Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема МНОГО РАЗБИТИ МЕЧТИ - РАК НА КОСТТАнови  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 15:43



здравейте, за първи път пиша в клуб, не знам какво точно да кажа. истината за мен е, че преди 3 месеца ми ампутираха левия крак над коляното заради рак на костите. сега направих скенер и се виждат промени в белия дроб. бях решила, че ракът ще ми даде малко време да си отдъхна, но той се върна по-скоро от очакваното. още не съм минала на преглед при специалист по гръдна хирургия, това ме очаква след 2 дни. отивам със свито сърце, защото знам какво ще ми каже. всичко започва отначало. питам се какъв смисъл има да се боря, ако месеците живот пред себе си ще изживея на един крак. споменах ли че съм само на 23. имам нужда от малко кураж, а тук е пълно с толкова смели хора, ще съм ви благодарна ако ми вдъхнете частича от своята смелост. успех на всички борещи се!

Редактирано от Buba67 на 17.03.09 20:24.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:17



Миличка, толкова съжалявам, че си изправена пред такова изпитание! Но "всичко е за хората", както казва народът. Сега си много изплашена и вече сама си определила "присъдата" си - няколко месеца живот... Опитай да не мислиш по този начин! Зная, че е много трудно, но се надявам около теб да има близки хора, които да ти дават кураж. А тук винаги можеш да споделяш с приятели. Помни, че основната сила е в теб! И по този повод ще ти цитирам материал, който прочетох днес:
"РАКЪТ Е ИЗЛЕЧИМ!" Това твърди естонската лечителка и лекар-гинеколог д-р Луупе Вилма. В книгите й, издадени на много езици, се описват случаи на изцеление от тази страшна болест. "Ракът е огледално отражение на човешките емоции на енергийно равнище. Затова, докато болният не промени своя начин на живот, отношението си към околните и към самия себе си, никой не е в състояние да му помогне - нито лекар, нито екстрасенст, нито маг... Недоброжелателността на болния към себе си и околните само ще стимулира развитието на метастазите в неговия организъм. Вярата в Бога се превръща в сила, която може да преодолее и най-страшната беда!"
Мила Петя, има много литература, която може да се прочете по този въпрос, както и практически насоки, ако решиш да работиш над себе си в тази посока. Ако имаш нужда от помощ, тук има достатъчно хора, запознати с такава литература. Важното е, да решиш и ТИ да се бориш, наравно с лекарите! ТВОЯТА СИЛА МОЖЕ ДА НАПРАВИ ЧУДОТО! Бъди смела, каквото и да ти кажат на прегледа след 2 дни. Бъди готова да се противопоставиш на болестта със сила, която само човекът притежава. Това ще вдъхне увереност и на близките ти, ще удвои силите им и така заедно ще преодолеете всяко препятствие!
Стискам палци и ти желая късмет!





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано04.11.06 16:17



Петя, мила, прегръщам те и те целувам по нослето! Кураж, момиче! Можеш да се пребориш!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: little_rabbit]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:26



благодаря ти мила, от вчера се ровя в клуба и май двете с теб имаме общ враг - рака на белия дроб. толкова ми се иска да имах силен човек като теб, който да ме прегърне когато ми е тежко. близките ти са големи късметлии. по принцип съм силна, но изведнъж всичките ми сили ме напуснаха. мислех че ще е най-трудно да свикна да живея с протеза, а това се оказа далеч не най-голямото изпитание. но ще се боря, обещавам ти, просто ми трябва малко подкрепа, която усетих от теб, благодаря ти



Тема Re: много разбити мечтинови [re: Jull]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 16:31



благодаря ти за подкрепата. истината е, че аз съм най-силния човек сред близките си. те са твърде уплашени, за да се сетят да кажат нещо окуражително. след първата диагноза рак на костите бях твърдо решена да се боря, защото това не може да се случва на мен. сега, когато ракът се появи и в дробовете, не знам откъде да намеря сили за нова борба. и всичко това в рамките на 3-4 месеца. хубаво е, че намерих подкрепа в твое лице. желая ти сили и за твоята битка, макар да не знам каква е точно, но се досещам срещу кого е





Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано04.11.06 19:39



Мило момиче, бих искала да ти вдъхна кураж, макар че не знам как.
Тук хората споделят как се борят с коварната болест, споделят тревогите, надеждите, болките, радостите си от дребните победи на живота над болестта...
Не винаги усппяват да намерят подкрепа и поддръжници.
Не се заблуждавай особено : и тук всеки е зает предимно със себе си.

