Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Много метастази в мозъка  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано15.12.06 18:24



Здравейте, мили хора! Пиша ви с огромна мъка и болка.Преди час по телефона брат ми ми съобщи резултата от скенера на главния мозък на баща ми.Има десет метастази на различни места.Операция няма да е възможна.Мозъчен оток, който бил пр ичината за тези ужасни болки в главата и за това да слабее и да не се храни.Докторът, разчел скенера казал, че това е хипер агресивно и бил учуден как 3месеца след операцията.Моля Ви дайте ми съвет!бях чела за проф.Бусарски нещо, къде работи?Благодаря за разбирането!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано15.12.06 19:20



Здравей.

Съжалявам за татко ти!
Не храни илюзии, няма никакви шансове. От това не се оцелява.
Не мисля, че можете нещо да направите.


Казвам ти го с искрена тъга и съчувствие, защото вече преживях това в дома си.
Съпругът ми почина от такъв, хипеагресивен рак с метастази на мозъка преди около 4 месеца.

Аз самата толкова отчаяно се борих за мъжа си, толкова отчаяно!...

Нищо не може да помогне. Това е зловещата истина. Трябва да бъдеш подготвен(а) за нея.

Предполагам, че на татко ти ще му изпишат дексаметазон мускулно за облекчение на мозъчния оток.
На съпругът ми му предписаха и луминал (фенобарбитал), също заради болките, но той се понася тежко от организма, човек става като упоен. И други такива много силни болкоуспокояващи, които превръщат човека приживе в труп.

Моли се само мъките на татко ти по-скоро да свършат. Моли се да не се измъчва много и дълго!!!

Дръж се, защото няма да е леко следващите дни в дома ви!!!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ivaceda]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано15.12.06 19:48



Моите съболезнования за съпруга ти!
Знам, че това е много тежка болест.Но толкова ли са безсилни всички?????Аз имам нужда от баща.В п онеделник ще правим консултация с най-добрия неврохирург в Пирогов.ДОкторът от скенера е казал, че щом са на различни места вероятно няма д а могат да се оперират, само ще се измъчи.Казал да направим консултация с неврохирург, зада изпишат хапчета за намаляване на отока и на болките.ПИеше много течен аналгин, сега е на ацефин.Понякога и аулин.
Той вече забравя някои неща, при вас така ли беше.Ако не ти се говори за това-ще те разбера.



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано15.12.06 20:39



Това не е просто много тежка болест. Това е нелечимо.

Съжалявам, съвременната медицина е абсолютно безсилна срещу този кошмар.

Много е страшно, защото лекарите са абсолютно безразлични към страданията на болните в този, последен стадий на болестта. За тях те са обречени и никой не си мърда пръста за страдащия, обречен болен.

Разбирам добре думите ти : "Аз имам бужда от баща си".

Но... смяташ ли, че моето дете нямаше нужда от своя баща?
И не само тя, нали знаеш колко са тук децата, обречени от страшната болест да останат сираци ?!

Когато рабрах, че има една метастаза с големина 15х15мм, се надявах, че не всичко е изгубено. Лекарите ми казаха :"Това е нелечимо, нищо не може да се направи, съжаляваме, госпожо...". И го оставиха в дома му на съдбата му - да умре.

Но аз не пожелах да приема реалността, реших, че трябва да се боря.
И бездруго нямах никаквъв избор. Официалната медицина ни беше отписала.

Намерих лекарство : антималигноцит. Свързах се с Продан Христов във Виена, предполагам, че си чувал(а) за него. Получих лекарството и се опитах да се боря със съдбата.

Дали заради предходното лъчелечение, което вече беше "изпекло" мозъка му, или просто защото наистина е нелечимо...Антималигноцитът не помогна.

Съпругът ми издържа на това "лечение" едва месец и половина. Състоянието му прогресивно се влошаваше... Последните дни вече не можеше да става, болките бяха много страшни, дозите дексаметазон - пределно допустимите, прекомерно силни обезболяващи.
После направи мозъчен гърч, започна да повръща, световъртежът беше ужасен...после започна да забравя.

