Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вместо урина кръвнови  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано02.11.06 20:08



От два-три дни сестра ми, която е на 37 години уринира кръв.
Днес цял ден е ходила по лекари и не могат да кажат от какво е. Не я боли нищо, уринира много малко количество и то направо кръв. На ехографа се вижда, че мехурът е пълен до краен предел, а не може да уринира. Има и проблем с ходенето по голяма нужда.
Фамилно сме обременени семейно. Чичо ни почина на 45 години от рак на пикочния мехур, баща ми (споделих в клуба) го оперираха от рак на дебелото черво.
Какво може да е?
И защо днес не я приеха в болница, макар да беше с талон за хоспитализация, а я викат в събота и да бъде на разположение цял ден в болницата????



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: lumixx]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано02.11.06 21:08



Един от симптомите на рак на пикочния мехур е кръв в урината без болки. Обикновено хората имат кръв в урината и болки - при цистит, уретрит, простатит (при мъжете), но липсата на болка е тревожен симптом.

Вероятно ще направят цистоскопия, за да огледат мехура отвътре. В кой град сте? А пък това да е пълен мехура и да не може да пишка може да е някакво стеснение на уретрата от камък или нещо такова. Дано да сте попаднали на добри уролози, щото повечето са... ужас просто. Не чакайте до събота, с тоя пълен мехур не е добре. Ако трябва - сменете лекарите и болницата.

Стискам палци да е нещо банално и лесно да се оправи момичето!

Редактирано от little_rabbit на 02.11.06 21:09.



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: little_rabbit]  
Автор hadjiatabg (новак)
Публикувано03.11.06 20:05



Помага и пиене на много течности 4 или 5 литра но запушването е лошо и болезноно сменете уролозите .



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: little_rabbit]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано05.11.06 06:19



Ама ти да не познаваш сестра ми ???



Точно така. Благодарение на джипито, което не можа да постави диагноза, но като истински професионалист и написа 3 направления за консултация с гинеколог, невролог и уролог в петък тръгнахме по мъките.
На гинеколог нямаше нищо.
Урологът направи цитоспокипя и "УРА" - имаме диагноза - хроничен цистит; мехур пълен с пясък и силно стеснение на уретрата. Три пъти изпразва мехура и го промива. Най-малко три вида минерали изчисти. Още малко да си направи собствен плаж - пясък бол.
Цистита е ставнал хроничен защото тя е силно алергична и не може да приема антибиотици. Всяка настинка лекува по нардному, но явно някои остават недолекувани и в последствие дават усложнения.

Редактирано от lumixx на 05.11.06 06:20.



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: lumixx]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.11.06 06:36



Ох. Добре, радвам се, че нещата са се решили. От тук нататък обаче и ти, и сестра ти трябва да си профилактирате мехурите и заради генетичната обремененост. С много течности (имам предвид вода, чай, бира, а не газирани напитки) и виж за някакви билки - имаше за цистит, ама ще потърся в медицинска. На прима виста се сещам за мечо грозде и царевична коса.

Имаше едни хубави хапчета - Неоренал, и още едни - Уринал. Нека да попита дали може да взима нещо такова. И никакви цигари, нали.

Е, мога да кажа наздраве!



Редактирано от little_rabbit на 05.11.06 06:40.



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: lumixx]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.11.06 06:39



Не мога да не се захиля на репликата дали не познавам сестра ти. От известно време водя една война с уролозите и заради това се шегувам, че имам специалност по урология. Е, от преди това имам и една по АГ. А в момента "специализирам" пулмология. Неволята учи...



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: little_rabbit]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано05.11.06 08:29



И аз се опитах да влея свежа струя, макар на всички е ясно какъв ужас изживяхме докато поставят диагнозата.
Каквото и да специализираш от теб вече е станал добър лекар.
Ти постави незабавно евентуалната диагноза разполагайки с оскъдната информация, която бях дала, за разлика от два доцента и един главен асистент, които разполагаха с пълната информация - кръв, урина, ехограф, и т.н. и
и казаха да иде в събота, за да и сложат катетър, за да изпразнят мехура, а тогава ще мислят .
Питам се какво ли би станало с този пълен нефункциониращ мехур от четвъртък до събота?
Въпроса ми е риторичен - ясно е какво!



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: little_rabbit]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано05.11.06 08:36



Ами сега?


Никакви цигари???
Ще трябва и двете да спрем. Това ми е ясно, но няма да е лесно...
Аз ще опитам...обещавам...
По няколко причини:
- не здравословно;
- скъпо е;
- в крайна сметка съм жена (трябва ли да мириша на пепелник)?
Подемам антиникотинова кампания.
Помагайте ми като ми пишете за всички възможни причини, заради които не трябва да пуша!



Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: lumixx]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.11.06 08:37



Леле, как заблуждавам хората... Не съм лекар, само чета много. По неволя. Затова специализациите ми са в кавички.

Ето линк за билките:





Тема Re: Вместо урина кръвнови [re: lumixx]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано05.11.06 08:39



Ами, какво да ти кажа за цигарите... Мъжът ми разви два вида рак, причинен от цигарите, при това в рамките на година. Какво повече...

Ние ги спряхме през март. Мъката е само първия месец, след това ти става хубаво като не пушиш.

Редактирано от little_rabbit на 05.11.06 08:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.