Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кафенови  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 12:11



Здравейте!

Предварително се извинявам, че ви отвличам вниманието с такива незначителни питанки. Чудя се кафето, и по-специално нес кафето, дали трябва да се ограничава при онкологични заболявания, изобщо има ли изследвания в тази област?

Аз съм страстен любител на кафето, но напоследък започна да ме човърка този въпрос. Ако някой е чувал нещо, моля!



Тема Re: кафенови [re: petya24]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано24.11.06 14:48



Според мен до две-три кафета дневно не вредят. Не може от всичко да се откажем, нали.

Цунки, Петенце!



Тема Re: кафенови [re: little_rabbit]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 15:06



аз съм чела, че нес кафето даже е и канцерогенно!?! Не знам дали е истина, но избягвам да го пия. За нормалното кафе пък съм чувала, че ако е по 1-2 чаши на ден даже е полезно, но задължително с малко мляко, защото кофеина извличал калция от организма.



Тема Re: кафенови [re: Eлфи]  
Авторнeли-т (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 15:30



"Един доктор ми каза"- всичко, което е умерено не е вредно





Тема Re: кафенови [re: нeли-т]  
Авторpetya24 (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 22:15



Ох, благодаря ви, камък ми падна от сърцето.

И макар че нес кафето ми е много по-удобно за приготвяне, може да премина на джезве, защото една приятелка казва така: "Вслушвай се в организма си и в шестото си чувство. Съмнението, самата мисъл, че нещо ти вреди, значи, че наистина не е полезно за теб". Щом е възникнало колебание, това е сигналът на организма, че е недоволен.

А иначе като съвременен млад студент животът ми е критично обвързан с кафето, но вече не прекалявам.

Целувки, Зайче, и на всички много здраве!



Тема Re: кафенови [re: нeли-т]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано24.11.06 23:59



Друг Някой пък е казал че и "Прекаленият светец не е Богу мил..."



Нема начин да нема начин!

Тема Re: кафенови [re: petya24]  
Авторstrangebrew (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 00:26



петенце, кафето е чудесно нещо, но ако и ти си склонна да прекаляваш с него...


Няколко идеи (които и аз се опитвам да прилагам)
1 - сутрин - ох, задължително, ако трябва да съм 100% събудена и работоспособна. За такива случаи си подбирам възможно най-готиното кафе - обикновено няколко варианта, на зърна, и си ги меля от вечерта и сутринта с кеф си ги правя в кубинската/унгарската кафеварка. Събуждането е изключително приятно, докато кухнята се изпълва с аромата... ммм :)
Оттам нататък се опитвам да го огранича, като го замествам със зеленчай (за предпочитане оня на листенца, не в пакетчета), сок алое, зелен чай Пуер-Ха, гуаранья, черен, червен чай и пр. Билкови не споменавам, защото освен "Алпинист" май нищо друго не действа - поне на мен - събуждащо. Друг номер - какъвто и да е билков чай с едно вливане арония на сироп. Аз по принцип нищо не пия със захар, та ми идва малко нанагорнище, но определено действа стимулиращо. Всичко е въпрос на навик, а когато имаш желание и положителна настройка, навиците се променят по-лесно. Наистина.



Тема Билкова аптеканови [re: strangebrew]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.11.06 00:58




Между другото много ценя билковата аптека на ул. Поп Богомил / в двора на една вътрешна къща- има табела/. Там всичко е насипно и в добро качество. Като влезеш вътре - страхотна миризма на билки. Като си купиш и ги занесеш в къщи, цялата къща мирише. Такова нещо от чая в пакетчета не може да се усети Там продават и различни билкови смеси на П.Димков на Памуков и какво ли не още. Аз от там си купувам билките, когато ми трябва нещо...

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Билкова аптеканови [re: vesela.bg]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано25.11.06 08:18



А скъпи ли са там билките? Интересуват ме главно тези на П. Димков, защото са доста сложни за приготвяне!



Тема Re: Kafeнови [re: *jull*]  
АвторHeти (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 08:54



Само да кажа: наскоро минах на безкофеиново кафе, при мен действа чудесно (към нормално кафе направо съм алергична, изнервям се страшно), ОБАЧЕ: безкофеиновото кафе били много канцерогенно! При процеса на премахване на кофеина се използвали канцерогени... По-добре било за всички даже (аз не съм болна), да се пие сутрин по ЕДНА чашка нормално хубаво кафе, даже добре действало на мозъка, и толкоз за деня. Останалото време - хубав зелен чай - има хиляди видове, има ободряващ ефект, а даже е и анти-канцерогенен. Предупреждавам, че в истинския зелен чай, особено когато е силен, има силно въздействащи и пристрастяващи вещества, така че не трябва да се прекалява. В добавка с тази информация, мисля, че си напълно права да се вслушваш в "шестото си чувство"...
Сърдечни поздрави, Петя, и все така с висок дух - това е, от което е направен истинският човек!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.