Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема рак на стомаха при жена на 77 год.  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 09:56



Здравейте. Рак на антрума с метастаза в черния дроб около 60 мм и разсейки в белия дроб.Лекарите не препоръчват операция, химио и лъчетерапията също се обезмисляли. Все още няма болки, или понякога има съвсем слаби. Правиха хистологично изследване и диагнозата е 100%.Също и гастроскопия.Жената е на 77 год., изписаха само фамотидин и спазмалгон, при по силна болка и бусколизин.
Четох за лечението с нерафинирано слънчогл.олио, с газ,но пък газта влияе зле на черния дроб............посъветвайте ме, какво да правя? Може ли нещо да помогне?



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторюлия 48 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 10:08



ннн,поеми въздух,успокой се ,влез в справочника там има тема за рак на стомаха прочетия,дано успееш да намериш някакъв отговор
Стискам палци,кураж,и много силен дух Ви желая.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано24.05.07 10:30



Мда... Мен, когато ме оперираха, имаше една баба на 80 год, с рак на гърдата. Лекарите, заради възрастта и други здравословни проблеми, я оставиха без химиотерапия, без лъче, без нищо...
За съжаление, на питах, нито се поинтересувах какво въобще са ий предписали..(имах други проблеми и терзания тогава)....
Искам да ти, кажа, че това е валидно и в чужбина...



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 11:53



моля ви, напишете ми какво мислите



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 19:32



Здравейте. Много искам да ви кажа нещо, с което да ви обнадежда, но май не намирам какво. Трябва да се въоръжите с много кураж и да бъдете силни.
Първо да кажа, че говоря от личен опит - баща ми беше с карцином на антрума, на 73 г. Всичко се случи миналата година. Оперираха го и нещата уж започнаха да се оправят, но се появиха метастази в черния дроб и нещата се развиха много бързо в отрицателна посока. Обиколихме много специалисти и всички бяха категорични - при рак на стомаха, особено на тази възраст, химиотерапия само би навредила повече, вместо да помогне. На баща ни не му понесе нито натанал, нито каквото и да пробвахме друго.
Ако мога да ви бъда от полза за нещо, ще се радвам да ви отговоря. Прегръщам ви и бъдете силни.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: Vivs]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 22:15



Vivs, благодаря ви много. В общи линии знаем какво ни чака. Много неща прочетох в нета.......И лекарите не ни спестиха нищо, просто исках да чуя и мнението на хора сблъскали се с тази страшна болест. Благодаря ви.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.05.07 00:12



Ето още 3 билкови рецепти конкретно за рак на стомаха, за първите две от които съм почти сигурна, че не съм ги срещала в СПРАВОЧНИКА:
Първите 2 рецепти са на Ененко и Кол /из “Фитотерапия на онкологичните заболявания"/, препоръчвани при рак на стомаха:
1/ листа от бреза - 30 г, овес /зелени стъбла/ - 20 г, жълт кантарион - 20 г, лечебен селим - 30 г, водна дателина - 10 г, бял равнец - 20 г, змийско мляко - 10 г. Приготвяне - отвара: 1 суп. л. билкова смес се вари в 200 г вода. Изстива 2 часа. Прецежда се и се пие 3-4 пъти на ден по 1 чаша преди ядене. Лечебен курс - 1-2 месеца;
2/ блатен аир - 20 г, голям репей /корен/ - 20 г, невен /цвят/ - 30 г, бял имер /клонки/ - 20 г, иглика /корен/ - 10 г, змийско мляко - 10 г. Приготвя се като горната рецепта.
3/ Рецептата е на Мария Требен /”Билки от аптеката на Господ”/ - комбинация от бял равнец, коприва и невен. Може да се погледне в книгата (нямам я в момента) и да се видят пропорциите и точния начин на приготвяне.





Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 02:34



А защо не химиотерапия? Заради възрастта ли? Ако е заради възрастта, според мене трябва да се борите и да настоявате за лечение, особено ако жената е иначе в сравнително добра физическа форма (т.е., не е на легло обезмощяла от някаква друга болест) и кръвните и показатели не изкючват химиотерапия. Лекарите трябва да ви обяснят при всички случаи. Билки, според мене, няма да помогнат особено. Химиотерапията поне ви дава някакъв шанс за борба.

Желая ви всичко добро и много късмет при всяко решение!



