Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Първи признаци за рак на гърдатанови  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 09:30



Здравейте,

много ви моля, помогнете ми да разбера, дали трябва да се притеснявам от рак? От десетина години имам бучка под мишницата, която е зачервена, но не е болезнена. Обаче сега от няколко дни изпитвам чувство на тежест и някакво опъване на едната гърда, която е от същата страна на бучката. Трябва ли да хуквам на лекар? На какъв лекар? Къде да прочета повече?



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: Mилa]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 10:19



Моят съвет е да отидеш веднага на лекар. Навремето и жена ми започна така и не си обърна внимание, та после като тръгнахме по болници....
Единия вариант е да вземеш талон от джипито и да си направиш преглед и изследвания по пътечката. Само гледай да не те претупат.
Втория и по-бърз вариант е ако имаш възможност да запишеш час за платен прием при проф. Катерински от раковата в София. Аз съм възхитен от него. Ще ти направи пълна ехография на всичко, ако има нужда ще ти назначи и други иследвания, ще те насочи за лечение.



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: Mилa]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано04.01.07 10:42



И моят съвет е веднага да отидеш на мамолог.Но не си мисли лоши неща предварително.Нека се научим да си обръщаме внимание навреме.



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдата [re: nelidz]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 23:00



доц.Гаврилов в раковата.един от най добрите.има частен прием в кабинет около зала фестивална.в кабинета има рентгенолог ехограф и лаборант.в състояние е за около 15 мин след направено убождане (биопсия) да отговори категорично какво е образованието.при нас беше злокачествено, въпреки че всички изследвания и биопсии от раковата и диспансеа го определяха като масно образование. доц. ни посъветва да не вярваме на другите изследвания и се оказа прав.приема е около 20-30лв. поне толкова беше преди година.независимо от цената спестява много време и може да му се вярва.успех.



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: aнr]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 12:50



къде под мишницата?и аз имам подкожно образувание,което от време на време ме придърпва ,моето е по близо към гърба подвижно е и го имам от 10г.



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: мими]  
Автор Dorchester (...............)
Публикувано14.02.07 14:38



Какво да си играем, аз бях "Мила". Беше ме хванало шубето, толкова раково-болни около мен - да не би и аз...?

Отидох си при Джи Пи-то. Тя ме прати спешно при хирург. Казаха ми, че е възпалена потна жлеза. Т.е. първо лекувахме възпалението с един курс антибиотик. После ми насрочиха дата за операция и ми клъцнаха тая бучка - този път хирургът я нарече "киста". Запитах съществува ли някакъв риск да е нещо злокачествено, каза ми: "Категорично не" и се успокоих.
Е всъщност не ми стана ясно, защо съм имала киста, но разбрах че не е страшно.

Поздрави от мен и дръжте фронта.

__________
Ура, пак се изказах :Р


Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: msd]  
Автор vladimira (непознат )
Публикувано19.03.11 17:28



от един месец ме боли дясната гърда.като повдигна леко зърното имам бучка.зърното също пе боли.болката не е повреме на цикъл;а е постояна.не съм се удряла.



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: vladimira]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано19.03.11 18:30



Vladimira, както го описваш е много вероятно да е безобидна киста. Но събери кураж и иди на преглед. Няма смисъл да се правим на гадателки. Трябва ти добър мамолог, който разполага с опит и ехограф в кабинета си. Ако си от София ще ти дам координатите на двама перфектни онко-мамолози и хирурзи. Доцент Гаврилов и д-р Марков. Можеш да им вярваш напълно. Пиши ми на:

Знам какъв страх изпитваш в момента. Стегни се и иди на преглед! Не отлагай! Дяволът не е чак толкова черен, особено ако е млад!



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: Mилa]  
Авторmimeto (Нерегистриран)
Публикувано19.03.11 18:33



Здравейте! Рядко си позволявам да пиша, но поводът си заслужава.Наскоро се срещнах с жена на 35г.Преди 3,4 г.я заболяло ниско долу в корема.Отивайки на лекар й казват, чe е нормално преди цикъл.Слeд 2мес. и обилен кръвоизлив, операция и тотално изчистване.А искала и второ дете, но кой ли я питал?! Изписват я по живо, по здраво, че всичко е приключило .И след тая новина се примирява за невъзможността да има дете . Така, до преди 3 мес.,когато започва да слабее много и отивайки на лекар й казват,че цялата е в метастази- ПОРЕДЕН ШОК! Сега е тръгнала да търси СПЕЦИАЛИСТИ, но за съжаление е малко късно.Всички с които се е срещнала са й казали, че и при най малката болка трябва да се търси лекар,инфо!!!!! Направете го сега, за да не стане късно!



Тема Re: Първи признаци за рак на гърдатанови [re: mimeto]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано19.03.11 23:38



Това е много страшно и ужасно!!!!!!!!!!!
Мимето е много, много права - направете го сега, за да не стане късно!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.