Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема РАК НА ПРОСТАТАТА  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 21:56



Моля ви за мнение- на баща ми по повод трансуретрална процедура по изваждане на камък от пикочния мехур се направиха проби от тъкан на простатната жлеза и бяха открити единични карценомни клетки в жлезата. Предлагат му/ той е на 78г. със съдови увреждания на долните крайници/ да се направи прмахване на тестисите и последваща хормонална терапия. По мое настояване направихме и туморен маркер- 1.04- при горна граница -4. Има ли някой с подобен проблем? Какви са шансовете и каква е прогнозата, при положение, че няма формация, а само променени клетки. Благодаря предварително

Редактирано от *jull** на 31.01.09 09:14.



Тема Re: рак на простатанови [re: Mилeнa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано24.03.07 23:30



А какво е мнението на лекарите да се приложи хормонотерапия, без операция? Не е ли по-добър вариант с оглед възрастта? Попитайте за мнението им....

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: рак на простатанови [re: Mилeнa]  
Автор xristina_84 (непознат )
Публикувано25.03.07 13:56



здрасти.с твоя проблем се борим от 2001г. 1-премахване на тестисите.операция с лазер.хормонално подържаща терапия-андрокур.до тук всичко беше добре имаше и долен катетър. 2-2005г простата толкова се уголемява че спира нацяло урината.3-прави се спешна операция -единият бъбреб е отписан.а другия изведен .дирекно с нефростома постоянни проблеми с маркучите изпадат по всяко време.4-вкрая на 2006г.адски болки в крака и кръста-расеики в костите и наи-вече в прешлените.5курса лъче терапия леко подобрение.сега е с постоянни болки от долния маркуч тече кръв лекуващият му уролог каза че е започнала да се разпада(простата(ако имаш още въпроси питаи .настояваи да изрежат проклетата простата





Тема Re: рак на простатанови [re: xristina_84]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 18:46



Каква е възрастта на мъжа, за когото говориш? Моят баща има сериозни проблеми със съдовете на краката/ вече е с 2 операции/ и има сериозна опасност от емболии след операцията от простата. Затова препоръчват премахване на тестисите и хормонотерапия. Ще следим нивата на туморния маркер и размерите на жлезата и ако има прогресивно увеличение, може би ще предприемем радикална операция , но с много висок риск.



Тема Re: рак на простатанови [re: Mилeнa]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 18:50



Защо не са направили последващ курс химиотерапия за унищожаване на раковите клетки? Или е противопоказано за възрастта?



Тема Re: рак на простатанови [re: Mилeнa]  
Авторжeншeн (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 19:22



Здравейте,аз също се сблъсквам с този проблем.На баща ми му откриха рак на простатата и искат да правят задължително операция,искат да махат простата и пекучния мехур,някои запознат ли с този вид операция,много ли е тежка,какъв е възстановителния пероид след това и придружена ли е ц много болки?Пишете ми!!!Благодаря Ви предварително!!!Дано всичко е успешно,всички сме много притеснени!!!



Тема Re: рак на простатанови [re: Mилeнa]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 19:48



Извинявам се че се вмъквам в темата но искам да попитам и тук - туморен маркер 7,7 значи ли непременно рак? Много е над горната граница, а баща ми няма никакви оплаквания.



Тема Re: рак на простата /за123/нови [re: 123]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано11.11.08 20:53



Не значи непременно рак, но непременно трябва да се отиде на преглед при уролог. Добре е че няма оплаквания. И обратния вариант се среща -туморният маркер е в ред , но налице е рак на простатата.



Тема Re: рак на простатанови [re: Mилeнa]  
Автор DeciDida (минаващ)
Публикувано11.11.08 22:28



при наличието на туморни клетки се прави цялата процедура, целият протокол.



Тема Re: рак на простатанови [re: жeншeн]  
Автор DeciDida (минаващ)
Публикувано11.11.08 22:29



всяка операция крие риск, но тази не е от най-тежките.