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: *jull**]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 12:30



Благодаря ти много......имам я книгата на Мария Требен и я гледах и аз таз рецепта. Още веднъж, благодаря ти много.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: няkoй]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 22:37



Видях в друг постинг, че дори хемоглобин 97 е противопоказан за химиотерапия, а нашия се движи между 70 и 80.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.07 07:41



Ако имате нужда от бързо вдигане на хемоглобина, използвай някои от рецептите в Справочника. Например тази със стафидите. Успех!





Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 21:00



Има и лекарства, които подобряват кръвните показатели. Ето три които се използват в чужбина (не знам за България, но сигурно всичко може да се намери): Procrit, Epogen and Aranesp. Според мене доктор трябва поне да ви обясни за опциите, които съществуват. Още веднъж, желая ви успех и кураж в тая трудна ситуация!



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор firrst (член)
Публикувано27.05.07 10:15



блокира развитието на раковите клетки на стомаха!!!





Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: *jull**]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано27.05.07 13:31



Не я мъчете жената с тези "бабешки" рецепти,аз съм с рак на стомаха и от 4 месеца нищо не ми помага за вдигане на хемоглобина освен медикаментозно лечение в болнично заведение или преливане на кръв. При нас (с рак на стомаха) липсва стомашна лигавица която да усвоява желязото от храните и и каквото и да изядем и изпием е без ефект. Усвояването на желязото става само от червата ,което не е достатъчно за поддържане на нормален хемоглобин(мин.120). А за химиотерапия минималният хемоглобин с който ме приемат е 100.И друго- тази възраст 77г. може би предполага умерено развит или слабо развит карценом? Този тумор бавно върви, зависи и какъв е точно туморът и ...изобщо онколог трябва да с е изкаже,и дори и тогава не е 100% ,лекарите не знаят всичко. Бог да ви помага!



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: maia_georgiewa]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 13:58



Резултат от хистология - "Фрагменти от умерено диференциран стомашен аденокарцином". Това пише в епикризата. Още - резултат от езофагогастродуоденоскопията - стомах - антрумът е деформиран от неопластичен процес, разположен по предна и задна стена, обхваща и пилора, което не позволи канюлирането му. Това говори ли ви нещо? Но и да не е това най-лошото...........притеснява ни много разсейката в черния дроб, която е с размер 63 мм, и казаха, че точно тя може да се развие много бързо.Ще ви бъда много благодарна, ако са ви познати тия термини да ми отговорите.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано27.05.07 16:55



Първата терминология....за тумора,означава че това е бавно развиващсе тумор и то фрагменти......значи нещо съвсем малко,за другото .....Вие консултиралили сте с е с хирург? Аз бих направила консултация с доц. Владов от ВМА,той е водещ хирург в областта на Жлъчно чернодробната хирургия. Защото при туморите лечението е комлексно-хирургично,ХТ и/ или лъчетерапия.
Бог да е с Вас !



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: maia_georgiewa]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 17:32



Благодаря Ви, Мая. Ние сме от Русе....в гастроотделението бяха направени изследванията. Имахме консултация с хирург, който беше категоричен, че ако онкохирурзите решат да оперират, това ще е само за да си направят някакъв опит. За химио и лъчетерапия - казаха че няма смисъл.... Препратиха ни в онкодиспансер Русе. Онкохирурга беше на същото мнение като колегите си , с които вече се бяхме консултирали. Той също е на мнение, че няма смисъл от операция. Диагнозата е поставена съвсем скоро....така че мислим да чуем мнението и на други лекари. Благодаря Ви много, Мая....от все сърце Ви желая успех в борбата която водите и Вие.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 17:58



Пропуснах да Ви попитам това говори ли ви нещо, какво означава? Заключение от гастроскопията - стомашен бластом.
Благодаря.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано27.05.07 21:09



Не зная какво означава това- "стомашен бластом",но мога да попитам . Знайте ,че не всеки хирург пипа черен дроб,така че е нормално така да са ви отговорили.А в България само на две места има апаратура за оперирането му. Едното място е при доц. Владов.
Благодаря за пожеланитя ......и Бог да Ви помага !



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: maia_georgiewa]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.07 21:27



Благодаря Ви Мая за бързите отговори.....и нека господ е с Вас. Успех!



