Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.05.07 18:46



Видях подобно нещо някъде по клубовете. Стори ми се удачно, особено за нашия клуб. Ние сме с различни диагнози, различни стадии на заболяването, приложена ни е различна терапия.
Мисля си, че хората които сега влизат в клуба биха могли просто да влязат във визитника и да видят, кой кой е - заболяването му и т.н. Така и ще им е по-лесно при задаването на конкретни въпроси, към конкретния човек с подобна диагноза.
Предлагам ви, постинга ви да е озаглавен с вашия никнейм /псевдоним/, с който пишете тук. Кратко да опишете заболяването си и проведената терапия. Останалото е по желание - кой каквото иска да си напише накратко.
Визитникът не е задължителен за никого, който не желае, няма да му се сърдим, че предпочита анонимността.
Моля ви тук да помествате САМО визитките си, но БЕЗ телефони - разрешен е само И-МЕЙЛ за връзка /което е препоръчително за анонимните, защото с тях не можем да се свържем по никакъв начин, ако искаме да им кажем нещо лично/.
Моля ви също, тук да не пускате никакви други постинги /ще трия/.
Нека като се отвори визитника - да се виждат само визитки и нищо друго!
Започвам с моята визитка като насока за попълване


И не мога да се въздържа да не Ви похваля, че приехте предложените нововъведения в клуба и най-вече затова, че поддържате реда. Благодаря Ви! Чудесни сте! Страхотен късмет имам като модератор на този клуб! Ох, тази химиотерапия - забравих да ви кажа Обичам ви!

Нема начин да нема начин!

Тема Веселанови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано27.11.06 01:15



Име: Весела /и насън и наяве/.
Диагноза: Рак на гърдата от 1999 г. След мастектомия жълта химиотерапия - 5 курса.
Рецидив на мястото на операцията - 2003 г. Проведена лъчетерапия. Проведена хормонотерапия с Тамоксифен./прекъсната след 2,5 год/.
Рецидив - 2006 г. в лимфни възли на врата и мета разсейка в гръдната кост.
Проведена червена химиотерапия - 6 курса. После лъчетерапия.
Вливам бифосфонати /Зомета/ за костите. Хормонотерапия с Фемара.
Рецидив - август 2007 - две метаразсейки в черен дроб. В момента прекратена хормонотерапия с Фемара и започната химиотерапия с Таксотер. След трето вливане е включена и Цисплатина. Направени 8 курса.
Февруари 2008 г след скенер се оказа, че е останала една мета 22 мм. и..... борбата продължава.



Психичен статус: Патологична оптимистка.
Девизи: "Без бой се не давам" /за каквото и да става въпрос/.
Убеждения: Алтернативните методи за лечение са много добри, но когато си провел всички възможни медицински терапии за твоето заболяване. Те са прекрасни методи за съпътстващо медицинското лечение и са просто задължителни, когато сме в ремисия.
Биологичен тип: "Сова" иначе зодия "ЛЪВ" /по китайския - "Куче"/
Живея в София. Лекувам се в Онкологията.
Несемейна, без деца.

Обичам: Пролетта, червено вино, бира, цаца, уиски /не заедно разбира се/, да пътувам, да спя, да шия гоблени /но не ми остава време/.
Обожавам: Кучетата.
Не понасям: Агресията.
Айде стига толкоз....който иска повече, да намери начин, а както знаете.....а ако не знаете, погледнете най-долу - написано е с червено



и-мейл: vasileva.bg@abv.bg

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 29.02.08 23:21.



Тема Валентинанови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано27.11.06 17:22



Име - Валентина
Диагноза - В-клетъчна Хронична Лимфоцитна Левкемия,
диагностицирана - октомври 2004 г.
Стадий - 0 - 1
Лечение - за този стадий - без лечение;
аз сама провеждам лечение с хранителна добавка NATANAL
от м. юли 2005 г. с дози 3 пъти по 3 супени лъжици
Местоживеене - Русе
e-mail - valentina_44@abv.bg



Тема njiaнови [re: Baлeнтинa]  
Авторnjia (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 20:41



Име: Njia
Диагноза: CA ovarii T1aNxMo,оперирана 2002 година
Лечение: 4-курса химиотерапия

Семеен статус: омъжена с дъщеря на 10 години
Местоживеене: София


Редактирано от *jull** на 14.01.09 17:31.



Тема Kolevaнови [re: njia]  
Авторkoleva (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 21:02



Име:Атанаска
Диагноза:рак на гърдата-2005г/мастектомия/-2 стадий.
Проведено лечение:6 курса червена химиотерапия и лъчатерапия.В момента на Тамоксифен.
Местоживеене: гр. Ямбол
Омъжена с един син.
Обичам да шия гоблени и сега го правя,за да избягам от черните мисли,които понякога ме нападат.
и-мейл:atanaska60@abv.bg

Редактирано от vesela.bg на 28.11.06 13:36.



Тема Феникснови [re: vesela.bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано28.11.06 01:44



Име :"Феникс"
Диагноза: Рак на двете гърди.
Лечение: Предварителна химиотерапия, червена, 5 курса; Операция - двустранна мастектомия 2002 год; след операцията - 1 месец лъчетерапия; след нея химиотерапия, червена, 4 курса; хормонално лечение с тамоксифен 3 години; сега хормонано лечение с аримидекс.
Статус: Семейна, с две деца
Адрес: София, лекувам се в Онкологията
e-mail: feniks_m1950@abv.bg



Редактирано от vesela.bg на 28.11.06 13:37.



Тема Магинови [re: vesela.bg]  
Автор Marи (непознат)
Публикувано28.11.06 08:02



Казвам се Маги, оперирана от рак на ендометриума -Т1 б Мх Нх- 2006г.
Правена е брахитерапия - 8 процедури.
Хормонолечение не съм провела по свое решение.
От София съм,омъжена с едно дете.

Редактирано от bira_more на 22.11.08 20:23.



Тема АйезСедайнови [re: vesela.bg]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано28.11.06 10:16



Име : АйезСедайч
Диагноза: рак на дясната гърда. Оперирана на 25/09/2006.
Стадий: I
Лечение: химиотерапия - червена. 6 курса. После лъчетерапия.
Семеен статус : с две деца, едното на 2 год, другото на 14 год.
Живея и се лекувам в чужбина...

Това за сега...

Редактирано от vesela.bg на 28.11.06 13:40.



Тема здр1нови [re: vesela.bg]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 11:19



Име: Здравка
Диагноза: Рак на гърда, оперирана 1997, в Дървеница, химио 4 червени, лъчетерапия, февруари 2005 без никакви оплаквания, коварна работа , на профилактика мета в черен дроб, отново на пистата, химио с таксотер 6 курса и ура! - пълна ремисия 6 месеца, да ама не, отново рецидив в черения дроб, лечение с кселода и до днес..

В момента се лекувам в ИСУЛ..
Сем. положение: омъжена с голям син, който живее самостоятелно..
Девиз: Всеки изживян ден е една малка победа над рака..
И-мейл:не ми се вкл. латиницата,сори

Редактирано от vesela.bg на 28.11.06 13:41.



Тема kattt_1нови [re: здp1]  
Автор kattt_1 (непознат)
Публикувано28.11.06 14:16



Име:kattt_1(преди да се регистрирам бях само кат)Става въпрос за майка ми .
Диагноза:02.2005г-рак на гърдата 2ри стадий .В последствие е отрязана само част от гърдата. 1курс бяла химия.+лъчетерапия.ХЕР2++,хормоно зависим тумор, хормоно терапия-тамоксифен
02.2006г. след продължителна кашлица открити множество разсейки в бял дроб.от 05.2006г започнати 6 курса таксотер(абсолютно нередовно слагани с прекъсване от по един месец по вина на министерството)
23.11.2006г. скенер показва че от януари до сега са нараснали 2пъти- прогресия.
28.11.2006г. - първа вливка с Навалбин
хормоно терапия - каквато им падне.Изписвали са й фемара,аромазин и аримедекс.
Правя и рейки сеанси!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vesela.bg на 28.11.06 14:20.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kattt_1 на 28.11.06 17:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от kattt_1 на 28.11.06 17:39.



Тема beblinkaнови [re: kattt_1]  
Автор beblinka (непознат )
Публикувано28.11.06 15:40



Име: Таня
Диагноза: Рак на яйчниците - стадий:ІІС, операция на 14.08 в Онкологията, отстранени яйчниците, матката и няколко лимфни възли на таза... Няма метастази по другите органи
Лечение: предписани 6 химиотерапии с Таксол и ЦП, но след първата химия ми смениха Платината на Карбо платина заради проблеми с единия бъбрек... Скенер на цяло тяло след 3-та химия и лекарите ми намалиха химиите на 5


Години: 28
Семеен статус: неомъжена, нямам деца, но имам племенник на 1г. и 4 месеца, който е любовта и смисъла на живота ми
Иначе съм патологичен работохолик и сега се задушавам в къщи... Също и пушач
Не взимам никакви добавки, просто наблегнах на морковите, салатките, месото, червеното винце и биричката...
Пожелавам успех на всички



Тема Севитонови [re: vesela.bg]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано30.11.06 09:53



Име: Севи
Прякор: Nova_S
Диагноза: Инвазивен дуктален карцином с умерена степен на малигненост
ХЕР 2 - отрицателен по скалата на Дако и изразена реактивност
за естрогенни рецептори: 2+ и положителна реакция за прогестеронови рецептори: 1+
Мастектомия
Няма морфологични данни за туморен процес в гърдата, няма засегнати лимфни възли. Т1,степен на малигненост - 2
Лечение: Хормонално лечение със Золадекс и Нолвадекс.
Оперирана съм от доц. Иван Гаврилов, прегледите си ги правя при него, всички изследвания освен туморен маркер - правя в София.
Лична информация: на 30 год., женена с едно дете. Оперирана съм октомври 2005 година.



Тема Re: ketнови [re: Nova_S]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано01.12.06 15:42



При ме е по-особено - съпругът ми е болен
Години 48 /аз 45/
Местожителство - София
Диагноза - Т4 иноперабилен карцином на тънко черво с 1 мета в черен дроб и мета в параорталните и мезинтералните лимфни възли .
Две операции - първа във ВМА - направен обход на карцинома поради опасност от илеус /запушване на червото/, втора с обещание, че ще режем до здраво в Онкологията /неуспешна/
Провеждано лечение - 6 курса с Кселода, вливания през 20 дни 5FU и Levkovorin.
След година и половина борба се хваля - в находката няма промени /последен скенер 25 ноември 2006/
Сега очакваме решение на комисията за следващо лечение - предложението е за няколко курса Кселода.
Имаме дъщеря на 22 години.



Тема Илинанови [re: vesela.bg]  
АвторИлинa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 12:56



Име: Илина
/Всъщност става въпрос за майка ми Мария/
Диагноза: РАК НА ГЪРДАТА T1,N1,M0. Тумор инвазивен дуктално-криброзен карцином, 1/1 см, Г3. Степен на тежест на състоянието: ІІ. Операция - квадрантектомия гл.м. декстре, направена на 14,09,06.
Лечение: Лъчетерапия, в момента на ТАМОКСИФЕН. Без ХИМИОТЕРАПИЯ /не, че не искахме, напротив, просто не и назначиха, заради ХЕР 2 експресия - 0 негативна, може би/
Девиза на майка е: БОРЯ СЕ!
Живея в Русе.

e-mail: ilina_s@abv.bg

Редактирано от vesela.bg на 11.12.06 23:46.



Тема little_rabbitнови [re: vesela.bg]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано11.12.06 13:28



Име: Зайо
Съпругът ми е болен.

Диагнози: март 2006 г. операция (ТУР) на преходноклетъчен карцином в пикочния мехур Т1 N0 М0
октомври 2006 г. операция (пулмонектомия в ляво) на плоскоклетъчен карцином на белия дроб T2 N0 M0

Конвенционалната медицина не е назначила терапии. По мое назначение мъжът ми приема: котешки нокът (в момента Саменто, но е пил Имунобор, Детокс и Вилкакора), ама май скоро ще го спира, че нещо не виждам ефект; Простенал (хубаво комбинирано хапче на Валмарк, което освен че профилактира простатата, промива и пикочните пътища и така предпазва мехура от рецидиви); хубава комбинация от витамини С, Е, цинк, селен и фолиева киселина на Допелхерц; храносмилателни ензими (Дигензим и понякога Мезим форте); вода с клиноптилолит от днес. Взимаше един месец аминокиселината Л-лизин, но я спряхме.

Искам и ядки от кайсии да взимаме, но не мога да намеря или пък не търся като хората. Всеки ден правим фреш от по един грейпфрут, портокал, ябълка и киви и си го разделяме - получава се по около 250 мл сок на човек. Правехме и от моркови, но ги зарязахме. Червеното цвекло ни плаши, защото оцветява урината, а червената урина беше първия симптом на проблема с пикочния мехур.

Мъжът ми се храни нормално като за мъж - с много месо. Гледам поне колбасите да са по-малко (заради нитратите, нитритите и нитрозамините в тях, а и соята). Намалихме захарните изделия, но не много.

И двамата сме бивши пушачи, той разбира се с по-дълъг стаж. След операцията на мехура хвърлихме цигарите.

Искаме да имаме бебе. Надяваме се на асистираната репродукция. И на Божията помощ.

Имаме си куче - сладка кокер-шпаньолка. Ето снимки:

.

Мейлът ми го има в профила.

Редактирано от little_rabbit на 11.12.06 13:29.



Тема Даненанови [re: vesela.bg]  
АвторДaнeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 19:14



38- годишна от Габрово,омъжена с дъщеря на 16 г., родена съм на Бъдни вечер, щастлива преди 2004 г. - тогава РМЖ 2 А стадий, без лимфни възли и без метастази. Лечение: операция, химио и лъчетерапия, Золадекс, Нолвадекс. Пих билките на Надежда от "Изпитана рецепта" по схемата, пия Олисалвин и още разни добавки през различните периоди от лечението. Сигурна съм, че пак ще бъда щастлива, аз вече почти съм! Имах много мечти, няки от тях се сбъднаха, други ще се сбъднат тепърва, но най-голямата ми мечта сега е да бъде открито лекарство против рак.

Редактирано от vesela.bg на 11.12.06 23:46.



Тема ВИЗИТКАнови [re: vesela.bg]  
Авторoptivasq (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 12:55



Име:Вася
Години:45
Сем.положение:щастливо омъжена от 25г.със син на 19г.,дъщеря на 21г.и съпруг-48
Местоживеене:Горна Оряховица
Статус:Голяма романтичка и оптимистка
Зодия:лъв
Диагноза(на лекарите,не моята):СА ОВАРИИ ДЕКСТРИ РТ 3с Н О М О ст.3сКл.гр.2
Хистологично-десен яйчник-инфилтрация от недиференциран кистаденокарцином с папилиферен строеж.Дясна тръба-инфилтрация от същия Са, Оментум-метастази от същия Са
Направена първа операция на 08.02.2006г.отстранен десен яйчник с киста,но неизчистена поради слепвания на черва,пик.мехур
След проведена химиотерапия 6 курса с таксол и платина туморните маркери от 426 преди операцията сведени до нормални граници -9.Направена втора операция на 12.08.2006г. и изчистен ляв яйчник и матка.Не са намерени при втората операция никакви лоши клетки. Проведени още две химиотерапии-по настояване на химиотерапевтката,с ендоксан и карбоплатина.Не са ми изписали никакво поддържащо лечение след втората операция.Минах първи контролен преглед декември-ПКК и маркери-9,ехография и преглед.Всичко изглежда на ред.Не ми е правен скенер, само снимки на бял дроб и то преди операциите и за ТЕЛК-а.
Пила съм:
неостат-котешки нокът и хрущял от акула-5 месеца
фолиева киселина
бирена мая
два пъти съм си правила рецептата с алое
червено цвекло с моркови сок-1 чаша преди ядене и след нея една чаша сок от ябълки
отвари от коприва,бял равнец,невен,жиловлек,маточина.
започнах да пия повече вода


Ям редовно чесън
Имейл: vasq_si@abv.bg
Желая успех на всички тук и вечна ремисия
Щастлива съм да стана част от Вас



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: optivasq]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано19.01.07 17:22



Баща ми е болен.

Диагноза: адренокортикален карцином -злокачествен тумор на дясна надбъбречна жлеза, отстранен оперативно изцяло с жлезата през август 2006г, Т2N0M0
Лечение: постоперативна химиотерапия с хормонален препарат Лисодрен(Митотан) и дехидрокортизон
40 Дни след операцията съмнения за рецидив, направен скенер-според едни лекари има и то с големина 5 на 3см, както и мета в лявата жлеза, според други няма нищо, хирургът отрича.Доц.Филипов -не може да се каже със сигурност
15.12.2006 - след направен скенер по наше настояване заради главооблието, за което лекари в пет болници казаха че няма повод за притеснение, открити множество метастази в мозъка
Лечение: дексаметазон мускулно по схема според състоянието и лечение с противобясна ваксина-верораб и ваксина за детски паралич-имовакс полио
Добавки: алое вера гел, бирена мая, герисан, шлемник байкалски, сок от моркови и ябълки, омега 3 киселини, жен-шен, но не наведнъж

Ежедневно приема спиртен извлек от чесън.В момента приготвяме спиртен извлек от прополис и тинктура с газ и прополис за външни компреси на главата.Два пъти налагания на главата с жива къртица, за която се твърди, че изсмуква раковите клетки
Предстои приемане на китайски гъби-рейши, майтаке, шийтаке
Чайове от: ранилист, черен оман, кръвен здравец, мурсалски чай, жълт кантарион

Желаем на всички вяра и оптимизъм за борба с болестта! И един скорошен ден-ремисия за всички!!!



Тема Re: Веселанови [re: vesela.bg]  
Автор ilianak (непознат )
Публикувано01.02.07 11:07



име: Илияна
възраст: 43г.
Местоживеене:гр.Монтана
Зодия: Дева
Девизи:"Всяко зло за добро" и "След дъжд изгрява слънце"/Весе, оптимистка съм, но не те конкурирам.Трябва още много да те гоня.Надявам се, че не го приемаш като фамилиарничене./
Диагноза:Умеренодиференциран аденокарцином на дебелото черво.
В момента правя химиотерапия, която казаха, че в моя случай не е задължителна, но е добре да се направи.
Семеен статус: Омъжена, с една дъщеря на 21г.

