Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помогнете-моля.............!нови  
Автор koritse (непознат )
Публикувано24.05.07 01:00



мажат ми е опериран от рак на дебелото 4ерво от преди един месец,няма нито химио нито лъ4е терапия,исписаха го от болницата без никакви лекарства ,сами ребихме да му даваме НАТАНАЛ . от тогава тои исхожда някаква слус,НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА???



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: koritse]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 08:42



От къде сте, koritse? Ако не сте от София, те съветвам да наравите консултация в Онкологията в София. И моят баща е опериран от тумор на дебелото черво, но му назначиха химио и вече прави трети курс вливания. При вас има ли разсейки някъде? Не ми звучи нормално да не се назначат някакви терапии след операцията. И да ти кажа, при баща ми нямаше слуз и не знам дали би могло да е от Натанала. Имате ли някакви други проблеми след операцията?



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: koritse]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.05.07 09:04



На баща ми, когото оперираха на 11,09,2006 г. също не предписаха нищо - нито лъче, нито химио. Дори Натанал не приема. И се чувства съвсем добре вече 10 месеца от операцията. Не съм специалист, но си мисля, че може да се приеме за нормално. Вероятно още не се е захранил с нормална храна и червата му още се чистят. Нищо не пречи обаче да се обадите на лекуващия лекар за съвет и консултация.



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: Juli7]  
Автор koritse (непознат )
Публикувано24.05.07 13:51



здравеите , аз сам от свиленград ,зна4и сапруга ми е диабетик! ,беше на инсулин една година ,при постъпването вьв болницата вав пловдив доктор стоилов тои ни беше лекуваш , и тогава ни каза да спрем инсулина и до сега сме без него.след операцията са искарали тумора и са били по4истели там каквото е имало оште 2-3 малки тумор4ета.казаха 4е няма расеики,и ни исписаха като ни казаха нашия онколог да реши за химио и ль4е терапия,после от тука ни казаха 4е нее за химиотерапия а за ль4етерапията ни испратиха в старазагора.от там ни искаха скенер,и тогава да приценят дали да се правят ль4етерапии.сега ште правим скенера на 30-ти.и тогава отиваме в старазагора,притесняваме това за тая слус ! желая пьлно оздравяване на баштави,и много зраве.



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: lumixx]  
Автор koritse (непознат )
Публикувано24.05.07 14:01



благодаря ,искам да ви питам,колко време беше нужно на баштави за да се въстанови ?имаше ли болки като го исписаха?желая ви много здраве.



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: koritse]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.05.07 14:41



Баща ми е на 75 години. Ние също бяхме притеснени защото не му изписаха никаква последваща терапия. Той обаче е много волеви човек, със страхотна воля за живот. На втория месец вече се хранеше на обща храна. Дори не спазва някаква специална диета.
Той твърдо бе решил, че операцията е най-доброто решение за живота му. Бе изключително дисциплиниран и търпелив.
Сам за себе си реши, че с операцията най-лошото е минало и ни го доказа. Диагнозата му бе умерено диференциран жлезист карцином.
Баща ми е още едно доказателство как волята за живот помага на самия живот и в победата над болестта.



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: koritse]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.05.07 14:52



По отношение на болките, вероятно си ги е имал, но в този период на нас ни се струпаха доста здравословни проблеми и често казано ги степенувахме.
На него, горкичкия му казахме, че вече е здрав и просто нямахме повече време за стандартните му оплаквания, тъй като в този момент на мен ми отстраниха аденоматозен полип, а дни след това и на сетра ми огромна шоколадова киста.
Сама разбираш, че силите ни стигаха колкото да решим основните си проблеми с установяване на диагнози, избор на хирурзи, последващи терапии и нямахме много време за страничните ефекти като болки. Естествено, че вероятно трябва да са били в рамките на допустимите, иначе нямаше да ги отминем без да ги запомним.
Когато вече нещата малко се нормализираха, за речем след около три месеца, той вече беше съвсем добре. Пийваше си по една малка ракийка, хапваше салатка и месце и хляб и.....:) както казах вече беше оздравял.
Желая и на вас скорошно пълно оздравяване.



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: lumixx]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 15:53



а метастази........ напр. в черен дроб имал ли баща ти?



Тема Re: помогнете-моля.............!нови [re: ннн]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано24.05.07 16:51



Не, не е имал.



Тема Re: помогнете-моля.............! [re: lumixx]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 17:39



благодаря ти много




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.