Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Ракът на бял дроб вижда ли се на рентген.СПЕШНнови [re: нaнo]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 17:53



Здрасти, Ели. Аз съм с костен тумор, който дава метастази в белите дробове, така че не мога да разсея съмненията ти. Описанията на симптомите ми са в темата "Много разбити мечти", в статията "Как започна всичко"(май така се казваше). А преди да открият метастазите, нямах абсолютно никаква причина да си мисля, че ракът е метастазирал в дробовете. Просто дойде времето да се прави контролен преглед и за това си направих скенер. Не напипвах увеличени лимфни възли, въпреки че ходех с патерици и ми казваха, че могат да се получат бучки от тях. Не съм запозната с рака на белите дробове, не мога да помогна тук. Но има теми точно за рак на белите дробове, така че може там да намериш повече инфо. Успех





Тема Re: Ракът на бял дроб вижда ли се на рентген.СПЕШНО Енови [re: Eли]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.01.07 18:07



Метастазите се появяват след основна диагноза рак. Метастази от извадени сливици не се появяват.
Аз когато се притеснявам от нещо, не плача тук във форума, а отивам и си правя изследвания. Скенера няма да те натовари повече от рентгена, така че отивай на скенер и ще си наясно.
Ако ти харесва да се терзаеш и да мислиш непрекъснато че имаш рак на белия дроб, добре.
Какво означава - "успокойте ме, че не е рак", "помотнете ми, че се побърквам от притеснения"???? Тук не сме лекари миличка! Тук обменяме опит и е крайно несериозно да ти слагаме диагноза.
Поведението на един здравомислещ човек, какъвно се надявам, че си е, да отиде и да си направи един скенер и да мирясаш. Ако не ти дават талон, отиваш - плащаш си и си наясно има ли го рака или го няма.
Почти като с играта на циганите навремето "тука има, тука нема".
Няма кой друг да ти го каже миличка, освен апаратурата!
Затова действай и аз лично, персонално, чакам от теб да ми докладваш резултата.

Дължиш ни го, щом ни молиш за помощ и съвет
А нашия съвет е да си направиш скенера, за да се успокоиш, че няма нищо - това е моето мнение!

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Ракът на бял дроб вижда ли се на рентген.СПЕШНнови [re: vesela.bg]  
Авторhani (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 09:18



eee bravo vesela za otgovora tova e edinstvenoto pravilno neshto v sluchaq. :)



Тема Re: Ракът на бял дроб вижда ли се на рентген.СПЕШНО Енови [re: vesela.bg]  
Авторtemp (Нерегистриран)
Публикувано02.07.12 11:51



Всъщност CAT скенера товари много пъти повече от рентгена. Радиацията поета в следствие на CAT на гръден кош e 150 пъти повече отколкото при рентген на гръден кош, или казано с по прости понятия: При рентген на бял дроб получаваш доза, колкото за две седмици от естествената радиация на околната среда. При CAT обаче, дозата е колкото за 6 години при естествената радиация, за това и докторите предпочитат рентген.



Тема Re: Ракът на бял дроб вижда ли се на рентген.СПЕШНО Енови [re: petya24]  
Автор desi_ast (непознат )
Публикувано02.04.23 09:29



А вие тия метастази как ги лекувахте?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.