Тема Re: рак на простатанови [re: DeciDida]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.01.09 09:19



Клинично изследване в Калкута е констатирало, че редовната употреба на една глава чесън, предотвратява и дори лекува рак на простатата. Резултатите от изследването са следните: 4 пъти се снижава опасността от този вид рак, при 40% от пациентите туморът спира развитието си, при 12% - размерите му намаляват, с 35% метастазите са по-редки, с 20% развитието им спира.

1 глава чесън – изчистена и счукана в дървено хаванче - се разделя на 3 части и всяка се взима 10 мин. преди всяко хранене.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: рак на простатанови [re: DeciDida]  
Авторlirikal (Нерегистриран)
Публикувано16.02.09 15:13



Здравейте!И на моят баща му откриха през месец ноември миналата година карцином-умерено до добре диференциран жлезист карцином по глиисън.Направиха му двустранна орхиектомиа и вече 3 месеца е с катетър.Преди 3 дни махнаха катетъра,за да се види дали ще мойе да уринира ,но за сажаление това беше отново невъзможно.Месец след като беше направена операциата ПСА беше 150,а преди това беше 100.Всичко това много ме притеснява, на въпросите ми какво следва от тук нататък никой нищо не ни обяснява.Моля ако някой може да ми даде повече информация за това заболяване и да ме насочи към специалист!



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Mилeнa]  
Авторпeиc (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 18:22



лирикал,сигурна ли си че е 100



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: пeиc]  
Автор renka66 (непознат )
Публикувано30.07.09 18:55



здравейте, извинявам се , че се вмъквам, но на баща ми му направиха пса и е 132,36.Означава ли това, че е рак.Моля отговорете ако имате инфо.Предварително благодаря



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: renka66]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.07.09 20:46



Повторете изследването и сравнете резултатите.
А за диагнозата трябва да се произнесе лекарят, назначил ТМ.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: renka66]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано30.07.09 21:57



Това наистина е много висока стойност на ПСА. Нормалната стойност е до 5. Но това не доказва със сигурност наличието на рак. Сигурно ще назначат хистологично изследване за да се установи точно за какво става въпрос. Процедурата никак не е приятна, но за съжаление мисля че е неизбежна при съмнения за тумор. При всички случаи думата ще има урологът. Наистина е добре да направите още едно изследване на маркера в друга лаборатория. Трябва да се знае ,че между прегледа извършен от уролога и изследването трябва да минат поне 6-7 дена. Ако се отиде веднага 1-2 дена след прегледа туморният маркер скача много и не е реален. Успех...и без паника.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: renka66]  
Автор arhitekta (КАНДИДАТ ЧЛЕН )
Публикувано30.07.09 22:22



ПОПРАВЯМ СЕ. Не 6-7, а 20 дена е необходимият интервал между прегледа и изследванията



Тема Re: ЗЕЛЕНИЯТ ЧАЙнови [re: arhitekta]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.07.09 07:35



Учените от Онкологичния център при университета в щата Луизиана установяват, че полифенолите в зеления чай забавят развитието на рака на простатата, понижават нивото на туморните маркери и предотвратяват рецидиви на заболяването.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: renka66]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано07.08.09 11:52



Писах ти на лични. Ние имахме този проблем.

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Poзмapи]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 12:21



При показател 13 ..... много ли е, в момента е на антибиотици.Колко е максимално допустимия показател (като число), който позволява с лечение или операция добър изход от ситуацията и излекуване?



Тема Re:JAVLORнови [re: rocт]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.08.09 23:00



Получих писмо за ново лекарство, което се прилага при рак на простатата.
Казва се JAVLOR на лаболатории Пиер Фавр. Има информация, но на английски и френски.
Моля момичета и момчета, ако ви остане време погледнете и напишете в две изречения за лекарството и прилагат ли го вече в ЕС.

