Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Укрепване на вените!  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.04.07 15:09



Както знаем всички, след химиотерапиите и непрекъснатото бодене на вените, състоянието им се влошава. Изтъняват, пукат се, калцират се, бе просто изчезват. Няма ги! Стачкуват явно....
Включително и аз, която съм с отлични вени /като въжета/ вече имам проблем с дясната ръка, която непрекъснато се боде за изследвания за кръв и за вливания. Отново съм със спукана вена след вчерашното вливане на бифосфонати. И то след като ме вляха вената посиня. По време на вливането всичко си беше нормално.
Единственото, което са ми казвали и правя е мазане с Троксевазин и Хепароид - всяка вечер и двете ръце догоре. Но въпреки тези мазания, проблема си остава.
Някакви съвети? Не си спомням да сме обсъждали такава тема, затова я изнасям отделно!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: vesela.bg]  
Автор ilianak (непознат)
Публикувано27.04.07 15:23



А също имам този проблем и мед.сестри ми казаха,освен троксевазин да правя редовно компреси с риванол.Но наистина да е редовно, поне един месец.
Аз обаче не съм постоянна и за това не мога да кажа дали има ефект.



Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: ilianak]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано27.04.07 15:42



Аз си мисля, че компресите с риванол само успокояват болката и намаляват подутината от посиняването, но друго действие върху вените няма.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: vesela.bg]  
Авторkoleva (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 18:45



При мен също го имаше този проблем,препоръчаха ми да мажа с Лиотон 1000 и да вземам по 1 табл. Аспирин/американски/.
Дано да съм била от полза





Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: vesela.bg]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 15:18



На мен много ми помогна спорта и по-точно плуването. Също така вече трети месец пия рибено масло. Резултатите са смайващи. Всички сини петна по мен изчезнаха.



Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: vesela.bg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано28.04.07 18:31



Здравей vesela,

Може да прозвучи странно, но най-ефикасният начин за заздравяване на вените е да се спре манипулирането им. Вече съм разбрал, че си умна и доста добре информирана и ако поразмислиш достатъчно ще разбереш за какво става въпрос и сама ще си помогнеш.

Бъди здрава и дълголетна!

Никога не казвай никога!



Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: paparosko]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.04.07 23:30



Дааа, наистина звучи странно - да кажеш на човек с активен онкологичен процес да спре терапиите си с цел да си възстанови вените и да заложи на алтернативни методи, които нямат никаква гаранция, че ще проработят точно при него. В този случай наистина звучи много странно.

Благодваря ти за съвета! Както сам установяваш - умна съм, интелигентна и чета доста. Обещавам ти да взема правилното решение за себе си!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: ester]  
Автор maia_georgiewa (Maia)
Публикувано29.04.07 22:29



Здравейте !
Какво рибено масло приемате?
Плуването в басейн с минерална вода ли правите?
Преди операцията и аз често ходех да плувам,но сега не смея, защото доколкото зная минералната вода активира образуването на ракови клетки .



Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (непознат )
Публикувано29.04.07 23:00



Идеята зя риванола не е лоша, но преди да направиш компреса, подръж разтвора в хладилника, за да се изстуди. Компреса се държи поне няколко дена, като не се позволява да изсъхва. Това обаче по - скоро помага при флебити, а при тебе е по - скоро крехкост на съдовете, липса на колаген. Сигурно приемаш витамин С - подсигури се с натурален, а не аскорбинова киселина от аптеката. Наличието на колаген в организма ( който изгражда повърхностния слой на всички органи, включително и на вените ) е възможно само ако има достатъчно витамин С. Освен това има и кръвоспиращо действие.
Не знам кой ти е препоръчал Троксевазин, но според мен той ти вреди повече, отколкото помага, защото действа като антикоагулант и пречи на нормалното съсирване на кръвта. Като прободеш вената и след това се намажеш, ти осуетяваш нормалния процес на "запушване" и мястото започва да кърви в подкожнате тъкан.
Дано да съм ти помогнала.





Тема Re: Укрепване на вените!нови [re: tetty71]  
Автор tetty71 (непознат )
Публикувано29.04.07 23:10



Пропуснах само да добавя (може и да знаеш, ама аз да си кажа), че понеже витамин С е най- нетраен, трябва да разпределиш приема му или на равни части през няколко часа, или да го вземаш наведнъж вечер когато няма вероятност да ходиш по малка нужда. Ако 20 минути след приема му отидеш до тоалетна, ти го изхвърляш с урината на 100% и от там нататък си пак в пълен негов недостиг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.