Обичам семейството си,топлото време, планината,книгите.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: nelidz]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 23:11



При мен мама е раково болна. Изрязян тумор злокачествен от дебелото черво, лимфни възли и черен дроб. Операцията беше на 16.01.07г. Тя е на 55г. и е страхотна.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: A]  
Автор nincka45 (непознат)
Публикувано07.02.07 21:27



Пиша заради мъжа си, 67 годишен, опериран от рак на дебелото черво през м. септември 2006 г. Стадият е III, отстранени са два лимфни възли. Три месеца по-късно, при контролна колоноскопия му откриват нов полип, злокачествен, отстранен по време на колоноскопията. Направена му е лъчетерапия и в момента прави втори курс с кселода.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: nincka45]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 22:52



Казвам се Стефка
Пиша заради съпруга си - 49 годишен Димитровград
Опериран в Пловдив - с диагноза CARCINOMA RECTI, T2.N0.M0. ST.PST. TST.
с анус претер, през декември 2006 г
По епикриза се насочва към РИЦ за следоперативна ТГТ и ОДОЗС за ПХТ и имунотерапия, но от онкологията ни ги отказаха като ненужни към момента тъй като е без метастази в лимфни възли и черен дроб Преди операцията е проведена лъчетерапия 50 грея
Други диагнози: исхемичен инсулт - април 2006, хипертонична болест - ІІ клас, оперирана жлъчка - 1992 г в МВР - болница София, бъбречна литотрипсия - 2000 г в Пловдив , подагра, дискова херния

Много болки в седалището, кръста, около стомата и затворения анус
Редовно чета в клуба. Всички сте сладури. Желая късмет и горе главата само напред!

е-mail stefyvas@abv.bg



Тема Re: mschнови [re: vesela.bg]  
Автор msch (непознат )
Публикувано13.02.07 12:10



Пиша тук заради баща си.
Той е с рак на дебелото черво, операция на стомаха от язва и диабет. Страхотна комбинация - което е полезно за едната болест е пагубно за другата.
Аз съм на 35г., от Варна, по професия счетоводител. Казвам се Анета. Фен на красивата природа и формула 1, което си личи от прякора.
Изпитвам нечовешки страх и безпомощност, животът ми се дели на две: преди и след диагнозата. Всичките ми проекти, всичките ми мечти, целият ми живот в един миг отлетяха и остана само безкрайния ужас от очакването на поредното изследване.
Нека Бог да е с всички нас.

Редактирано от vesela.bg на 26.03.07 23:22.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: stef]  
Автор megany (непознат )
Публикувано13.02.07 18:01



Майка ми е болна от Рак на дебелото черво- на 63г.
След силни болки,мъки,и обиколки по лекари-всякакви,тъпото ни GP- все още твърдеше че на майка и няма нищо-на нервна почва било.....тя отиде при сестра ми в Кьолн-Германия-където е получила напълно запушване на червата!Там са направили пълни изследвания и открили огромин тумор-напреднал!
веднага си прибра в БГІСОФИЯ и постъпи в НСБАЛО!Оперираха я на 01.02.07г. в София-Онкологията от проф.Димитров.Операцията беше тежка с отстранявяне на матка,яйчници,апендикс!Май има открити метастази в бял дроб, 2 прешлена!Вчера я изписаха(12.02.07) и до края на седмицата ще ни дадат пълна епикриза и картина на изследванията, ядрено-магнитен резонанси, химио-лъчетерапии.......Всички сме уплашени в къщи.......



Тема Анинови [re: msch]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 13:01



Здравейте, майка ми е оперирана в края на ноември 2005г. по спешност в Пирогов от рак на дебелото черво. Според епикризата няма разсейки. След тежко и трудно възстановяване й назначиха 6 химиотерапии, но издържахме само до 3-тата. Не искам да си спомням този период. Все още се разплаквам, като мина покрай Пирогов или магазин за перуки.
След операцията започна да пие Натанал (макар и само 1-2 пъти дневно), Саменто, Био Маре. Ограничила е приема на червено месо и захарни изделия. Дано Господ да е с нас и да сме силни да се борим!



Тема Cantinaнови [re: vesela.bg]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано16.02.07 23:33



Ник: Cantina
Години: 26г.
Семейно положение: Щастливо омъжена през септември 2005 и с бебенце родено април 2006, което в момента е на десет месеца

Преди около четири месеца, октомври 2006, ме оперирах в София, в V-та градска Гинекологията, доц.Попова.

Диагноза: рак на шийката на матката, стадий 1б - рТ1врN0M0
Хистология: инвазивен плоскоклетъчен вроговяващ се карцином
Лечение: оперативно отстранени матка, шийка и горна една трета от влагалището. яйчниците ми ги оставиха за да отделят хормони. 25 броя лъчетерапии.

В момента непрекъснато се лутам между абсолютния оптимизъм, че вече съм абсолютно здрава

, и пълния песимизъм , който ме кара да си мисля неща от рода на - сигурно имам рак и в устната кухина(имам лош дъх и ме боли едни от симптомите), но пък си имам и обяснения - никнат ми мъдреци и също така имам един не добре направен зъб, където сигурно се задържат гадости) или рак на дебелото черво(боли ме корема доста често, и имам много усилена перисталтика) или пък, че ще умирам и детето ми ще остане без майка ...и други такива

Не спазвам препоръката на лекарите да не вдигам тежко, поради риск от херния и си гледам сама бебешора, който е 13кг вече и си го разнасям напред назад още от вторият месец след операцията. С мъжо пак си се сексим, само един месец изтраях след операцията . Общо взето май не слушам много много какво ми казват докторите.

Пия това - хрущял от акула и някакви хранителни добавки, но не особенно стриктно.





Тема Re: Иван111нови [re: Aни]  
Авторивaн111 (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 20:38



Здравейте мили хора.
Майка ми е оперирана от рак на гьрдата м.май 2005г.В момента е с метастази в двата бели дроба и в главата.Моля ви ако някой се е борил или е запознат с подобен случай нека обменим информация.

</a>ivan_dachev@mail.bg

Редактирано от vesela.bg на 26.03.07 23:23.



Тема Re: Oli.kнови [re: vesela.bg]  
Авторoli.k (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 18:51



ОЛЯ КЪРОВА от РУСЕ
2004 г.оперирана в София гърда втори стадий 5 лимфни възела М .
10 курса червена Х.
2006 г.метастаза в чер дроб. Провеждам експериментална химия по американска програма с ТАКСОЛ за момента резултатите са много добри .
На 37 г. съм имам двама сина ,големия ще бъде абитюрент на 23 05 2007г.
Имам прекрасен съпруг с когото сме от 20г. заедно .
Аз съм зодия ЛЪВ и никога не се предавам .
ЖИВОТА Е ЗА СМЕЛИТЕ



Редактирано от vesela.bg на 26.03.07 23:20.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: nelidz]  
Авторnikori (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 02:16



Име: nikori
Жена ми е болна /на 37 г./.
1999 г. карцином-отстранена дясна гърда, проведени химио- и лъчетерапия.
2005 г. рецедив на същото място. Проведено беше успешно лечение с таксотер. В същото време - метастази в мозъка.
2006 г. химиотерапия с BCNU - без резултат. След това - 3 мозъчни операции. Продължихме с CCNU на хапчета в къщи и natanal. 1,5 месец след последната операция /11.2006/ състоянието и рязко се влоши. Силни болки в краката - два месеца беше на обезболяващи. Около 50 дни не приемаше почти никаква храна. През февруари започна да се храни нормално. От началото на март болките спряха но не може да ходи и говори.
Приема samento, чай лапачо, чай ехинацея, сироп от черен бъз, сок от моркови.
Имаме дъщеря на 11 г.

много седи пред компютъра не мога да се вредя.
Желая на всички много сили и вяра, че утре ще бъде по-добре от днес.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: nikori]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 18:57



Желая и на вас да има трайно подобрение.
Не се отказвайте да съчетавате традиционното лечение с различни укрепващи добавки.
Дано намерите полезна информация тук в нашия Клуб.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: Thea]  
Авторниkopи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 23:33



Благодаря Тhea!
Говорих с JP-то да ми даде направление за невролог, за ядрено магнитен резонанс на главата, защото последният скенер е спорен. Лекарят който го направи твърди, че има мета. Със снимката от скенера направихме консултация при неврохирург от екипа, извършил операциите, който заяви, че проблемите не са в главата.
Мисля, че в сайта има много полезна информация. Лошото е, че има толкова много пострадали хора.



Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: ниkopи]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано26.03.07 23:41



Моля, не си говорете тук във Визитника. Това е място само за визитки.


Никори, отвори нова темя и там да обсъждаме положението ви, не тук!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: vesela.bg]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 16:41



Здравейте!
От Габрово съм и съм на 37 години с дете на 10 години.
Април 2006 оперираха баща ми от рак на пикочен мехур.
Юни 2006 година свекърва ми от рак на гърдата.
Август 2006 година оперираха и мен от рак на шийката на матката - пълна хистеректомия.
Пия каквото чуя и каквото ми кажат- Саменто, Гъбите Рейши, Майтаке, Шийтаке, Детокс, Селен, Ескимо 3, Цитросепт, Изопринозин. В момента търся екстракт от гроздови семки.
Изпадам в големи дупки. Не съм правила никаква терапия, което много ме плаши!





Тема Re: ВИЗИТКАнови [re: KOKO]  
Авторблara (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 17:12



На 38 год.съм.Оперирана съм 1998 г. от рак на гърдата. Баща ми е опериран 1993 год.от рак на пикочния мехур. И двамата сме живи и здрави. Убедена съм, че промяната в мисленето и начина на живота водят до промяна на хода на болестта. Правете това,което смятате ,че не можете! И се усмихвайте повече

От Стара Загора съм



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторangelova67 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 20:03



име: Любка Ангелова - 39г.
Диагноза - липосарком /злокачествено образувание на мека и съединителна тъкан/ - лечение няма.
13.10.2005год. - ампутация на ляв крак над коляното.
Пия газ, алое , лиций и детокс. Засилвам имунната система.
Семейна с дъщеря на 20г. От София съм.
Лекувам се в онкото в Младост /27 п-ка/.
Непоправим оптимист. Придвижвам се трудно /с протеза и две патерици/, това не пречи да върша всичко, което върших и преди /с малки изкл./
ВСЕКИ НОВ ДЕН ЩОМ ОТВОРЯ ОЧИ Е КАТО ПОДАРЪК.
От 3 месеца имам компютър и интернет в къщи и май се превръщам в интернет маниак.
РАДВАМ СЕ ЧЕ ВИ ИМА!


Редактирано от Buba67 на 27.04.09 20:31.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: angelova67]  
АвторЮЛИЯ 48 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 00:09



Име: Юлия Колева - 48 год.
гр. Пловдив
Семеен статус: омъжена с две дъщери и една внучка

Дъщеря ми е с диагноза диференциран хондросарком - вид рак на костите,за този вид няма лечение ,оперирана е 11.2006 в София-Горна БАНЯ, не се влияе от химия и лъче терапия.
Пие Алое Вера конц. жълта туба,Сгура,червено цвекло ,моркови,фреш сокове,червено вино -задълж. бирена мая, вода-3л.
Несме се предали вървим на пред и само на пред!!!
Благодаря ВИ че ВИ има приятели!!!





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: ЮЛИЯ 48]  
Автор tetty71 (непознат )
Публикувано15.04.07 20:18



Казвам се Светлана , на 36 години съм, омъжена с две деца - на 10 и 15 години, Април 2004 год намерих бучка в гърдата си ( бях в чужбина по това време ); същия месец след направена мамография, бях посъветвана да не я бутам, защото е доброкачествена, но аз на инат, отказах да се доверя и се подложих на секторална резекция, където се установи Инвазивен Лобуларен Карцином; след 14 дена ( вече в Онкодиспансера в Шумен ), направиха левостранна мастектомия - Т2Н1М0, Г-3; проведох 2 химиотерапии с Фармарубицин, след което оперирахме и матка с яйчници - там пак стана до голяма степен по мое настояване; още 3 курса химиотерапия, правени доста нередовно поради липса на лекарства, а шестата - бяха минали повече от два месеца от петия курс - въобще не отидох; правя редовно контролни прегледи, пия добавките на Нутрилайт - Омега, Калций, Чесън, Селен и т н; След 3-4 месеца пак смятам да заминавам за чужбина с цялото си семейство; Не вярвям, че ракът е смъртна присъда - ще доживея да видя внуци и правнуци; Вярвам в любовта , красотата и взаимопомощта; Пожелавам на всички никога да не се разколебават или отказват, защото ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН;





Тема Re: ВИЗИТНИКнови [re: koleva]  
Автор jane_to (новак)
Публикувано16.04.07 11:49



Име: Ганка
Диагноза: vulvacarzinoma in situ
Диагностицирана: февруари 2006 г.
Операция: vulvectomia - юли 2006 г.
Без последваща терапия от традиционната медицина
Разведена съм със син на 17 год.
Живея в Димитровград
Какво правя за лечението си:
1.Сама си 'предписах' алое, което си приготвям сама от пресни листа есен и пролет, а през останалото време отвари от невен, корени от трънка,
2. цигарки +кафенце всеки ден , може и ракийка със салатка от червено цвекло
3. Повече навън по възможност и много смях, смях и пак смях ...ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!!
Девиз: Не винаги ще е така


Teach me laughter, save my soul ........


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 21:37



Име: Цецка
Диагноза: Нодуларен малигнен меланом- ахроматичен вид оперирана на 26.04.2007 г. Т2Н0М0
Терапия: химиотерапия с декарбазон и имунотерапия с роферон.



Тема Re: Екнанови [re: cec]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.05.07 18:46



Име: Еkna
Възраст и местоживеене: 33 г., Пазарджик
Семеен статус: Омъжена, без деца
Диагноза: CA Ovarii II B - серозен папиларен кистаденокарцином с ту формации на двата яйчника. Операция-06/11/2006 г.-хистероктомия тоталис-отстранени ячници, матка, апендикс, част от оментум. /Всичко това след дългогодишно лечение на стерилитет

, но с по една лъжичка от добавка "м...та му" всичко е ОК, а нешето детенце ни чака в някой дом и ще ни дочака. Нали сме си заедно-можем всичко./
Проведено лечение:6 курса химиотерапия с Таксол и Платина в ИСУЛ, приключила на 29/03/2007 г.
През цялото време редуване на различни добавки: Олисалвин акула, Натанал, Алое вера гел, Герисан, Саменто; сок от цвекло, моркови и ябълки всеки ден, сок от грейпфрут; чайове от Женшен, гъби рейши; йога и фитнес редовно, с тенденция фитнеса да сменя с плуване. А! Щях да пропусна и лъжичката с "м...та му" ежедневно и мнооого добро настроение по възможност кино, ски, посещение на природни феномени, четене на хубави книги и т.н.
Последни контроли: 15/05/2007 г . - маркер в норми, ренген-бо, кръвни-ок, ехограф- малка точка в черен дроб- не е обезпокоителна, но ще се следи редовно; планира се сцинтиграфия на кости за следващия месец.

Често се умилявам и благодаря на Бога, че ги има нашите, сестра ми, зет ми, свекър и свекървичка и мъж ми и ... ВАС, които толкова много ми помогнахте в най-трудния момент!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор v_kostadinova (непознат )
Публикувано22.06.07 18:17



име: ВЕЛИСЛАВА КОСТАДИНОВА, членувам в клуба не само заради факта, че ракът не подмина и моето семейство, а и защото съм убедена , че всички вие сте изключителни хора- няма нито един ЛОШ ЧОВЕК НЕ Е БОЛЕН ОТ ТАЗИ БОЛЕСТ!!!
И така на 26.02.2006г. при направен КАТ на лумбални прешлени се установиха множество мета , първично огнище гърда , а при това многократно преди това събитие майка ходеше на прегледи и мамографии и ехографии- всички казваха : "....НИЩО ТИ НЯМА ИМАШ МАСТОПАТИЯ, СТИГА СИ МИСЛИЛА НАЙ- ЛОШОТО..."- пълни глупости нали?!
Ние сме от Пловдив , мама е на 47 г., но аз винаги съм казвала,че човек трябва да се бори! ДОРИ И ЕДИН ДЕН ДА ТИ ОСТАВА ЖИВОТ ТРЯБВА ДА СЕ БОРИШ- ГОСПОД МОЖЕ ДА РЕШИ ДА ОТЛОЖИ!!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор pтд (непознат )
Публикувано24.06.07 16:49



Казвам се Румяна и пиша тук заради майка ми.
Тя е на 62 г. с диагноза първичен карцином на черен дроб с множество кисти и разсейки по него.Направена е операция, но за мое съжаление без хирургическа намеса-само биопсия/това научих току-що/.Понеже надмогвам суеверието в момента,ще опиша историята ни в отделна тема.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: v_kostadinova]  
Автор tony genchev (непознат )
Публикувано11.07.07 17:40



Казвам се Тони Генчев (31) Баща ми е болен Генчо Генчев (66)
Диагноза: Карцинома синус максиларис Т4 H 0 M 0 4/II Слабо диференциран,невроговорящ плоскоклетъчен карцином
Опериран 30.08.05 г. в СБАЛО-София Провел следоперативна TGT 10.05 в СБАЛО-София През 02.06г. рецидив на основно заболяване провел 4 курса ПХТ Цисплатина 5FU. 01.07г. отново рецидив проведени 5 курса ПХТ по схема Фарморубицин, Метотрексат,Блеомицин. Позитивно нарастване...11.07.07 Изписан от болницата в Стара Загора...
СЕГА се радвам че Ви открих и обмислям как да продалмаваме да се борим...





Тема карцинома синус максилариснови [re: vesela.bg]  
Автор tony genchev (непознат)
Публикувано11.07.07 19:26



Темата е изнесена в отделен постинг!

