Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Фемара - рак на гърдатанови  
Авторggs (Нерегистриран)
Публикувано31.05.06 15:28



Здравейте, назначили са ми инжекции Золадекс и след като мина в "менопауза" след 2-3 инжекции ще започна таблетки Фемара. Аз съм на 31 години,оперирана съм от рак на гърдата и ме интересува дали има други жени,които са в "принудителна менопауза" и взимат Аромастазен инхибитор или пък точно Фемара. Искам да получа малко информация....



Тема Re: Фемара - рак на гърдатанови [re: ggs]  
Авторddjjoni (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 20:26



казават че фемарата е хит в момента и много хора не могат да се уредят с нея.аз бях 5 години на золадекс и сега се моля да остана в менопауза,за да мога да пия фемара още 2 години, ако успея да се уредя по някакъв начин



Тема Re: Фемара - рак на гърдатанови [re: ddjjoni]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 20:29



Как си била 5 години на Золадекс, това не е ли твърде много време. На мен две години ми се виждат много и мисля само една да си слагам. А знаете ли изобщо на какъв принцип се определя колко време да се слага Золадекс.



Тема Re: Фемара - рак на гърдатанови [re: нoвa]  
Авторddjjoni (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 21:05



значи, аз действително бях точно 5 години на золадекс,който прекъснах месец януари тази година.идеята е да останем в менопауза,както по време на золадекса,така и след неговото спиране,защото се предполага ,че спира производството на естрогени,които са главните виновници за развитието на рак на мж.това ,което аз зная,е че максимално се слага 5 години,но тъй като е много скъп обикновено го слага 2 до 3 год.Но всъщност този срок се определя от лекуващия химиотерапевт.ако се разровиш в чуждите сайтове можеш да намериш използване на золадекс за 5 години в комбинация с аримидекс или тамоксифен или дори фемара.Зори се правят проучвания за по-дълго приложение от 5 год.Ако си имала засегнати ЛВ прави го максимално дълго.



Тема Re: Фемара - рак на гърдатанови [re: ddjjoni]  
Авторggs (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 21:14



Защо е хит? Какво знаеш за нея? Ти на колко си години? Аз бях ог 1 год и 10 месеца на золадекс и тамоксифен,но получих рецидив в гърдата на същото място /слава богу беше само там/. Направиха ми мастектомия,после 6 курса FEC и сега ми назначиха Золадекс и Фемара,но нея ще я почна може би след ок 2 месеца...Притеснява ме това че е за жени в менопауза и че все още няма много резултати с млади жени. Ти имаш ли някаква информация,моля те да ми кажеш. Мейла ми е ggs@dir.bg



Тема Re: Фемара - рак на гърдатанови [re: ggs]  
Авторddjjoni (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 21:33



здравей,аз бях на 42 год.когато ми направиха частична операция на гърдата,малък тумор ,но 4 засегнати ЛВ.Минах 6 курса от гадната химиотерапия/с червеното/След втория курс започнах золадекс и влязох в менопауза може би след третата инжекция.След химията минах лъчелечение и останах само на золадекс.Чак на четвъртата година доц.Тимчева от онкологията ме нахока ,че не пия нолвадекс и аз започнах да си го купувам и до момента го пия ,вече 2 години,но ако имам шанс да остана в менопауза тотална след спирането на золадекса /имам пред вид да мине една година без менструация/ще разбия света да пия фемара,защото първо е нов и по-пречистен продукт,спира производството на естрогени по друг механизъм от тамоксифена,не води до гинекологични карциноми както казват за тамоксифена,в света вече го прилагат като последващо лечение след тамоксифен/това съм го чела по чуждите сайтове/,а също ми го предложиха от онкологията разбира се без да поемат ангажимент за снабдяване,тъй като не им достига,т.е.аз да си го купувам.Особено при рецидиви както при теб,при една моя приятелка в костите също ,просто явно навлиза в съвремието.Разрове се в руските сайтове,защото са лесно разбираеми и ще намериш много неща.Значи тя се приема явно при рецидиви или като последващо лечение след 5 годишен прием на тамоксифен,но стига,че ти напълних главата.Не я отказвай и се възползвай максимално от нея.А кой те оперира?



