Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема рак на матката 2нови  
Автор sladka (gotina macka)
Публикувано13.03.07 06:55



Здравейте пиша ви за моята майка.Тя е на 49 години.Имаше плакване че ходи много често до тоалетната по малка нужда.Преди около година и откриха киста заради която пи противозачатучни, но не се спука.Беше в някаква обвивка и казаха че няма да се спука.Обиколихме около 10 гинеколози.В последствие имаше се оказа че има смъкване на матката, която казаха че трвбва да се оперира.Да се махне матката и 1 яйчник.Казаха трябва да се оприра-когато решите заповядайте.Отидохме и на консултация при д-р Йотов от Тина Киркова в частния му кабинет а той каза имате ТУМОР с РАЗСЕЙКИ И СРАСТВАНИЯ!!!Видя го на ехограф.Трябва да се оперирате веднага!Не мога да рабера как изведнъж от киста стана Тумор.Каза че той ще извърши оперцията.Моля кажете нещо искам да Ви кажа че цяялото ни семйство е в шок!Изобщо не можем да спим, а майка ми вече се държи така като че ще умре веднага на операцията..

Редактирано от Buba67 на 16.03.09 22:02.



Тема Re: рак на маткатанови [re: sladka]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано13.03.07 08:27



Непременно отидете при още един лекар. Например при Божидар Славчев, има частен кабинет някъде в Стрелбище.

Дано да се размине страшната диагноза!



Тема Re: рак на матката [re: sladka]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано13.03.07 08:41



Ами само да кажа, че "д-р Йотов от Тина Киркова" нищо не ми говори, не съм го срещала това име досега. Защо не отидете на преглед и в Онкото в Дървеница. Но при всички положения ще се наложи сигурно операция. Кистите някой път стават злокачествени, вярно е това, че от киста може да се развие рак на яйчника.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Cantina]  
Автор vozi (новак)
Публикувано13.03.07 09:11



направете магнитно ядрен резонанс за да сте наясно!

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: рак на маткатанови [re: vozi]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано13.03.07 10:22



Подкрепям идеята за ЯМР. В V-та градска има, на първия етаж компютърен томограф. Ще ви струва сто и няколко лева. Там също работи и доц.Попова, на 6-7етаж /Гинекологията/. Тя и доц.Кърлов/от Раковата болница/ са най-добрите за този вид операции.



Тема Re: рак на маткатанови [re: Cantina]  
Автор sladka (gotina macka)
Публикувано13.03.07 12:15



вече й насрочиха ден за операцията в Тина Киркова, казаха че е спешно и че ще махат матка , яйчници всичко.Имало и миомен възел.Не мога да разбера само, как никой до сега не ни каза че е толкова спешно..
как до сега никои не го видя , а изведнъж 2 седмици след последния преглед и ехограф, като отидохме при Йотов каза че веднага трябва да се оперира едва ли не вече ще умре.(след като я видя на ехографа).Тя вече се е предала
Може ли на този ехограф да се види че има и разсейки



Тема Re: рак на маткатанови [re: sladka]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано13.03.07 13:03



Ами честно казано незнам дали може да се видят и разсейки само с ехограф, но на една приятелка при преглед с ехограф и бяха казали, че има рак на яйчника, а като я отвори Славчев и видял, че било набрало гнойче, изчистили я и пак я затворили. А мен лично са ме гледали всеки месец на ехограф, защото бях бременна и никой нищо не видя, и след като родих когато отидох на компютърен томограф всичко се видя - колко е голям тумора, с каква дълбочина, лимфни възли, всичко. Смятам, че сто и няколко лева не са чак толкова много и може да ги прежалите и да направите това изследване за да сте по-сигурни. Доктора на томографа в V-та градска е много отзивчив, и поне на мен ми обясни на момента, че лимфите са ми чисти и само това което са видяли при прегледа това е. И думите му се потвърдиха след хистеректомията. И още един път повтарям, че не съм чувала нищо за Тина Киркова, а съм се интересувала по тези въпроси. Все пак съм претърпяла такава операция, и при мен махнаха почти всичко. Казаха ми, че доц.Кърлов от Раковата и доц.Попова в V-та градска са най-добрите щом става въпрос за рак на шийка, матка, яйчници. Цял живот това са работили.



Тема Re: рак на маткатанови [re: sladka]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 13:14



Подкрепям казаното по-горе за ЯМР. Аз съм оперирана преди 3 г. в V Градска от доц. Попова и твърдя, че тя е една от най-добрите в тази област. Според мен само с ехограф не могат да се кажат твърдо такива неща. На мен даже след скенер твърдяха, че е тумор на яйчника, а се оказа миома, макар и рядка форма. Между другото, скенерът ми беше от моя град, а доц. Попова само от преглед предположи вярната диагноза. По най-бърз начин се консултирайте с нея, ако можете. Стискам ви палци и успех!



Тема Re: рак на маткатанови [re: sladka]  
Авторд-p rинe (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 15:53



само на ехограф не може да се каже подобно нещо. звучи несериозно. необходими са допълнителни изследвания, които могат да кажат има ли предварителни данни за вида на тумора и дали има разсейки.
ракът на матката се доказва само и единствено хистологично. до тогава само се предполага.



Тема Re: рак на маткатанови [re: sladka]  
Автор DeciDida (непознат)
Публикувано13.03.07 16:01



абсолютно подкрепям предните мнения за онкогинеколог. доц. попова е рупубликанският консултант по онкогинекология. защо да рискуваш непълноценна операция? какво като вече са я насрочили? два-три дни не променят нещата.
по-добре два-три дни по-късно, отколкото неправилната операция. но все пак вие си решавате.
както са ти казали вече, на ехограф не могат да се видят такива разсейки.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.