Редактирано от vesela.bg на 11.07.07 22:58.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор дeвa (гледам напред)
Публикувано14.07.07 15:37



ИМЕ: Вили
ВЪЗРАСТ: 59г
ДИАГНОЗА: Карцинома гл. маме декстра Т1Н1М0 2а / ІІ кл.гр.
ЛЕЧЕНИЕ: 19.08.2004г, Русе, след секторална резекция на дясна мл. жлеза с гефрир-карцином , радикална операция, лимфна дисекция на дясна аксила на три нива. Хистопатологично изследване - в Русе и в София при доц. Милев - Инвазивен дуктален карцином, 2см, ІІ ст., Аксиларни лимфни възли – 9бр., два л.в. микрометастазии до 1мм. Естроген рецептор: позитивна експресия в единични ядра / под 10% / - отрицателна реакция. Прогестерон рецептор: силна по интензитет реакция в около 20.30% от туморните ядра – позитивна експресия 3+. ХИМИОТЕРАПИЯ - 5 курса, схема FEC, с FARMAR, 5FU, CYCLO ENDOXAN, KYTRILamp. Пълен курс ЛЪЧЕТЕРАПИЯ. ХОРМОНОТЕРАПИЯ – ТАМОКСИФЕН и от 23.02.06 - АРИМИДЕКС.
СТАТУС: семейна, дъщеря и син, внук
АДРЕС: Русе
ДЕВИЗ: САМО НАПРЕД!
e-mail: va47@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: дeвa]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.07.07 13:09



МОЯТА ИСТОРИЯ
Име: *Jull**
Възраст: О, Боже, и това ли?!


Диагноза:
1) 1998 - оперирана от "невинна" липома (отзад на врата) в Частна хирургия, където дори не направиха хистология. Оказа се впоследствие, че не е нито липома, нито невинна;
2) 1999 - диагноза "карцином ин ситу" на шийката на матката и последвала тотална хистеректомия; хистологията не даде основания за последваща дълбока терапия;
3) 2001 - активизиране на "липомата", операция в Невро-хирургията; резултат от хистологията - лейомиосаркома (вероятен рецидив на оперираната през 1998);
4) 2003 - нов рецидив на въпросната саркома. Операция. По мнението на онколозите, този вид тумор не се поддава на никакви терапии, премахва се само оперативно и за съжаление често рецидивира.
Не знам какво мога да очаквам, лекуващият ме онколог също каза, че е трудно да се прогнозира. Статистически "моята" саркома е сравнително рядка и досега не съм срещнала някого, с когото да обменям опит. Силно си надявам да нямам поводи за нови притеснения.

Още през 80-те г. през семейството ни премина първият призрак на рака – Ходжкин, от който се разболя съпругът ми. Мина през стандартното лечение – операция, химио и лъчетерапия, както и алтернативни методи (въпреки че тогава все още не бяха така популярни). Слава на Бога, оцеля!

Оттогава се интересувам от народна медицина, събирам рецепти, систематизирам ги. Опитвам се да помагам на хора, които имат нужда от тях.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторjeni (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 13:24



Име: Jeni
Години 54
Диагноза-рак на гърдата,оперирана съм през 2002 год.Химиотерапия с Тамоксифен 5 год.Рак на кожата-лъчетерапия преди 10 год.
За сега се чувствам добре,работя в аптека.
Живея в Софи
jeni_ilieva@abv.bg
ICQ 244-975-801



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: jeni]  
Автор mpia (непознат)
Публикувано27.07.07 16:06



Мери
Tymoma malignum-2000г.
6 курса на химиотерапия и лъчетерапия(25 процедури]
Сега съм на 31 години.
e-mail queen_meri@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторbali-hai (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 22:12



Благодаря ви че ви има.Никого не съм си представяла че точно това ще са темите които ще ме вълнуват,уви случи се и на мен и на моето семейство .НА 29.11.2006г.синът ми на 23г ми съобщи че е с диагноза ходжкин 4 ст.Земетресение от 10 степен,не съм,не сме- на себе си.Той учи и работи в Мадрид,там се разболя там го лекуваха.Много мога да пиша по темата,за разликата между там, защото ходих и бях там и за тук защото искахме да е при нас да сме заедно в болката си.Тук имам предвид София-д-р Ходжичик даваше големи обещания,за отношението на д-р Хрисчев,за подигравките на д-р Лилова.Минахме 6 курса на химиотерапия изследванията бяха като на здрав човек но защо сега след 2 месеца всички стойности са в граница а ЛДХ е 960 какво е ЛДХ разбира се че четох в гугъл но не и това което ми трябва.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: bali-hai]  
Автор v.yakova (Sunshine)
Публикувано04.08.07 22:40



Име: Ваня
Защо съм тук? - Заради баща ми - рак на ляв бял дроб(първоначална диагноза януари 2007) с разсейки, не подлежащ на операция. След направена ехография - най-вероятно болестта е тръгнала от простатата (по разсейките в коремната кухина и белия дроб).
Лечение: Основно - назначено от мен, с помощта на приятелка много добре запозната с добавките Аквасорс: в ударни дози Зелена Енергия, Коензим, Антиоксидант, Коластра, Есенциални Мастни Киселини, както и от хомеопат Триовит и някакво друго хомеопатично, на което така и не му научих името

. Единственото, което ми предложеха в онкологията беше химиотерапия (на която аз съм върл противник - не му стигат другите отрови в организма, а ще му вливат и още!!!!) и която има вероятност да не издържи, защото имал проблеми със сърцето!
Той, милият, все още не си знае истинската диагноза (нямах сили да му я кажа), защото според него и майка РАКЪТ Е НЕЛЕЧИМА БОЛЕСТ и нищо не може да се направи(!!?!?!!)
Така че в тази борба съм сама - нямам братя и сестри, нито пък съм семейна! Но за щастие намерих вас!!! Беше съвсем случайно, докато търсех повече инфо за рака на белите дробове!
Девиз: (особено напоследък) НЯМА НИЩО СЛУЧАЙНО НА ТОЗИ СВЯТ!!!

Успех на всички ни!
Благодаря ви, че сте тук и че имате този дух за победа!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: v.yakova]  
Автор dtabak4eto (непознат)
Публикувано06.08.07 21:16



Име - Деси
Болник - МАМА!!!
Преди 3 седмици (точно на петък 13!!!) откриха на майка ми тумор в гърдата,придружен от лезии в белия дроб. И така само за секунди превърнаха психическото и физическо състояние на един напълно здрав човек - в човек с присъда (колкото и да е напреднала медицината, страшно се дразня от факта, че в момента, в който ти открият рак лекарите те отписват, а всички роднини се редят у вас с един тъжен поглед, който ме изкарва от равновесие)
.
Лекарите в Пловдив казаха, че операция няма да има (евентуално след 6 курса химио, ако лезиите в дроба изчезнат) с цел да не се раздразни тумора и да се стопират тия пусти лезии в белия дроб. Сега мама е на химио, вече ходи на първия курс и и предстои втори. Пие Натанал, герисан, бирена мая, центрум, сок от грейпфрут и моркови, яде орехови ядки, малини,боровинки, капини и мисли да почва и алоето. За сега (чак ме е страх да го кажа) всички изследвания са й в граница с изключение на левкоцитите, което било нормално.
Още съм малко изплашена, но вече оптимистично настроена и с девиз - "Горе главата и само напред и нагоре"

Пожелавам кураж на всички борещи се!

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор gigantka ()
Публикувано18.08.07 17:11



име:Галя
болен:тате - на 59 години с карцином на стомаха-4 ст.
Понеже лекарите вече ни отписаха,се надявам от вас да черпя информация доколкото е възможно.Радвам се,че Ви открих.Но много повече бих се радвала ако въобще не съществуваше тази болест,заради която се налага и съществуването на този клуб.Надявам се взаимно да се подкрепяме и помагаме по този трънлив път който трябва да извървим.Успех и късмет на всички.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор Elane ()
Публикувано18.08.07 18:18



Казвам се Вики
Болна е моята майчица.Тя се казва Мария -на 62 години и е прекрасно слънце !Сама съм и благодарение на хората тук започнах да виждам светлинка !
Както съм писала в темата..незнам точната диагноза(тя крие от мен) и онзи ден случайно разбрах,че и е отсранен десният бъбрек ,има разсейки в белият и черният дроб.Засега това зная..Като се докопам до инфо-ще пиша!
Изкарала е една химиотерапия(сега ми стана ясно,че е било това)и оттогава е много отпаднала..следва 2-ра скоро .
купила съм и Натанал и Цитросепт,но изчаквам да и мине раздразненото на стомахчето,че и ги давам .
Благодаря ви на всички,за това,че сте с мен,че ми вдъхнахте кураж и надежда !Благодаря ви душици,че ми помагaте (на Jull ..мила следваият път като намеря четирилистна детелинка -ще е за теб !)



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторaia1981 (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 02:27



Аз сам внучка на една страхотна баба,тази много добра жена има нужда от помощ.А вие мили хора сте саздали чудесен саит,възхищавам се на борбеният ви дух,и на желанието да помагате. Самоче когато медицината е непосилна,когато виждаш че човекат които губиш има хъс за живот си готов на всиакаква алтернатива.Баба има огромни метастази на 3места (буци) които много я болят.Макар да зная какво означава това ,ще се надявам на чудо.



Тема desykvнови [re: aia1981]  
Автор desykv (*веселячката*)
Публикувано03.09.07 19:20



Приятно ми е - казвам се Деси, по образование и призвание съм психолог. Работя като офис-мениджър в Международен Онкологичен Консултативен Център - София. Ще се радвам, ако мога да помагам с нещо.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторflora bg. (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 15:08



Аз съм Флора.На 62 г.съм от Пловдив.Пенсионерка.Гледам две малки внучета.Вдовица.През 2005 г. ме оперираха-радикална хистеректомия.Последваха два курса лъчетерапия.От химиотерапията се отказах по - собствено желание и преминах на алтернативно лечение.До този момент съм пдобре и в ремисия. За по нататък -знаете кой само знае!

Редактирано от vesela.bg на 25.11.07 11:10.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: flora bg.]  
Автор flora bg (4len)
Публикувано11.09.07 18:51



.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор helena_varna (непознат )
Публикувано28.09.07 22:19



Здравейте, казвам се Ваня.Болна е мама,която е на 46години.Има карцином на матката.За съжаление разбрахме твърде късно и след проведен курс лъчетерапия в момента сме на химио.Докторите не ми дават надежди, но ние(нашето семейство) ще продължаваме да се борим докато можем.Искам да кажа на всички, че сте страхотни и съм много благодарна, че ви открих.
Пожелавам на всички много,много здраве.Благодаря ви,че ви има.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: flora bg.]  
АвторTишинa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 10:08



Моля те,Флора дай ми координати,за да се свържа с теб.Имаме еднаква съдба,аз също съм вдовица, на 58 год. с две внучета. Имам проблеми,ако е възможно да ги споделя с теб-няма да досаждам-просто търся сродна душа.

Редактирано от vesela.bg на 25.11.07 11:07.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 12:17



Здравейте аз съм боледувала от Нехочников лимфом много бих изкала да се сваржа с хора ,които са боледували или пък сега боледуват може пък и да помогна с нещо.Най-малкото с надежда.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Eли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.10.07 12:21



Напиши си историята в отделна тема или темата за неходжкинов мифом и ще получиш връзка с хора с подобен проблем. Тук във Визитника не правим разисквания



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор мapa (непознат )
Публикувано05.10.07 15:27



ЗДРАВЕЙТЕ, БАНДА!
Казвам се Мариела, ма за кратко-Мара. Мама има рак на гърдата(дясно),операция юни 2005, разсейки в 2 от извадени 17 лимфни възела. Тумор с големина 2.5 см. Предварителна химиотерапия го стопява до нищо- няма нито макро, нито микро находки(освен споменатите в 2 възела).HER-2- отр.
При миналата контрола през февруари-завишен маркер(58), но без находка при проведени всички изследвания. Прилагани разнообразни алтернативи, вкл. "хулда кларк+запер". маркерът драстично спадна.Мама, къде съзнателно, къде не, реши да пренебрегне съвета да прави маркер на 3 месеца. Преди 2 седмици при поредна(за жалост бая закъсняла) контрола- чак след 8 месеца(ма и ние сме за таковане,че не я завлякохме с бой

)... маркер280...
Открита разсейка в лимфен възел на шията от оперираната страна. Чакаме комисията да назначи химия.
Бяха й дали протокол за смяна на хормоналната терапия, но НЯМАЛО, (познато...)неоходимото лекарство...
Нали знаете как е...не стига само да се надяваш на чудо, требе да го предизвикаш

Редактирано от мapa на 05.10.07 15:29.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано06.10.07 20:12



В клуба попаднах преди повече от година, когато поставиха диагноза Рак на дебелото черво на баща ми.
Спомням си безпомощното ми състояние при тази новина. Нищо не знаех за болестта, смятах, че е обречен и нищо не може да се направи.
И отправих зов за помощ тук. Винаги връщайки се към онзи момент плача, защото незабавно се отзоваха всички и ми помогнаха да се ориентирам, да повярвам, че рака не е присъда, дадоха ми сила и увереност, че ще се преборим, дадоха ми безценна информация, която сама щях да събирам може би години, с каквито не разполагах.
Десет дни след поставянето на диагнозата оперираха баща ми. И слава на Бога и до момента - една година след операцията - е жив и здрав (доколкото може да се каже здрав за всеки човек в днешно време).
Една година от тогава, но клуба продължава да бъде за мен като втори дом.
Тук срещнах невероятни хора - мили, състрадателни, готови да помогнат. Все неща, които се срещат рядко в днешно време и са безценни!

Редактирано от lumixx на 06.10.07 21:03.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторBЯpA (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 19:35



МИЛИ ХОРА,
МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПОМОГНЕТЕ!!!
МАЙКА МИ Е С ДИАГНОЗА РАК НА ДЕБЕЛОТО чЕРВО С МЕТАСТАЗИ.ОТКРИТ ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА. ЛЕКАРИТЕ ОТКАЗАХА ОПЕРАЦИА,ХИМИОТЕРАПИА,ИЛИ КАКВОТО И ДА БИЛО ЛЕчЕНИЕ ЗАЩОТО НА ТОЗИ ЕТАП НЕ МОЖЕЛО ДА СЕ НАПРАВИ НИЩО ОСВЕН ДА чАКАМЕ......В МОМЕНТА ПРИЕМА САМО ТРАМАЛГИН. ПОМОГНЕТЕ !!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор Mick_bs (непознат )
Публикувано20.10.07 20:06



Привет от Бургас!
Тук съм заради съпругата ми, нали сме едно цяло вече 12 годинки...

12 Март 2007: Постъпване в гинекологията на МБАЛ Бургас с диагноза "Киста оварии". Открита случайно при кардиологичен контролен преглед. Пълни кръвни изследвания, ехо и рьо-графии на коремни органи, малък таз, черен и бял дроб, шия, вкл. консултации с ендокринолог, невролог, хирург, гинеколог и кардиолог. Компютърна томография на коремни ограни. С мнение и нагласа за бърза, рутинна операция. Нищо обезпокояващо при изследванията...

13 Март 2007: Оперативна интервенция, вместо очакваните 15 мин операцията продължи повече от 2 часа и половина. Лекуващият лекар ме повика в кабинета си и се започна...

Окончателна диагноза след хистологично изследване: СА 56, високодиференциран папилараен карцином на левия яйчник (злокачествен), втори кл. стадии, няма метастази и разсейки. Поне така казаха докторите.

Назначена химиотерапия: 6 курса на 21 дни, проведена в МДОЗС-Бургас (Eписиндан, Цисплатин, Ендоксан с добавка от Манитол, Хлоразин и Зофран).

Междинна контрола след 3-ти курс: маркер=11, ехо на коремни, малък таз, бъбреци, черен дроб и рьо на бял дроб в норма.
Втора контрола след терапията в края на Август 2007: маркер=9, повторени същите графии - в норма.

Другото ще го пиша в темата за Рак на яйчника, имаме много въпроси и случки за споделяне, благодаря Ви предварително и успех!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: BЯpA]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.10.07 20:58



Мила, тук във Визитника не коментираме, а само оставяме информация за себе си. Моля те да зададеш въпроса си в отделна тема, така ще получиш повече отговори. Благодаря ти!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Tишинa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано31.10.07 21:12



Тишина обади ми се на имейла flora8.bg@abv.bg
Чак сега прочетох постинга ти във визитника,влизайки за нещо.Извинявай!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Mick_bs]  
Автор kalu6ka (непознат)
Публикувано09.11.07 22:20



Приятелят ми е опериран за нискодиференциран аденокарцином на стомаха-3 в стадий. До момента проведе четири химиотерапии с Таксотер, Кселода и Цисплатина. Много се радвам, че открих този клуб и благодаря на всички.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор pepeliaska2 (майка)
Публикувано10.11.07 16:48



Оперирана съм от рак на маточната шийка на 20 02 2007 година в Пета многопрофилна болница от доц. Попова.Направена пред и следоперативна лъчетерапия.Без химиотерапия.
Живея и работя в София.На 48 години съм.Семейна с един син на 26 години.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор EFO75 ()
Публикувано11.11.07 02:43



име ;Станислава Панайотова- на 32г от СОФИЯ . Омъжена с двама сина-15г. и 9г . Работила сам11г. в обувния завод-'кавалер' и управител на' кафе-аперитив'-2г. от2004г. сам пенсионер по-болест .С много диагнози . Обичам семейството, спокойствието ,цветята, да се занимавам с най -различни неща и разходки в паркове и планини-/ако мога /в двора ни .Червено вино-50-100гр и то за лек, или хувбава ракийка с много лед. Имам коте-Ефо куче-Роки. s.a.panaiotova@abv.bg





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: EFO75]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 17:16



Здравейте на всички!Аз съм Роси,на 21 год,студентка съм.Януари 2007 ми бе поставена диагноза Болест на Хочкин 2 стадий.От тогава проведох 6 курса химиотерапия, която приключи края на август 2007.След това -лъчетерапия,18 процедури.Последната беше на 09.11.2007.Сега си почивам и след месец съм на контрола.Разгледах всички визитки,но не срещнах случай,подобен на моя,а мн бих искала да разменям информация с такива.......
Аз съм оптимист и вярвам,че когато човек се бори и има воля,може да се пребори дори и с рака.....



