ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 21.10.14 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема ЛИМФЕДЕМнови [re: *jull**]  
Автор дeвa (гледам напред)
Публикувано24.08.07 23:07

Момичета, как се оправяте с лимфедема? Освен всеизвестните упражнения, правите ли нещо друго за облекчаване? Особено през лятото явно проличава разликата между двете ръце. Споделете

Тема БИЛКИ ЗА РАК НА ГЪРДАТАнови [re: дeвa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.09.07 13:39

МАГАРЕШКИ БОДИЛ - 1 суп. л. сухи наситнени корени от билката се заливат в термос с 1 чаша кипяща вода, киснат 1-1,5 ч., после се прецеждат.
Пие се по 1/ 2 чаша 3-4 пъти дневно, 15-20 минути преди хранене.

Тази билка не само разсейва туморите на млечната жлеза, но повишава тонуса на кръвоносните съдове и червата, а също подобрява работата на сърцето.

Тема КОМПРЕСИ СЪС ЗМИЙСКО МЛЯКОнови [re: *jull**]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.09.07 13:55

При рак на гърдата е полезно да се правят компреси на гърдите с топъл сок от билката ЗМИЙСКО МЛЯКО. Той се изстисква със сокоизстисквачка (пресният сок може да престоява много дълго в хладилник, без да губи свойствата си), намокря се на марля от 4 слоя и се слага на болното място да 10-15 мин. Сокът прониква до основата на тумора само за 4-5 мин. и започва да въздейства върху раковите клетки.
Такива компреси с правят 4-5 пъти на ден за 10-15 мин. всеки път. След това се измива с мек сапун, а кожата се маже с мехлем от невен, масло от лайка или жълт кантарион (може и със зехтин).
Компресите се правят в продължение на 5 дни, после се почива 3. Тази схема се повтаря 3 пъти.

Тема Re: ЛИМФЕДЕМнови [re: дeвa]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 14:19

Три месеца след операцията аз започнах да ходя на йога-най ниското ниво. Много съм доволна,ръката ми се раздвижи идеално и нямам никакъв оток.Освен това отзвучаха и болките ,които имах в краката и гърба.Но всичко това става след на по малко от 2 месеца занимания.Преди 4 дни ми оперираха и другата гърда и смятам след сваляне на конците да си подновя заниманията.

Тема Re: ЛИМФЕДЕМнови [re: дeвa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано06.09.07 14:53

Ами, аз да чукна на дърво нямам никакви проблеми.
Раздвижих си много добре ръката (да не чуе дявола). Всичката домашна работа си я върша катопреди. Единственото, което внимавам е да не вдигам тежко.

Тема Re: ЛИМФЕДЕМнови [re: AйeзCeдaй]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано11.09.07 17:33

може ли някой да ми каже какво означава следното: " Инволутивна дясна мл. жлеза. Дифузна фибролипоматозна мастопатия в ляво".

Тема ДОКЛАДВАМнови [re: llina]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано13.09.07 12:28

Здравейте!
Тъй като утре /14,09,07/става една година от операцията на майка /рак на гърдата - ІІ стадий/, направихме всички изследвания по табличката за контролни прегледи. ПКК - всичко в норма с изключение на еритроцити, които са 3,93, при реф. граници от 4,0 до 5,5, алкална фосфатаза - 50,5669, при реф. граници - от 50 до 170, Бял дроб - б.о., черен дроб - б.о., туморен маркер СА 15-3 - 7,94, при реф. граници - до 32. Притесни ме диагнозата от мамографското изследване на двете гърди - "Инволутивна дясна мл. жлеза. дифузна фибролипоматозна мастопатия вляво". /Днес ще ходя в Онкото да ми обяснят какво значи тази диагноза, ако въобще намеря някой там по обед, но все пак ако някой има представа какво значи това, нека ми пише/. С всички тези резултати отпътуваме за София в нач. на следв. седмица на контролен преглед при хирурга, оперирал майка. Няма да успеем да направим само сцинтиграфията, макар, че записах час четвъртък /20,09,07/, т.е. ще я направим, но след контролния преглед.
Това е, хора, от мен...

Тема Re: ДОКЛАДВАМнови [re: llina]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано13.09.07 14:08

Не се притеснявай за "фибролипоматозната мастопатия".
Мама имаше фиброкистозна мастопатия - 5,три в едната и две в другата. Има ги 23 години и чак сега на мястото на две от тях й се появи тумора, но не е задължително да прогресира в раково образувание.
На мама не можаха лекарите да ми кажат защо на мястото на двете мастопатии се е появил тумора - причините може да са хормонални ... имаше и един инцидент (удари си гърдата) .. и т. н..
Та извида е, ако фибролипоматозна мастопатия и фиброкистозна са идентични или подобни, то няма нужда да се притесняваш, просто трябва да се наблюдават на 6 месеца.

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: ДОКЛАДВАМнови [re: dtabak4eto]  
АвторSuzan (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 18:57

Оперираха майка ми от рак на гърдата преди 4 месеца.Премахнаха само част от гърдата и 7 лимфни възела.Преживяхме заедно много притеснения,страхове.Проведохме 30 процедури лъчетерапия,при което към края на курса тя чувстваше само горещи вълни на мястото на нагревките.След лъчетерапията ни изписаха Arimidex и казаха да дойдем след 3 месеца на контролни прегледи.
Притеснява ме обаче че майка ми непрекъснато се оплаква от болки в оперираната гърда,рамото, ръката до лакътя и болки в гърба на нивото на гърдата.Нормално ли е да я боли толкова дълго ( 4 мес ) след операцията?А и от една-две седмици започна да се оплаква че сякаш я боляла и другата гърда към подмишницата.Незнам дали си внушава че я боли другата гърда,защото преди операцията направихме мамография и на двете гърди и в другата гърда нямаше нищо,никакви уплътнения или образувания.Възможно ли е тези болки в другата гърда да са странични ефекти на Аримидекса,защото тя казва че непрекъснато я обливат горещи вълни,чувства се подута и дори гърдите и са сякаш малко подути-и двете.Зърната и на двете гърди често изпъквали и били доста чувствителни при допир с дрехите.Моля ви споделете дали сте имали такива болки в оперираната гърда и ръката и докога продължават тези болки.

Тема Никой ли няма да ми отговори [re: Suzan]  
АвторSuzan (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 08:56

Моля ви споделете дали е имало и при вас такива болки.Много се притеснявам,а и майка ми също.Тя е толкова нервна,сприхава и нещастна напоследък.Много ми се иска да мога да я успокоя и да я накарам да се почувства малко по-добре.Да престане да си мисли само лоши нещта

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.