Благодаря!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Poзмapи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.09 11:01



Мила Розмари, мога ли да помоля да споделяте информация относно здравните и медициски проблеми тук, във форума?
Така ще помагате на много хора, които влизат и ще влизат в бъдеще. Всичко остава в архив.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 13.08.09 11:03.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: *jull**]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано14.08.09 15:12



Извинявам се, страхувах се да не сбъркам нещо или да наруша някакви правила...




Понеже през април и май писах по темата...

първо да отговора на Ренката

13 изобщо не е страшно, хванато е навреме.

Въпросът е да не се допусне покачване, както стана при баща ми, поради недействащи за него медикаменти (по мое мнение) и за съжаление, той ни напусна.


Операцията също не е страшна, дотолкова, доколкото има риск при всяка операция.
Малко off - topic e - Според мен при имплантирането на силикон в бюстовете на родните "красавици" има много повече риск, отколкото пр операция на простатата!

И в следващ постинг ще копирам цялата ми лична бележка, изпратена до Рени 66



"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: renka66]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано14.08.09 15:16



Първо да ти кажа, не знам дали моето мнение е меродавно, аз просто го споделям с теб, с желанието да ти помогна.

Прочети ми мненията в клуба за Борба с рака - някъде назад са...

Също и в сайта all.bg. - форумите: "Медицина" и "Говорилнята". Тема - "Хора, бдете" . Пиша със същия ник Розмари. Доста са страховити, но по-добре да се изплашиш докато баща ти е жив, отколкото след като вече е късно.




За съжаление, с моя баща стана така преди няколко месеца.


Най-вероятно ще разбереш докато четеш, че търсим и да продадем с майка ми лекарството, останало след смъртта на баща ми. Надявам се, няма да решиш, че от меркантилни съображения ти пиша.

Аз споделям опита с болници и лекари и здравни каси - повярвай, ужасни са..

Дано във вашия случай да попаднете на кадърен лекар, че моят баща загина заради некъдърна докторка. разбира се, никой не е вечен, но животот може да се удължи до максимума.

Кураж и сили да се борите, и искрена вяра, че твоят татко ще преодолее коварната болест.



Ако искаш, пиши ми и на мейла. Мога да ти оставя и телефон.
Влизам в сайта от службен компютър, в събота и неделя нямам достъп.

Но в понеделник, 10 август, първата ми работа ще бъде да проверя тук.

Ако имаш още въпроси, можеш да ме питаш, също и по телефона, ако прецениш, че ще съм ти полезна....

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън

Редактирано от *jull** на 14.08.09 16:27.



Тема Re:JAVLORнови [re: Buba67]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано14.08.09 15:21



При баща ми резултатите бяха отлични от
Андрокур
и Casodex - Casodex e na AsraZeneca.

Произвеждаха то за България, вече не.
Сега го поизвеждат и за Гърция.

Смениха му Casodexa на Бикусан, и за четири-5 месеца, от PSA 2,5 скочи до над 200 и вече беше необратимо...

JAVLOR - ще проверя, във вторник имате най-важните неща в превод от английски.

Прати ми линка, който те интересува.

Ще вляза в понеделник сутринта, копвам си го на флашката и вечерта ще го преведа.

Нямам интернет вкъщи и влизам само от офиса..

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re:JAVLORнови [re: Poзмapи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.08.09 23:14



Примерно този линк:



Благодаря!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re:JAVLORнови [re: Buba67]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано17.08.09 12:31



Оки.

Видях го, благодаря. Утре го имаме!

Обаче - на прима виста - "bladder cancer " e рак на пикочния мехур, а не на простатата!

Но при всички случаи ще преведа страницата....

