Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ivaceda]  
Автор ogi_j (непознат)
Публикувано17.12.06 21:32



Прочетох за всичките ви болки и страдания във форума ivaceda и самодива.Предполагам,че и вие като мен сте прекарали много безсънни нощи пред монитора да научите как е в "Бурденко" в Москва, в Санкт Петербург, в Аахен,Мюнхен, Франкфурт на Майн- Германия(кореспонденция, e-mail).Не знам....но мнението ми е като това на модератора vesela.bg.(няма начин да няма начин).Според мен струва си човек да се бори до последно...Кураж, nelidz!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ogi_j]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.12.06 01:43



Има хора, които се предават, има и такива, които се борят докрай.
Аз съм от тези, които се борят докрай. И никога, ама никога не казвам, че нещо е безнадеждно...Въпрос на характер, въпрос на психика.
Но е въпрос на възпитание и на двата типа хора да бъдат ТОЛЕРАНТНИ и ДА ЩАДЯТ ПСИХИКАТА НА БЛИЗКИТЕ НА БОЛНИТЕ.
Затова мила, освен да бъдете до него в този момент, не спирайте за Бога да се борите. Нищо не губите. Срещнете се с доц. Филипов въпреки всичко. Човек никога не знае...а НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: vesela.bg]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано18.12.06 10:11



Благодаря на всички!Пиша ви чак сега, защото в къщи нямам нет.Ето резултата от скенера:Данни за мултиплени, окръглени, хиперденсни зони двустранно супратенториално и в лявата малкомозъчна хемисфера.След венозно контрастиране лезиите повишиха значително плътността си.Изразен перифокален едем.Компресия и дислокация на вентрикулната система надясно.КОмпресия на мозъчния ствол.
Заключение: КТ-данни за мозъчни м.промени.
МНого медицински термини, които не са ми ясни.
Бях забравиха за противобясната ваксина.Ей, добре че сте вие да ме подсещате.Порових назад, намерих телефоните на доц.Филипов и на Спартак Хаджиев.Четох, че има доволни от БЦЖ ваксината, която се прилага от Спартак Хаджиев.Има ли някой, на който са му инжектирали противобясна ваксина, какви са отзивите.Интересува ме какви са цените на двата вида ваксини-БЦЖ и противобясна.
Искам да ви кажа, че аз не съм се отказала.У мен надежда има.Всички заедно се борим.Брат ми пак отиде на лов за къртица.Моля, ако някой може да помогне поне с едничка, че вече няколко дни ловува и резултат няма.ПО-късно ще ходя в Пирогов и ще ви пиша пак.



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 10:55



Здравей nelidz! Възхищавам се на всички които имат такъв дух като твоя! Така и трябва - с тази болест няма друг вариант! Много се натъжих да прочета за баща ти и диагнозата му...Но в крайна сметка всички тук живеем отдавна с тези страшни диагнози и единственото което ни остава е да се борим до последно! Аз не мога да ти помогна за ваксините и къртицата, просто нямам информация....Желая ти бързо да намерите това, което ще подобри състоянието на баща ти, дано този хирург помогне с нещо...И да прекарате хубави празници заедно! Ние вкъщи се надяваме и при нас да е така, въпреки че атмосферата е доста тягостна и все се чудя как да я раздвижа малко..Дано успея!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: vesela.bg]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 22:28



Имаш право, Vesela, надеждата умира последна.
И аз вярвах в това и се борех - с това единствено средство, което ми беше останало : антималигноцит.
Защото лекарите не ме пощадиха и ми казаха истината, която аз не пожелах да приема. Докато сама не разбрах, колко страшно и жестоко са били прави.

Но не заблуждавай Nelidz и не се бий в гърдите излишно с претенциите за най-силна психика.

Не че оспорвам силата на духа ти.
Но ми се струва, че познанията ти за рака като напаст и за това, как да се води борбата с него се простират до твоя собствен случай.

И че нямаш Бог знае какви понятия за какво става дума в случая.
Пък и откъде можеш да имаш?
А и най добре е на по-малко хора да им се налага да знаят наистина за какво става дума !

Всякакви доценти и професори - който има морал, ще каже истината на Nelidz, а който няма такъв - ще поиска пари за да "лекува" нелечимото.

Пак ви казвам, не заблуждавайте детето.
Аз и семейството ми, и моето дете, изстрадахме тази истина.
Съпругът ми плати с живота си и много мъка приживе тази жестока реалност.

Хиперагресивният глиобластом е нелечим, поне в България, на тоя етап.

Всичко останало са празни, високопарни и невежи слова.
Съжалявам, никого не искам да обидя, но смятам, че никой няма право да заблуждава другите под предлог за "щадене" на близките.