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автортoнитo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 17:17



Здравей ннн,

Много мислих дали да се включа по твойта тема.
Просто много скоро се сблъсках със едно към едно вашия проблем. Става дума за мойта баба... Беше на 79 години. Лекуваха я 1 година от анемия.... Хемоглобин 79-82 ....10 дни преди да почине обаче нещо гнойно почна да изтича от пъпа й и отидохме на коремен хирург, а после в онкодиспансера.... Диагнозата ни беше същата.... точно като вашата и моята баба имаше разсейки в черен дроб само че 90 мм.... Отиде си на 5тия ден след поставяне на диагнозата...сърцето й не издържа кръвното и спадна дотолкова че апарата не го улавяше...имаше болки само 2 дни.... последните........ Искам да ви пожелая кураж и...... и аз незнам какво още..... съчуствам ви///

Имаме много торби с лекарства - точно ги бяхме купили - ако имате нужда от нещо.... пишете ми ако искате....



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: тoнитo]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 01:35



Моите съболезнования, Тони, за баба ти!
Не знам как ще приключи нашата борба със сполетялото ни нещастие, но моля се господ да ни помага. При мен става въпрос за свекърва ми.....страшно добра жена, дано господ и помогне, но като че ли започвам да губя вече вяра.Никак не е добре и много ми е жал за нея. Ще се консултираме с още един онколог в най-скоро време.
Благодаря ти, че ми предлагаш лекарства....не знам от къде си, ако се наложи ще ти пиша тук, но засега тя пие само фамотидин и спазмалгон.Мислим да опитаме с нерафинирано слънчогледово олио и спирт /метод на Шевченко/, но не знам дали ще може да го пие.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.05.07 13:43



Извинявай, прочела ли си рецептите, които Астроарт е поместил в тази тема?
Ако не си, мога да ти ги напиша!





Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: *jull**]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 13:55



Къде да ги намеря....само ме ориентирай малко.Благодаря ти предварително.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор *jull** (())
Публикувано29.05.07 15:08



Направо ти ги поствам. И двете рецепти са руски народни ("бабешки"

):

Първа рецепта.
Използва се брезова гъба, наричана още чага (за нея подробно беше писано в друг постинг). Трябва да се настърже от ствола на дървото (прилича на шишарка), но да не е пожълтяла. Залива се с вряла вода и се пие по малко.

Втора рецепта.
Две супени лъжици сок от алое (от цветове поне на 3 години) се заливат с 0.5 л коняк. Отделно 3 пресни листа от цвят на индрише се заливат с 3 супени лъжици вряла вода, сместа се слага на гореща водна баня (в тенджера с вряла вода), завива се топло и престоява 1 нощ. Получената настойка от индрише се прецежда и се прибавя към сместа от алое и коняк. Добавят се 2 капки йодна настойка. Пие се по 1 малка ракиена чашка на гладно 2 пъти на ден сутрин и вечер. През първите дни могат да се появат болки (особено нощем), а след 2 седмици в изпражненията – кървава слуз, но след това настъпва подобрение.





Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: *jull**]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 16:02



Благодаря много.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: firrst]  
Авторzoo (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 01:07



и при хроничен запек много помага !!!!!!



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: ннн]  
Автор Neli_S ()
Публикувано11.06.07 12:26



Майка ми е с подобна диагноза - рак на стомаха и мета в черния дроб. Не е правена операция, нито химио- и лъчетерапия. Ходим на инсулинпотенцирана химиотерапия. Вливат в малки дози гемзар и цисплатина + много високи дози витамин С, магнезии, калции и др. След 4-тото вливане съвсем отпадна, болките се засилиха неописуемо, неможеше да се храни, а каквото хапне насила, повръща. Обърнах се към хомеопат, който препоръча т.н. Плюсинг метод, специално разработен от един индииски доктор за онкоболни. По определена схема започнахме с хидратис и карцетозин в потенция 200 С. В същото време си продължавахме с описаната по-горе ИПХТ. Майка се почувства доста по-добре, болките спряха, повръщането също. Не мога да определя дали само хомеопатията и помогна, но факт е, че нищо друго не сме променяли, освен че прибавихме и тези препарати. Хомеопата ми показа статистика, при която почти половината онкоболни в първи и втори стадии са стигнали до излекуване благодарение на Плюсинг метода. За майка, която е в четвърти стадии няма такъв шанс, но поне болките се надяваме да и бъдат спестени.



Тема Re: за Neli_Sнови [re: Neli_S]  
Авторннн (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 12:42



Neli_S, снощи като четох във форума, разбрах, че сте със същия проблем като нашия. Беше ми интересно какво ли се случва с вас. Благодаря ти много, че си ми писала. И ние сме в 4-ти стадий......и лекарят ни каза, че 5-ти няма....На колко години е твоята майка, и как са й изпражненията? При моята свекърва все още няма силни болки, но изпражненията й са черни, което говори за кръвоизливи. Сега е на инжекции Децинон.....и ще видим какво ще стане, дано спре кървенето.
Дано господ ви помага в жестоката битка, и се надявам, че ще обменяме информация.
Успех!