Накрая, след като изпадна в безсъзнание и почна агонията, само се молех Бог да прекрати страданията му... Седем часа страшна агония.
Когато издъхна, въпреки мъката си и шока, изпитах някакво странно облекчение : той вече не се измъчваше.

Но споменът за страданията му продължава да ме тормози и да ме стряска.
Не съм го преглътнала, не съм го прежалила, и сега имам страшна нужда от съпруга си!
И нашата дъщеря - също .

Но... това е . Няма връщане назад.

Дръж се, опитайте се да облегчите болките му, това е единственото.
Бъдете до него, защото татко ви има нужда от вас сега!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Автор wallent (новак)
Публикувано15.12.06 22:27



Здравей nelidz. Ужасно съжалявам за баща ти. Не зная какво да те посъветвам. И при нас положението не е розово. Много е тежка цялата ситуация. Мисля си за някакви алтернативни методи като ваксината на Спартак Хаджиев или на доц. Филипов, но не знам дали са надеждни.





Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: wallent]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 11:06



Консултирайте се с доц.Филипов..Имаще голяма сттия във вестник за негово лечение на тумори в мозъка с противобясна ваксина и добри резултати...Късмет..



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Автор caмoдивa ()
Публикувано16.12.06 15:56



На 2 януари ще станат 6 месеца откакто мама почина.Няма отърване от този вид тумор-става въпрос за глиобластом-най агресивният.При мама всичко започна и свърши за 6 месеца,като последният от тях беше кошмарен и както казва Ivaceda може да имаме грях,но последно се молихме всичко да свърши по бързо........Благодарна съм на Д-р Стоев от Неврохирургията на Военна болница затова че беше искрен с нас и въпреки очакващият се край направиха възможното за мама.Ако бащати е в съзнание прекарвайте цялото си време с него и показвайте колко го обичате....... и бъдете силни.......



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Автор562 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 17:54



много съжалявам за татко ти! преди повече от една година и аз загубих своя татко,но уви от това отърване няма.тумора и той беше в главата но не същия-много сме благодарни на лекуващият лекар д-р Славков от ЛЧХ София подари му живот от около 2,5години живот. но мъките бяха страшни мислех че съм подготвена за такова нещо но агонията беше от половин месец. и аз като другите които са споделили своите мъки се молех по бързо да свършат та дано душата му намери покой!!! но много ни липсва на всички ! дано при вас нещата да имат късмет !!! идва коледа , а на коледа се случват чудеса!!!!!!!и бъди силна той сега има по голяма нужда от вашата подкрепа



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Автор ogi_j (непознат)
Публикувано17.12.06 14:38



За съжаление преди мен пишещите са прави...но все пак.Доколкото проф.Бусарски според мен е един от водещите неврохирурзи в България(вече 2 пъти оперира жена ми от олигоастроцитом..Работи в клиника"Св.Иван Рилски" (Александровска) но са изнесени до Центъра по хигиена.(имам му GSM-а но рядко го вдига защото е много зает).Поне си заслужава консултация при него.Адски са натоварени затова Ви съветвам с ЯМР или скенерите да сте поне в 8.00 пред кабинета му(кабинетите временно са на втория етаж, има и табели) и..успех.



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ogi_j]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 18:23



Не давайте напразни надежди на Nelidz.
Няма смисъл да се самозаблуждава.

Права е Самодива : хиперагресивният тумор глиобластом е нещо различно.

Никой в България не е оцелял от тази страшна напаст. Лошото е, че дори тези, които са имали нещастието да се сблъскат с тази неизказано страшна болест : рака, не си дават сметка , че това е неспасяемо, че никой с диагноза "глиобластом" тук, у нас, поне засега, няма шанс.

Знам за живи пациенти в специализирана клиника по неврохирургия в Санкт Петербург... но не и в България.

Никаква противобясна ваксина и никой професор или доцент в България няма да могат да помогнат. Съжалявам...
Но, Nelidz, прости ми : какъв смисъл от самозаблуди?!

Най-разумното поведение е да бъдете около татко си - с цялата си любов!

И дано и страдащият болен и вие - близките му да имате късмет - да се свърши с възможно най-малко мъка.
Дръж се, Nelidz!!! Сега и ти, и семейството ти имате нужда от много душевна сила !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.