Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Таксотер  
Автор jullly (непознат )
Публикувано16.01.07 13:29



Здравейте,
Искам да ви помоля за информация за лекарството "Таксотер" и за лечението на метастази в черния дроб, като цяло.
Майка ми е оперирана от рак на гърдата преди 3 години, от година и половина се лекува с бифосфонати, заради метастази в прешление, а днес й предписаха лечение с Таксотер, след като скенер показа метастази в черния дроб.
Прочетох листовките за лекари и пациенти в сайта на Национална агенция по лекарствата, но не получих особено много информация от тях. Например, така и не разбрах пада ли косата при химиотерапия с Таксотер или не.
Много ви благодаря.



Тема Re: Таксотернови [re: jullly]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 18:19



Пиши ми на zdravetc1950@abv.bg аз съм с подобно на майка ти положение..лекувах се с таксотер...или на кю-то 300-700-678..



Тема Re: Таксотернови [re: jullly]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 19:00



Ако ти си се опитала да се свържеш с мен на кю-то не можах да ти отворя бележката...нещо с антиспам..



Тема Re: Таксотернови [re: jullly]  
Автор nincka45 (непознат )
Публикувано16.01.07 22:01





Надявам се, че информацията тук ще ти помогне.



Тема Re: Таксотернови [re: nincka45]  
Автор nincka45 (непознат )
Публикувано16.01.07 22:05



А това е информацията за пациента:





Тема Re:taksolнови [re: nincka45]  
Авторoli.k (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 18:09



здравейте,аз съм на експериментална химия с таксол+витамин Е идр.помощни в-ва тумора ми е вторичен на черен дроб преди 3г. съм опер.от т. вгърда имам4червени Х преди операцията и 6черв. след пълен курс лъче .Всичко беше добре до пролетта тогава ми откриха петно в Ч.Д. което започнеа да расте .когато стана 25мм потърсих мнение за термоаголация но ми казаха да отида след 3м. Но тум. продалжи да расте и аз се съгласих на тази експериментална терапия "АМЕРИКАНСКА" не зная в колко града на страната се провежда а бих искала да разбера дали има и други като мен освен тези с които се познавам от Русе .До сега съм направила 18 вливания по едно всяка седмица.



Тема експериментално лечениенови [re: oli.k]  
Автор jullly (непознат )
Публикувано18.01.07 17:05



Здравей,
При майка ми споменаха за някаква експериментална терапия, но тромбоцитите трабвало да са до 110, а при нея са 120 и лекуващата лекарка отхвърли този вариант. Незнам дали става въпрос за същото за което говориш, но ще разпитам и ще пиша пак. Ние сме от София.
Как понасяш Таксотер, има ли силни странични ефекти?



Тема Re: Таксотернови [re: jullly]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 19:47



Искам помощ! На Майка ми ще правим вече 4-та система с таксотер. Имаме много странични ефекти , като петна по кожата , болки в ставите , но най-голям проблем са ни обривите и раните в устата чак до гърлото. Не може да яде и не знаем с какво да ги лекуваме. Помогнете ако сте ползвали ТАКСОТЕР и ни кажете какво друго се появява като странични ефекти и какъв ляк сте намерили.



Тема Забавяне на Таксотернови [re: kpacи]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано28.01.08 22:28



Здравейте, искам да попитам дали някой чака за отпускане на Таксотер.
Тъй като майка ми ще прави вливки в Пловдив и са подадени протоки до МЗ и за Херцептин, Херцептинът още не е пристигнал и химиотерапевтът е казал, че трябва да дойде и херцептнинът, че тогава да се почне цялото лечение като цяло, като е казал , че и таксотерът също го няма още, пък аз не съм чувала, това лекарство съшо да се отпуска поименно като Херцептина, така ли е или аз бъркам



Има ли желание - има и начин!

Тема Re: Забавяне на Таксотернови [re: dtabak4eto]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 13:47



И двете лекарства се отпускат поименно от МЗ - по 4 дози максимум




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.