Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано05.07.08 15:17



Супер!

. Дрогирваш се..... - хем полезно , хем няма да мислиш за рака!...

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:09.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Лoли]  
АвторMokpия (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 15:48



Имиджът на конопа, благодарение на някои компании, които нямат интерес той да е легализиран (тютюневите, дърводобивните, фармацефтичните и нефтопреработвателните, а те имат доста пари и голямо влияние) е сериозно опропастен. А все пак става дума за растение, което е по-безвредно от алкохола и цигарите и не предизвиква такава зависимост и което хиляди години не е пречило на никого. Сега е забранено и се слага в графата редом с амфетамин, хероин и всякакъв подобен синтетичен боклук, направен да краде живота на хората. Цялото това обяснение го правя, защото на повечето хора тази пропаганда им е оформила мнение лъжовно и калкулирано относно Канабиса. Канабиса е една подправка към живота на хората, която в умерени количества го прави по приятен.

Не пиша тук, за да се базикам с раково-болни хора да пушат или консумират орално Канабис (в кекс, напитка или каквото и да било). Баща ми почина от рак на костния мозък и сам видях как един здрав човек за 1-2 години буквално се стопи физически и психически. Но аз смятам, че Канабиса може да направи нещата малко по-добри. Смятам че мокър от дъжд не се страхува, затова нищо не ви пречи да пробвате.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 18:41.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Jull]  
АвторMokpия (Нерегистриран)
Публикувано05.07.08 16:11



patilan420

Изследователите, които работят върху ролята на канабиса в терапията на
раковите заболявания разкриха, че той има потенциала да разрушава клетките, болни от левкимия. Информацята беше публикувана в мартенския брой на "Letters in Drug Design & Discovery".
Доктор Вай Ман Лиу, който ръководи изследването в Бартс и Лондон и неговият екип , на базата на техните открития от 2005, които показаха, че главната активна съставка в канабиа(тетрахидроканабинолът, или ТНС) може успешно да се използва срещу някои форми на рак. Д-р Лиу сега работи към Института по Ракови Заболявания в Сътън, където продължава работата си, започната в Медицинската Школа "Queen Mary".

Отпреди се знаеше, че лекарства на базата на канабис имат успех при терапията на раковоболни като болкоуспокоително, средство за стимулиране на апетита и средство срещу гадене, но последните доказателства за антитуморните му свойтва правят впечатление.

Многото сведения за психоактивните му странични ефекти, както и законовия статус на канабиса, доста затрудняват използването на пълния му капацитет. Въпреки че ТНС и съпътстващите му вещества в канабиса бяха доказали своите способности да атакуват раковите клетки, нарушавайки и забавяйки развитието на метастазите, досега не беше ясно как точно става това.
Сега д-р Лиу и неговите колеги, използвайки най-модерно оборудване, което им позволява да наблюдават промените в над 18000 гена в клетки, третирани с ТНС, откриха механизма, по който това става.

Въпреки че съвременните методи за лечение на левкимия са доста успешни, някои пациенти не могат да бъдат лекувани с конвенционални средства- около 25% от децата с левкимия не се повлияват от традиционната терапия, и това силно намалява шансовете им за оздравяване.
Изследванията на д-р Лиу дават надежда за живота на милиони болни деца по света.

Тази информация копирах от саита на Промена.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 18:56.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: Лoли]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.07.08 17:01



Лоли, няма такова нещо, като "дрогиране" от канабиса.
Цигара, като цигара...пробвала съм.
Жалко, че са забранени и трудно се намират.
Вместо с обикновени цигари да се тровя, поне тая "трева" да я пуша...

Преди време писахме тук за канабиса мисля. Даже има испански препарат във вид на спрей от марихуана, който е разработен като обезболяващо при онкоболни. Пръска се под езика



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 18:58.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано05.07.08 17:44



А бе, незнам каква е тая цигара като цигара, но съм имала случаи от 2 дръпвания и излитам поне 5 метра над земята. Усещането в такива моменти ми е - все едно съм над нещата, но в истинския смисъл на думата!


Общо взето, забелязала съм, че канабиса влияе според настроението и състоянието на употребяващия го. Той просто го засилва. Ако съм тъжна, ставам ужасно тъжна и подтисната, ако съм в момент на творчески възход в работата - ставам още по-остроумна и ползотворна. Ако съм весела и ми е смешно, от това положението става безконтролно ... чак получавам мускулна треска на червата от смях и така! Тези неща е добре да се знаят от хора, които нямат опит и имат намерение да опитат, защото има голяма вероятност, ако не се улучи подходящото настроение, да изпаднат в тежка депресия.
Иначе канабиса, за разлика от тютюна, не е вреден за нито един орган в тялото, точно обратното! Освен в случаите, когато се прекалява с него - тогава се стига до мозъчно нарушение.



Успех = интересувам се, вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.
В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:04.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: dea123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.07.08 18:06



Това уточнение беше доста важно. Настроението, в което си при пушенето на цигарата, се засилва многократно.
Също така, когато се пуши с лечебна цел /ега ти и как го пък казах/, да не се употребява алкохол!

Мен не ме е изстрелвало никъде, може би съм пушила цигара с по-ниско съдържание на канабис.



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:12.



Тема Re: БИЛКАР В СТАРА ЗАГОРАнови [re: Jull]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 16:48



Здравейте!

, попаднах тук случайно и видях, че някой се интересува за координатите на Васил Дамянов (само да ви кажа, че той е най-известният билкар в Стара Загора). Та ето ги:

Васил Дамянов
гп.Стара Загора
бул."Патриарх Евтимий" 108,ет.2
тел.042/64 83 96
042/62 19 10
GSM: 0886 739 517

Успех!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:20.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 21:31



Има и капсули (с изсушено вещество). Разбира се, продават се само със специална рецепта.

Марихуаната освен че действа успокоително, подобрява и апетита и настроението,
който е често срещан проблем при онкоболни (апетита, де).
И разбира се, не трябва да се прекалява - като със всичко друго.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:14.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИСнови [re: vesela.bg]  
Авторeднo мoмичe (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 21:36



Качеството има голямо значение.
За съжаление, май в България канабиса още го няма като лекарствен препарат. Не е нужно да си тровиш дробовете, ако го има в друг вид.

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:18.



Тема Re: КОНОП/ КАНАБИС - ПРЕПАРАТ Sativexнови [re: eднo мoмичe]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.07.08 22:10



Няма го. Засега този препарат Sativex е одобрен само в Канада, Великобритания и Испания, поне доколкото знам



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 25.07.09 19:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.