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Poзмapи]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано17.08.09 15:15



Става дума наистина за средство,което се прилага при метастазирал рак на пикочния мехур или уретрите,след неуспех от химиотерапия с платина.Казват ,чез схемата за вливане е на три седмици по 20 минути,но дали вече се прилага в Европейския съюз не разбрах



Тема Re: първа част на статиятанови [re: tininita]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано18.08.09 10:28



Позитивно / положително CHMP мнение за JAVLOR(R) за лечение на метастази при рак на пикочния мехур (Bladder Cancer) след неуспешна първоначална терапия с платина

Главна категория: Урологияy /нефрология
Също така и в: Рак / онкология; Нормативни въпроси / одобрение на медикаменти; Фармацевтична индустрия / Биотехнология
Статията публикувана на: 27 Jun 2009 - 1:00 PDT


Лабораториите Pierre Fabre съобщават, че Комитетът за медицински продукти в хуманната медицина (Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP) и научният консултативен комитет на Европейската агенция за медицина (European Medicines Agency (EMEA), са публикували положително становище в подкрепа на одобряването и препоръчват да се разреши на пазара JAVLOR(R) като монотерапия при лечение на метастази на рак на пикочния мехур bladder cancer (напреднали или карцином с мета-преходни клетки на уретралните пътища след неуспешно лечение с платина.

CHMP е публикувала положителното становище въз основа на резултатите от две проучвания на етап фаза ІІ и въз основа и резултатите от едно проучване на етап фаза ІІІ на случаен принцип, единствените, които са провеждани при симптоми за метастазирал рак на пикочния мехур след неуспех на лечение с платина.

Когато EMEA възложи одобрението му за пазара, JAVLOR(R) ще стане първата монотерапия - болд-шрифтът е от мен

одобрена за лечение в Европа за лечение на възрастни пациенти с напреднали или карцином с мета-преходни клетки на уретралните пътища след неуспешно лечение с платина, област в която очакванията и на онколози, и на пациенти са големи.



т.е. - още не е одобрено за пазара.

Надявам се, смислово преводът дотук да е добре...

Втората част дано успея да я постна до края на деня.
[. /green]

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: втора част на статиятанови [re: Poзмapи]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано18.08.09 13:35



В Европа броят на заболяванията от рак на пикочния мехур е значителен, със 100 000 новоустановени случаи годишно, 50 000 летални изхода, повечето от случаите са свързани с тютюнопушене.

Jean-Pierre Garnier, главен изпълнителен служител на Pierre Fabre SA, тнърди: "Благоприятното становище на CHMP за JAVLOR(R) потвърждава терапевтичното значение на нашия противораков продукт, подкрепено и от клиничните данни на нашата документация. И отново отбелязва качеството на работата извършена от нашите колеги, посветена на R&D. JAVLOR(R) ще внедри за лекарите и пациентите новаторско лечение в област, в която се счита, че има непокрити медицински нужди".

Това особрение е крайъгълен камък за Laboratoires Pierre Fabreр тъй като JAVLOR(R) представлява един от водещите продукти на тяхното производство и тези положителни резултати са възнаграждение за значимите усилия положени в сферата на изследователската работа в онкологията.

Относно JAVLOR(R) (vinflunine):

Открит от учените в Pierre Fabre Research Center, vinflunine е нов bi-fluorinated MTI (Microtubule inhibitor) получен чрез химическа обработка на видове от р. Vinca (зим-зелен) - пояснението е от мен, но някой ако има повече инфо.... в силно кисела среда. Подобна стратегия, финализирана в сътрудничество с експертите от the University of Poitiers (France), дава възможност за селективно въвеждане на два атома флуор в част от структурата, недостъпна преди за класическата химия, и като резултат е получен първият дву-флуориден Vinca алкалоид.

Освен с оригиналната си структура, JAVLOR(R) демонстрира уникални фармакологични свойства, като в същото време няма никаква непредвидима голяма токсичност и не предизвиква кумулативна токсичност.

Прием на всеки 3 седмици дава възможност за обикновено болнично лечение on an out patient basis (20 минутно вливане без никакви IV premedication).

JAVLOR(R) 25 mg/ml разтвор е одобрен като монотерапия за лечение на възрастни пациенти с напреднал рак или карцином с мета-преходни клетки на уроертралия тракт след неуспех с лечение с платина..

