Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Скенер на бял дробнови  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано04.10.06 08:56



Здравейте. Може би си спомняте моята история - мъжът ми е с рак на пикочния мехур, опериран успешно и засега всичко е чисто. Но имаме нов проблем: още през февруари на рентгенова снимка се видя едно петно в белия дроб, което уж беше пневмония, лекувахме я, уж петното тръгна да се изчиства и почти го забравихме, за да обърнем внимание на мехура (предстоеше операция). Сега мъжът ми отново започна да вдига едни никакви температури 37,2-3 и да кашля по малко, затова джипито препоръча нова снимка (нищо не се чува на слушалка). На снимката излезе отново същото петно, но още по-голямо. Пулмологът, при когото отидохме, каза моментално да се направи скенер (предстои този петък), защото такова неподдаващо се на лечение петно, а и нарастващо, трябва да се изясни. Много прилича на рак на белия дроб - това е и диагнозата, с която отиваме на скенера.

Питането ми е: на скенера ще се докаже/ отхвърли ли със сигурност диагнозата? Какво показва скенера точно?

Ако може и да ме ориентирате за цената на контраста, моля. И всичко, което се сетите в тази връзка би ми било от полза.



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: little_rabbit]  
АвторPraha (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 09:50



Миличка и мой съпруг е със същата диагноза.Има два вида контрастно вещество-едното се изпива и струва някъде около осем лева,а другото се инжектира и е около 50 лева.Поне така беше при нас.Но при нас скенера беше на малък таз и органите около него.Знам,че сега не ти е до това-но при съпруга ти операция ли беше направена или само ТУРлА къде сте правите скенера !Това също е важно!Иначе пожелавам успех !



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: Praha]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано04.10.06 11:04



Здравей, Праха. На моят съпруг направиха ТУР, като преди това не са правили скенер на малък таз. Оперира го проф. Чакъров в Окръжна болница в София. Хистологично се доказа преходноклетъчен карцином 2 степен, T1 N0 M0. Туморът беше малък, защото не се виждаше на ехограф, а само при цистоскопия.

Успех и на вас. Разкажи за вашия случай, ако искаш.



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: little_rabbit]  
АвторPraha (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 11:32



Эдравей!Кога е правен ТУР ?При нас историята е следната-2004 с резултат G2-pT1N и тази година месец юли-рТ2. латинско ен х--тогава и по наше настояване направихме скенера рно операторът ни казарче е много скоро след хирургическата намеса и след поредната цистоскопия ще прецени дали да правим втори път скенер



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: Praha]  
Авторlittle_rabbit (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 12:51



ТУР-а е от март. Вас къде ви оперираха?



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: little_rabbit]  
Автор Viriat ()
Публикувано04.10.06 15:06



Ние правихме такъв скенер, но предварително знаехме какъв ще е резултатът. По принцип мисля, че е надежден метод, стига апаратът и специалистът да са добри.

Стискам ви палци и се моля диагнозата да не се потвърди!



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: Viriat]  
АвторPraha (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 18:08



А къде смятатерче има добри апарати и специалистилТура е направен в Александровска болница и другите два след това пак са тамлИ аз стискам палци



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: Praha]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано05.10.06 10:53



Благодаря ви, Вириат и Праха, за стиснатите палци и хубавите думи! Определено имам нужда от малко кураж.



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: little_rabbit]  
АвторPraha (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 12:34



Little rabbit!Какво стана със скенера ?Не ми каза и къде го правихте.Ако искаш сподели



Тема Re: Скенер на бял дробнови [re: Praha]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано06.10.06 14:37



Праха, скенерът го направихме във Военна болница. Не са добри резултатите. Имаме си и рак на белия дроб.

Просто не мога да го осмисля - как така два вида рак на един и същи човек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.