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: 4ere6ka]  
Автормapa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 14:37



черешке

имам приятелка с твойта диагноза. Повече от 10 години си няма диагноза мина и тя през сякви чудеса-май около 5 г., ма сега си има чудно семейство, дете...как си му е редът. Май минаха вече общо повече от 16-17 г. и аз не помня точно...



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: мapa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.11.07 14:40



Моля те, тук във Визитника не водим дискусии!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор Tишинa (тъжна)
Публикувано19.11.07 15:29



Име: Кирилка - КИКИ На 58 г.
Професия: Счетоводител /по неволя/
Диагноза: Карцином на слюнната жлеза,след 4 операции за отстраняване на тумора се откриха метастази на белият дроб-в момента съм на химиотерапия,която ми е за първи път-малко съм шашната,но не отчаяна.
Вдовица съм от 2002 год. Живея сама.Имам син и две прекрасни внучета,които ми дават стимул и и желания да победя всички болежки.
Убедих се,че живота е това,което ти се случва,докато правиш други планове.И все пак най доброто лекарство е оптимизма,най-голямата грешка-да паднеш духом,най-лошото поражение-отчаянието

Отпусни се-стрес има за всички

Редактирано от vesela.bg на 25.11.07 11:09.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Tишинa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.11.07 18:36



Добре дошла нова членке в нашия клуб!Браво добре си се справила!Сега ако искаш нещо да ми пишеш кликваш на дясното прозорче и започваш да ми пишеш.Аз като си отворя клуба и ще видя твоето писмо най-напред .Дерзай!





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.11.07 18:42



Флорче, нали знаеш че тук не си пишем? Тук е само за визитки!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Tишинa]  
АвторDidonata (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 14:27



Име: Димитрина Петрова
Диагноза: Тумор на слюнчестата жлеза на майка ми 1997 г., Сега след 10 години метастази в костите.Старая се да повдигна духа и и да помагам с всички сили.
Семейно положение: Омъжена, за сега без деца
Местоживеене: София
Все още намирам сили да се усмихвам на живота


e_mail: didoni_gumus@abv.bg



Тема Привет и от мен!нови [re: Didonata]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано29.11.07 23:54



Тук съм поради няколко причини:
1. Работя в Международен Онкологичен Консултативен Център като офис-мениджър и всекидневно се занимавам с раково болни хора, пациенти на Центъра. Поради тази причина мога да бъда полезна с информация. За интересуващите съм приложила линк към сайта на Центъра ни в "Полезни връзки".
2. По образование и вътрешно призвание съм психолог. Знам, че раковите заболявания често са свързани с множество психични проблеми, както у болните, така и у техните най-близки хора. С този постинг заявявам искреното си и горещо желание да оказвам психологическа подкрепа на всеки потърсил я от мен.
3. Не съм безпристрастна по темата... любимата ми баба почина от рак на дебелото черво преди 2 години... за съжаление имам и други мои близки, пострадали от злокачествени образувания... така че аз самата чувствам болката... вярно, до момента на мен лично не ми е поставяна злокачествена диагноза, но имам близки с такава диагноза... понякога наистина е страшно...

Иначе съм от София, на 29 години, зодия Риби, омъжена, с 3-годишен син.

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Didonata]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 11:39



привет и от мен. на 07.11.07г ме оперираха от рак на гърдата във враца.сега ще продължа лечението си в бургас. все още чакам да ми се назначи терапия.родом съм от враца но живея от 15години в бургас. омъжена съм. на 33год. имам син на 9г.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: цвeти]  
Авторsilvinka78 (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 00:09



Привет и от мен.Мисля че е много хубаво да го има този клуб за да може да се обменя информация.Моята майка е с лейомиосарком поне такава диагноза и поставиха въпреки че имаше много различни диагнози преди това.Никой доктор не се ангажира с лечение и затова ще трябва да се оправяме сами.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: silvinka78]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано16.12.07 20:25



Привет и от мен.Мисля че е много хубаво да го има този клуб за да може да се обменя информация.Моята майка е с лейомиосарком поне такава диагноза и поставиха въпреки че имаше много различни диагнози преди това.Никой доктор не се ангажира с лечение и затова ще трябва да се оправяме сами.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторgene (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 00:08



Здравейте!
Казвам се Генка Василева.Вчера влезнах в този форум и реших да се регистрирам.Става въпрос за баща ми.Значи преди 10 месеца му се запушва носа,но той не обръща голямо внимание на това.Минават седмици и той отива на УНГ лекар която му изписва капки за нос.Естествено няма некакъв резултат от тях и така си минават месеците.Пропуснах да кажа че това става в град Луковит.Малък град с не толкова компетентни лекари.Един от основните фактори поради което баща ми си бави лечението е липсата на пари,т.е. има в момента по -важни неща.Изпращат го на ренген,но и там не се вижда нищо.Личният му лекар казва че не може да му дава постоянно направления и се стига до 7 месечно запушване на носа.Така преди два месеца получава обилен кръвоизлив и отива на преглед в Плевен.Приемат го в болница правят му биопсисия,ако не бъркам термина и остановяват че има КАРЦИНОМА СИННУМ ПАРАНАЗАЛИУМ ДЕКСТРА,много авансирал,Т4.Казаха му че те не могат да го оперират и го препращат за по - нататъшно лечение.И така преди 3 седмици го оперират в ИСУЛ.Професор Ценев каза че добре го е изчистил но при лъчетерапията ще загуби едното си око.Изписват го и на комисията следващата седмица,която се провежда всеки четвъртък професора не присъстваше и останалите лекари не бяха много добре запознати със случая, но казаха че операцията почти била безсмислена и тумурът бил много голям и не се знаело дали лъчетерапията ще може да го обхване.В крайна сметка почти нищо не казаха от сорта ще имали някакви промени,болки и т.н.Казаха ни само че искат нови изследвания и скенер и ни записаха чак за 23.01.2008 за лъчетерапия.На нас ни се струва много далеч тази дата,а баща ми се е предал напълно и онзи ден получи отново кръвоизлив.Това е моята история.
Някой ако има мнение и е запознат с този вид тумур нека ми пише.Благадаря предварително.















Това общо взето е моята история.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторRozi_st (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 09:59



Аз съм Розалина и съм на 49 години, живея във В. Търново.
До 10.12.2007 г. и представа си нямах от това, което ми се стовари и от това което ми предстои.
Диагнозата ми е: Хронична В лимфолевкоза 0 ст. по Рай.
Препоръчаха ми витамин С и Триовит - 1 капсула на ден, по мой избор да си избера антиоксидант. На преглед ще ходя всеки месец.
По принцип съм оптимист, зодия Водолей и винаги ми идват на ум даже невъзможните решения на пръв поглед, но как ли ще се справя с това?
Имам до мен съпруг, който също беше много стресиран от диагнозата и една дъщеря на 23 години, която учи във Варна и там започна работа, изобщо много се гордея с нея, но не знам как да й кажа или пък не, с нея всичко си споделяме и това ще бъде много трудно.
Моля, пишете ми за храните, лекарствата, антиоксидантите, които сте вземали, хора, които сте с моя случай на rozi_st@abv.bg
Абе, направо уникално, ама няма как, такава съм си, все нещо като уникум -
четох статистика - в моята възраст 45-55 години се разболяват 10 жени на 10 000, е може би е изпитание





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторHoнa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 16:04



Казвам се Нона.
Баща(62) ми на 20.12.2007г. получи резултатите от биопсията на взета тъкан, по време на гастро-скопия. Резултатите от нея и снимките от скенера показват рак на стомаха, със разсейки.
Нямам още точна диагноза ,ясно е че е тежка, но ще се боря, ако ще какво ще да е !
Клуба и порядките , които сте установили са възхитителни.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Hoнa]  
АвторHoнa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 16:34



Забравих
asterion.st@gmail.com



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Hoнa]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано28.12.07 23:39



Искам да допълня че благодарение на този клуб открих хора които ми помогнаха и ме посъветваха как да постъпим в нашея случай който според лекарите при които ходихме досега беше безнадежден.Потърсихме още едно мнение и диагнозата се промени от лейомиосарком на ГИСТ за който има лечение.Още веднъж благодаря ви че ви има



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор vesy75 (непознат)
Публикувано30.12.07 20:20



Здравейте,
казвам се Весела и съм тук по повод заболяването на майка ми.
Тя е на 62г. и преди 15 дни й откриха рак на стомаха 4 степен. Операцията й беше на 14.12.2007., има разсейки навсякъде. Не дават никъкви надежди. В момента е в хоспис докато се закрепи, надявавам се изобщо да стане.
Винаги има надежда.
Ако има някой с такова заболяване моля, да пише.
Радвам се че ви има.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторЛoли (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 15:46



Казвам се Лили от Варна.Майка съм на 20-сет годишна дъщеря,която е с глиобластом-мозачем тумор.
На среща съм с каквото мога да помогна за това заболяване.
e-mail lily68@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesy75]  
Авторjoia73 (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 23:19



Казвам се Радост и ставам член на клуба заради майка ми.На 55 години е и през май 2005 година претърпя мастектомия на дясна гърда заради инвазивен лобуларен карцином,трети а стадий.Изкара 6 курса червена химиотерапия ,лъчетерапия .Играещ - ту висок ,ту нормален тумор маркер и така през ноември 2007 се стигна до метастази в кости - таз, гърди ,лумбални прешлени , ребро- 6 огнища.Спряна терапия с Тамоксифен и назначена Фемара и вливане на бифосфонати.Съпътстваща терапия - Саменто по време на терапиите ,невен ,Натанал и китайски гъби сега.

Животът, както и борбата с него,продължават.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 18:10



Казвам се Галял
Става въпрод за майка ми - 63 год. - с диагноза умеренодиференциран аденокарцином на панкреаса. Направен скенер и иглена биопсия. Лекарите определиха мама като неопарабилна - сега чакаме Онкокомисия да се произнесе годна ли е за химиотерапия...
В момента всичко ми е като насън или по-скоро като във влакче на ужасите, което не знам как да спра...
Но твърдо съм решена да се боря и да направя каквото мога, а дори и каквото не мога!
Успех на всички и благодаря!
gali4pb@abv.bg



Тема Re: ВИЗИТНИКнови [re: jane_to]  
Автор ina64 (непознат)
Публикувано21.01.08 20:45



Аз съм Ирина-43год.
Болният е съпругът ми Ангел-50год.
Диагноза-плазмоклетъчна левкемия(плазмоцитом) поставена на 31.07.2007 Оттогава -химиотерапия 6 курса.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторвapa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 22:40



Вяра-дъщеря с Здрави рога.
Баща ми е болен от меланом.Опериран за първи път през 2006г.04месец
16.10.2006-премахване на лимфни възли.04,2007-премахване на лезия до първичната операция на гърба.12,12,2007-разсейки в черен дроб.
Лечение-ваксина и химиотерапия с ДЕКАРБАЗИН.
Пие алое,саменто.
Той е на 71г.
и-мейл.belisima_troian@abv.bg
АЗ ВЯРВАМ!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: вapa]  
Авторkaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.08 18:30



Живея в щатите, семейна, През 2001 год направена операция на главата, грешна, неуспешна, доказана лекарска грешка По-късно съмнения за тумор, отхвърлена Срив във имунната система след изпити 34 вида антибиотици(някой от тях съм пила по 50 дни) за много кратко време Стандартната медицина съсипа здравето ми и отказа да ми помага повече Започнах алтернативно лечение и до днес го прилагам- хранителни добавки, хомеопатия, цветята на Бах, акупунктура, акупресура, физиотерапия, различни методи за прочистване на токсините Възстановена съм до средни възможности, - обслужвам се, работя, но не съм същия човек През 2003 засечен първи тумор на дясна гърда, за сега доброкачествен През 2007 пак при преглед засечен 2 тумор на другата гърда Казват доброкачествен, но ме наблюдават през 6 месеца, Никой не ми е дал никакви насоки или лечение на каквато и да било основа Постоянно ми се казва - операция, но все още фамилния лекар не дава направление Непрекъснато поддържам имунната си система високо, от много години и въпреки всичко ето резултата, а какво би станало ако изобщо нищо не правех Сега се опитвам да взема копия от всички изследвания и да ги изпратя в България за консултация, тъй като това което съм изпратила не е достатъчно, Специалистите казват, че под невинните доброкачествени тумори се криеят изненадите
Съпругът ми преди 3 години направи операция на киста, по-късно онколога каза, че резултатите не му харесват и направи втора, по-дълбока операция, Не му е предписано нищо за след оперативен период Но е под наблюдение
Синът ми има киста на тестисите, а е толкова млад, събира и вода, това го открихме скоро, защото имаше болки За сега е без лечение от тукашните лекари, само го наблюдаваме Но във България правих консултация и чакам назначена терапия и подробности от специалист
Пием различни видове хранителни добавки, през 3 месеца ги сменяме, после след време пак се връщаме към тях, Правим и прочистване на тялото, различни програми, с цел да спрем развитието или да спрем разстежа на образуванията
По неволя започнах да купувам книги на здравна тематика и чета много на тази тема Опитваме се да поддържаме здравословен начин на живот, приоритет - храната Благодарна съм на хората от клуба за всичко
Е:valentinavelkov149@hotmail.com



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: вapa]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:20



Здравей, Вяра.Можеш ли да ми отговориш какво стана с баща ти , защото като чета, моята майка е със същата диагноза МЕЛАНОМ



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: pocи]  
Авторpocи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 11:23



Много ми е мъчно за моята майчица.............Моля ви ако някой знае нещо за този проклет Меланом да ми пише......Благодаря ви предварително



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: pocи]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.02.08 13:22



Мила Роси, тук във Визитника не коментираме. Моля те, влез в Справочника, намери темата за Меланом и напиши в нея въпросите си. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: kaлoянa]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 05:33



Оперирана съм през 1985 г-конизация на шийката на матката от д-р Славчев.Оттогава си правя контроли сега вече всяка година,понеже подобна операция крие рискове за в бъдеще-поне така са ми казвали доста гинеколози.Сега големият ми проблем е моя съпруг.Преди 4 години в началото на годината му се появи кръв в урината.Веднага започнахме да се срещаме с различни лекари,които даваха най-различни обяснения на състоянието си.След повторна хематурия м.април,му бе препоръчана цистоскопия,която повлече след това ТУР в Александровска болница.Аз не знам той дали е бил запознат със състоянието си,но лекарят му разреши да замине в едномесечна командировка в Япония,която бе възможно да откаже,но ни бе казано,че няма никакви проблеми.След това му направиха цял курс инстилации с фармарубицин,но в домашни условия,което помогна да не се усъмним отново,в това,което действително се случва.Последваха тримесечни цистоскопии,които стриктно спазмахме.Месец април,2006 година,лекарят предложи от ново ТУР,тъй като го било усъмнило нещо.Резултатите бяха чудесни според него и ни каза,че сме предовратили нещо,но какво е то не попитахме,защото си мислехме за всичко друго,но не и за...Месец юни на същата година,при поредната цистоскопия,ни бе казано,че отново трябва да постъпи в болница за пореден ТУР.След него съпругът ми тотално се срина.Не пожела нито да потърси епикризата си,нито да се занимава с резултатите от хистологията.Така че с това се заех аз.Голямшок изживях,когато получих хистологичния резултат,който ми отвори очите за много неща и просто ме смаза с диагнозата.Поисках среща с хирурга,тъй като досега винаги изчаквах съпруга ми,но никога не бях влизала в директен контакт с него,може би поради факта,че сестра от отделението,е наша съседка.Тя също ми казваше,че няма нищо страшноПри срещата попитах пряко хирурга дали трябва да се регистрира съпруга ми в Онкодиспансера и той каза,че трябва.а също така,че колко ще живее съпругът ми зависи само от мен Беше и достатъчно откровен,че излекуване няма В онко диспансера се оказа,че от две години,разполагат с диагнозата,и го числят към контигента си,но само дотолкова-нещо като мъртвите души на Гогол.Там урологът беше голям веселякоптимистичен-каза,че е необходимо нищо да се прави,просто да се изчаква и да се живее животът. При потърсено второ мнение при зав.урологията в Дървеница бях отвратена от негативното му отношение към дотогава лекуващите го лекари в Александровска.Това ми се стори още по отвратително поради факта,че доскоро е бил лекар там.Той веднага ни записа на онкокомисия и определи дата за тотално премахване на пикочния мехур-без никакви допълнителни изследвания,ей така просто на око,без дори да е видял болния,тъй като с него се срещнах само аз-той милия отказа да ходи при когото и да е.Тогава,членове на този клуб,благодарение на,който научих много за тази болест,ме насочиха към проф.Чакъров.Той ме завладя с това,че прояви една академичност при изясняване на проблема и ни разясни всичко,което евентуално ни би престояло-включително алтернативите за деривация на урината при премахване на мехура.Изглежда успя да убеди и съпруга ми,че е необходимо и той да извърши цистоскопия,след която последва и поредния тур за взимане на биопсия от съмнителното място.Оказа се,че няма наличие намалигнени клетки.След поредните три месеца имах глупоста да бъда по откровена с професора и да му кажа за срещата си с доцент Нейков от Онкологията.Тогава той поиска данаправим скенер,а след него ни предложи да направим диагностична операция за да му се изяснят нещата.Каза,че не е наложително,а на въпроса ми,дали имаме време-ми каза,че решението е наше,и че ще направи операция и след време,но да не съжаляваме тогава защо сме изпуснали нещата навремето.Така,че отново в болница-но този път операцията беше коремна и много по сериозна.След нея отново се оказа,че няма данни за малигнени изменения.Всички тези интервенции за сравнително кратък период тотално сринаха съпруга ми.Като следствие,той отново пропуши и отказа да посещава други лекари освен редовните цистоскопии.Започна да получава гадене,явиха се чревни и кардиологични проблеми.При поредната цистоскопия ни бе казано,че следващата контрола ще бъде след 6 месеца,което си бе и една наистина добра новина за нас.Сга,макар и да продължавам да живея със страх,наблюдавам как лека полека се възстановява психически,тъй като ми се струва,че доста от симтомите,които се явиха,явно бяха на подобна основа.Така,че както казват много клубари-Борбата продължава



