Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лъчетерапия - къде?  
Авторvigour (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 01:44



Скоро оперираха мой близък и от рак на дебелото черво и сега му предстои лъчетерапия.Въпроса ми е къде е най-добре да се направи.В София ми казаха че апарата бил на световно ниво, но за да отиде там ни поискаха четирицифрена сума /тъй като сме от друг град в които лечението може да се осъществи, но разбрахме че там апарата бил от 58г./.Сумата не е особен проблем, но как стой въпроса с Пловдив? Там също апарата бил на високо ниво, но доколкото разбрах декември 2006г. все още е бил развален.Сега работи ли вече този линеен ускорител?Въобще какво ще ме посъветвате? Моля за бърз отговор.Терапията трябва да започне до няколко дена.

Редактирано от Buba67 на 07.04.13 17:47.



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: vigour]  
АвторCantina (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 20:42



Хммммм искат пари, така ли??? Чувала съм, че най-добре е да се направи лъчето в ИСУЛ - София. Между другото то в София има два апарата, ако не се лъжа, но не съм сигурна къде е втория - май в Онкото е.

За Пловдив се интересувах ноември месец. Беше развален апарата. Нямали пари за подръжка. В последствие ми казаха, беше декември, че и в София не работел линейния ускорител, но там поне май щели да го оправят.

Иначе във Варна и Бургас положението е едно и също - много стари апарати, но аз там правих "терапията" и поне външно имах доста изгаряния и даже още липсва окосмяване на местата, където ме облъчваха.

Съвета ми е - потърси телефона в Пловдив и им звънни. Аз така направих

. Те ще ти кажат работи ли или не този линеен ускорител.



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: Cantina]  
АвторCantina (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 20:53



Намерих. Линейният ускорител в Пловдив е в университетската болница "Свети Георги", в БАЗА 1 – бул. В. Априлов 15. Ето тук ги има телефоните - Тел. Централа База 1 – 032/60-21

.

И таз и статия - . Информацията е от декември, но също така пише, че им трябвали 90 000 евро за ремонт . Сигурно не са го оправили



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: Cantina]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано08.05.07 21:49



Понеже съвсем скоро на мъжа ми му предстои лъчетерапия в Онкологията, има ли смисъл да се пренасочим към ИСУЛ, говоря за качеството?



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: Mese4inka]  
Автормeчo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:36



Само да кажа, че всъщност "пренасочването" в София струва точно 5000лв., за Пловдив не знам как е.



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: мeчo]  
Авторюлия 48 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 09:36



Потърсете в Пловдив - ВМИ детско отделение (Жълтата сграда)
Зав. отделение др.Стоянова или др. Мунджиев ако можете да се уредите там да направите химиите,там винаги всичко било перфектно и на ниво ,тази информация я имам от доц.Соколов-Гор. Баня.
Желая Ви много късмет!



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: юлия 48]  
АвторCantina (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 12:57



Човека търси информация за лъчетерапия и за линеен ускорител, а не за химиотерапия. Но сигурно и тази информация - "Пловдив - ВМИ детско отделение (Жълтата сграда) Зав. отделение др.Стоянова или др. Мунджиев ако можете да се уредите там да направите химиите" - ще е полезна на някой все пак



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: vigour]  
АвторOgi (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 22:00



Най-съвременния линеен ускорител за БГ условията е SIEMENS PRIMUS е в София в Ракова болница в Дървеница с шеф доц.В.Първанова.Пловдивския е от същия тип, но е малко по-друг модел.Лошото е, че по чист български обичай те се развалят често заради наши неуредици.Дано да съм бил полезен...



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: Cantina]  
Автор v_kostadinova (новак)
Публикувано18.07.07 20:07



зав. отделение в П-в е д-р МАРИАННА ЯНЕВА , най- добре да се консултирате с нея за възможностите, има много опит в областта



Тема Re: Лъчетерапия - къде? В София или Пловдив?нови [re: Ogi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.04.13 17:47



Имам въпрос, къде е добре да се проведе лъчетерапия /след хистеректомия и рак на маточната шийка/?
Имайки предвид, че в ИСУЛ монтираха нов линеен ускорител, но в СБАЛО си има център по брахитерапия. Говорим за София.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.