Тема Re: Фемара - рак на гърдатанови [re: ddjjoni]  
Авторggs (Нерегистриран)
Публикувано02.06.06 22:42



Аз чета за нея в сайтове на английски и имам малко проблеми с разбирането...Разбирам почти мсичко,но все пак...Чуствам ,че не е като на чета на български - абе разбирам смисъла,но не всичко...Ще пробвам и на руски,но те моля ако имаш нещо да ми пуснеш линк. Аз имам на английски

Ако искаш... Притеснява ме,че аз не съм в менопауза. Бях близо две години,докато бях на золадекс и нолвадес. Значи първия път ме оперира в Онкологията Гаранина. Без коментар. Втория път отидох в чужбина,защото тук ме убеждаваха че нищо ми няма и съм здрава,по всяка вероятност това било /не се сещам точната дума..но около белега като калциране...от тия лечения съвсем забравям /Много дълга история....Спрях Золадекса и нолвадекса, веднага след биопсията на въпросната тъкан,защото по време на операция има опастност от т.нар. парцали в кръвта на английски и после се реши че ще имам химия.... Там ме посъветваха да правя золадекс по време на химията, но тук ме убеждаваха че не е необходимо и така...три месеца след като бях спряла золадекса и ок 20 дни след първата химия ми дойде цикъла...И така по време на цялата химия си имах редовен цикъл. Почнах Золадекса на 20 -ия ден след последната химия. Първо искаха да почна Фемарата с Золадекса,но после си промениха мнението и ме казаха че ще изчакаме 1-2 месеца и ще ми изследват нивото на хормоните в кръвта и тогава. Притеснява ме,че като чета е трябвало да ми почнат Золадекса още с химията,та сега да съм си в Менопауза....Ама,за минали неща да не съжаляваме...А може и наистина така да е по-добре за мен А аз мисля,като мина тези 2-3 год на Фемара да спра и да си родя детенце Защото все още си нямам и много ми се иска! Ако от министерството ми правят спънки да ме лекуват направо ще ги срина с земята,макар и отдавана да съм се уверила че на тях изобщо не им пука за нас. Абе не е лесно без информация и без подкрепа в тая скапана държава да си на 29 и с рак! Ама ще се оправим Аз мисля вече да съм му била шута



Тема Re: Рецидивнови [re: ggs]  
Авторdado (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 12:20



ggs,
би ли ми дала малко подробности относно това, как ти откриха рецидива и решиха операцията , доколкото разбирам в чужбина.
Питам защото съм оперирана преди 2 години (квадрантектомия) - 1 степен, правих само лъче и пия Нолвадекс, но миналата година в средата при мамография се появиха съмнения за рецидив точно при цикатрикса, следваха няколко ехографии в Онкото, от които хем не беше ясно нищо, хем ми обясняваха че е фиброзно изменение. Само хируржката ми Александрова и доц. Милев изразиха мнение, че е добре да се отвори и види отново. Забравих - направих и две биопсии, от които не се откри малигненост.
След това направих и ЯМР в правителствена - там имат приставка за гърдата - няма категорични данни за рецидив е заключението. Сега за сега не съм се оперирала, но поради измененията от лъчето картината в оперираната гърда е твърде мъглява и изпитвам съмнения.
Ако искаш пиши малко по-подробно как взе решение за операция на рецидив.
Забравих да кажа че съм вече на 45 и макар да пия нолвадекс, мензисът ми дори и нередовен съществува. Не ми препоръчаха обаче золадекс, макар да съм с доказано хормонално зависим тумор.
Нещо не се връзват нещата според мен.