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор iva soti (непознат )
Публикувано24.02.08 12:26



на 49 години съм, през м.май 2007г. след случаен профилактичен преглед без никакви симптоми ми откриха и оперираха карцином на дясна млечна жлеза. ракът беше в първи стадий, без разсейки в лимфните възли. направиха само квадрантектомия - частично отстраняване на част от гърдата. при повторно изследване на материала от операцията установиха че ракът е със силно положителен хер2.
направих 27 лъчетерапии в исул,
в онкологичния диспансер ми назначиха 4 червени химиотерапии плюс още 4 с таксол.
след първата химиотерапия ми опадна цялата коса, на четвъртата получих силно повръщане. утре ми предстои 6 поред вливане/второ с таксол/ от него получих силни болки в костите и ставите.
По предписание на онкологичната комисия 5 години ще трябва да приемам фемара.
Правя всичко което докторите казват, но силите ми понамаляха. Пия , пак по техен съвет, бирена мая, герисан. Правих профилактични прегледи на мамолог, снимка на бял дроб, ехография на коремни органи, сцинтография - засега няма рецидиви и метастази.
Чета за всякакви алтернативни методи за лечение, но поради противоречивите мнения засега мисля да довърша започнатото лечение. След това- наистина не зная.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано27.02.08 18:22



Име: Адмирал Троекуров
Години: 27
Диагноза: Tu testis dextra: смесен несеминомен герминативно-клетъчен тумор, включващ елементи на ембрионален карцином и тумор на жълтъчното мехурче.
Стадиране: pT1NxM0. Независимо от това компютърната томография показва наличие на няколко уголемени лимфни възли парааортално.
Лечение: След направена орхиектомия са проведени три курса химиотерапия ВЕР (блеоцин + етопозид + цисплатин) в ИСУЛ. Назначени туморни маркери и компютърна томография март месец.
Обща информация: От София съм, обичам много да чета и да пътувам. Животът продължава и след това ужасно нещо, което ми се случи и продължава да се случва. Надявам се, чее всичко ще е наред и не допускам и за минута лоши мисли. Ако някой желае да се свърже с мен, може да го направи, като ми остави бележка. Разполагам с доста материали за герминативно-клетъчните тумори. В светлата редичка на Любо Пенев и Ланс Армстронг съм, дано имам и техния късмет.

На всички братя и сестри по съдба желая здраве, вяра и спокойствие!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Aдмиpaл Tpoekypoв]  
Авторmimi (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 17:05



Ние сме майка и дъщеря!
Борим се за здравето на майката - умеренодиференциран рак на дебело черво. Незнам медицински термини, но разсейки има на влагалището. Анус претер. Уплашени, но решени на всичко в името на живота! Усмивки и здраве на всички в клуба и извън него!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор chatter_box (непознат)
Публикувано10.03.08 20:06



Болният при нас е майка ми - 64г. Тя е оперирана от рак на белия дроб през май 2002г. Операцията е била много тежка - левия лоб на белия й дроб е отстранен изцяло. Назначени са 4 курса на химиотерапия след операцията. В ремисия е до май 2007г., когато заключението от направената сцинтиграфия е мета разсейки в костите с множество огнища - 4 терминален стадий. При последвалия скенер на бял дроб заключението е рецидив. Потърсихме 2-ро и 3-то мнение и в двете насоки. Вероятността за рецидив е отхвърлена от 2-ма специалисти - скенерист и професор пулмолог. Противоречиви бяха и мненията за разсейки в костите и не предприехме лъчетерапия. Февруари 2008г. - отстранен амбулаторно лимфен възел, чиято хистология е метастазен недиференциран жлезист карцином. (първата биопсия през 2002г. дава диференциран плоскоклетъчен карцином, резултата от хистологията на материала след операцията е карциноид, а сега пък това...) Лекуващия онколог препоръчва спешна лъчетерапия с 'ударни дози', след което да започнем химиотерапия с бифосфонати и зомета. Лечетерапия - проведена в петък 7.03 и в никакъв случай не в ударна доза. Според началника на клиниката по лъчетерапия, измененията в костите на майка ми се дължат на ошипяване и остеопорозни процеси. На 6.03 е направен нов скенер на бял дроб - същият специалист, който преди няколко месеца отхвърли вероятността за рецидив, сега дава това заключение и то за същото съмнително място на бронха...Иззела съм всички препарати от биопсиите и операцията на майка ми и в четвъртък живот и здраве съм в София, за да изясним тази толкова противоречива хистология. Нека ако има някой в подобно положение да се свърже с мен на email4maria@gmail.com.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторstilo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 12:14



Здравейте на всички които са кюпа.Не съм много наясно с компютрите и имам нужда от помощ.Искам да си напиша визитка за да знаете коя съм.Моля помогнете ми.С много обич.Данито/stilo/



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторdanito (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 12:54



Привет.Името ми е Йорданка Василева.От гр.Пловдив.През 2005г. ми правиха мастектомия на гърдата.Следващата година си правих реконструкция в гр.Стара Загора.А тази година ще довършвам започнатото.Ако някой се интересува от тази тема ,може да ми пише.Email:dvv.dir.bg .Може и да ми се обажда и на скайпа.danito495.Желая на всички успех.С много,много обич





Тема визитканови [re: vesela.bg]  
Автор ML_LM ()
Публикувано26.03.08 10:27



никнейм : ML_LM

диагноза : Ca colli uteri
показатели : инвазивен нискодиференциран спиноцелуларен карцином
ТНМ - Т2вNxM0
лечение - предоперативна химиотерапия (платина) и лъчетерапия. Демек ще се оперираме към май месец, 2008

Години - 36, зодия Стрелец
Омъжена, имам две деца - на 4 и 14 години.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор venessia (силна)
Публикувано30.03.08 15:08



Казвам се Поли,на 26г
Диагноза-Болест на Ходжкин
Омъжена,зодия Скорпион
E-mail:poli_md@abv.bg

Това,което не ни убива,ни прави по-силни

Редактирано от venessia на 30.03.08 19:04.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: venessia]  
Автор orii (любима)
Публикувано01.04.08 18:48



Злати-46г. Димитровдрад 7 ден Болна-маминка(7 ден след операцията...отворена и затворвна ,без да е пипано нищо поради множество мета във всички органи)Изписват ни на 03.04.08г.чакам тогава да ми дадат повече инфо,сега като питам ,постоянно ми казват,че е рано( с СА OVARI e) Хранене-вие преценете-изядох на прасето триците,опасох на кокошките тревата,а сега се опитвам да изям и рибата в морето ама ше стане както съм я подкарала .... Обичам-спорт,пафкам по малко цигарки абе нищо човешко не ми е чуждо. Казват,че съм дива...ама за да си ЖИВ,трябва да ДИВ. Не знам какво ще изпишат на мама още, ама ще ВИ питам ако нещо не ми е ясно.Мама иска да яде месо..нема месо ..има черв.цвекло,моркови,овес и разни тревички..ама не искам,нема не искам ,нема недей.Ако сам любима на някои на линия по всяко време ztrendafilova@abv.bg.Абе това не е ли много за визитка?





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор ila (непознат)
Публикувано21.04.08 09:16



здравейте аз съм от вашето семейство оперирана съм от рак на гърдата на 02102007г хистологичните изследвания казват Ядрения полиморфизъм е изразен В най инфалтративната зона на тумора само на 1 зрително поле се намират 4 сигурни митози находката съответства на G3 нискодиференциран инвазивен дуктален карцином......Изследвани 6 броя лимфни възли-във всички се намира склеролипоматозна атрофия-хроничен продуктивен лимфаденит G3 pT1c N0 L1 R0 Диагноза КАРЦИНОМА ГЛАНДУЛЕ МАМЕ СИНИСТРИ Минах 6 курса химиотерапия сега правя изследвания и следва лъчетерапия незнам само дали няма да закъснея с лъче защото последната химия беше на 1703 а за лъчите няма легла а аз съм далече от софия





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: ila]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано03.05.08 23:33



Приветики на ВСИЧКИ , скъпи колеги и колежки по нещастието !
Имам поликистоз и полипоз, наследственни фактори, стресови ситуации...
Следствие - рак на дебелото черво рТ2 N0 Мх, оперирана 28.02.2006г в частна хирургична болница "Проф.Темелков" - Варна / изключителни професионалисти и хуманни лекари и мед.сетри ! / , от 6 назначени курса химиотерапии издържах 4, много странични действия - непрекъсната диария, възпаление на шевове и външни и вътрешни, перикардит и др.
Както ВИНАГИ приех САМА решението да спра химията, последствията ще се чуят...
При колонскопия /още по време на химията/ са намерени нови полипи "атипични" - рецидив с ? - отстраних ги във ВМА-София, където вече редовно правя контролки с колонскопия / хуманно - с пълна краткотрайна упойка ! а не като в Плевен - с "инквизиция" /
През март 2008 при контролни прегледи /само 3 нови полипа и всичко друго е ОК ! / изведнъж се вгледаха в рентгена на гърдите, след това скенер, сцинтиграфия в Плевен + последваща сцинтиграфия в Онкоцентъра /Дървеница/ - мета или нещото във второто ребро от лявата страна...
Имам вече 5 операции по моето скъпоценно тяло /3 коремни, гърдата, щитовидната жлеза/, но аз съм като котките - имам още 4 живота


След като съм вече от тази страна на барикадата-РАК определенно се промених, всеки ден различно издържам на теста с полу-празна или полу-пълната чаша

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор ana63 (непозна)
Публикувано19.05.08 18:02



име: Светла
години: 44
диагноза:Майка ми е с нискодиференциран бъбречноклетъчен карцином,светло клетъчен вариянт,отстранен ляв бъбрек,но с разсейки с белите дробове.
диагностирана : март 2008
девиз: Вяра и Доброта
Обичам книгите
e-mail : bloomstar@abv.bg

vqra i dobrota


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано28.05.08 13:09



На 42 г съм.
1990г , диагноза карцином на белия дроб.Проведени редица изследвания.Решението:
за операция и дума не може да става.
Проведен 1 курс на химиотерапия и половин на лъчетерапия.
Един професор от София даде надежда, че след химиото и лъчетерапиятя ,ако има подобрение , може да се опита да направи нещо(операция)Но след химиотерапията се влоших драстично, килограмите ми бяха около 50 , впоследствие и по малко.
След прекратяване на лъчетерапията следствие на редица изследвания на няколко места (бронхоскопия, биопсия , КАТ и др)
бях изписана безнадеждно с диагноза Т4N3M1(метастази в черния дроб, костите ,мозъка, трахеята ,хранопровода, прешлениете на гръбначния стълб и др.)
От тогава минах на самостоятелно лечение:
гладуване с вода, чай,
пиене на газ, водка с олио(около година и половина)
алое вера+вино +черен оман
и много много други методи
В момента се чувствам добре ,нямам никакви оплаквания(освен главоболие от време на време и други не особено тревожни)
Много обичам бира и почти не минава ден да си пиивам:)А и гледам ,че добре ми се отразява(и така съм от 12-13 години)
Макар ,че избягвам максимално пърженото , много обичам бира със цаца(и всякакви видове риба) и от време на време си го позволявам.
Последната година гледам, че по магазините се продава жива бира и почнах от нея да пия ,струва ми се ,че още по добре ми се отразява.
Успех и здраве на всички:)



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторaskuel (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 08:21



ВербаскумНужно упомянуть о сортах ещё одного растения,
ima takova rastenie



Тема Re: Веселанови [re: vesela.bg]  
Автор mayflowerbg (непознат )
Публикувано08.06.08 14:49



Здравейте!

Име: Мая

Диагноза: Инвазивен дуктален карцином, 2 стадий; фамилна обремененост.

Лечение: квадрантектомия на ДМЖ и отстраняване на аксиларните лимфни възли (сега може да се каже, че имам две леви ръце

) Почти веднага след операцията ме подложиха на лъчетерапия, а след това ми предписаха Тамоксифен, който изчезна от аптеките, а Нолвадекс е три пъти по-скъп. Лекувам се в Онко-диспансера Бургас, но живея и работя в Котел.

Имам две деца и трима внуци--в Бургас и София. Съпругът ми почина от масиран инфаркт два месеца преди да ми поставят диагнозата. Тръгнах на работа почти веднага след лъчетерапията, защото нищо друго не ми остава, пък и заетостта предпазва от черни мисли.

Хобито ми е художествена фотография, хайга, хайку и всякакъв вид друга поезия. Доста мои неща са публикувани в различни онлайн издания. Имам куче и котка, които оставям на съседите, когато заминавам за Бургас.



Тема Re: Веселанови [re: mayflowerbg]  
Автор petq.h (съпричастна)
Публикувано08.06.08 21:26



Здравейте и от мен!

Име: Петя
Тук съм заради баща си, преди месец откриха рак на бял дроб все още за момента не уточнен точно какъв: за сега в диагноза пише: АТИПИЧЕН КАРЦИНОИД (НЕВРОЕНДОКРИНЕН КАРЦИНОМ). Баща ми е на 69г. Насрочена ХТ с Етопозид. Вероятно става въпрос за дребноклетъчен рак (за съжаление), защото при по-прецизното второ изследване на биопсията е описано наличие на дребноклетъчен малигнен бластом.

За сега баща ми се чувства добре, обича да ходи в близката горичка на разходка- всеки ден по 8км.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: dea123]  
Автор plamenstratiev (непознат )
Публикувано13.06.08 21:25



Здравей dea123,много се заинтригувах от всичко написано от теб желая ти много,много здраве и никога повече да не изпадаш в такива ситуации.Ако написаното от теб наистина ти е помогнало ще те послушам и наистина ще опитаме и ние.Но моля те бъди малко по конкретна за другите процедури,които си првила.



Тема Re: Веселанови [re: petq.h]  
Автор marianik (оптимист)
Публикувано14.06.08 21:31



Здравейте всички!
Аз съм Марияна на 36 г. от София.
Съпругът ми е с мозъчен тумор. Има две операции, в момента е на химиотерапия с Темодал.
В този клуб намирам много ценни съвети и мили и отзивчиви хора.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор milena_sm (непознат)
Публикувано18.06.08 12:05



Нужен ми е Taxotere i Xeloda знае ли някой от къде мога да ги купя по-евтино.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: milena_sm]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано18.06.08 12:08



Милена, тук във Визитника пускаме само визитки, не търсим и не коментираме нищо.
Моля те да зададеш въпроса си в отделна тема. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор milena_sm (непознат)
Публикувано18.06.08 12:36



Казвам се Милена. Имам близка болна от Ca Вентрикули на стомаха с метастази на яйчници. Предписаха ни taxotere i Xeloda .
e-mail: milena_sm@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: milena_sm]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 23:49



Никога не бях отваряла визитника и мислех, че всички пишат анонимно.
За мен:
2004 - Ca sygmae, без анус претер, последвала ХТ 6 курса. Редовни контроли в диспансера на София, при последните две все търсят нещо навсякъде и не намират. Инак предходни операции на кисти, перфорилала язва. Може и да е от значение, макар че никой не ме е питал досега, това са мои мисли.
Преди това, но главно - след това особено здравословен (според мен) начин на живот. синът ми -14 г.- ме нарича биоманяк. Е, нищо лошо.
Субективно се чувствам превъзходно, водя динамичен живот, но мисълта за случилото се не ме напуска.
другото съм писала за себе си по темите.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор a32O-3OO (непознат )
Публикувано01.07.08 10:10



Такааа...Ето ме и мен тук.
Казвам се Гергана на 23 години, имам син на 3 години и невероятен съпруг.Толкова за мен. Баща ми има рак на дебелото черво, оперираха го преди 2 години, изкара 6 месеца химиотерапия.Сега има рецидив на същото място.Той е на 52, инженер, любител на авиацията ( като мен)

.Много го обичам и ще се борим.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: flora bg.]  
Автор marian123 (непознат )
Публикувано15.07.08 22:22



Сега ще се опитам да изпратя бележка до Флора, ако не успея и се появя не където трябва, моля да бъда извинена.

Флора, виждам че си от Пловдив. Ние също и тепърва се сблъскваме с проблема...Кажи ми има ли добри онколози тук, препоръчай ми някой доктор, от когото си останала доволна. Благодаря



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: marian123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.07.08 22:55



Така не се пускат лични бележки. Пуснала си постинг не където трябва.

