Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: за hopeнови [re: nelidz]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 16:50



Здравей! Вчера си прибрахме татко вкъщи - минаха 10 дена откакто е в болницата и тъй като имаше известно подобрение и доста неща му вливаха, решихме да си го върнем в нас....За съжаление обаче откакто е вкъщи вече 2 пъти е дигнал температура - нямам думи просто...От 5 дена в болницата нямаше - сега пак....Така като гледам - там доста си му хареса - сега и леглото не му е удобно - мислим да купуваме ново легло, че с този прешлен не може да се спи на всичко..Апетита който му отвориха в болницата се е запазил - дано наистина да се задържи така...Това е засега - като цяло доста го разглезиха там, ей !! :-))



Тема Re: за hopeнови [re: hope]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано15.12.06 18:27



Радвам се, че баща ти е по-добре и има апетит.ТОва е чудесно.Сигурно и настроение има.Това да се чува.Ще се преборите и с температурата.Сигурна съм в това!



Тема Re: ПАЛЕАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: wallent]  
Автор avena ()
Публикувано05.09.09 19:45



Виждам, че отдавна не е писано по тази тема. Отнася се за майка ми и сме от София. В онкодиспансера ни казаха, че ще я пратят на комисия но се чакало минимум три месеца и май вече нямало такова отделение. Общо взето лекарката от диспансера се отнесе доста грубо и трябваше да настоявам. Но не ми отговори кога да отида за резултата от комисията. Някой може ли да сподели как стоят всъщност нещата?



Тема Re: ПАЛЕАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: avena]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.09 19:52



Преди една година, когато сновях по Бг. болниците заради баща ми, Имаше Палиетивно отделение във ВМИ-завеждащата на това отделение слизаше всеки ден около 12ч. на обед за нови пациенти пред Интензивното отделение..., но сега чувам , че това отделение вече не съществува...обадете се и проверете...Успехове!!!!



Тема Re: ПАЛЕАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: avena]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.09.09 20:16



Ако не се налага непременно да е в болнично заведение, може да потърсите д-р Омуртаг Мутафов, който оказва такава помощ по домовете на болните. Доколкото знам, таксата не е висока. Последните впечатления за него, споделени тук преди месец-два, бяха отлични.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПАЛЕАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: *jull**]  
Автор avena ()
Публикувано06.09.09 19:28



Бихте ли ми дали линк към тази тема?



Тема Re: ПАЛЕАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: avena]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.09.09 22:24



Първият постинг, в който прочетох за д-р Мутафов, беше на Neli_S (третият в темата), ето тук:



А последният е на Мара - намери постингите й в темата (ако не се лъжа от 30.07. и после на 04.08.09):



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПАЛЕАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: avena]  
Автор renetage ()
Публикувано06.09.09 23:07



пускам нещо, дано не се повтаря
ПАЛИАТИВНИ ГРИЖИ И СИМПТОМАТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ

От 01.08.2006 г. Националният онкологичен медицински център стартира нова програма за подпомагане на онкологично болни пациенти в тежко състояние, като осъществява палиативни грижи и симптоматично лечение по домовете.
Палиативното лечение е понятие, намерило своето място в европейската практика. В България този вид специални грижи все още не са добре познати. Те целят постигане на добро качество на живот на болните, както и на техните близки.
Специалистите на НОМЦ са на ваше разположение за въпроси и записвания:

тел. 02/8703128, 0897687987



Тема Re: ПАЛИАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: hope]  
Автор alibaliportokali (непознат )
Публикувано13.02.11 22:43



Здравейте,

Ние сме във Варна. Бяхме за няколко дена в палиативни грижи в онкото в Аспарухово. Лекарката се опита да ни пробута някаква ехинацея за 50 лв и след 4 дена ни изписа. 3 банки кръв, яко глюкоза, кръвоспиращи и спазмалгони. Следващият ни час е чак за след месец, а мама вече е с много подут корем, не могат да и направят пункция и кашля.
На въпроса ако нещо стане през това време вкъщи какво да правим, ни насочиха към личния лекар ?!? Моля кажете, какви са ни правата в случая? Как може да ни казват "Ако искайте, опитайте с фурантрил" - кой е медицинското лице в тази ситуация? Казали са на сестра ми да и следи хемоглобина...Как се прави това в домашни условия и що за палиативни грижи са, като не можем да им се обадим при нужда.
При спешен случай, номерът ставал със заявка от предния ден и 50 лв на ден...
Моля за съвет- това реално ли е?



Тема Re: ПАЛИАТИВНИ ГРИЖИ - искам съветнови [re: alibaliportokali]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано13.02.11 23:01



Напълно е нормално за България. Да не ти обяснявам ние колко ужас изживяхме последните дни на мама - то не бяха доктори, бърза помощ, личната и никой нищо не свърши. Само си изхабихме нервите. Единствено съм доволна от Центъра по Интегративна медицина - в София е това. Само там имаше човешко отношение. Но те не предлагат палиативни грижи. Като цяло в България няма истински палиативни грижи. В Белгия, където живея всяка болница предлага безплатни такива.
За асцита тук има доста народни рецепти - пробвайте нещо алтернативно. За кашлицата също има разни илачи.
И най-вече бъдете покрай нея и и се радвайте!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.