Здраве и успех с терапията



Тема Re: Рецидив [re: dado]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано01.02.07 16:57



При мен нещата бяха такива: Отидох след около година и осем месеца в чужбина ,да си направя пълни профилактични изследвания. Два месеца преди това бях правила тук при ехограф на гърдите и на др органи + туморен маркер, всичко в норма! Отидох спокойна, пък и на разходка.. Просто правех планове да спирам хормонотерапията за да си раждам бебе и исках да съм сигурна. Там на ехото ми видяха нещо съмнително и ме посъветваха да направим мамография. После се наложи и ЯМР. След консултации лекарите там ми казаха че е много вероятно да не е рак, но единственият начин е да се извади за да сме спокойни. Казаха ми, че не е спешно и може да изчакам месец-два. Така се върнах тук с всичките снимки и ЯМР и започнах да обикалям пак тук, защото ги показах на онколожката си и тя ме прати при съответните специалисти. Всички ми казваха че не е тумор, а най-вероятно тъкан и т.н. Направих едно изследване в онкологията МИБИ - И ТО ОТРИЦАТЕЛНО. Писах на бъдещата ми хируржка в чужбина, че съм се записала за съответното МИБИ, тя ми каза че какъвто и да е резултата от него това няма да промени нещата. После четох в нета, пък и като отидох там разбрах от разговорите с лекарите за "фалшивите" отрицателни резултати от него..../явно пак бях уцелила малкия процент, но това го разбрах след време/ Нещо в мен не ми даваше да си стоя така, пък и ваденето на едно малко топче вече не ме плашеше. Отидох - махнаха ми "малкото нещо" и бях 100% сигурна че ще е НИЩО. След три дни обаче получих "вести" че морфологията на това топченца е същата като на онова от преди година и десет месеца.... Да кажа само,че то не се напипваше с пръсти!!! Аз също напипвах нещо друго близо до цикатрикса, но то не това беше злокачественото образувание. Злокачественото се падаше навътре и не можеше да се напипа.... Направиха ми мастектомия, която разбрах че изобщо не е така страшна както си я бях представяла преди.Вече смятам да съм приключила с ваденето на разните му топчета

Предполагам, че това което съм написала може да обърка някой, но понеже ти ме питаш - аз ти отговарям... Щом хируржката ти те съветва да го махнеш, а и доцент Милев смята така /за него съм чувала че е много добър специалист/ аз мисля, че няма да ти навреди и няма от какво да се страхуваш. Най-вероятно не е нищо лощо, дано да е така!!! Но ще си по-спокойна ако направиш необходимото за да си 100 % сигурна. А за биопсиите.... Пфу....и за тях имам кофти история-съвсем в началото,преди 3 години някъде 3 светила ми казаха,че имам фиброаденом. Направих биопсия в онкологията, за да съм спокойна....Тя потвърди,че имам фиброаденом и аз бях спокойна, но само 2 месеца....тогава ми махнаха фиброаденома изцяло по мое желание, защото лекрите ме убеждаваха да изчакам да видим дали ще расте.... 14 дни след като ми извадиха "фиброаденома" разбрах, че всъщност имам инвазивен дуктален аденокарценом...... Повтарям, не искам да те плаша...искам да ти кажа да направиш всичко за да си спокойна. Желая ти късмет, аз нося късмет



Тема Re: Рецидивнови [re: ggs]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.02.07 00:41



И при мен беше нещо подобно...
Мастектомия 1999 г. До 2003 г нищо. Нито пазя диети, нито пия хранителни добавки. Просто бях решила че докторите са сгрешили и са се престарали и са ми направили мастектомията. Началото на 2003 г. бях тръгнала по пластични хирурзи да се консултирам и да направя пластика. Тогава на мястото на цикатрикса напипах топче като зрънце леща. Тичам при хирурга - той казва, а това е карцификат. Да ама тоя калцификат от февруари до юни стана колкото лешник. Отидох и с местна упойка половин час ми го дълбаха. Еееее, не е толкова ужасно - не се усеща нищо - страха е голям. Станах от масата и всичко си беше наред. Но хистологията каза, че е метастаза ....направих 5 нагревки на допотопния Мьолер, изписаха ми Тамоксифен.... до Новата година на 2005 г. когато цъфнах с лимфите и костта. Е, още на съм завързала, ама има време и затова


Не се плашете, а действайте

Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.