Но тук няма да се обясняваме как се пускат бележки.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 16:43



здравейте аз съм Мими.Оперирана съм от злокачествено образувание на слюнчената жлеза и метастази в лимфните възли.Лекарите казват че най вероятно всичко е изчистено но човек винаги си има едно наум.
невероятна оптимистка съм
и както някой беше казал тук във форума нема начин да нема начин


mimi_iv@mail.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор radost_78 (непознат)
Публикувано24.08.08 16:51



Име: Радостина
Диагноза: Ca rekti pТ2 N0 M0
Оперирана - 26.09.2007г.
Проведени 6 курса XT



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/ ВЕСЕЛИНнови [re: marianik]  
Автор arhitekta (непознат )
Публикувано28.08.08 00:45



Привет на всички.
Аз съм Веселин от София. Виждам ,че тук сте главно жени, но реших да се престраша и да участвам в клуба ви. Ще се радвам ако ме приемете във вашето общество
Опериран съм от рак на ларингса през септември 2007год. Извадена ми е едната гласна струна, поради което гласът ми доби мафиотски тембър.
Оказа се обаче че съм имал и втори ,много малък тумор /естествено злокачествен/, който не бяха забелязали и решиха да го премахнат с лъчетерапия. Стопиха го през декември миналата година. Поради това ,че съм непоправим оптимист понесох много добре и двете премеждия. Бях наистина радостен, че успяха да спасят част от ларингса, защото в противен случай сега нямаше да мога да говоря, а това го преживях в болницата -около 20 дни след операцията бях с временна канюла , та знам какво е. Макар, че ако му дойде на човек до главата ще види,че и така се живее.
През месец май тази година при контролен преглед при уролог се появиха съмнения за тумор на простата. Както си му е реда -маркери, биопсия, компютърна томография, сцинтиграфия на костите и....ето ме с хистологично доказан карцином на простатата със съмнения за съвсем начален стадий на разпространение в костите.
Назначено лечение: ЗОМЕТА, СУПРЕФАКТ ДЕПО И БИКУСАН
За сега се чувствам добре. Нямам болки
АЛТЕРНАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ -МЕЙТАКЕ, АГАРИК, КОРИОЛУС, РЕЙШИ /Ама при тия цени на които ги продават сигурно скоро ще ги поизоставя/
ЕЖЕДНЕВНО СОКОВЕ -КАКВОТО ИМАМ ПОД РЪКА -моркови, червено цвекло, ябълки, круши....пробвах и пъпеш -екстра е.
ВЗЕМАМ СЪЩО САМЕНТО И ЛЕНЕНО МАСЛО
ПРОФЕСИЯ -АРХИТЕКТ
БИВШ ПУШАЧ /по 3 кутии/
отказах ги безпроблемно и от раз с 2бр. процедури от електроимпулси в ушните миди. Вече повече от година не се и сещам за тях. Тези които ме познават не вярват че пушач като мен е възможно да ги откаже. Аз също не вярвах, но се случи.
Женен съм, имам чудесна жена с която сме съученици от първо отделение, но с която ми е винаги приятно да съм заедно въпреки дългогодишния брак. Имаме син, снаха и .....дай-боже всичко да е наред -през ноември бебче /внуче разбира се/
Имахме и куче , но на седемнайсет години ни напусна. Още тъгуваме за него



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано29.08.08 00:30



Казвам се Паулина на 41 год.от София , с диагноза от 2006 г - хронична миелоидна левкемия.Лечение с Хидрея чакам отговор от Министерство на здравеопазването за лечение с Гливек.имейла ми е polyushya@wp.pl



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор bijop (непознат )
Публикувано06.09.08 13:38



Радост съм, на 28 г. Чета форума заради майка ми, която е оперирана от рак на гърдата през 1991 г. в Исул. Проведена лъчетерапия предоперативно и след операцията - химио- и лъчетерапия.
През юли тази година се откриват разсейки по черва и перитонеум - съвсем случайно при операция от апандисит. В момента е на червена химиотерапия и я понася сравнително леко.
Тук открих много полезна информация и се радвам много, че намерих форума.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор krasani (търсеща)
Публикувано11.09.08 20:12



Здравейте, момичета и момчета!
Казвам се Ани. На 49 съм. Омъжена от 30 г, с две дъщери на 27 и 16 г. И два внука, на 2г 4м и 5м. Отдавна се каня да стана член на клуба, но все не намирах време да пиша. Благодаря, че ви има! Благодаря за полезната информация и най-вече за чудесната класификация, за да може всеки да намира лесно това, което го интересува! Поздравления за това, Весе!
И така: Диагноза рак на гърдата, открит декември 1999, 6 ХТ преди операцията, операция юни 2000, изваден само тумора, около 4.5 см, и 32 лимфни възела под мишницата, не знам колко са били положителни, следват още 4 ХТ, и 33 радиотерапии. 5 г Тамоксифен, 2 г Аримидекс.
Всичко добре до април тази година. След профилактичен скенер на костите открити доста мети в костите, ребра, гр. стълб, гръдна кост, череп и ставата на десния крак. Последвал СТ скенер на вътрешни органи и хоп, нова находка-мети в черен дроб. От 4 мети, само 2 са положителни. Едната 2.5 см, другата по-малка. Датата 7- май ми е черна. Тогава научих резултата. Та значи не на пътечката отново, а направо на булеварда.
Няма да ви описвам отчаянието, което ме обзе след тези новини. Всеки, който се е сблъскал с това знае какво е. Изведнаж рухнах психически, нямах сили да ходя, не можех да се храня, гадеше ми се непрекъснато само като ми замиришеше на храна, отслабнах 7 кг за 1 месец, загубих съня си. Постоянно нещо в мен повтаряше: " Ти ще умреш..." А само месец и нещо преди да науча новината ми се беше родило второ внуче и аз се надявах да помагам на дъщеря ми, защото първия ми внук беше на 1г и 11м и много и е тежко да се справя сама. Но Уви.... Ние предполагаме, но Бог разполага....
Мина известно време докато се адаптирам и добре, че вярвам в Бог с цялото си сърце и душа и Словото МУ казва: "Всичко каквото поискате в молитва вярвайте, че сте го получили, и ще ви се сбъдне." (Тук не агитирам на тема религия, само казвам аз какво вярвам.

) И аз повярвах това с цялото си сърце и това ми даде надежда, сега спя вече добре, чувствам се здрава. А и нищо не ме боли.
Разбира се и благодарение на този клуб, който също повдигна духа ми много. Първо прочетох темата: "Мета в костта" и се възхитих от силния дух на Весела.
Весе, здравей! Може да помниш, писах ти е-мейл през юни. По-късно прочетох, че точно в този период си била след операцията, притеснявала си се, а и аз допънително те притесних. Извинявам се!
На 11-ти юни започна първата ми ХТ. Понасям ги добре, няма повръщане, няма растройство, само 2 дена след голямата получавам болки в костите, понякога вдигам и температура, 2 пъти до сега и ме болят мускулите, сякаш съм настинала, но вземам Тайленол #3, той е с Кодеин и не чувствам много болки, понася се. До сега само веднаж, след 4-тата ХТ ми бяха паднали левкоцитите, та ми отложиха малката ХТ. Сложиха ми и порт, та от вчера от там ми вливат и е много удобно.
Вливат ми: Таксол - 500 мл, Зомета - 100 мл и Гемзар - 250 мл и на следващата седмица само Гемзар, после 1 седмица почивка и пак отново.
Ами това е засега. А то като погледнах цял ферман съм написала
Няма да се сърдите, че ви занимавах толкова много с моя проблем, нали? Надявам се да ме приемете в клуба ви.
Привет на Пловдивската група , аз също съм от Пловдив, но от 10 г живея в САЩ. Който желае да ми пише: krasani58@yahoo.com

Редактирано от krasani на 11.09.08 20:31.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: krasani]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.09.08 20:42



Здравей Ани. Радвам се, че вече се включи. Не очаквай тук във Визитника отговори, тук само си пускаме представянето и не коментираме. Така че давай в другите теми. Мен специално ме интересува къде ти поставиха порта и подробности, ама отвори нова тема и пиши там. Не тук. Ок?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор ren51 (непознат )
Публикувано12.09.08 03:30



След около2 месеца бродене по клуба, да се представя и аз/не знаех,че трябва,за това помогна Калояна/
Райна
57год, зодия рак/аксендент рак/ и затова от рак не се боя
омъжена/идеален съпруг/ ,2/ хубави разбира се/ сина
и "лоша мама" с рак на гърдата трипъл негатив/ ХЕР2,естрг,прог,отрицателни/
без разсейки при операцията,агресив,прогресив - според доктора и едни/като обриви/малки удебеления по кожата/т.н. мета по кожата/ появили се след 1-та химио
Различни сокове,чайове,ядки, но на принципа"какво чула, опитала/
С този клуб ми е добре,защото нещата са систематизирани и по-важното можеш да си правиш изводи кое е полезното за теб,базирайки се на споделения от вас опит
девизи куп:никога не казвай "никога", а "не може" изобщо
учи се докато си жив
а за всички вас НАИСТИНА
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА!!!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторendur (Нерегистриран)
Публикувано15.09.08 23:00



zdravei jull kak moga da se svar*a s teb?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: endur]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.09.08 23:06



Като се регистрираш и пишеш в клуба, а не тук във Визитника и задължително на кирилица



Нема начин да нема начин!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторendur (Нерегистриран)
Публикувано16.09.08 00:02



Здравейте
Казвам се Владимир и съм на 33 . Тук сам заради татко който е на 57 години и има рожден ден след седмица.
Оперираха го преди седмица и премахнаха тумор от дебелото черво като изразяха голяма част от него и го изведоха през корема. Откриха разсейки в десния лоб на черния дроб които според лекарите са нелечими. Въпреки всички песимистични прогнози с цялото семейство сме решили да опитаме всичко възможно и да не се отказваме. Той още незнае за прогнозата си и много ни е страх,че като му кажем ще падне духом, но рано или късно ще трябва да разбере. Бих искал да помоля, който може да помогне със съвет и най вече с информация за алтернативни добавки, билки, медикаменти които имат ефикасно действие и биха му помогнали да ми пише на емайл: endur@abv.bg. Благодаря!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: endur]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.09.08 08:40



Влади, имах предвид да се регистрираш като потребител. Така ще можеш да получаваш лични бележки. Става за няколко минути. Вляво на страницата, дето пише "Вход" - регистрация.



Нема начин да нема начин!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторMapинa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 03:24



Много съм възрастна, почнах 70 години. През 2005 операция от рак на гърдата,химиотерапия, лъчетерапия, нолвадекс 3 години, спрях го по мое желание, причини ми хиперплазия на ендометриума, сложих си ваксината на Спартак Хаджиев и смятам да продължа с нея. Преди близо двадесет години загубих единствения си син от рак, беше на двадесет и три години, блестящ студент по история. Познавах Весето и мнсго я обичам. Съпричастна съм към всички майки като мен и към всички страдащи. Не пишех във форума, но сега прописах.Според доц. Гаврилов съм в ремисия.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Mapинa]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано24.11.08 15:36



От 1-2 месеца чета вашия форум и пиша от време на време. Казвам се Диана Стоянова Димитрова и съм на 61 год. от София. През 2002 ме оперираха гинекологично и след изследване на извадения материал / тотална хистеректомия/ установиха умеренодиференциран карцином на ендометриума, стадий 1 в. Лимфните възли по време на операцията не са ми проверявани, а и до сега само на ехограф. Претърпях 8 лъчетерапии , 6 месеца пих хормонални. След това само на контролни проверки в онкодиспансера в ЖК "Младост" и съвсем малко хранителни добавки / алое аборисценс, триовит, неоксид.../
Съпругът ми почина на 02.02.2007 от рак на дебелото черво с метастази в черния дроб, година и половина след операцията. Бяха му направени 9 курса химиотерапия.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от diana1OO на 24.11.08 15:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от diana1OO на 24.11.08 15:50.



Тема Миминови [re: vesela.bg]  
Автор mimozitta (непознат )
Публикувано01.12.08 16:25



Здравейте,
Казвам се Мими
Години:27
Смятам за живея до: 127 години
Диагноза: През 2007 год. карцином на матояната шийка с мета в десен лимф
Оперирана във ВМА-София от доц. Никола Василев
При операцията ми отстраниха матка, маточна шийка както параорталните лимфни възли, след което е установено лимфа който има мети е изчистен успещно до мастна тъкан.
Нямам деца, но съм омъжена. След операцията рещих да вдигна сватба напук на врага и сега ми е кеф. Правена ми е от платинената химия и 30 лъчетерапии в Онкото София. Пия антиоксиданти, отвара от коприва, невен и бял равнец, мултитабс, черен бъз, сок от моркови и червено цвекло, както ям и ябълки.
mimozitta@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор krem4eto_8O (непознат )
Публикувано09.12.08 09:46



Здравейте всички!
Казвам се Кремена и пиша тук заради моята мила майчица!
Преди няколко месеца получи кървене и отиде на гинеколог,направиха цитонамазка и се оказа 3а група.До тук добре,последва биопсия,чиито резултати бяха,че няма наличие на ракови клетки.Успокоихме се всички и продължихме да си живеем по старому,но на мама проблемите не отшумяваха и един ден се качи на автобуса и отиде в София,хем на гости на нейна братовчедка,хем и да направи консултация със специалист./Пропуснах да отбележа,че сме от гр.Елхово,обл.Ямбол/.Там,при проведени прегледи и направен скенер ни казаха страшната диагноза-Авансирал високо до умерено диференциран,инвазивен,сквамозоклетъчен карцином на маточната шийка 3в стадий.От тук нататък започнаха мъките: не поискаха да я приемат в никоя болница в София,от Онкото в Дървеница са и казали да се прибира и да ходи в Бургас,защото Елхово сме били към диспансер в Бургас,докато след 2-3 дни
ходене по мъките из София,мама просто спира да уринира,2 дни нищо.Приемат я по спишност в Пирогов с 1037 креатинин в кръвта при смъртоносните над 1000.Всички бяхме в луда паника,просто немога да ви опиша.
Беше с катетър,дабъл джи и през ден на хемодиализа,а по тумора никой нищо не правеше!!!!!

След като я стабилизираха малко я отпратиха да се прибира в това отчайващо състояние!Закарахме я в Бургас, там какво е не искам да говоря!Някъкъв АД!!! Направиха 30Gy лъчелечения на малък таз и от там операция,но не на тумора ,а на уретрите-изкараха ги отвън и сега пишка в 2 торбички.А тумора стои,опитваме всичко-хр.добавки,билки,сокове и какво ли още не,незнам,отчаяна съм,имам семейство и дъщеричка на 6г.,а просто нямам сили,опитвам се да вдъхна кураж на мама,но аз самата на себе си не мога да дам!!!!Лекарите просто отказаха да оперират тумора-Това е!

Поздрави на всички и ви пожелавам да оздравеете и забравите за ужаса"рак"!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: krem4eto_8O]  
Автор milkibg (непознат)
Публикувано30.12.08 00:48



име : Милен
възраст : 33 год
диагноза : Аденокарцинома с разсеики в плеврата.
Засегнати 2 лимфни възела
IV стадии
открит : VI .08 - poradi vlizane v bolniza s plevrit - voden.

варианти : химиотерапия
операция : НЕВьЗМОжНА заради разсеиките

ТЕРАПИЯ : VII . 08 химиотерапия 3 цикъла със 4исплатина ,
джем4итабин , епируби4ин

2 цикъла с алимта

много е сложно с кирилица .....като охлув пи6а ....6те довър6вам ътре.....:)

поздрави на вси4ки


Редактирано от milkibg на 30.12.08 01:32.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: мими]  
Автор panterata68 (непознат )
Публикувано02.01.09 14:20



ЗДРАВЕИТЕ,казвам се НЕЛИ и съм от КАЗАНЛЪК.На 29.10 2008г ми откриха карцином на шииката на матката с ст.2б без метастази,имам направени 15 лъчетерапии и 3 химио в СТ.ЗАГОРА,сега заради празниците съм в застои заради което се плаша,че нишо не се прави за заболяването ми,пия разни билки и това е.Сега на 05.01 пак влизам в СТ.ЗАГОРА за продължаване на лъча но после незнам какво следва,защото ми казаха в СОФИЯ че все още не съм за операция



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: panterata68]  
Автор mimozitta (кукуряк)
Публикувано02.01.09 14:22



Здравей Нелка, добре дошла при нас.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Mapинa]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 09:07



Здравете!
Най-сетне и аз реших да се включа в клуба. Моята история е следната: рак на дебелото черво,мета на черния дроб. Две операции, резекции на дебело черно и десен лоб на черния дроб, химиотерапии. След контрола на скенер сега имам вторична резия на ляв лоб на черен дроб и паракавална лимфаденомегалия. Чакам консултация с лекаря, който ми оперира предния път черния дроб. Дали има някой със същото порожение като мен? Бих била благодарна ако ме се обади!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: mimozitta]  
Автормeчo пyx (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 20:11



Здравейте, преди четири години мой любим човек беше опериран от рак на белия дроб. Аз съм лекар и не вярвах в чудеса, но през тези години всичко вървеше добре, нямаше усложнения. Преди шест месеца се установиха метастази в мозъка, последиците от които са редки частични гърчове и вяла пареза на ръката, а напоследък и промени в походката и единия крак... Трудно ми е, защото човекът е силен и интелигентен, знае всичко за състоянието си... Не иска да притеснява обичаните от него хора, а ние се тревожим за него... Вие как се справяте с проблемите, пишете ми нещо, някак си е по- леко, ако споделиш със сродни души, които имат същите проблеми... Поздрави на всички вас, пред които се прекланям...



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: мeчo пyx]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.01.09 21:21



Моля да преместите постинга си в съответната тема - "Рак на бял дроб и мета в главата".
Във "Визитника" хората само се представят, но не си поставят проблемите.
В темата, в която ще пишете, ще прочетете доста информация, а и там влизат хора със
сходни проблеми! Ето линка:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: milkibg]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 03:17



Чета и пиша в клуба защото дъщеря ми се разболя.
2005 август- операция в Майчин дом - съмнения за киста с тежък възпалителен процес, при отварянето - тумор на тънките черва - доброкачествен, с некрози, хистологията - нетипичен възпалителен процес

2008 25 септември - операция в Пирогов - множество вретеновидни тумори, прораснали в оментума и цялата диафрагма.Имунохистохимично изследване - вретеновидно клетъчни тумори отговарящи на ГИСТ (гастроинтестинални тумори) с умерен малигнен потенциал.Стадий - IV

Скенер от 24.10.2008 показва разсейки, малки в черен дроб

От 07.11.2008 пие Гливек

Скенер от 05.01.2009 показва лека редукция на размерите им и поради по-добрата разделителна способност на апарата при второто изследване - по голям брой на малките образувания, също и съвсем малки образувания пред пикочния мехур, които при 1-вата КТ не са отчетени

От София сме, насочени сме към ИСУЛ, алекуваме се в къщи защото това са хапчета, не ни разрешават никакви билки, фунготерапия, детоксикация и всички тези неща с които онкоболните си помагат за да не се пречи на лекарството да работи.Караме на сок от моркови и цвекло и добра храна.

e-male: julito63@abv.bg
youlianapopova@yahoo.com



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: mama]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 03:29



Mama, стискам палци за детенцето. На колко е години? Ако искаш обаче да ползваш клуба 100% за полза на детето - регистрирай се - така всеки може да ти дава и лични препоръки и ти да питаш по-специфични неща.