Много искам да ти пожелая да се справиш с болестта! Желая ти го от сърце!

Още си толкова млада - животът БИ ТРЯБВАЛО да е целият пред теб! Не е справедливо да боледуват млади хора!

Но... Бог решава!

Когато изгубих съпруга си (49) от тази тежка болест, хиляди пъти попитах : "защо, Господи!? Защо той?! Кому какво зло е сторил?!" Не получих отговор.

Иска ми се да попитам :Защо, Боже?! Защо позволяваш да се разболяват млади хора, толкова млади?!" Но знам, че няма да получа отговор.

Мило момиче, надявам се да успееш да се справиш с болестта!
Бог да ти помага!
И кураж!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: ivaceda]  
Авторpetya23 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 21:23



благодаря ти, ivaceda, искрено съжалявам за загубата ти.

истината е, че аз моля Господ да ми даде време, защото изцеление няма да дойде - просто туморът е агресивен, упорит и много бързо се разпространява.

това е неравна битка, ти разбираш най-добре. длъжни сме да се борим, но толкова боли, когато силите ни отиват напразно.

благодаря ти за сърдечността и ти желая никога, никога повече да не се срещаш с рака. не мога да те утеша, но ти благодаря че ти се опитваш да го направиш за мен



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 21:58



ЗДРАВЕЙ МИЛО МОМИЧЕ,когато настъпи лошото време,помни че слънцето е след това!Влез във саита на РЕЙКИ КЛУБ .ВЯРАЙ В ДОБРОТО И ТО ЩЕ ДОЙДЕ!!!!



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор wallent (непознат)
Публикувано04.11.06 23:53



Петя мила,
предполагам, че колкото и да се поставям на твое място, надали бих могла да почуствам това което ти е на душата, но вярвай ми винаги има смисъл да продължиш да се бориш. Аз също участвам в тази битка, макар и косвено, заедно с моята майка. Ти си още много млада и , ако намериш в себе си вяра и оптимизъм, сигурна съм че духа ти ще възтържествува над тялото и ше победиш болестта. Започни да мислиш само по етапи и да правиш това което е необходимо за твоето лечение. Не оплаквай себе си все още защото си жива и само Господ може да решава какво ще стане. Младите организми са и по- силни и ще се справиш. Не трябва да имаш съмнения.
Горе главата и отхвърли лошите мисли и страховете, които те подтискат защото те влияят зле и те карат да се предаваш без борба. Толкова случаи има и на хора, които са се преборили с коварната болест!
Моля те успокой се и продължавай само напред!

Само спокойния човек побеждава всичко.Пиши как е минал прегледа.



Тема Re: много разбити мечтинови [re: petya23]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.11.06 01:32



Едни мечти са разбити, но други мечти ще дойдат на тяхно място.... Животът е борба, но и надежда и мечти... Ще се справиш Петя, Бог не изпраща изпитания, които не можем да понесем. Жул ти е написала много хубав постинг, подкрепям я, и аз вярвам, че всички болести ни идвтм от нас самите. Препоръчвам ти книгите на Рюдигер Далке, например " Болестта като път", ще разбереш за какво ти говоря.
Напълно те разбирам как се чувстваш - от дете съм по болници. Имам 12 операции по себе си. Знам какво е да видиш мечтите си разбити. Ето и сега от 7 години се боря с рака, но не съм паднала духом и се боря и вярвам, че ще успея. Затова вярвам, че и ти ще успееш. Кураж и не се предавай. И можеш да разчиташ на подкрепата от нас тук в клуба. Не е вярно, че тук всеки мисли за себе си /както прочетох по-нагоре в един постинг/. Ако беше така, нямаше да съществува този клуб.
Вярвай в хората и в доброто и ще успееш миличка. Трудно е не само за теб, за всички ни е трудно, но имаш ли вяра, морето е до колене



Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 05.11.06 10:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.