Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Mese4inka]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.05.07 18:01



Ами не си чела достатъчно тук - щеше да знаеш

Блокчетата ми потрябваха 7 години след операцията. Два рецидива правя вече. Едва си намерих блокчетата - 13 на брой. В една барака, в една мръсотия, в едни боклуци...така че няма да ги върна обратно.
А като са ви казали да ги върнете, кажете че ще ги върнете. Никой няма да се сети да ви търси....

Провери в епикризата колко на брой блокчета са направени и си ги вземи всичките. За нова хистология ти трябват всичките. Всяко блокче е различно от другото от различни срези на образуванието, което е намерено...

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Mese4inka]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.05.07 18:32



Гледам, че Весето ти е казала основните неща, но и аз да допълня: казва се хистологичен материал. Обясняваш, че го искаш за второ мнение и ти го дават срещу подпис, защото после трябав да го върнеш. Второто мнение можеш да го намериш в Медицинска академия, мисля че патологията се намира до Майчин дом, но може и да бъркам.

Късмет, Месечинке!



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: little_rabbit]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано11.05.07 10:08



Благодаря за отговорите, днес ще видим какво ще ни дадат и какво няма :) Дано заключението на хистолога да се потвърди и от втория!
Little rabbit - мислим да отидем в Токуда в Отдела по патология.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Mese4inka]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 20:35



ЗА мнение може да опитате в онкологията Дървеница.Всяка сряда се събира комисия от патолози/седем на брой/ които си дават мнението.Мисля че беше на третияя етаж, там при доц.Милев на същия етаж.Също и в международния онкологичен център в Исул.АЗ си проверявах на няколко места и резултата беше приблизително еднакъв.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Marи]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано14.05.07 09:51



Както съм писала по-горе, операцията, съответно и хистологията са правени в Онкологията. Затова и искаме второ мнение от друго място. Комисията разглежда само диагнозите и т.н, а не самия материал.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Mese4inka]  
Автор Buba67 ()
Публикувано20.09.07 09:11



Имам въпрос. Като се носят блокчетата за второ хистологично изследване на друго място колко се плаща? Моя близка я срязаха в ВМА /карцином на панкреаса/, но иска и второ мнение. Пита ме къде да даде материал. При мен в болниците си взимаха материал и изследваха. Така имам хистологии от различни места. Директно при патолога ли се носи или ?



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Buba67]  
Автормarи (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 11:18



Във всяка болница има патология и можеш срешу заплащане да направиш повторно изследване. Аз съм правила в мед.академия/майчин дом/, исул и в онкологията. Взимат 15, 20 лева. А можеш и в международния онкологичен център/в исул се намира/.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: мarи]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 16:37



Моля Ви момичета помогнете ми много съм обърканана:
1. Когато се ходи за второ мнениние, носи ли се първият хистологичен резултат?
2. Събират ли се все още комисии от патолози, както е записано тук в онкологията или в международният онко център, какво се носи на тази комисия?
3. Изпращал ли е някой от вас материали в чужбина?
Моля Ви отговорете, всякакво инфо ще ми бъде от полза.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано15.07.09 16:53



Иленка,
1.Можеш да носиш хистологичния резултат, но моят съвет покажи предишните резултати само ако ти ги поискат. Ако не знаят според мен какви са те биха поставили най-безпристрасна и точна надявам се диагноза.
2.Мисля че не се събират комисия от патолози, които да решават какъв е вида на хистологията. В онкологията има няколко патолози, но мисля че всеки материал се гледа само от един патолог.
3.Не съм изпращала в чужбина. Но знам, че в форума има хора пращали, дано се включат.
Успех от сърце!



Редактирано от nelly_83 на 15.07.09 16:57.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: nelly_83]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 17:07



Нелинка благодаря ти, имам едно въпросче ако е удобно:
Аз така и направих, моите убеждения са същите.
Поисках второ мнение и резултата беше корено раличен от първия оттам нататък незнам какво да правя, наистина, моля Ви за съвет?
Патологът дал първото мнение не приема второто. Взела съм всички материли от първият патолог днес и съм ги занесла на втория, признавайки си, че съм скрила първоначално.
Незнам кой път е правилния помогнете ми, моля? как се постъпва в такива случаи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.