Не е ли време да спим и двете?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Dimana64]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 11:03



Благодаря ти! На 25 е и ми е като ангелче!Ще се регистрирам, пак някоя нощ, докато диря чудодейното хапче...



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: mama]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.01.09 15:30



Моля ви, момичета, и на вас ли трябва да казвам, че Визитника има друго предназначние?!!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Автормeчo пyx (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 20:42



Благодаря, Джули! Аз съм нов посетител на клуба и правилата не са ми съвсем ясни, така че благодаря за упътването! Намерих много информация, надявам се да мога и аз да помогна на някого като съучастник в една беда и като лекар... Като чета вашите мнения и преживяното от вас си мисля, че в България има много смели и достойни хора! Поздрави за теб и за всички, които неволята е отвела на тези страници!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторstokrotka (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 01:07



Здравейте на всички смели и непоправими оптимисти в този форум. Много съжалявам, че не ви открих по-рано, но кой да е мислил, че и на него ще се случи нещо подобно, но... Майка ми вече 6 години ходи по операции, а сега стигнахме и до химиотерапия. Дотук не бяхме стигали преди и на мен, и на сестра ми ни е много мъчно, че всичко това се случва, объркани сме и много уплашени. Когато намерих този форум, поне се успокоих, че има и други, които се борят, вие направо ми повдигнахте духа 100 пъти. Благодаря ви много!!! Ще кажа само, че съм на 26 години с много непокорна и луда майка

. Тя цял живот не се погрижи за себе си, а сега се опитваме да й набием в главата, че трябва да промени начина си на живот и да помисли малко и за себе си, но нищо не помага, поне за сега, обаче сме оптимисти и вярваме в пълното излекуване на всеки, стига да има воля и жажда за живот. Поздравявам ви и ви благодаря, че сте създали този клуб.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: stokrotka]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.01.09 15:20



Привет, радваме се,че си ни открила, защото можем да си бъдем взаимно полезни! Съветвам те да се регистрираш и да представиш по-подробно случая на майка си - вид и стадий на заболяването, какво е в момента положението й, къде и с какво я лекуват и пр. Ако искаш, прочети и други "визитки", за да се ориентираш по-добре. В Справочника (постоянна тема на първата страница горе) има списък с различните видове карциноми, така че когато решиш да пишеш за заболяването на майка си, те
моля да влезеш в съответната тема. Така със сигурност ще те четат хора, които имат сходния проблем, а и по този начин ние подреждаме архива си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор mogo_p (непознат )
Публикувано17.01.09 01:41



Здравейте,казвам се Маргарита.Съпругът ми е диагноза:глиобластом,той е на 34год.Имаме две дечица на 3 и 8 год.Водя тази борба от една година.Тумора не подлежи на операция,но проведохме химио с темодал и лъчетерапия.Досега се справяхме успешно,но тумора явно надделява.Така ми се иска да го победя.Радвам се че ви има.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: mogo_p]  
Автор lululu12 (LYUSI)
Публикувано17.01.09 14:29



има такава тема!можеш да получиш доста информация от там!моята мама страдаше от същия звяр.с каквото мога ще ти бъда полезна!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: lululu12]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано26.01.09 00:55



Здравейте!Да се представя и аз .Новоизлюпена клубарка съм от Ямбол с РМЖ
Открита бучка в началото на юни 2008 и след мамограф и ехограф диагнозата беше киста.Пих 3 м./по съвет на хирург от Ямбол/хапчета Мастодинон .След консултация в Стара Загора с хирург рашихме да махнен образованието.Пет дни след операцията излязоха лошите резултати,оказа се рак.Последва цялостна мастектомия на 11.11.2008 г. на дясна гърда в Стара Загора и след това 25 лъчотерапии проведени в Бургас.Чакам за хорномотерапия .Т1М0Н0 , II стадий ,положителни рецептори и HER2- ./поне за сега,ще правя контрола/
37 г.,семейна ,имам 2 прекрасни дъщери на 19 и 12г. и едно сладко малко внуче на 6м.
sars_@abv.bg



Тема С. Боневанови [re: tinker.bell]  
Автор s.boneva (нова)
Публикувано28.01.09 22:29



Здравейте и от мен!
Казвам се Сашка Бонева. Тук съм заради майка ми на 61г.
Диагноза: 05.2007г. Плоскоклетъчен карцином на МШ 2-ри стадий.
06.2007г - направени 15 ЛТ
07.2007г - операция, тотална хистеректомия и промяна в 1-ви стадий без метастази
08.2007г - 10 ЛТ
Година и половина -ок,
ДА, АМА НЕ
11.2008г - влагалищен рецидив, направени ренген и скенер на бял дроб, съмнения за метастази около 5-7 на брой, биопсия през носа в бял дроб-резултат отрицателен
12.2008г - 5 ЛТ
01.2009г. I-ва ХТ, проблем с незадържане на урина (за това помогнете, ако можете, писах в темите)
Следват още 5 ХТ
Добавки: Натанал, Герисан, бирена мая, смес алое мед и вино, ДЕОДАН, който тепърва ще опитаме, плодове, чайове и сокове
Тук научих доста неща. Благодаря, че ВИ има!
Желая от сърце успех на всички!



Тема Re: С. Боневанови [re: s.boneva]  
АвторMiss_Smart (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 00:21



Мама е болна. Рак в белите дробове, 9 метастази в мозъка, също и в черния дроб.
Не е провеждана химиотерапия, защото го откриха твърде късно.
От три месеца сме ту в болница, ту у дома. Аз се грижа за нея изцяло.
Правени са вливания Манитол, но те имат много кратко въздействие.
В общи линии лекарите се учудват, че все още диша и е жива.
Аз правя всичко възможно нещата да останат така....докато не дойде края.
Крайна цел- да не я боли (ако е възможно) и да умре в прегръдките ми, обичана и закриляна.

П.С. Никога няма да си простя, че не й се наложих да спре цигарите преди време.

Момичета, всички вие сте силни, обичащи, но най-вече ОБИЧАНИ!
Гордея се с Вас!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: tinker.bell]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано03.02.09 11:51



Привет на всички в клуба.От София съм 52г.Оперирана от рак на гърдата март 2007г,1 полож.лимфен възел.Химио :червена четири,два таксола един таксол+цисплатина.лъче 23.Тройно отрицателна съм,не пия хормони така под наблюдение съм само на контролни прегледи.Работя,чета форума,не пия никакви добавки .По време на лечението пих морковен сок и сега го пия но само неделя сутрин.И-мейл:milchop@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор serpionova (непознат )
Публикувано05.02.09 23:03



Zdraveite kazvam se Rumqna Hristova predi 3 godini me operiraha okaza se karcenom na piko4en mehur posledvaha obi4ainite terapii prostete no zabravih ot Sofiq sam na 39 godini sam imam dvama ve4e porasnali sina ta kakto kazah posledvaha terapiq sled edna godina pri kontrolen pregled o6te edna operaciq no mai lekarite izbarzaha histologiqta ne pokaza rakovi kletki iskam da govorq s nqkogo po tezi vaprosi ne da se oplakvam za6toto vsi4ki nie prejiveli tova sme dostata4no silni no imam nujda ot srodni du6i obi4am vi rumi690409@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано16.02.09 12:13



Аз съм мама на 5. момиченце,което е оперирано 2 от мозъчен тумор.Отказахме традиционата медецина и се лекуваме с нетрадиционни начини.Засега се справяме някак си,дано да продължаваме все така.Борим се,и се надяваме че тази гадина ще изчезне някой ден.Зарегистрирах се и новото ми име е ZvanZvan,не приемаше старото ми име,затова избрах това.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано18.02.09 10:46



Здравейте! Казвам се Десислава и съм от Г.Оряховица! Проблемът, за сега поне, не е при мен, а при баща ми!Откриха му рак на хранопровода! Няма разсейки, изследванията са добри, на 56 год. е!Предстои му операция! Ще съм благодарна на всеки, преживял подобно нещо да сподели с мен какво се случва по-нататък, има ли шансове, рецепти за евентуално подобрение. Мейла ми е dtp_04@abv.bg .
Извинете ме ако не съм огледала достатъчно добре и има такава тема ,но гледам да пиша на повече места, защото нямаме много време! Изтрийте поста ми ако е необходимо и ме насочете къде да търся!
Благодаря на всички предварително!

Редактирано от desinda78 на 18.02.09 11:05.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор mer4o (непознат )
Публикувано20.02.09 11:51



Здравейте!Казвам се Мария Иванова, оперирана съм миналата година от рак на гърдата.Искам да се включа във вашия клуб.Ще ми бъде приятно да разговарям с хора,които имат същия проблем..Поздрави на всички!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: mer4o]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.09 15:11



Здравей, мила! Сигурна съм, че тук ще намериш приятели за съвети и помощ. Можеш да отвориш Справочника (тема на първата страница) и да потърсиш информация, която ти е необходима (има конкретно за Рак на гърдата). Пак на първа страница има и тема "Алтернативи за рака", където са събрани различни рецепти според диагнозата. Съветвам те да четеш и другите теми (ако имаш време), защото често в тях върви информация, която е важна за всички.

Желая ти успех!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано27.02.09 18:13



Здравейте!2005г,октомври поставиха на майка/53г. тогава/ ми диагноза туберколоза.Кашляше от около половин година преди тва,без да си обръща внимание.Чувстваше се добре,работеше.След лечение от 2м. се оказа,че диагнозата е поставена само по ренгиновата снимка,без нито едно от 4-те иследвания,които се правят да е било положително.Резултат-влошено състояние,вече не можеше да направи повече от няколко крачки,силна кашлица и умора.На 3.01.06г. постъпи в болни ,поставена диагноза рак на бял дроб Т4.Започнахме ХТ с гемзар и платина,много трудно го понасяше,повръщаше постиянно.След втори курс влошаване,получи плевмоторакс-лекарите казаха,че ХТ не може да продължи,да ляга и да чака...Вече беше на легло...Тогава,ние сме от Варна,д-р Таскова обеща да опита лечение/всички ни бяха отписали/.Започнахме ХТ с таксол и карбоплатина,6 курса,+сокове+билките на бай Димитър+авемар+кезе мляко.Резултат :ремисия 6м,майка ми започна да се разхожда,да си чисти и готви,чувстваше се мн.добре.После почина баща и ,не можа да го понесе,болеста се върна ,не успяхме да я увладеем или тя не искаше да се бори-намираше много причини за това и вече 9м. откакто я няма.
1м. след поставянвто на диагнозата и последва и тази на баща ми-рак на дебелото черво,открит случайно и съвсем рано,операжия без друго лечение,2г. беше добре,преди 2м. му откриха и премахнаха няколко полипа.
Стана дълго и объркано,съжалявам,затова не писах досега/много е трудно/.Но редовно чета,задавала съм въпроси,а и сама открих много отговори ,за което съм ви изключително благодарна.Може и да не вярвате,но ви чувствам много близки.Ако мого да помогна с нещо,питайте,с радост ще го направя!
Бях си обещала ако майка ми живее да забравя за лекарскатагрешка от първоначалната диагноза ,но ако я загубим да съдя докторите.Сега мисля непрекъснато за това...



Тема Re: Oli.kнови [re: oli.k]  
Автор renetage ()
Публикувано27.02.09 21:33



моля те пиши колко седмици си била на таксол, как си сега и с какво продължи, сега на какво си, аз също минах такава програма, ако искаш на поща



Тема Re: Oli.kнови [re: renetage]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.02.09 22:26



Този разговор моля да продължите в съответната тема.
Това е ВИЗИТНИК само за представяне.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторизropялa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.09 13:04



Здравейте.Не съм писала в тоя клуб отдавна,защото при мен всичко беше наред до този момент.Но сега вече и аз я втасах както казва мама.При направената сцинтиграфия се установи активен метастатичен процес в скелета.ТМ са 333единици.Започнах вливки със Зомета.Не знам какво следва от тук нататък.Между другото съм оперирана от рак на гърдата преди 3години.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: изropялa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.03.09 13:27



Най-полезно за теб ще бъде да четеш и пишеш в темата за рак на гърдата:

. Това е третото й продължение, но има посочен линк към № 2, а в нея - към № 1. Така ще можеш да проследиш всички постинги по въпроса.

Обърни внимание и на постоянната тема на първа страница: "Алтернативи на рака". Препоръчвам ти да прочетеш специално темата "За газта", която в момента е много актуална.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторизropялa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.09 08:16



Мила juli,благодаря ти от сърце.Много често влизам в темата за рака.Наистина съм изчела всичко по случая.Още веднъж благодаря ти много за отговора.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: emily999]  
Автор caramia_ (непознат )
Публикувано17.03.09 14:39



Здравейте,
Казвам се Теди. Следя форума основно заради майка си. Миналата година сама си откри бучка на лявата гърда. Изчакала две седмици с надеждата да е фалшива тревога, но уви, оказа се карцином. Естествено, оперира се юни 2008г. Обясниха ни, че няма прорастване в съседната тъкан и по лимфните възли. Минахме (казвам "минахме", защото така го чувствам) 6 химиотерапии и 25 лъче. ХЕР2 3+, продължаваме с Лапатиниб.
През цялото това време се опитвах да бъда подкрепа и успях, благодарение на всички вас! Благодаря ви!





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор porednatajertvaRMG (непознат )
Публикувано08.04.09 14:13



Здравейте, ето и моята визитка:
име:Мария
възраст:37г.родена и живея в София, омъжена от 16г. /все още много обичаща съпруга си/ имаме син на 14 години.
Диагноза:РМЖ;стадий ІІ В Клинична група 2 МКБ С50+1
Оперирана: октомври 2008 г.от доц.Гаврилов. До момента 6 ужасни химии в онко диспансера с ФЕК/течностите бяха две - червена и безцветна/, предстои ми лъчетерапия в онкологията и хормонална, която още не е определена.
В резултат на лечението и престоя ми у дома съм + 8 кг.
Все още не мога да контролирам внезапните си емоции на ужас, страх, нещастие и т.н. подобни чувства, породени от болестта и живота си в Родината . До сега оцелях благодарение на близките си и този форум.
Поздрави!

адрес:mimi01@gbg.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор mama27 (непознат)
Публикувано29.04.09 10:22



Привет и от мен Надежда. Тук съм заради майка си. Има бучка в гърдата. В момента е на първична химиотерапия-червена /от 4 до 6 курса/. Ще я оперират през юли или август. Присъединявам се към вас за да се заредя с положителни мисли и да премахна депресията. За съжаление не мога да се израдвам качествено на майчинството/имам син на почти 2 месеца/, заради заболяването на майка, а тук открих много ведри хора. Дано да се заразя от вас с добри мисли.

Редактирано от mama27 на 29.04.09 11:07.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: mama27]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.04.09 11:19



Здравей мило ново мамче.Да ти е живо и здраво детенцето,Да му се радваш дълги години.А майчето ще се стабилизира не се притеснявай.Ще те помоля да прехвърлиш постинга си в първата тема "За новодошлите"В смисъл за състоянието на майчето а иначе визитника си е затова,да се представиш.Влез в първа тема и прочети всичко спокойно.Ще разбереш къде да пишеш за състоянието на майчето.Има подходящи и конкретни теми.А ти за ведро настроение влез в Раздумката,Кухнята,Смеха-все теми за отмора и кураж.Бъди смела,ведра и радостна,за да се зарази майчето от теб.Радвайте се на малкото ангелче,което Бог ви е изпратил!

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 29.04.09 11:27.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано18.05.09 21:41



здравейте,казвам се Рени и съм майка на 25-год. момиче с тумор в мозъка-астроцитом ІІ степен.Оперирана през февруари,но част от тумора не можа да бъде екстирпиран.В момента е на лъче и химиотерапия с Темодал.Приемам всякакви съвети!имейл reni.1956@abv.bg

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор skilidka (непознат )
Публикувано28.05.09 15:39



Здравейте.
Казвам се Лидия,от Русе, скоро ще навърша 42 г.Болният е баща ми. Има нискодиференциран аденокарцином с разсейки в черния,белите дробове и костите.Огнището така и не се разбра къде е.
От седем месеца влизам тук, но досега не съм се представяла.По принцип имам много малко време за интернет, защото работя до късно,а преди една година започнах да влизам в един друг форум, където се сближихме като семейство, така както се чувствате вие тук и прекарвам повече време там.Тук влизам предимно да търся информация и съм много благодарна на всички, които поддържат клуба.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор adiortoti (непознат )
Публикувано01.06.09 20:05



здрасти аз нещо не можах да схвана как да си направя визитка и наи вече къде да я поставя



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: adiortoti]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.06.09 23:16



Названието "визитка" е условно. Просто пишеш един обикновен постинг, с който се представяш.
Помага да те потърсят хора със сходен проблем. Затова можеш да оставиш имейл и/или скайп за връзка.
Добре е да го направиш и в профила си.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторsunka75 (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 15:08



Здравейте, чета ви от няколко месеца. През февруари разбрахме за заболяването на мама, след 3 химиотерапии я оперираха в Бургас,през април, отстраниха и гърдата и лимфни възли, сега прави химиотерапии. Съветът на лекарите тук е да продължи с лъче и хормонално лечение / тамоксифен/.През май се роди второто ми детенце, което кръстихме на мама. ..........Каква ирония на съдбата, най-хубавото и най-зловещото нещо ни се случиха едно след друго................Докато бях бременна ходих по всичките лекари и изследвания с нея, сега сме три жени срещу това страшилище. Трябва да го победим, защото много я обичаме! За това съм тук , за да ми помогнете и да помогна и аз с каквото мога!Спирам да пиша, защото пак започвам да плача, а нямам сълзи вече................



