Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема водатанови  
АвторKлapa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 01:08



Здравейта мили хора!Намирам клуба за исключително полезен, благодаря ви, че споделяте всичко.
Интересувам се-каква вода пиете-минерална, изворна или преварена?А каква ползвате като си правите чайове или кафе?Лекар, казал на една позната, че трябва да е само изворна, а не минерална, и препоръчал да ходи да си налива от изворите, за да е прясна.Аз доколкото знам поначало не е добре дълго време да се пие минерална от един и същи вид, хубаво е да се редува, ама чак да обикалям да си наливам от изворите





Тема Re: водатанови [re: Kлapa]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано23.11.06 05:20



Здравей. Минералната вода наистина не се препоръчва да се пие дълго време или поне е хубаво да се сменят, за да не се натрупват определени минерали в организма.

Изворната вода е друг тип вода - ако си поглеждала в големите магазини, Девин имат едни бутилки вода с розови етикети - препоръчва се за бебета и малки деца. Тя е с ниско съдържание на натрий и може да се пие дълго време без опасност за здравето.

Напоследък купувам на мъжа ми трапезна вода - също е слабоминерализирана и може да се пие дълго време без риск за здравето. Но за чай и кафе ползваме чешмяна, естествено.

Това е моят опит. Успех!



Тема Re: водатанови [re: Kлapa]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 09:24



Не трябва да се пие или готви с вода от чешмата. Хлорираната вода е канцерогенна.
Аз използувам кана Брита за изчистване на водата, поне доколкото е възможно.



Тема Re: водатанови [re: iner]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано23.11.06 14:50



Аз не се вманиачавам

както винаги. Имам две бомби по 10 литра. Един път ги пълна в Горна баня, следващия в Банкя, после в Княжево. Иначе от магазина купувам и Хисаря и Девин и т.н.
Кафе и чай правя с вода от чешмата...Като се превари водата не е опасна...
Хора, хайде да спрем и да дишаме, защото въздуха е канцерогенен
Астроарт по-добре ще обясни думите ми по научному....но аз мисля, че колкото повече се пазим, толкова повече ставаме податливи на зарази и т.н.
Иначе ние живее в замърсена среда и организма си изгражда имунитет и към водата и към въздуха и т.н. и живее в тази среда. Просто не можем да си създадем стерилна атмосфера около нас, защото всичко което пием, ядем и дишаме е в някаква степен замърсено, модифицирано, преработено, наторено, обогатено, пастьоризирано, бланширано, парфюмирано, обезсолено или подсладено, маринованода изреждам ли още...
Ами сапуните, шампоаните, козметиката, боите за коса, праховете за пране, ароматизаторите?!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 23.11.06 14:53.



Тема Re: водатанови [re: vesela.bg]  
АвторKET1234 (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 15:23



Весела е абсолютно права. Стига сме се вманиачавали.
Ако е така, дай по-добре да лягаме и...
Все пак животът ни е даден да си го живеем. Я гледайте циганетата!
Минавам непрекъснато през Хр.Ботев за по пряко за Аерогарата - само да ги видите!
Боси, с голи тумбачета, омазани все едно с цветовете на войната.
В едната ръка, която все едно току що е извадена от огнището, комат хляб, а другата държи кучето за врата.
Пък здравичики брей! Да не им е уроки.
Едно порасна пред очите ми. Вече е на около 4 год. Но децата имат създаден имунитет.
Дъщеря ми като бебе се изриваше от стерилност. Докторката накрая каза да не гладим пелените /тя растеше в това безпамперсно време/ и чудото стана. Сладко бебешко дупе без обрив!
Така, че според мен дайте да гледаме по-ведро и да не се вторачваме толкова . Стигат ни другите неща.



Тема Re: водатанови [re: vesela.bg]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 15:39



Разбира се човек не трябва да се вманячва, но ако има избор -нека да направи правилния такъв.Във всеки случай най-добре е човек да използва изворна вода и също е добре тя да се съхранява в стъклен съд.Аз доскоро също не се бях замислял по този въпрос, но неотдавна излезе една чудесна книга на български за водата със страхотни снимки.Оказва се, че водата има памет и от вода до вода има съществена разлика.
Между другото Хулда Кларк в книгата си за рака съветва да не се пие вода от пластмасови бутилки, понеже при обработката им се получават канцерогени.За съжаление истината е такава-канцерогените са навсякъде около нас.
Ето един сайт, където има извадки-информация плюс чудесни снимки от книгата на Масару Емото "Тайните послания на водата":

Редактирано от vesela.bg на 23.11.06 16:44.



Тема Re: водата [re: Kлapa]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 09:26



Преварената хлорирана вода е по-опасна - това прочетох в доста книги, но всеки решава сам кое е по-добре за него .Тук обменяме информация и не е нужно да натрапваме вижданията си.



Тема Ще те послушам...нови [re: iner]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.11.06 00:49



Разбира се, че си обменяме инфо...Аз пия кафе и чай от кафемашина. Ама кой ти се е замислил? Мога да наливам в кафемашината минерална вода, вместо от чешмата.

Дребни работи, ама полезни! Е, затова си ви обичам, щото се подсещаме...никой не налага мнението си. Който което хареса, това прилага

Нема начин да нема начин!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.