Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема РЕЦЕПТА М. ТРЕБЕН - НЕВЕН, КОПРИВА, БЯЛ РАВНЕЦнови [re: chudo.a]  
Автор *jull** (())
Публикувано18.07.08 18:01



Рецептата има 2 варианта:

1) в 500 мл вода – по 2 с. л. от всяка билка, да поври 2-3 минути и след това да престои около 10-15 минути.
Разделя се на няколко приема за целия ден;

2) 300 г невен, 100 г коприва и 100 г бял равнец в 2 л вода, пие се през 15 мин.

На мен лично във втория вариант билките ми се виждат твърде голямо количество...

И още нещо - чаят е горчив (от невена) и понижава кръвното.
Пиша го, да го имате предвид!



Редактирано от *jull** на 11.06.11 10:43.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор chudo.a (непознат )
Публикувано18.07.08 18:09



Много благодаря.
И на мен втория вариант ми се струва с много билки и това ме усъмни.
Абе .. той да се съгласи ии на първия, пак ще е нещо.
Днес сме зле

има силни болки и никои не знае от какво са.



Тема Re: До Джулнови [re: chudo.a]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано23.07.08 19:40



Някъде във форума четох, че отварата от коприва действа кръвопречистващо. В листовката от аптека "Поп Богомил" пише да се приема 3 пъти дневно преди храна. В момента провеждам химиотерапия. Дали е подходящо да я използвам и ако не, какво друго би ми препоръчала. От днес приемам и Саменто. Благодаря ти.



Тема Re: До Джулнови [re: N_O6O6]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.07.08 20:01



Пий си я спокойно. Аз я пих месец и половина, но не съм спазвала хранене или друго, просто изпивах по 500 мл на ден като вода


В смеската на П. Димков, която пия в момента има и коприва, затова отделно сега не я пия.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Jull]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано24.09.08 00:38



Ето една рецепта, изпитана от човек, живял 18 години след като е бил отписан с диагноза рак на стомаха с множество метастази:

Корени рани лист - 100 г
Корени черен оман - 50 г
Корени кукуряк - 30 г
Корени омайниче - 30 г
Стръкове рани лист - 100 г
Стръкове хвощ - 50 г
Стръкове червен кантарион - 70 г
Цвят лавандула - 50 г
Цвят невен - 30 г

Билките се нарязват и смесват. Вземат се 2 суп. лъжици и се варят в 600 мг вода - 10 минути. След изстиване се прецежда и се пие 5 пъти дневно (на 3 часа) по една винена чаша, подсладена с мед.

Редактирано от alone_1 на 24.09.08 00:41.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: chudo.a]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 14:50



Моя позната на 75 години се излекува от рак на матката с тази рецепта , без да и правят операция, но си пиеше по 2 литра почти цяла година.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: chudo.a]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 14:52



За дозировката ще видя в книгата на М.Требен и ще ви пиша.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Jull]  
Автор alone_1 (непознат)
Публикувано24.09.08 20:43



Някой има ли опит с шведската горчивка и компресите с хвощ? Четох книгата на Мария Требен и бях впечатлена от нея. Но аз съм си такава - не вярвам, че има панацея за всички болести. И все пак...



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: iner]  
Автор jordidj (Dancheto)
Публикувано24.09.08 21:02



Тази рецепта дали може да се прилага когато жената е на химиотерапия ???



Тема Re: Билки срещу рак по М.Требеннови [re: chudo.a]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 13:17



В книгата на Требен във връзка със злокачествени гръдни заболявания пише:
Прави се смес за чай от 300г. невен, 100г. бял равнец и 100г. коприва. За приготвянето на чая от сместа се взима една препълнена чаена лъжичка на 1/4 литър вода. Дневната доза е 1,5-2л. запарен чай, който се изпива през деня на глътки. Освен това, от това количество чай се отсипва сутрин, обед и вечер по половин чашка преди всяко ядене, прибавя се една супена лъжица шведска горчивка и разделено на две половини, това количество се пие на глътки половин час преди и половин час след всяко ядене. Ако се появят болки, тогава трябва често пъти да се правят компреси с шведски билки и запарващи компреси с хвощ.
Мехлем от невен за белезите след операция:
Четири шепи невен (цвят, стъбло и листа) се нарязват на ситно. 500 г. мас се загрява, сипва се невенът и се запържва малко. След сваляне от огъня съдът се покрива и се оставя да престои 1 ден. На следващия леко се затопля и се прецежда .Сипва се в буркани. С този мехлем се маже гърдата няколко пъти на ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.