Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Метастази в черен дробнови  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 15:38



Искам да помоля някой,минал по същия път,да ми каже какви са първите симптоми при метастази в черния дроб.Баща ми е с първичен карцином на стомаха и нещата напредват,за съжаление, твърде бързо.Ужасно сме притеснени и се стряскаме от всичко.Засега се оплаква от силна отпадналост и незнайно защо много му пресъхва устата.Лекарите вече не препоръчват нищо.Моля ви ,ако някой знае нещо,да ми помогне. Предварително благодаря и късмет на всички,борещи се с коварната болест.



Тема Re: Метастази в черен дроб [re: Vivs]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.06 22:47



И моят баща има метастази в черния дроб в следствие на карцином на дебелото черво. Изрязаха раковото образование, но метастазите ме притесняват. Сега той се възстановява след операцията, но няма никаква сила, едвам ходи и яде малко. Тази отпадналост и мен ме притеснява.
Ще прави и химиотерапия, но не е ясно още каква точно.
Незнам точно какви са симптомите, но забелязвам тези, които споменах - силна отпадналост, доколкото знам и пожълтяване на лицето, може и други да има.
Вие давате ли му нещо за поддържане, например Натанал, или нещо друго? Ние правим сокове от моркови, цвекло и ябълка, даваме Натанал, зелен чай и наистина се чудя какво още да даваме. Четох и за алое, но ако някой е запознат по-добре да пише за тази рецепта с алое, з-то не я открих.



Тема Re: Рецепта с алоенови [re: Juli7]  
АвторJull (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:59



Не зная коя точно рецепта имаш предвид, но мога да ти предложа следната:

150 g алое листа
350 g червено вино над 17°
250 g мед
Листата се измиват, подсушават се лист по лист много добре (алоето да е на възраст 5-6 години и да не е поливано поне 9 дни, когато му се режат листата). Завиват се в чиста хартия и се оставят завити в хладилника 12 дни. След това се смилат с неметална сокоизстисквaчка. Сока и кашата се смесват в стъклен буркан, добавя се виното, разбърква се и се оставя 5 дни в хладилника (бурканът да е затворен). Като минат петте дни, се прецежда през пластмасова цедка и се добавя меда. Разбърква се добре и се пие три дни сутрин, обед и вечер по една суп. лъжица, а после само сутрин и вечер, също по една лъжица.
Лечението се провежда 3 месеца (съответно дозата се подновява).
Желая успех!





Тема Re: Рецепта с алоенови [re: Jull]  
Авторшaни (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 10:02



Да сигурно е това.защото се споменаваше и за алкохол.но съпругът ми има рак на белия дроб и незнам дали трябва да го пие.



Тема Re: Рецепта с алоенови [re: Jull]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 10:53



Да, аз за тази говоря - алое, вино и мед.
Незнам точно за черния (и за белия дроб) дали е добре алкохол, но чета, че доста хора са я прилагали.
Благодаря ти Jull



Тема Re: Рецепта с алоенови [re: Juli7]  
Авторшaни (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 12:36



И аз само чувам за това.но никъде все още не съм го прочела-затова незнам. дали да го пие.Дори вчера му го донесоха



Тема Re: Метастази в черен дробнови [re: Juli7]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 14:20



Ние взехме доста опаковки натанал и беше почнал да го пие,но нещо почна да не му понася и го спряхме.В момента е в болница да му направят малко вливания за подсилване и да намалят отоците по краката.Не знаем вече какво друго,алкохол не се препоръчва . Затова поръчахме и всеки момент ще започнем фунготерапията,това е последната ни надежда.
Juli,при вас кога беше операцията?Баща ми го оперираха преди 6 месеца и в началото всичко беше добре,но на петия месец откриха метастазите и всичко върви твърде бързо.Вече почти не иска да приема нищо за поддържане,само по малко храна.Затова бързаме да започнем с гъбите,предписаха ни схема.
Желая на всички много късмет и успех!



Тема Re: Метастази в черен дробнови [re: Vivs]  
АвторJuli7 (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 14:57



Vivs, операцията на баща ми беше преди 20 дена. Още преди операцията на дебелото черво на ядрено магнитен резонанс се видяха метастазите в черния дроб. Изрязаха карцинома, за сега уж няма разсейки в самото черво, но в черния дроб има доста. Това ме притеснява, също и че много бавно се възстановява от операцията. Едвам ходи и яде малко. Затова взех Натанал - за имунната система.
Ще прочета и за фунготерапията, а ти пиши как върви. Дано се закрепят нещата при вас. Ужасно е това, което се случва, но трябва да се борим докато има и най-малка надежда. Пожелавам ти много сили и вяра!



Тема Re: Метастази в черен дробнови [re: Juli7]  
АвторVivs (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 19:29



Непременно ще пиша за фунготерапията.Просто от няколко месеца животът на всички ни се преобърна,така че прекрасно те разбирам.Сега се връщам от болницата,където се мъча да съм силна и е добре да споделя с някой със сродна съдба.Наистина случващото се е ужасно,но трябва да се борим.Пиши от време на време.Искрено ви желая успех и късмет.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.