Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема рецедив  
Авторпoля (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 17:46



здравейте може ли някой да ми каже след колко време може да се появи отново рак



Тема Re: рецедивнови [re: пoля]  
Автор nelidz (член)
Публикувано27.03.07 17:49



Не мисля, че има точно определено време.При всеки случай е различно.Има хора, при които се появява след месеци или година, при други след 10 години.Много е относително.Добре е да се следи целия организъм и да се правят нужните изследвания, да се обръща сериозно внимание дори на малките признаци, които се появяват.Не чакай докторите да гонаправят, според тях всичко е от болестта...



Тема Re: рецедивнови [re: nelidz]  
АвторПOЛЯ (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 08:16



много ти благодаря



Тема Re: рецедивнови [re: ПOЛЯ]  
АвторБopянa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 12:40



А може ли никога да не се появи рецидив, в смисъл с диагноза карцином на гърдата, опериран и провел съответното лечение да доживее до дълбока старост? Пожелавам го на всички!



Тема Re: рецедивнови [re: Бopянa]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 12:49



Да, лично познавам такива жени с операции преди 24 години (сега е на 76г.) и повече от 35 години - също е възрастна.
Писала съм и преди, че бабата на съпруга ми претърпя операция от рак на дебелото черво и почина 20 години след това на 82г. след инсулт.

Затова, както казва Весето, ракът не е присъда.





Тема Re: рецедивнови [re: Бopянa]  
АвторAira (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 15:10



Разбира се,че може.Моята прабаба е оперирана преди 28 години и и е отстаранена едната гърда.днес е на 86 години и си е жива и здрава и нищо и няма.В изключително здраве си е.Дори с бастун не ходи.

Да ни е жива и здрава още дълго.На всички пожелавам да се излекуваме.Вярвайте ,бъдете силни и не се предавайте!!!



Тема Re: рецедивнови [re: Бopянa]  
Авторпoля (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 18:48



благодаря за позитивните отговори , нещо ме гони параноята и как точно да разбера ако това се е случило



Тема Re: рецедивнови [re: пoля]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано28.03.07 20:25



И мен ме гони. Затова правим кръвна картина+биохимия+чернодробни и алкална фосфатаза всеки месец. Иначе ще откача. Не че не откачам и сега, де.



Тема Re: рецедивнови [re: little_rabbit]  
Авторпoля (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 21:04



може ли да ми поясниш какво е биохимия и алкална фосфата



Тема Re: рецедивнови [re: пoля]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано29.03.07 06:31



Биохимията е глюкоза, уреа и креатинин, а и билирубин. Мен ме интересува по-специално креатинина, защото с него се оценява бъбречната функция. Повишава се при тъканен разпад. Алкалната фосфатаза е ензим, като го кажеш в лабораторията - ще ти го изследват. Показва дали има нещо в костите.

Ето един хубав сайт за изследванията:






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.