За Laboratoires Pierre Fabre

Pierre Fabre group, втората по-големина независима фармацевтична лаборатория във Франция, има оборот of 1, 75 милиарда Евро (1.75 billion Eвро) in 2008. В нея работят приблизително 10 000 души, включително 1 400 изследователи.

……………..марките Avene, Ducray, A Derma, Galenic, Klorane and Rene Furterer………

Основни направления:онкология, ЦНС, cкардиология, iвътрешна медицина/урология и дерматология.

Източник: Pierre Fabre SA

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Poзмapи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.11.10 09:15



Имам въпрос, ще се радвам някой, ако има повече информация да сподели.
Рак на простатата и проведена лъчетерапия. Ракът е хормонозависим. Като опция са казали на пациента, че има възможност да се направи "обелване" на тестисите, за да се спре производството на тестостерон. Прави ли се такова нещо, къде и дали е ефективно?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Buba67]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано09.11.10 09:35



Значи, 100 % ЗА Т.НАР. КАСТРАЦИЯ.


Спира производството на хормони и човекът се излекува.

Прави се, в най-обикновените болници се прави, специалстите могат да го напряват.

мОЯ БАЩА ТАКА ГО УБИ ПРОФЕСОП пАНЧЕВ - НЕ МУ НАПРАВИ ТОВА ОБЕЛВАНЕ, И БАЩА МИ ПОЧИНА СРЛЕД НЯКОЛКО ГОДИНИ.

вЕЧЕ В гАБРОВО, СПЕЦИАЛСТЪТ ГО НАПРАВИ, НО---ПРОЦЕСЪТ БЕШЕ ТРЪГНАЛ..

Няма страшно, в крайна сметка жените как претърпяваме хистеректомия.

Да се подложи човетък на тази манупалиция, не е и тежка толкова. С местна упойка се прави.

Ох, като пишеш че вече са правили лъчетерапия , дали не са закъснели, но все пак е повече от нищо.

Ш пак повтарям, да внимават много щащъв хороманелен препарат му изписват, да не е българският боклук БИКУСАН.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Poзмapи]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано10.11.10 16:45



Здравейтемоят баща е с рак на простатата и метастази в тазови кости и ребра.Назначе но му е лечение химиотерапия-вливане на Зомета,Супрефакт депо на 3мес който се инжектира в корема ,Андрокур през 14 дни мускулно и 1Лъчетерапия която беше 5 дни,но за таково обелване никой не е споменавал.Ще съм Ви БЛАГОДАРНА ако споделите своя опит и човешки неволи от лечение,диети и всяка информация ще ми е отполза.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kpacи]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано17.11.10 10:27



Здравей Краси
Как вървят нещата при вас???
Татко му направиха преди 2 дни така наречена кастрация на тестисите , днес трябва в 12 ч. да се яви на онко комисия за да му назначат лечение ще докладвам по късно. Лошото е че има и диабет неинсолинов и незнам дали има някакаво значение.............
Относно операцията прави се с местна упойка и е много безболезнена



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: фaнka янeвa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано17.11.10 11:51



При нас е започнато лечение както писах по горе,но при баща ми не са му правили кастрация.Очаяна и обезнадеждена съм т.к в онкодиспанесра отношение и вниманието е под всякаква критика ,има болки в таза от метастазите уж му вливат Зомета точно за това ,но да момента вече 3 вливания има и 1 лъчетерапия но ефекта го няма.Започна и да се оплаква от болки в долната дясна коремна област-поне му направиха ехограф но там показа че уж няма разсейки и толкова ..без да продължат да търсят причината за болката.Сега на своя глава ще му пусна изслидване на урина....и какво ...незнам ПСА -то му беше 100,сега е 45,но незнам на 3мес. ли се изследва.Не искам да ви натоварвам колко ужасно се чувствам че няма поне човешко отношение ...и все търся някакво лечение ..но ако може към нещо да ме насочи-писах за лечение с кибир нож ,но ми отговориха че не може да се приложи при него....
При вас ПСА -то колко беше,като мине на онкокомисия ще му назначат лечение и вероятно ядрено магнитен резонанс и костна сцинтиграфия за доказване или отхвърляне на метастази.Как се чувства баща ти.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kpacи]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано24.11.10 14:50



