Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.05.08 09:31



Фифи, едното няма нищо общо с другото - причините за напускане на България и положението в момента тук. Говорим за елементарно уважение към езика. Не е оправдание, че живееш в чужбина и не можеш да пишеш на български.
Сестра ми живее в чужбина от години. Първоначално си беше налепила български буквички по клавиатурата. След това си купи българска клавиатура /15 лева/ и си я ползва там.
Имаме и много българи, пишещи от чужбина на чист български език.
Дай адрес на и-мейла ми, ще ти изпратя една клавиатура!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор мaмчe ()
Публикувано25.05.08 09:44



`- ч, [ - ш, ] - щ.Те буквите са на клавиатурата,трябва малко повече да се потрудиш.
Привет фифи

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето

Тема Re: Билки срещу ракнови [re: мaмчe]  
Авторfifi (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 10:40



Привет мам4е.Ти поне ме познава6.Пробвах вси4ко не става.Трябва да си взема от БГ.
Благодаря Весе,6те се възползвам от помо6та ти.А за българския наистина се забравя и е ваъможно да се допускат правописни гре6ки.Дори децата понякога не говорят с мен на БГ.О.к
Някои знаели рецептата.Благодаря



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: fifi]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.05.08 14:36



Белият имел се приготвя както е указано на опаковката (ако се купи от аптеката) или по съвет на билкаря, който я продава.
Пие се по 1 или 2 водни чаши на ден на гладно.

"Бабини зъби" се приготвя по следния начин:
в 1 л вода се сипват 5 суп. л. от билката (ако е фина смес) или 1:1 (билка:вода), ако е по-едро нарязана. Ври на тих огън 1 час, след това кисне 24 часа. Прецежда се 2-3 пъти през филтърна хартия или плътна материя (сатен, док). Причината е, че отделя почти незебележими власинки, които не бива да попадат в храносмилателния тракт.
Пие се по схема:
І ден - 3 пъти х 1 суп. л.,
ІІ ден - 3 пъти х 2 суп. л.,
ІІІ ден - 3 пъти х 3 суп. л.
и след това се продължава по последната дозировка (3 пъти х 3 суп.л.), докато свърши. Прави се почивка 10 дни и е добре да се повтори (не вреди и да се потрети, но също след 10-дневно прекъсване).

Белият имел и "Бабини зъби" се пият поне през 2 часа разстояние.





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.05.08 15:29



Някакъв спомен ми се мотае в болния мозък...
Преди време, когато имаше голяма статия във вестник 24 часа за билката Бабини зъби, прочетох, че не се препоръчва за онкоболни!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Билки срещу ракнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 16:28



Да, трябва да се знае, че билката "бабини зъби" увеличава при жените естрогена (а при мъжете тестостерона).

По тази причина използват тази билка (там, където не е противопоказана) за повишаване на либидото, лекуване на безплодие и менструални болки.





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано26.05.08 17:30



На 03.06.2008г във весник''Труд'' и ''24 часа'' ще излиза поредица книгите на Петър Димков.Първата книга ще бъде за билки срещу рак.



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 18:38



Благодаря, Лоли! А случайно да знаеш каква ще бъде цената на книгата?
Само да не забравя! Хайде, който се сети, да напомни на 2 юни пак в Клуба!





Тема Re: Билки срещу ракнови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано26.05.08 20:11



Днес мой колега ми каза и аз бързах да споделя с вас.Цената на книгата с весника е 3.50 лв.Не е скъпо



Тема Re: Билки срещу ракнови [re: Лoли]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.08 22:42



Направо не е за вярване, ако наистина става въпрос за целия І-ви том!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.