Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор v_kostadinova (непознат )
Публикувано22.06.07 18:17



име: ВЕЛИСЛАВА КОСТАДИНОВА, членувам в клуба не само заради факта, че ракът не подмина и моето семейство, а и защото съм убедена , че всички вие сте изключителни хора- няма нито един ЛОШ ЧОВЕК НЕ Е БОЛЕН ОТ ТАЗИ БОЛЕСТ!!!
И така на 26.02.2006г. при направен КАТ на лумбални прешлени се установиха множество мета , първично огнище гърда , а при това многократно преди това събитие майка ходеше на прегледи и мамографии и ехографии- всички казваха : "....НИЩО ТИ НЯМА ИМАШ МАСТОПАТИЯ, СТИГА СИ МИСЛИЛА НАЙ- ЛОШОТО..."- пълни глупости нали?!
Ние сме от Пловдив , мама е на 47 г., но аз винаги съм казвала,че човек трябва да се бори! ДОРИ И ЕДИН ДЕН ДА ТИ ОСТАВА ЖИВОТ ТРЯБВА ДА СЕ БОРИШ- ГОСПОД МОЖЕ ДА РЕШИ ДА ОТЛОЖИ!!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор pтд (непознат )
Публикувано24.06.07 16:49



Казвам се Румяна и пиша тук заради майка ми.
Тя е на 62 г. с диагноза първичен карцином на черен дроб с множество кисти и разсейки по него.Направена е операция, но за мое съжаление без хирургическа намеса-само биопсия/това научих току-що/.Понеже надмогвам суеверието в момента,ще опиша историята ни в отделна тема.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: v_kostadinova]  
Автор tony genchev (непознат )
Публикувано11.07.07 17:40



Казвам се Тони Генчев (31) Баща ми е болен Генчо Генчев (66)
Диагноза: Карцинома синус максиларис Т4 H 0 M 0 4/II Слабо диференциран,невроговорящ плоскоклетъчен карцином
Опериран 30.08.05 г. в СБАЛО-София Провел следоперативна TGT 10.05 в СБАЛО-София През 02.06г. рецидив на основно заболяване провел 4 курса ПХТ Цисплатина 5FU. 01.07г. отново рецидив проведени 5 курса ПХТ по схема Фарморубицин, Метотрексат,Блеомицин. Позитивно нарастване...11.07.07 Изписан от болницата в Стара Загора...
СЕГА се радвам че Ви открих и обмислям как да продалмаваме да се борим...





Тема карцинома синус максилариснови [re: vesela.bg]  
Автор tony genchev (непознат)
Публикувано11.07.07 19:26



Темата е изнесена в отделен постинг!

Редактирано от vesela.bg на 11.07.07 22:58.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Автор дeвa (гледам напред)
Публикувано14.07.07 15:37



ИМЕ: Вили
ВЪЗРАСТ: 59г
ДИАГНОЗА: Карцинома гл. маме декстра Т1Н1М0 2а / ІІ кл.гр.
ЛЕЧЕНИЕ: 19.08.2004г, Русе, след секторална резекция на дясна мл. жлеза с гефрир-карцином , радикална операция, лимфна дисекция на дясна аксила на три нива. Хистопатологично изследване - в Русе и в София при доц. Милев - Инвазивен дуктален карцином, 2см, ІІ ст., Аксиларни лимфни възли – 9бр., два л.в. микрометастазии до 1мм. Естроген рецептор: позитивна експресия в единични ядра / под 10% / - отрицателна реакция. Прогестерон рецептор: силна по интензитет реакция в около 20.30% от туморните ядра – позитивна експресия 3+. ХИМИОТЕРАПИЯ - 5 курса, схема FEC, с FARMAR, 5FU, CYCLO ENDOXAN, KYTRILamp. Пълен курс ЛЪЧЕТЕРАПИЯ. ХОРМОНОТЕРАПИЯ – ТАМОКСИФЕН и от 23.02.06 - АРИМИДЕКС.
СТАТУС: семейна, дъщеря и син, внук
АДРЕС: Русе
ДЕВИЗ: САМО НАПРЕД!
e-mail: va47@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: дeвa]  
Автор *jull** (())
Публикувано19.07.07 13:09



МОЯТА ИСТОРИЯ
Име: *Jull**
Възраст: О, Боже, и това ли?!