ЗДРАВЕЙ КРАСИ
Как е баща ти ???
Ние минахме на онкокомисия и ни назначиха Андрокур един път седмично на 29 .11. сме на сцинтиграфия и след като е готова тогава могат да назначат лъчетерапия не разбирам защо не му назначиха химиотерапия след като маркера е 255???
Аз на своя глава му поръчах билки от Куцаров също и САМЕНТО , масло от черен дроб от акула и сега мисля за натанал, но се чудя да не му станат много !!!!!
От 3 дни казва че не го болят костите и даже започна да ходи сам чудя се дали не ме лъже или лекарствата действат???
Впрочем вие от къде сте???



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: фaнka янeвa]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано24.11.10 22:10



Лекарствата действат, затова болките намаляват

. При нас беше така. Не лъже, просто много бързо става повлияването, андрокурът е отличен медикамент.

...Светът е само видимост на скръб...

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kpacи]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано24.11.10 22:16



Щом ПСаА-то пада, значи е добре порцесът се стабилизира.

Не знам, нашият местен доктор после каза, че още по време на голямата оперцаия по отстраняване на простата е трябвало да се премахнат и тестисите, т.нар обелване, за да не се произвеждат хормони. Ние закъсняхме с три години да го направим това. това сживота на баща ми по мое мнение. освен после лошия хормонален препарат Бикусан. Андрокурът е добър и десътва добре, но на баща ми го спряха.
Питайте, искайте второ, трето мнение...
От лъчетерапията също се получават болки...отминават след около 4-5 дни.

Зометета действа, щом ПСА-то пада. Ако трябва всеки месец го изследвайте, именно от такова нечовешко отношение баща ми го загубихме. Платете си го изследването на ПСА всеки месец, иначе по касата е на 3 месеца. Но за три месеца процесът може да стане необратим, внимавайте.

Кураж, ще се справите.

...Светът е само видимост на скръб...


Тема PSA3нови [re: Poзa-Merry]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано25.11.10 11:28



Здравейте,

не съм компетентна по темата, но днес прочетох в Стандарт интервю с др. Калчев, уролог, че е открит нов туморен маркер за рак на простатата: PSA3. Докато ПСА е доста несигурен и стойността може да попадне в "сива зона", то PSA3 е категоричен и може да се избегне дори биопсията. Устаноевява се чрез проба с урина.
За запознатите може би е стара информация..
поздрав, Б.



Тема Re: PSA3нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано25.11.10 18:09



Благодаря ти !!!
За мен лично е нова тази информация



Тема Re: PSA3нови [re: фaнka янeвa]  
Автор magi61 ()
Публикувано25.11.10 19:13



И аз благодаря за информацията, но може ли вече да се изследва в лаборатория или още не се прави?



Тема Re: PSA3нови [re: magi61]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано25.11.10 20:01



И аз ти благодаря, дай повече инфо как се изследва, имам предвид след като е урина - за стерилна ли става въпрос, по кое време на деня е най-точната за изследване, има ли някаква подготовка, нещо пие ли се преди изследването (имам предвид медикаменти), до колко време излиза резултата, посявка ли се прави, на какъв принцип е, хормони ли се изследват, изобщо разкажи повече



Тема Re: PSA3нови [re: Kaлoянa_]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.11.10 22:17



Ето линк към статията.

