Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Климакс и риск?нови  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано19.11.06 06:01



Нормално ли е на жена, която няма мензис повече от 5 години да и дойде отново?
Нужна ли е консултация с гинеколог?

Редактирано от lumixx на 19.11.06 06:02.



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: lumixx]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано19.11.06 09:00



Да, непременно да отиде на лекар.



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: little_rabbit]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано19.11.06 09:13



Благодаря!
А трябва ли да изчака да мине мензиса или да отиде незабавно?



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: lumixx]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано19.11.06 10:09



По-добре е веднага да отиде, з-то трябва да се види точно за какво кървене става въпрос. На моята приятелка на майка и се случи това и се наложи кюретаж. Беше 2 дена в болницата, но се оправи и от тогава не се повтаряло. Но зависи каква точно е причината, а това може да каже само гинеколог.



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: lumixx]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.11.06 00:06



Да по принцип, защото от въпроса ти не става ясно защо 5 години си без цикъл. Естествено ли е спрял или вследствие на хормонални препарати. Ако цикъла ти е спрян от хормонални, нормално е да ти дойде. При някои се случва, така беше и при мен. Но и в двата случая се консултирай с гинеколог. Кюртаж се налага, когато кръвотечението не спира продължително време...но при теб май не е такъв случая. При мен 2 месеца след спирането на Тамоксифена ми дойде на два пъти по 20 дни, дори и тогава не се наложи кюртаж. Било нормално след приемането на хормонални.
Все пак иди на лекар за консултация, за да се успокоиш



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Климакс и риск?нови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано20.11.06 06:36



Става въпрос за моя близка. На 40 години вече напълно и бе спрял мензиса. Ранен климакс. В началото се опита да приема Прималутнор по лекарско предписание, но явно не понесе добре хормоналното натоварване и се примири.
Тя има нормален гинекологичен стаж, две деца и не е имала гинекологични проблеми освен ранният климакс, който в голяма степен и бе наследствен.
Единственното лекарство, което е пила напоследък е Гинко билоба. Пиеше го да подсилване на зрението по лекарско предписание. На 48 години е.



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: lumixx]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.11.06 18:16



Ранният климакс понякога ги прави тези неща. Но нека непременно да отиде на лекар за по-сигурно да се види, дали си е от климакса или има друга причина. Ще й направят ултразвук на малък таз и ще се види....



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Климакс и риск?нови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.11.06 05:18



Щастлива съм, че те има. Чувствам те като много близка прителка и си ми много необходима. Имам потребност да споделя с теб проблемите си и знам, че въпреки собствените си ще откликнеш.
Клубът е страхотен. Човек винаги може да получи необходимата му информация.
Знаете, че през септемри споделих тук за открития на баща ми рак на дебелото черво.
Всичко, което научих от клуба ми бе от страхотна полза.
Вече месец как мина операцията му. Чувства се добре. Засега няма разсейки. Не му предписаха нито химио, нито лъче терапия, което малко ме безпокои, но казаха, че на неговата възраст (75 г) и това, че не показва разсейки е причина да не му предпишат.
Пожелавам на всички сили и кураж, за да се преборят с болестта!!!
...и както казва Весела ...няма начин да няма начин



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lumixx на 21.11.06 05:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от lumixx на 21.11.06 05:19.



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: lumixx]  
Автор caмoдивa (непознат )
Публикувано22.11.06 18:47



Както каза Весела най добре да отиде да я прегледат.Ако се наложи ще направят абразио-ще вземат материал от маточната лигавица и ще я пратят за хистология.Така е най сигурно и най точно може да се каже каква е причината.А за Веси си 100% права.На мен също ми помогна много през тези кошмарни месеци и ако ми позволиш, искам пак да изкажа БЛАГОДАРНОСТИТЕ си към Нея



Тема Re: Климакс и риск?нови [re: caмoдивa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано22.11.06 21:43



Да, точно това се случи. Ще и правят абразио. На прегледа всичко изглеждало нормално. Само лигавицата от 2 мм норма била 8 мм.
Срашно ли е това абразио?
Ще я боли ли?
Какъв би могъл да е резултата от хистологията?
Заедно с нея решихме, че каквото и да е трябва да се знае и да се борим с него.
Тя ми е най-добрата приятелка и аз я обичам.
Дано всичко да мине добре!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.