Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: vesela.bg]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано31.03.07 11:08



Весе, браво супер новина....
Само така....

Да докладвам и аз набързо. Остават ми още 4 лъчетерапии. Чувствам се много добре. Ходя и от един месец на фитнес. Започна борбата с килата

... Спрях месото ... по мое усмотрение.... хм, не е за първи път и преди три години бях немесоядна.
Кръвните ми показатели са много добри ....пупу
Само дето ми изпраскаха един страшно висок холистерин ....

Весе, на разпети Петък ще съм в София.... Ако има мераклий може да се видим за едно кафе..... примерно

Целувки на всички ви....



Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: *jull**]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано31.03.07 11:29



Джул, мисля че ние сме причината Весето да се ошашка така и да се изследва

. Особено такива паники като мен.

Весе, браво за хубавия резултат! Не съм се и съмнявала, че ще е чисто.



Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: little_rabbit]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано31.03.07 11:50



Права си Зайо. Понеже чета всичко тук, нямаше начин просто, и аз съм човек със своите си притеснения

Напоследък доста се писа за рецидиви в мозъка, та се панирах и аз. А иначе симптоми - не мисля нещо сериозно. Понякога ми е мътно пред очите, без да имам сериозни диоптри, но недовиждам. Взера бях и на очен. Понякога съм като в безтегловност - върти ми се главата, бе като отнесена. Имам тъпо главоболие, което не мори, а мъчи. Ми такива работи. Как да не се панираш?
Но сега съм спокойна. Божееее, колко струва човешкото спокойствие!? А то, за хора с нашата диагноза е най-важното! Та затова се изръсих /планини преместих и не успях да си уредя талон за безплатно изследване/, но не съжалявам за парите.

Телефоните на болници не са реклама. Тел. на Токуда - 403 4000. Свързват те с локалните регистратури, където пожелаеш. Не ходете понеделник и петък - тогава имат лекарски съвети и се объркват графиците. Вчера чаках два часа да вляза на платен прием при очен лекар, а бях и със записан час.

Снощи си обещах - да отпусна малко контрола и да се успокоя. Време беше, че една година какво ли не правих! Сега вече ще го давам по-лежерно В момента всичко е под контрол така че спокойно ще си изкарам празниците.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 11:22



Весе, мила,
Много се радвам!
Колко хубаво! - пак се заредена и всичко ще е добре!
Аз също съм леко напрегната - трябва да ходя този месец на ЯМР, че съм още в рисковия период от 2 години...



Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: Thea]  
АвторПoля (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 23:10



Тhea, би ли ми казала какъв ЯМР ще правиш (майка има като твоето заболяване)? Досега сме правили скенер( коремни органи и малък таз) и ехограф, а също и туморни маркери които бяха 5.2 след химиотерапиятата а сега 1.5 година след нея са 16. От онкологиятата не дават допълителни обяснения казват само 4е са в норма. Ние си правим останалите изледвания със заплащане. Наполедък си мисля дали да не направим ЯМР на главата а също и сценография на костите(незнам какъв трябва да е интервала между тези две изследвания). Както казва Весито ние трябва да търсим варианти и следим нещатата а не да 4акаме на докторите. Thea ще се радвам да споделиш тук. Успех ти желая и продължавай все така напред с твоето постояннство и борбеност. Прегръщам те.





Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: Пoля]  
АвторИлинa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 08:58



Извинете, а каква ви е диагнозата? Не ми се връща назад, за да разбера...



Тема Re: За ЯМР .....нови [re: Thea]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано03.04.07 09:36



да питам.... кога и как се определя прегледът? Трябва да минат няколко месеца от последната терапия ли?
Задължителен ли е? Или се прави по усмотрение на лекуващия лекар....
Защото аз питах моят онколог и той ми каза, че за сега няма нужда от такова изследване...


А, ето и ти и Весето - правите....
Да знам какви стъпки да предприема...



Тема Re: За ЯМР .....нови [re: AйeзCeдaй]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 11:34



От 10 години съм оперирана от рак на гърдата и никой лекар до сега не ми е препоръчал изследване на главата..не знам , мисля ,че Весето се беше нещо панирала ,а може би трябва все пак да имаш и някакво оплакване...не знам ..всеки да си преценява сам, винаги на профилактика са искали -кости,бял дроб,коремни органи...да не прекаляваме и с изследванията..,а





Тема Re: За ЯМР .....нови [re: здp1]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано03.04.07 13:41



Права си Здр1, панирах се. Но няма начин, след като се налага да чета всичко във форума. Имаше доста постинги за рецидиви с мета в мозъка и реших да се проверя. Все пак моя рецидив беше в лимфи на шия, много близо до мозъка

Имах и болки и световъртеж и мъгла пред очите отвреме навреме. Явно всичко си е от напрежение и психиката! Та затова се проверих, иначе това изследване на мозъка в никакъв случай не е задължително. Затова успокойте топката, както аз успокоих моята
До утре правя точно една година откакто започнах химиите. Вчера влях поредната Зомета и си взех Фемарата /този месец се доредих/.
Така че аз отпускам контрола за известно време напред. Доста се бях напрегнала, но сега вече се успокоих, че нещата вървят към по-добро

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Днес бях на ЯМР на глава!нови [re: Илинa]  
АвторПoля (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 14:26



Илиана майка има рак на яй4ника и аз съм много напрегната което е напълно разбираемо. Затова търся пове4е информация от вас нали знете лекарите......




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.