Уникален тест "хваща" рака на простатата - без мъчителна биопсия. И то в начален стадий. Супермодерното изследване се прави само в столичната "Хил клиник". РСА3 тестът е популярен в САЩ и Западна Европа от около 2 години. А отскоро е достъпен и за родните пациенти. Няколко българи вече са опитали "чудото" РСА3 в модерната клиника в София. Защо РСА3 тестът е по-ефективен от биопсията? И за кои пациенти е подходящ? Отговорите дава урологът от "Хил клиник" д-р Илия Калчев.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема До Бубетонови [re: Buba67]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано25.11.10 22:34







Тема Re: PSA3нови [re: Buba67]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано26.11.10 04:28



цената е 1900 лева на това изследване в Хил



Тема Re: До Бубетонови [re: Kaлoянa_]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано26.11.10 04:32



проверих цената на това изследване и тя е 1900 лева



Тема Re: PSA3нови [re: tininita]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано26.11.10 10:08



Колко "достъпно" за всички нас... 1900 лева. И в заключение, на сайта на тази Хил клиник:
Карциномът на простатната жлеза може да бъде напълно излекуван, ако бъде открит в ранен стадий. Затова ранната диагностика е от изключително значение за ефективността на лечението.
Да, но с тази цена, как да си позволят хората превенция?!



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: фaнka янeвa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано26.11.10 21:38



Здравей Фани ние сме от Търговище но лечението на баща ми се провежда в онкодиспансера в Шумен.
Баща ми видимо е добре но се оплаква от болки в кръста,сега и в дясната коремна половина-затова направихме ехография на коремни органи което показа липса на метастази там и незнам защо го боли? никой не обръща внимание.Сама реших да му пусна изследване на урина -има песачинки в урината и със съдействието на познати му купих Уринал и още едно лекарство,но болките все още не отшумели....незнам вече ...да не би да има и там метастази и да не се виждат на ехограф???
От 2мес приема АННС поръчвам от фондация Неогенезис много добри резултати чета за този продукт но......времето ще покаже.Друго което приема и то от седмица е билката Котешка стъпка-малко ме е страх да я приема сега т.к и всеки месец му се влива Зомета а в нета пише чеповрема на химиотерапия не се препоръчва.Оф толкова много въпроси имам .....но за жалост няма кой да ми отговори освен тук във форума от хора сблъскали се тази гадост и преживели този кошмар.
Вие от къде сте?защо само Андрокур са му назначили?....може би защото няма доказани метастази.
Като удавник за сламка търся нещо,клиники и т.н с което да му удължа живота ....но...бях писала до Украйна за кибернож наистина отговориха ми хората"лечение с кибернож не може да се приложи при вас"



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Poзa-Merry]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано26.11.10 22:02



Роза Мери,наистина PSA изследват на 3мес но знаеш ли какъв парадокс - изследвахме го в една лаборатория PSA 175 и след около седмица в онкодиспансера PSA 60 не може за 7 дни да спадне толкова при условие че то ку що бе започна ло лечението.Не е проблем да си плащам всеки месец изследване но ме е страх от атакав разлика и на кое изследване да вярвам.При вас колко време успяхте да задържите процеса?Имаше ли нещо например билки или добавки които добре действаха? За добри лекари специалисти май няма да питам явно са на изчезване...
Извинявай че те карам да се връщаш назад във времето и да бъркам в раната....но всеки който влиза в този клуб знае как се чувствам.....До преди 3 месеца дори и не сме подозирали че съдбата ни ще поднесе изпитания за семейството , през октомври навърши 60 год ....колко ли време още можем да му се радваме ...а той милия не е запознат за състоянието си и прави планове за бъдеще.....знам че господ каквото е решил това ще е...



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Kpacи]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.11.10 23:43



Защо не направите изследване на ПЕТ-скенара във Варна, поне сте наблизо... Само
така ще може да хванете метастази, дори и за другите апарати те да са "невидими".
А е възможно и да нямате основание за такова безпокойство!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: *jull**]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано29.11.10 16:55



за най голямо съжеляние днес правихме сцинтография и татко има разсейки навсякъде дори в черепа.......
Какво да правя незнам????



