Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Бял имел!нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.07.09 13:20



Ей, поласкана съм, че така внимателно ме четеш!


Имаш талант на редактор, знаеш ли (между многото други таланти)!
Чак ми е мъчно, че поправих "имеЙл" на "имел", защото постингът ти така се обезмисля,
но затова пък описвам подробно грешката си, та да става ясно!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Бял имел!нови [re: *jull**]  
Автор ren51 (минаващ)
Публикувано26.07.09 21:26



Благодаря ти Jull,
Аз снощи изпих 3 глътки наведнаж и съм жива,та пак ще опитам.А имела е от руска аптека и обясненията са на руски и анг.



Тема Re: (Calendula officinalis L.)-HEBEHнови [re: firrst]  
Автор Poзмapи (нервна :-))
Публикувано27.07.09 09:15



Да, подкрепям напълно. Невенът има силно епителизиращо действие.

Сега поне го има във всички градини и дворове, расте направо като бурен.
Лесно се откглежда на всякакави почви и места...

Ако в момента нямате събран и изсушен, или пресен, в билковите аптеки го има...

Чаят от цветчетата е много приятен, не горчи, охладен и с мъничко мед е направо елексир...

"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън


Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: *jull**]  
Авторnana (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 11:14



Мъжът ми е с метастази /неоперабилни/ в черния дроб следствие на колоректален рак/опрериран/. Колебая се, коя билкова смес е по-удачно да му давам, тази ли или за метастази на Д-р Миланов? Тъй като вече има гъбите Рейши, мога ли да давам гъби и билков чай за метастазите?



Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: nana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.07.09 13:27



На д-р Миланов или Манолов? Или е станала грешка с името?

Има още 2 руски рецепти за лечение на метастази в черния дроб с тази билка:



Ако ще комбинирате повече неща (в случая с гъби Рейши), мисля, че вече е необходима консултация с фитотерапевт. Не зная откъде сте, но фитотерапевтът Е. Елмазов лекува със Змийско мляко и може би ще ви бъде полезен.

Извън това, съветът ми е да започнете да изчиствате и алкализирате организма по всякакъв начин - на първо място чрез храната (плодове, зеленчуци, ядки, семена; приемането на ленено олио допринався много за това). В Клуба има описан добър опит и с Жива вода.

Полезно за изчистване на организма е ежедневното жабурене със слънчогледово олио в продължение на 15-20 минути. Олиото става на бяла каша и се изплюва, а устата се изплаква 2-3 пъти с вода. Прави се сутрин и вечер на гладно, а при по-тежко състояние - и на обед.

Много важно също е да се правят дихателни упражнения (дълбоко вдишване със задържане - и обратно), което насища организма
с кислород и укрепва имунната система. Сезонът сега е много подходящ. Също за имунната система са много полезни контрастните бани на ръцете (до лактите) и на краката (до коленете) - по 1 мин. в студена и в гореща вода, като се започне от 10 и се стигне до 60 пъти. Започва се и се завършва със студена вода.

Като цяло, лечението на толкова сериозно заболяване не може да стане само с приемане на билки или лекарства, трябва изцяло да се промени органичната среда, която е благоприятствала развитието на тумора. Затова е необходим пълен комплекс от грижи за възстановяване на здравето.

Желая ви успех и ще моля да споделяте опита си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: СРЕЩУ МЕТАСТАЗИнови [re: *jull**]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 13:13



Здравейте,,
Накои от вас ползвал ли е услугите на Цонка Даскалова и нейните билки.
аптеката се намира на ул. Фелик Каниц, 4. Видях една статия в е-списание Розали.



Тема Re: Цонка Даскалованови [re: loni24]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.08.09 14:44



Ето два линка с информация за нея в клуба:





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Цонка Даскалованови [re: Buba67]  
Авторloni24 (Нерегистриран)
Публикувано26.08.09 17:04



Здравейте,
Посетих Цонка Даскалова ,взех билките за мен и майка ми.
Моте билки са- Антиоксидант 5
Прилага се при кисти възли тумори увеличена простта, онгологични заболавяния
Съдържание: гинго, бъз, блатен тъник, еньовче, ехиноцея, репей, котешка стъпка, тутра, невен, ран лист, решетка, женшен, аакантопанак, гиностема, лиций, еуфория + КИТАЙСКИ ДОБАВКИ АКАНТОПАНКС, ГИНОСТЕМА, ЛИЦИИ, ШИСАНДРА ЛОТОС, ДЕНДОРОДЕРМА
Сироп имунна система, арония, женшен, черна ичеревена боровинка, бъз капина, , калина, офика, шипка, трънка, скоруша, ран лист, решетка, ехиноцея радиола.
Незнам , може и да съм прибързала, но вече незнам какво да правя.
В брошурата която ми даде, има мнението на един директор на Института по ботаника - БАН, работя в тази система , и мисля да му се обадя да разговярям с него /май трябваше първо това да напрявя, но здраве да е /. Тя обясни , че може да се пият и по време на химиотерапия и лъчетерапия. По принцип може ли да се пият билки по време на терапията.



Тема БЪЛГАРСКИ БИЛКИ СРЕЩУ РАКнови [re: loni24]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.10.09 09:40



Ето действието на някои билки срещу определени видове тумори:

НЕВЕН – при рак на храносмилателната система: устна кухина, фаринкс, хранопровод, стомах, панкреас, дебело черво, далак и черен дроб и особено при кожен рак!

ДЕБЕЛЕЦ – при рак на назофаринкс, бял дроб и кожа.

АЛОЕ – при рак на черния дроб, лимфолевкоза, миелолевкоза, рак на кожата. Не се препоръчва при началните фази на туморите, защото подпомага развитието им!

РАНИЛИСТ – при рак на хранопровода, стомаха, панкреаса, дебело черво, гениталии; заздравява рани, кашлица, възпаления.

КИСЕЛ ТРЪН – изключително ефективен при рак на черния дроб.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ДЖИНДЖИФИЛ И КУРКУМА СРЕЩУ РАКнови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.10.09 21:53



Научни изследвания доказват, че джинджифилът и куркумата съдържат съединения, които намаляват болката.
От своя страна, куркумата спира растежа на туморите на дебелото черво и белия дроб.



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.