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: sunka75]  
Автор margi1979 (непознат)
Публикувано19.06.09 20:48



Здравейте
Аз съм Маргарита-в нашия случай болната е майка ми
Диагнозата е рак на шийката на матката 4 стадий и е на палиативни грижи
Премина през лъчетерапия,химиотерапия но всичко се влоши още повече
Тя е жена която за около 6месеца от 120кг стана 70кг.Всичко това я топи от ден на ден а лекарите ни казаха:"не можем да направим повече ще чакате"
Каква ирония-откриха заболяването когато научи че ще става баба за първи път.Но не това е въпроса за който пиша.Както казват надеждата за лечение дори и нетрадиционна форма умира последна.Затова сме тук за да си помагаме със съвети и подкрепа.
Благодаря ви.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: skilidka]  
Автор nat.68 (непознат )
Публикувано22.06.09 21:50



Здравейте , чета ви от извесно време.Ето и моята история .През 2004 г. ми откриха дермоидна киста на левия яйчник и съответно ме оперираха и яйчника заедно с кистата беше отстранен .Няколко месеца по -късно забременях и 01.2005 г. родих една прекрасна дъщеря . Това беше най-хубавото нещо което ми се случвало /изключая раждането на голямата ми дъщеря /. Няколко месеца по -късно нещо ме подтикваще да отида на уролог и се оказа , че имам карцином на десният бъбрек - хипернефроиден вариант с инфилтрация към бъбречното легенче .....Операция и след това уж ме следят с ехографии и имам един скенер 2008г.
Сега видяха нещо на черният дроб .Ще ходя на скенер. ......
Ще се боря с вас....



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: margi1979]  
Автор marggoto (непознат )
Публикувано14.07.09 12:05




Име-Мариета
Диагноза-Болест на Ходжкин-нодуларна склероза II А(и аз като бях запомнила Болест на Хичкок..(Психо)-Открита 01.2009г.
Обичам-Таратор(на кубчета,а не рендосан),да подарявам подаръци ,които съм опаковала сама..обичам да съм център на внимание!
Обожавам си кучето- Бърт (6 мес. тигров боксер) и хумора на гаджето ми..
Не обичам-да ми е жега



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор eмka (непознат )
Публикувано19.07.09 22:11



Привет ! Казвам се Емилия и майка ми е оперирана от рак на гърдата- Т2N1M0. Много малко знам за рака, сега чакаме комисията да реши какво ще е лечението. Хер2 -отрицателно- правим ново изследване при доц.Христова.



Тема Re: Илинанови [re: Илинa]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано23.07.09 12:06



Мъжът ми на 62 година, който е след операция на аденокарцином на ректума октомври 2008 с с метастази в черния дроб /иноперабилни -отворен и затворен март 2009/ в момента на втора химиотерапия /първата с оксадил платина и кселода без ефект/ с кампто и авастин. Очакваме в началото на август скенер, за да видим кака се повлиява.Прави алтернативна терапия с добавки и по метода на Хулда Кларк



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор idety (непознат )
Публикувано29.07.09 12:35



Здравейте,казвам се Светлана и съм писала тук под Ety,но сега вече се регистрирах.Баща ми е болен,преди 3г.е опериран от рак на дебелото черво,успешно всичко беше добре,до март 2009,когато се появиха болки и след направени изследвания и скенер откриха метастази в черен дроб.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано02.08.09 23:02



Мария Димитрова Атанасова ,пловдивчанка ,непоправима оптимистка с песимистична диагноза карцинома корпорис утери :)Ще се радвам на нови приятели а също и ако мога да бъда полезна на някои с нещо.На оня свят човек си взима само голото дупе и спомените :) аз искам да имам спомени:)

слава Богу че имам приятели и даи Боже да са ми живи


Тема КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: adiortoti]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано10.08.09 15:27



При нас болният е баща ми. Възраст: 77 год.
Диагноза: Фоликуларен неходжкинов лимфом I степен (центроцитен - центробластен лимфом) CD 20+;
Операция: Екстирпацио туморис 8-10 см. - модифицирана ингвино - феморална дисекция в дясно;
Клиничен стадий: IA;
Костен мозък: Силно суспектни данни за начално лимфомно ангажиране;
Терапевтична схема: R-CVP;
Лекува се в гр. София.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ИлeнkaKo на 10.08.09 15:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от ИлeнkaKo на 10.08.09 20:33.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор aмaзoнka (непознат )
Публикувано21.08.09 22:27



Ето ме и мен - амазонка - сред вас. Амазонките си режели едната гърда, за да не им пречи при срелбата с лък. Прочетох го някъде във вашият форум. Та и аз да не остана назад, само че не по мое желание за жалост.
Накратко - радикална мастектомия по Пейти - 16.07.2009 г.
отстранени 10 бр. л.в. с реактивни промени, засегнат само един
PR, ER, HER2 - отрицателни
Оперирана съм в университетската болница св. Марина, гр. Варна. Минах първата химиотерапия. Предстоят ми общо 6 + лъчетерапия.
За миг дори не съм изпадала в отчаяние. Ако искате ми вярвайте. Винаги съм вярвала в силата на духа, в позитивното мислене и в любовта.
Вярвам, че тук ще открия много сродни души и ще сме си от полза в името на живота.
e-mail: ted@abv.bg

Редактирано от *jull** на 22.08.09 00:01.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 18:15



Казвам се Валерия. На 36г.Професия-икономист
Майка ми след две години ходене по мъките е с диагноза,която може би пак е предпоследна липосарком на лакетна става с метастази в бял дроб.
Моят мейл е valeria_a@abv.bg.
Смятам,че този клуб е нещо много хубаво.За съжаление живеем в държава,на чието здравеопазване не можем да разчитаме,независимо колко големи здравни осигуровки плащаме.В този контекст човешката взаимопомощ е нещо задължително.
Специално аз съм убедена,че човек помагайки на другите помага на себе си.В природата нищо не се губи и всяко добро направено от един помага за духовното издигане на всички.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: valeria72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.08.09 22:25



Валерия, мила, а не би ли искала да се регистрираш?
Така ще можеш да четеш по-лесно само новите постинги
и да комуникараш по-бързо на Лични бележки с другите.
Ако имаш затруднения с регистрацията, ще ти помогнем!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.09 22:58



Бих била благодарна,ако ме опътиш за регистрацията,за което благодаря!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: valeria72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.08.09 23:27



Ако отвориш първата тема "Към новодошлите", ще намериш
упътване за структурата на Клуба ни и много практически съвети.
Ако нещо не ти е ясно, питай!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 00:16



В dir.bg съм регистрирана.Не мога да намеря обаче къде се прави регистрацията специално за клуба.Моля за извинение,че губя време с подобни въпроси.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: valeria72]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.08.09 01:26



Не губиш на никого никакво време. Тук отговаря всеки, който има такова.
Опита ли вляво на екрана, където пише ВХОД?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Авторvaleria72 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.09 18:10



Колкото и да опитвам с ВХОД не се получава.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: valeria72]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.08.09 19:05



Регистрирах те, пратих на мейла ти юзър и парола. И се влиза със споменатите юзър и парола. Тоест ако не успееш да влезнеш - трябва да си видиш cookies дали са разрешени за дира....

Bеer? Mоre?




Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: bira_more]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано24.08.09 22:26



Много ви благодаря за регистрацията!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Valery 72]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.08.09 23:24



Няма защо. Препоръчвам да си смените паролата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор Madjede (непознат )
Публикувано31.08.09 17:31



Мама е с диагноза: Високодиференциран плоскоклетъчен карцином с кератинообразуване на голяма лобия. Предстои операция.

Успех на всички!

Редактирано от Madjede на 31.08.09 17:35.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: *jull**]  
Автор vipkali ( the sun )
Публикувано21.09.09 16:25



Здравейте!
Казвам се Калина.Маика ми е с Dg. Мултиформен глиобластом 4 ст.
Успех в борбата на всички!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано25.09.09 16:18



Здравейте!
Аз съм Веда. Със страшната диагноза мозъчен тумор е синът ми, който е само на 27 години.Опериран е през м. юли и в момента е на лъчетерапия. Няма предписано друго лечение. Възхищавам се на всички в този клуб и им желая много късмет.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vedda]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.09.09 17:45



Мила Веда,ние сме с теб и ще се борим заедно за възстановяването на синчето.Пиши по-подробно за болестта му в темата за мозъчен тумор.Виж я в справочника. Дръж ни в течение за лечението му.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vedda]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано28.09.09 09:00



Здравей Веда,ако искаш пиши ми на лични ,моята дъщеря също е с такъв проблем.Стискам палци за сина ти и всички покосени от тази отвратителна болест!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: Веселанови [re: vesela.bg]  
Автор mila_kasabova (непознат )
Публикувано10.11.09 15:35



Здравейте,
Казвам се Мила Касабова на 26г от Бургас.
Наскоро ми оперираха едната гърда и след хистология се оказа не инвазивен дуктател карцином. Ходих на онкологичен комитет. Сега чакаме да излезе хормоналния статус за да ми назначат лечение. Аз не знам какво значи дори този резултат, а и никои не ми е обяснил. Ако някои може да ми разясни ще сам му много благодарна! Чета в Интернет, но сякаш не се отнася за мен. Трябва ли да ме притеснява този резултат? Мен ще ме лекува д-р Янчева в Бургас. ако някои има мнение за нея също ще ми е от полза.
Благодаря ви



Тема Re: Писах ти ...нови [re: mila_kasabova]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано10.11.09 18:33



на лични (виж Бележки горе в сивата лента)



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: flora bg]  
Автор leonidas22 (непознат )
Публикувано30.11.09 14:25



здравейте всички!и аз съм майка,страдаща майка.Дъщеря ми оперирана преди месец от рак на гърдата,тази седмица ще почнем химията,4 курса,после лъчетерапията 5 седмици и плюс хормонална терапия...Господ на пази всичките в тази клуб!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: leonidas22]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.09 16:38



Здравей майчице! Ще бъдем до вас в борбата с коварната болест. Трудно е, но не е невъзможно да се справите. Има много информация от споделен личен опит, който ще ви бъде от полза. Ако имате трудности при ориентирането в реда на клуба ще помагаме.
Докторът е отговорил на въпроса за кръвните показатели. На първа страница на клуба има Справочник на темите. Там ще намарите отговори на повечето въпроси, ако имате други въпроси, задавате в съответната тема.



Стискаме палци всичко да е наред.


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: Buba67]  
Автор just flower (детето)
Публикувано09.12.09 13:40



Стига съм се помайвала повече, да взема и аз да се запиша, така и така от толкова време съм абонат

.
Име: just flower
Диагноза: Carcinoma endometrii T 1b Nx Mo G1 Хистологичен резултат: Маточно тяло-високодиференциран ендометриоиден аденокарцином in situ в полип, кистичноатрофичен ендометриум.
(Това е след операцията на майка- тотална хистеректомия, без махане на лимфни възли, оператор- Д-р Божидар Славчев, Майчин дом София)). Решение на онкокомитета: остава под активно наблюдение.
Втора хистология, доц.Милев: Матка- Участък до 0,5 / 0,7 см. на умерено диференциран жлезист ендометроиден карцином ( G 2 ), ограничен само в ендометриума без инфилтрация в миометриума.
Трета хистология, доц.Михова: Фрагмент от маточна стена с диференциран ендометроиден аденокарцином в ендометриален полип.
ДИАГНОЗА: Диференциран ендометроиден аденокарцином в ендометриален полип. G1 p Tis NxMx
Досега не е проведено никакво лечение, освен оперативното. Чакаме скенер малък таз и коремни органи, за да се види дали има още нещо, не дай си Боже и нов онкокомитет. За жалост майка има и доста съпътстващи заболявания- костни, жлъчни, мастопатия и напоследък за капак- ритъмни нарушения на сърцето. Борим се кога едно по едно, кога през глава с всичките..понякога е пълен хаос и отчаянието ни обгръща все повече..друг път светва светлинката в тунела..благодарение и на вас, моите приятели тук!
Психичен статус: страдам от тревожно- депресивно разстройство от около 7 години, иначе съм доста весел и общителен човек, обичам да обичам!
Диспансеризация: Онкологичен Диспансер на ул."Столетов" 67 по местожителство (преглед при Д-р Бориков), след това и в Онкологията в Дървеница (преглед при Д-р Кюркчиева).
Възраст: аз съм на 29 години, а майка е на 52 год.
Зодия: аз- Стрелец, тя- Рак.
Семейно положение: и двете сме с приятели, незнам доколко постоянни..

Девиз: Нищо човешко не ми е чуждо!
Обичам: разговорите, четенето на вестници, пазаруване, хапване и пийване, бохем човек съм си малко..глезотийка, една на мама.
Интереси: медицина, фармация, козметика, готвене и различни видове кухни, интернет, вестници и списания, астрология и паранормални явления.
Мразя: интригите, двуличието, алчността.
Живеем в Перник.
електронна поща: rose_blossom@abv.bg

Редактирано от just flower на 09.12.09 13:50.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: just flower]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано09.12.09 14:24



Казвам се Цвета. Влизам всеки ден във форума, но рядко пиша. Искам да опиша нашата история. На 28.04.2008 год. дъщеря ми, която е на 38 год.получи непоносими болки в коремната област, бърза помощ, Пирогов и операция от перитонит. При операцията откриват огромен тумор на тънките черва с размери 15/20 см. -капсулован, изрязват го , режат и част от тънките черва и всичко, което е излишно/вредно/От проведеното имуно хистохимично изследване се установява ГИСТ. Един месец след това прави КТ и всичко е чисто. М. август ходиха в Германия и направиха ПЕТ скенер-всичко нормално ,м.декеври КТ-чисто и м.април 2009 год. -отново туморна формация с размер 60/40 мм, вероятно рецидив. Назначиха й Гливек 400. Сега редовно ходи на ехограф и КТ. Всеки път има намаление на размерите. На 02.09.2009 ходи на ПЕТ скенер във Варна.Резултатите бяха добри, но имаше повишено глюкозно насищане на образуванието 4.4.
Освен лекарството приема сокове от моркови, цвекло и ябълки, лиций, бирена мая, пробиотици, алое гел от боровинки и през последните два месеца продукти от Сибирско здраве. И е непоправим оптимист, както и аз. От София сме. Лекуващата лекарка е Доц. Куртева от Онк.болница в София.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторtanya_raykova (Нерегистриран)
Публикувано10.12.09 11:23



Здравейте, моята история е следната: майка ми се разболя от рак на гърдата през 2007 година. Баха засегнати три лимфни възела. Лекарите изчистиха всичко. Направихме един курс на химиотерапия, един лъчитерапия и 12 месеца й вливаха Херцептин. Всичко беше наред до това лято. На края на юли й откриха няколко тумора в мозъка. Отстраниха само два, защото другите са на такива места, където не може да се оперира. За месец получи разсейки в белия и черния дроб. Дано Господ е милостив към нас и всички болни хора от рак. Нека стане чудо.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор venaia (непознат )
Публикувано28.01.10 00:12



Име:Веселина
Местоживеене:Испания
Регистрирах се тук,защото баща ми има рак на панкреаса,а аз не съм до него,за да му помагам.Надявам се,че ще намеря хора,които могат да помогнат на мен за въпросите,които ме тревожат.
Имам две прекрасни деца-дъщеря и син.
Скоро се сблъсках с тази коварна болест и много ме е страх,че няма да се справя.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: venaia]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано30.01.10 00:35



Казвам се Адриан на 25 години съм живея в София.Не съм семеен.
Майка ми е болна от рак на панкреаса от скоро.Затова се регистрирах тука но интереса ми към алтернативната медицина е от малък.
Изучавам историята на медицината етногеографските особености на някои видове традициона медицина както и връзката на медицината като наука с други хуманитарни области на познанието като религия философия култура ит.н.Специализирал съм се в разучаване механизма на въздействието на различни етноботанически и др.вещества от естествен произход върху действието на така наречената система-хипоталамус- хипофиза -надбъбречни жлези- или системата на адаптация към стрес(на запад -психоневроимунология).От скоро се инетересувам задълбочено от начини и средства от народната медицина (и не само)за повлияване на рака и по специално рака на панкреаса.Давам информация сбито и изключително практично.Избягвам да копирам от интернет но понякога това е неизбежно тъй като се задават фундаментални въпроси.
Мразя да споря с некадърни лекари които само заради стажа си и дипломата защитават една обречена кауза,не излагат НИКАКВИ доказателства в подкрепа на своите неорентирани твърдения а само ми разводняват темите.Те си знаят кои са.Не ме интересуват -тука съм да помагам на хората и скоро мисля да им помагам в СПЕЦИАЛЕН ЦЕНТЪР ПО АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА където общодостъпно всеки ще може да се ползва от разнообразиото на огромния арсенал от средства които представя традиционата медицина по света.С ОСОБЕН АКЦЕНТ НА БРАЗИЛСКАТА ТРАДИЦИОНА МЕДИЦИНА която изобилства от растения и редки видове с изкл антитуморен ефект до КАМПО-ТРАДИЦИОНАТА ЯПОНСКА МЕДИЦИНА добре позната с вискокачествените си формули взети от Китай но адаптирани и подобрени според местния характер на лечение.Това е засега.По нататък очаквайте новини.



Тема Re: Илинанови [re: nana]  
Автор inddito (непознат )
Публикувано06.02.10 19:43



Здравей Илина,

може ли да ми пишеш как мина лечението с Авастин и Кампто при вас? Има тема Странични ефекти от лечение с Авастин: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1950789504&page=1&view=collapsed&sb=5&part=
моля да ме извините, че разводнявам темата, но вече сме отчаяни, какво да правим...

С най-топли чувства:
Ева



Тема Re: Илинанови [re: inddito]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.10 00:38



Мила, много съжалявам, че изживявате толкова труден момент, но не губете надежда! Ако не с консервативни, то с
алтернативни средства сигурно може да се помогне. А също и да се посъветвате с Тибетския лечител, когато дойде.

Ще те помоля само да зададеш въпроса си в темата "Авастин" или "Странични ефекти...", защото много хора четат
конкретно по заглавията, които ги интересуват.
Във ВИЗИТНИКА само се представяме, но не обсъждаме проблеми. Предполагам, че неволно си влязла в тази тема...



П.П. Темата продължава под

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 07.02.10 00:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.