Тема Re: за Neli_Sнови [re: ннн]  
Автор Neli_S ()
Публикувано11.06.07 15:19



Майка е на 70г, доколкото знам изпражненията и са нормални, поне не ми е казвала да има проблем в това отношение. Знаеш ли, изуми ме бързината с която започна да се влошава. В края на март я изписаха с тази диагноза, усещаше поносими болки в стомаха, след един месец не можеше място да си намери от болка. Направила съм една табличка, в която вписвам резултатите от всяко ново изследване и макар, че няма повишение на туморните маркери, болката е стократно по-голяма. Не мога да си обясня защо така се получава. Доктора казва, че ИПХТ действа и задържа развитието, но болката? Дори бях започнала да и давам наркотични аналгетици. Та затова прибегнах до хомеопатията. И още нещо искам да споделя с теб - по отношение на храната. Доктора ни предписа диета, без захари и месо. На майка обаче и се ядеше шоколадов сладолед и мръвчици, но аз се противях и правих компромис за по една-две хапки, а тя ми се сърдеше. Когато престана да се храни и повръщаше всичко, толкова съм я молила поне лъжичка сладолед да хапне, но не. Чувствах се ужасно гадно, плачех и си мислех, че на гроба и само сладоледи ще нося. Добре че започна отново да приема храна и този път в нищо не я ограничавам, само се радвам, че мога да и поднеса това, което иска и че има апетит. Последната седмица дали от инстинкта и или от разума, но като я питам какво и се хапва, винаги се вмества в рамките на разрешените храни. Онзи ден по нейно желание ходихме на пазар да си избере някоя лятна дрешка, дори бижутата си сложи, а не го е правила от години. / Е, коментара в къщи беше - защо са и на майка ти нови дрехи, тя и без тва... но това е друга тема/ Вечер и чета откъси от книгата "Любов, медицина и чудеса" защото психиката е единственото оръжие, което притежава и само от нея зависи дали ще и бъде съюзник или враг. А тя по принцип си е била винаги краен песимист, та наистина много работя за това да и създам позитивна нагласа към лечението и добрите шансове за живот.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: Neli_S]  
Автор kattt_1 (минаващ)
Публикувано11.06.07 15:56



къде е този хомеопат.От софия ли
Каква цената на посещение.
Моля те прати ми координати на лични бележки че в сряда съм в София и мога да ида



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: юлия 48]  
Автор zornica71 (непознат )
Публикувано18.11.08 14:37



Здравейте.
Миналата седмица в четвъртък оперираха баба ми от рак на стомаха, все още очакваме резултатите от хистологията но доктора който я оперира каза, че и е изрязъл 3/4 от стомаха, рязали са и от червата направо са реконструирали на ново целия корем.Притеснявам се защото в неделя казаха че в понеделник ще я изкарат от реанимацията но когато отидохме казаха че е започнала да буйства и е дълбоко упоена

.А днес след като ходихме казаха , че самият организъм все още не може да се пребори със промяната.Питаха ме дори дали някога е имала проблеми със психиката ужас.Много ми е притеснено ако някой има информация би ли я споделил с мен?Как може до 4 ден след операцията всичко да е на ред и да се възстановява и на 5 ден да се върне в положението което е била вечерта на самата операция?Казаха , че няма разсейки което е единственото хубаво нещо на този фон.



Тема Re: рак на стомаха при жена на 77 год.нови [re: zoo]  
Автор zornica71 (непознат )
Публикувано18.11.08 14:38



Здравейте.
Миналата седмица в четвъртък оперираха баба ми от рак на стомаха, все още очакваме резултатите от хистологията но доктора който я оперира каза, че и е изрязъл 3/4 от стомаха, рязали са и от червата направо са реконструирали на ново целия корем.Притеснявам се защото в неделя казаха че в понеделник ще я изкарат от реанимацията но когато отидохме казаха че е започнала да буйства и е дълбоко упоена.А днес след като ходихме казаха , че самият организъм все още не може да се пребори със промяната.Питаха ме дори дали някога е имала проблеми със психиката ужас.Много ми е притеснено ако някой има информация би ли я споделил с мен?Как може до 4 ден след операцията всичко да е на ред и да се възстановява и на 5 ден да се върне в положението което е била вечерта на самата операция?Казаха , че няма разсейки което е единственото хубаво нещо на този фон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.