от аптеката на Господ”/ - комбинация от бял равнец, коприва и невен. Може да се погледне в книгата (нямам я в момента) и да се видят пропорциите и точния начин на приготвяне.





Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 02:34



А защо не химиотерапия? Заради възрастта ли? Ако е заради възрастта, според мене трябва да се борите и да настоявате за лечение, особено ако жената е иначе в сравнително добра физическа форма (т.е., не е на легло обезмощяла от някаква друга болест) и кръвните и показатели не изкючват химиотерапия. Лекарите трябва да ви обяснят при всички случаи. Билки, според мене, няма да помогнат особено. Химиотерапията поне ви дава някакъв шанс за борба.

Желая ви всичко добро и много късмет при всяко решение!



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: *jull**]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 12:30



Благодаря ти много......имам я книгата на Мария Требен и я гледах и аз таз рецепта. Още веднъж, благодаря ти много.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: няkoй]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 22:37



Видях в друг постинг, че дори хемоглобин 97 е противопоказан за химиотерапия, а нашия се движи между 70 и 80.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.