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: фaнka янeвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.11.10 18:49



Разговаряли ли сте с лекуващия онколог, ще му прилагат ли някаква терапия? Не се обезкуражавайте - освен официалната
медицина, има и алтернативна, така че няма да се давате без бой! Организмът на човека сам по себе си е едно чудо и никой
не знае скритите му възможности. Кураж и не забравяй, че ние всички тук сме с вас!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: фaнka янeвa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.11.10 22:14



Както ви насочи Джул, с изследването при онколога. За разсейки в костите се изписва вливане на бифосфонати - вещества, които уплътняват костите. Процеса се овладява.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: PSA3нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
АвторPEPO (Нерегистриран)
Публикувано22.01.11 15:53



Otkrit 1999 god, navliza v praktikata 2002. Nadvishava po specifichnost PSA, no ne se izpolzva nikoga samostoiatelno, samo zaedno s PSA za izbiagvane na izlishni biopsii. Tova e!

Кирилицата е задължителна! Ако е необходимо, използвайте функцията КРЕДОР над прозореца, в който пишете!

Редактирано от *jull** на 22.01.11 16:05.



Тема Re: PSA3нови [re: tininita]  
Авторisso (Нерегистриран)
Публикувано22.01.11 15:55



Prekaleno mnogo za nedostatachna informacia

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 22.01.11 16:06.



Тема Re: PSA3нови [re: Buba67]  
Автор PRN ()
Публикувано22.01.11 23:06



Доктор Илия Калчев говори глупости. ПСА3 е екпериментално изследване с много ограничена роля засега; със сигурност не замества биопсията и би бил луд всеки, който базира лечението само на него.



Тема Re: PSA3нови [re: PRN]  
Авторg-p Maнчeв (Нерегистриран)
Публикувано09.01.12 14:31



Здравейте, не сте прав да казвате, че е лудост правенето на PCA3-теста. Той е прекрасен индикатор за наложителността на биопсията, и изобщо не я "замества".

Има официален сайт на теста, вижте, прочетете, и после давайте категорични изказвания.

С най-добри пожелания!



Редактирано от *jull** на 09.01.12 15:47.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: фaнka янeвa]  
АвторИвaн Togopoв (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 15:46



Здравейте.
Пиша в темата анонимно, защото гугъл ме препрати тук, докато търсех информация и нямам регистрация.
Имам този проблем. Диагнозата е карцином на простатата. На 56 години съм. Четох в 24 часа наскоро, че имало нов безкръвен метод за радикална простатектомия с лапароскопски метод.
Статията е това:


Добре разбирам, че е рекламна публикация, но нали разбирате положението, в което се намирам...
Имате ли представа, дали лапароскопските операции се правят и на други места, за да сравня и цените? Поема ли се от здравната каса в някое от медицинските заведения?
Предварително благодаря за всички, които се отзоват.

Редактирано от *jull** на 15.02.12 22:58.



Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Ивaн Togopoв]  
Автор Краси (непознат )
Публикувано16.02.12 09:26



Ако не можеш лично да отидеш в Хил клиник за да разбереш те имат ел.адрес на който може да зададеш въпросите си - те ще ти отговорят.Аз лично бях им писала и те ми отговориха ,но при нас не може да бъде извършена никаква интервенция т.к баща ми има костни метстази.Успех



Тема Re: Клинични изпитаниянови [re: Краси]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.12 12:44



Набират се кандидати за изследователско проучване при метастазирал рак на простатата:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ПРОСТАТАТАнови [re: Ивaн Togopoв]  
Автор asdfghjkl1234 (непознат )
Публикувано19.10.12 16:10



Здравейте, искам да попитам дали някой си е правил операция за пълното премахване на цялата простатна жлеза, как е минала операцията, къде е направена и какви са резултатите, защото при такива операции има шанс от незадаржане на урина и други усложнения, моля за мнения!
Също

моля за мнение за това??? Някой ходил в тази клиника?

Редактирано от *jull** на 19.10.12 23:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.