Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:09 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема С КАКВО ХРАНИМ БОЛНИТЕ № 2  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 10:51



Намерих нещо за хранене на онкоболни.



Началото на темата четете
Подобни теми, свързани с храненето, ще намерите под заглавие "Хранене" в СПРАВОЧНИКА на първа страница.

Редактирано от *jull** на 08.04.10 02:31.



Тема Re: Хранененови [re: инep]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.02.10 10:16



Темата за храната на хората с онкологични заболявания винаги ни интересува.
Ето един линк от една статия с вчерашна дата. Хубавото е, че за всеки вид храна е обяснено отделно. Не, че е нещо, което не знаем, но обяснява защо приема на белтъци /млякото/ е рискова храна. Скоро имаше такъв въпрос:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 11.02.10 10:17.



Тема Re: Хранененови [re: Buba67]  
Автор мaмчe ()
Публикувано11.02.10 10:34



Информация за древното жито - храната на фараоните.



"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/

Редактирано от мaмчe на 11.02.10 10:35.



Тема Re: Хранененови [re: Buba67]  
Автор nelly_83 (член)
Публикувано11.02.10 10:45



Бубе, мерси много за линка.

Както винаги the best



Тема Re: Хранененови [re: nelly_83]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано11.02.10 10:49



Мерси и на Инер за линка

. Много ми хареса името "лимонотерапия"
Но май трябваше да пишете в тема "С какво храним болните" или как беше темата, в която ставаше дума за храна.

Лек ден!



Тема Re: Хранененови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано11.02.10 13:24



Момичета, къде ги намирате тия интересни неща, много ви благодаря!!!



Тема Re: Хранененови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.02.10 17:33



Благодаря, кукличке (макар и пиранска)!


Много уместно напомняне, че за пореден път отваряме тема, по която вече имаме такава.
Но понеже постингите в нея са доста, превръщам тази в нейно продължение под № 2.
Още веднъж напомням - преди да отворите нова тема, погледнете първо в Справочника!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Хранененови [re: *jull**]  
Автор leonidas22 (минаващ)
Публикувано19.06.10 21:23



последно,тук ли пишеме за диетите?
ето това е новост от нашта Светла:


Сега прочетох статията" Древното жито на фараоните пази от рак и укрепва организма" и се замислих:защо тогава фараоните и другите древни народи са живеели толкова малко?явно не е чак толкова важно това "Древното жито"...?!

Редактирано от Buba67 на 19.06.10 22:42.



Тема Re: Хранененови [re: leonidas22]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано19.06.10 22:51



о, аз се обърках вече


различни теории, различни препоръки - като почнеш да ги осмисляш и комбинираш - нещо никак не ми се получава, оказва се нищо да не ядеш е най-добре ...

преди да се разболея бях много слаба и никога не съм се тъпкала с храна, защото просто нямах време да мисля за себе си и да си угаждам ... и все едно се разболях

СЕГА повече си угаждам, но се придържам към диета за болен стомах - нищо пържено, нищо лютиво, нищо мазно, нищо млечно /то пък е едно мляяяяяяяяяко/, използвам мед, кафява захар, хляб "ВИТА" от семена - дори след теста в един сайт ми дадоха съвет малко да си разнообразя "строгата диета" и да си позволявам филийка бял хляб на ден

вода не обичам да пия, но пия много и различни чайове, какао, 1-2 чаши кафе сутрин

обичам шоколад и домати

и съм в РЕМИСИЯ вече 4 г.

... butterfly effect ...

Тема Re: Хранененови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.06.10 23:46



Кой казва, че фараоните са умирали само от рак?!

Говорим за балансирана диета.
Както и за това, че понякога недостиг на определени ензими възпрепятстват нормалното
усвояване на едни или други хранителни вещества. Тогава се появяват проблемите.

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 19.06.10 23:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.