Диагноза:
1) 1998 - оперирана от "невинна" липома (отзад на врата) в Частна хирургия, където дори не направиха хистология. Оказа се впоследствие, че не е нито липома, нито невинна;
2) 1999 - диагноза "карцином ин ситу" на шийката на матката и последвала тотална хистеректомия; хистологията не даде основания за последваща дълбока терапия;
3) 2001 - активизиране на "липомата", операция в Невро-хирургията; резултат от хистологията - лейомиосаркома (вероятен рецидив на оперираната през 1998);
4) 2003 - нов рецидив на въпросната саркома. Операция. По мнението на онколозите, този вид тумор не се поддава на никакви терапии, премахва се само оперативно и за съжаление често рецидивира.
Не знам какво мога да очаквам, лекуващият ме онколог също каза, че е трудно да се прогнозира. Статистически "моята" саркома е сравнително рядка и досега не съм срещнала някого, с когото да обменям опит. Силно си надявам да нямам поводи за нови притеснения.

Още през 80-те г. през семейството ни премина първият призрак на рака – Ходжкин, от който се разболя съпругът ми. Мина през стандартното лечение – операция, химио и лъчетерапия, както и алтернативни методи (въпреки че тогава все още не бяха така популярни). Слава на Бога, оцеля!

Оттогава се интересувам от народна медицина, събирам рецепти, систематизирам ги. Опитвам се да помагам на хора, които имат нужда от тях.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторjeni (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 13:24



Име: Jeni
Години 54
Диагноза-рак на гърдата,оперирана съм през 2002 год.Химиотерапия с Тамоксифен 5 год.Рак на кожата-лъчетерапия преди 10 год.
За сега се чувствам добре,работя в аптека.
Живея в Софи
jeni_ilieva@abv.bg
ICQ 244-975-801



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: jeni]  
Автор mpia (непознат)
Публикувано27.07.07 16:06



Мери
Tymoma malignum-2000г.
6 курса на химиотерапия и лъчетерапия(25 процедури]
Сега съм на 31 години.
e-mail queen_meri@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: vesela.bg]  
Авторbali-hai (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 22:12



Благодаря ви че ви има.Никого не съм си представяла че точно това ще са темите които ще ме вълнуват,уви случи се и на мен и на моето семейство .НА 29.11.2006г.синът ми на 23г ми съобщи че е с диагноза ходжкин 4 ст.Земетресение от 10 степен,не съм,не сме- на себе си.Той учи и работи в Мадрид,там се разболя там го лекуваха.Много мога да пиша по темата,за разликата между там, защото ходих и бях там и за тук защото искахме да е при нас да сме заедно в болката си.Тук имам предвид София-д-р Ходжичик даваше големи обещания,за отношението на д-р Хрисчев,за подигравките на д-р Лилова.Минахме 6 курса на химиотерапия изследванията бяха като на здрав човек но защо сега след 2 месеца всички стойности са в граница а ЛДХ е 960 какво е ЛДХ разбира се че четох в гугъл но не и това което ми трябва.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/нови [re: bali-hai]  
Автор v.yakova (Sunshine)
Публикувано04.08.07 22:40



Име: Ваня
Защо съм тук? - Заради баща ми - рак на ляв бял дроб(първоначална диагноза януари 2007) с разсейки, не подлежащ на операция. След направена ехография - най-вероятно болестта е тръгнала от простатата (по разсейките в коремната кухина и белия дроб).
Лечение: Основно - назначено от мен, с помощта на приятелка много добре запозната с добавките Аквасорс: в ударни дози Зелена Енергия, Коензим, Антиоксидант, Коластра, Есенциални Мастни Киселини, както и от хомеопат Триовит и някакво друго хомеопатично, на което така и не му научих името

. Единственото, което ми предложеха в онкологията беше химиотерапия (на която аз съм върл противник - не му стигат другите отрови в организма, а ще му вливат и още!!!!) и която има вероятност да не издържи, защото имал проблеми със сърцето!
Той, милият, все още не си знае истинската диагноза (нямах сили да му я кажа), защото според него и майка РАКЪТ Е НЕЛЕЧИМА БОЛЕСТ и нищо не може да се направи(!!?!?!!)
Така че в тази борба съм сама - нямам братя и сестри, нито пък съм семейна! Но за щастие намерих вас!!! Беше съвсем случайно, докато търсех повече инфо за рака на белите дробове!
Девиз: (особено напоследък) НЯМА НИЩО СЛУЧАЙНО НА ТОЗИ СВЯТ!!!

Успех на всички ни!
Благодаря ви, че сте тук и че имате този дух за победа!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.