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ivaceda]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано18.12.06 23:41



Ivaceda, на теб лично постинг не съм ти писала, за да ми отговаряш.
Преди време ти писах, че с теб не разговарям, и не искам и ти да разговаряш с мен. Това е валидно и до този момент. Нещата не са се променили при теб нито на милиметър.
Отказвам да разговарям с хора, толкова негативно настроени, които за да не страдат сами, въвличат всички около себе си да страдат с тях.
Аз нямам нужда от негативни емоции. И съм сигурна, че никой тук в този форум не се нуждае от ОЩЕ негативни емоции, за да им ги създаваш.
Всички знаем какво ни е дереджето. Ако имаш нужда да се споделиш болката си, моля те използвай "Изповедалнята".
Ако не можеш да си ни в помощ, моля те, поне не обезкуражавай хората!
Не всеки Е ГОТОВ ДА ПРИЕМЕ ИСТИНАТА. Кой ти дава право насила да казваш истината на хората? Кой ти дава право да казваш кой ще живее и кой не? Нито преживяната от теб болка, нито опита ти ти дават това право...

И държа да го напиша пред всички /не на лична бележка/ - всеки следващ твой постинг с такова съдържание, като горните - ще трия.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ivaceda]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано19.12.06 13:43



Здравей, Иваседа!Предполагам, че ти е много много тежко от това, което ти се е случило.На всеки би му било.
НО те моля да не нападаш Весела, тя просто се опитва да помогне на всички ни.Нека не се нападаме, нека не се засягаме, нека се опитваме да си помагаме и да си бъдем полезни.
А сега за баща ми.ХОдих в Пирогов-единственото, което може да се направи е да се облекчат неговите страдания.КАзаха ми го в очите, боли, много боли.Докторът иска да го види лично, иначе не може да предписва лекарства.Повръщането е от метастазите, пита ме дали е припадал.
НО, едно голямо НО-аз не искам или не мога да повярвам, мисля че състоянието може да се подобри и се свързах с доц.Филипов, в събота имам среща с него.НИщо не ни пречи да пробваме и с ваксините.НЯма да навредят.
Това е ситуацията при нас засега.Ще пиша пак!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: vesela.bg]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 22:18



Аз пък, госпожо, ще ти кажа следното:
даже личната ти драма на бореща се за живота не ти дава право да се имаш тук за последна инстанция.

Не превръщай форума в бащиния, доколкото знам, теб хората те избраха, но не за да се превръщаш в диктатор "а ла Сталин" и да нареждаш кой какво има или няма право да пише.

А що се отнася до простотията :
"с теб не говоря и няма да говоря...", това само говори за твоя характер на човек, нетърпящ чуждо мнение, обаче ужасно обичащ да налага собственото си.
Подобни екземпляри рано или късно додяват на всички.
И ако хората тук те търпят, то е само защото са ужасно напрегнати от невеселата участ на болни или на близки на болни.
Нормално е хората да се обединяват , за да дадат отпор на болестта, и аз уважавам това.
Но не понасям някой да ми нарежда дали имам право или не да казвам истината. Най-малко пък ти, тук, във ВИРТУАЛНОТО ПРОСТРАНСТВО .
То е на всички, НЕ Е ЛИЧНО ТВОЕ, ЗАПОМНИ ДОБРЕ ТОВА!



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: nelidz]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 22:32



Ужасно съжалявам за страданията на татко ти, Nelidz, знам прекалено добре какво е сега у вас.
Изживели сме го и много добре разбирам всичко това.

Знам какво е да не искаш да приемеш истината.
Само преди от четири месеца и аз бях в същото състояние.
Отчаяно се борех, молех лекарите да му помогнат, мятах се като риба на сухо от ужас и отчаяние.

Още не съм се съвзела от кошмара на преживяното. Нито съм преглътнала загубата.

Опитай с ваксините. Най-вероятно няма да помогнат, но опитай все пак. Това ще ти даде поне някаква морална утеха, че си направила всичко възможно.

Защото ако просто седиш и гледаш как страда, и не предприемаш нищо, ще се самообвиняваш, че не си опитала всичко, всичко възможно !!!
Знам това от личен опит.

Много, много ми се иска да ти пожелая щастието да видиш татко си оцелял!!!
Бог да е с теб и с него !
Пък, кой знае, казват, че по Коледа ставали чудеса...



Тема Re: Много метастази в мозъканови [re: ivaceda]  
Автор ogi_j (непознат)
Публикувано20.12.06 19:42



Ivaceda, прочетох в по-горните Ви мнения, че все пак имате някаква информация за Санкт Петербург...Т.е. според Вас има някаква надежда за nelidz..Ами споделете я по-подробно!Според мен целта на настоящия форум е да се опитаме да си помогнем с работещи решения на базата на натрупания ни опит(в смисъл-всеки сблъсквайки се с проблемите си).Вярно е,че колкото и да искат не винаги лекарите могат да помогнат( нивото на родната ни медицина е на такъв хал, но и в САЩ и в Германия също не винаги могат да помогнат..., но все пак медицинската техника се развива бързо...В клиниката на проф.Бусарски ми казаха, че вече са заявили доставката на апарат, който ще прави облъчване чрез микросонда директно на самото оперирано място...Само няколко години назад никой не е предполагал, че така бързо ще се компютеризира оперативното лечение на туморите в главата...така,че след 2 операции на жена ми, лъчетерапия .....надявам се...., че през това време ще излезе нещо по-добро като техника и лекарства.....Та , човек трябва да се бори и...надява!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.